Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3688) azbest válasza DarkByte (#3684) üzenetére


azbest
félisten

Bár megvolt az eredeti lcd kijelző is, de azzal nem foglalkoztam. Az a panel kezelte egyébként az előlapi gombsort is, ami most csak be van ragasztva.

Első szériás raspi van benne, ezt valószínűleg cserélem 512-es rev2-re, ha megjön, de van már hozzá kék hűtőborda (ha már a többi cucc is kék benne :D )
- lcd
- borda
- lcd-hez kábelt át fogom cserélni 8 érre ebből [link]
- ralink wifi
- taiwani alcor kártyaolvasó AU9540, amit a linux beépített driverei kezelnek, az arm-os pi-n is. A burkolatát átalakítottam, hogy elférjen.
- 3x usb hosszabbító kábel [link]
- hang hosszabbító kábel (hamis sony, kék) [link]
- a gyárinál rövidebb usb A-B kábel a hub-hoz [link]
- 7 portos usb hub, 2A táppal [link], ha mindent üzemeltetni akarok, akkor lehet erősebb táp kellene, mert eléggé melegedett most ennyi cuccal (de 4.8-at ígyis adta, hogy még hdmi-vga aktív átalakítót is tápoltam róla)
- bontott utp fali csatlakozó belső, erre tűzve egy rj45-ös kábel a vezetékes hálózati csatlakozó kivezetéséhez
- infra vevős távirányító (egeret és billentyűzetet szimulál) [link]
- 3x dvb-t tuner, vegyesen, nekem it9135-ből van több, de a kínaiak kezdenek átállni rtl2832u-ra [link]
- usb hdd tok belseje, ehhez hasonló, de kapni olcsóbban olyat, amin nincs esata (ami ebben a megoldásban nem jobb, mint az usb sebessége).
- ja és egy 120GB-os Fujitsu merevlemez
- Trion TR-6123 dvd lejátszó műanyag burkolata [link]
- egy marék távtartó [link]
- olcsó pillanatrangasztó
- gyorskötöző [link]
- csavarok és utp kábel ér darabok, hogy szoruljanak a távtartókban és lehessen rögzíteni vele az eszközöket (hack)

Minden elektronika megfosztva a burkolatától, mert így geek-ebb, kevesebb helyet foglal és jobban szellőzik.

Azt hiszem ez egy egészen pontos lista lett :DDD

(#3687) moli.hu
Kódoláshoz nem, az alapból engedélyezett már egy ideje. Amikor elkezdték árulni az mpeg2 és vc1 licenszeket, akkor jöttek rá, hogy a h264 -hez nem csak dekódolást, hanem enkódolást is tartalmazza az a licensz ami benne van a pi árában.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.