- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- MaxxDamage: Vizes Laptop Hűtés? Lehetséges? Igen!
- sellerbuyer: Milyen laptopot vegyek? Segítek: semmilyet!
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 4 – Zöldséges ragu, ami sokféleképpen elkészíthető
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése.. kontra MS/Zintel korlátozásai.(Mehetnek a levesbe)
- bitblueduck: RTX 50-es széria PhysX támogatás nélkül. Tényleg akkora probléma?
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
Lacces
őstag
Sziasztok!
Nagy gondban vagyok, nem tudom melyik programozási nyelv és platform állna hozzám közelebb, melyiket válasszam?
Sajnos én egyetem csúsztam 2 évet... ez az én hibám, bevallom lusta voltam, és ha nehézségeim akadtak a programozási tárgyaimmal, akkor nem voltam elég kitartó.
Az utóbbi néhány hétben nagyon összeszedtem magam. De nem tudom, hogy melyik lenne a jó és megfelelő programozási környezet, nyelv, amelyben elmélyítsem a tudásomat.Régen tetszett a asp.net, az mvc részével dolgoztam is egy darabig, de nem szerettem meg... a sima asp.net-tel pedig hobbi szinten szívesen foglalkozom. De kevés a cég, akinek ez kell. Oda nagyon magas tudással tudnék csak belépni.
Érdekel a php is, most azt fogom tanulni mysql-el a nyáron. A Drupal cms is nagyon érdekesnek tartom, illetve van egy alap xhtml, css tudásom, és most fogok bele a Jquerry-be is. (könyvek könyvtárból kikölcsönözve).
C#-ot tanultam, de nekem szintén nem jött be sajnos. Valahogy úgy vettem észre, hogy Java-hoz könnyebb megoldani a beadandókat. És a Nagy Gusztáv című Java jegyzet meghozta hozzá a kedvem, így azzal is fogok nyáron foglalkozni. Bruce Eckel könyve megtetszett, és ez alapján a C++ még az ami nagyon vonzz.
De nem tudom, hogy melyikkel foglalkozom mélyebben...Szerintetek mi alapján kell dönteni? A .net-es technológiák iránt sokáig érdeklődtem, T4B-re is mentem, meg nyári képzésre is. De valahogy a sok egyetemi beadandó progik kudarca miatt, elvette a kedvem tőle... Meg úgy érzem, hogy úgy igazán jó könyvek kevés van belőle, mint Java-ból.
Rövid távon, php és mysql + jquerry vagy javascript az amivel úgy foglalkoznék, de hosszabb távon biztosan beleunnék.
A java mellett szól az android platform is. Na meg, hogy egyszer szeretnék majd egy Macbook-ot :-).
Viszont a C++ mellett, hogy talán egyszer majd felvételiznék Mérnök Info-szakra MSc-n, vagy egy külföldi egyetemen, ahol a C++ hardverközelibb nyelv tudtommal. De ennek elsajátítása nehézkes lehet.Illetve a között vacilálok, hogy 2 hónap alatti nyári szünetemnél melyik nyelvet lehet úgy mond hamarabb "megtanulni az alapokat"? (Java és C++-ra gondolok)
A .net egy devportálos cikk miatt is elriasztott...Bár lehet algoritmikusokat is kéne találkoznom, arra tudtok valami jó könyvet? weboldalt? ahol különböző forráskódok vannak, pl.: lexikografikus keresésre, mintaprogramok stb.
A válaszokat előre is köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- OLED TV topic
- Borderlands 4
- E-roller topik
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- 3D nyomtatás
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 Mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3305
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3286
- Részletfizetés. Utolsó darab! Dell Latitude Ultra7 12 részletre, bank nélkül, azonnal vihető!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 5 8400F / 32GB DDR5 / RX 7800XT 16Gb / 1TB SSD!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest