- Gurulunk, WAZE?!
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Kókuszdió: Tápegység – hova jutottunk 5 év alatt?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- MasterDeeJay: Sikeres CoffeeTime modok
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
- sziku69: Szólánc.
- Tóth Olivér: Tudtátok hogy ez ma már RETRO?
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
wassermann
#4181
üzenetére
A 3.6.11-es kernellel nagyon jól mennek. Nem is kellett media tree-ről fordítanom új drivert hozzá (it9135-öket tettem bele), csak a firmware fájlt kellett elhelyezni. Raspbmc van rajta, de gondolom a raspbian is átállt már az új kernelre, legalább is azt láttam a master branch-nak a repójukban. Egy dolgot láttam problémát: a hardveres pid filtert nem tudtam letiltani, mert nem veszi figyelembe az /etc/modules -ba tett "dvb-usb-it913x pid=1" sort, ami feloldaná. Ez akkor jelenthet gondot, ha sok különböző adást ugyanarról a tunerről nyomnék, mert lehet nem elég a 32 pid, amit így átenged. Emlékszem ilyen bugra, lehet mégis felteszem a friss drivert majd.
Kell még vennem erősebb 5v-os tápot, mert a 400W codegen csak 5 volton terhelev nem ad eleget. Legalábbis vele is leesett a fesz 4.7 alá időnként, amikor az usb-sata keretes winyót is rákötöttem. Bár az is lehet, hogy a kábel vége nem a legszerencsésebb, mert nem teljesen olyan csatlakozós, mint amilyen kellene hozzá.
Még a tápot kellene hátra kivezetni, meg a composite-hez várok alkatrészt hogy azt is kitegyem. RTC még nagy kísértés i2c-re, meg akkor már esetleg az lcd is lehetne azzal.
Az usb csatlakozásokkal van időnként problémám, hogy nem mindig érintkeznek teljesen jól és úgy nem jön fel a rákötött eszköz. Ilyet egyébként pécénél is tapasztalok, nem a legmegbízhatóbb kapcsolat az usb.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD Gamer PC - Ryzen 7900X / RX 9070 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB NVMe - Beszámítás
- 15.gen! Intel Core ULTRA 5 245KF (5800X3D-t veri) +wifis lap +16-32GB DDR5 RAM! GAR/SZÁMLA (nevedre)
- HP EliteDesk 800 G2 MT PC, I7-6700, 8GB DDR4, 120GB SSD, Nvidia Quadr 1GB VGA, Win 11, Számla, garan
- Asztali PC , i3 10100 , GTX 1660 Ti , 16GB DDR4 , 500GB NVME
- Intel i5-4670K + ASRock Z97 Anniversary félkonfig (NVMe Boot, Win11, 8-24GB RAM opció)
- Dell Latitude 9420 i5-1145G7 14" FHD+ 16GB 256GB 1 év garancia
- Apple Watch Series 10 42mm Jet Black 96% (1év Garancia)
- Új és újszerű 13-14 Gamer, ultrabook, üzleti, 2in1, X360, Touch készülékek kedvező áron Garanciával
- Dell Precision 5520 15,6" FHD, Xeon E3-1505M v5, 16GB RAM, Quadro 4GB VGA, SSD, jó akku, számla, gar
- Dell Vostro 3425 6magos Ryzen 5 5625U 16GB RAM 512GB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs

