Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#763) mr_ricsi válasza 04ahgy (#761) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egy firmware frissítés semmilyen esetben nem teszi tönkre az írót. Szerintem. Meg a régi firmware-t is le lehet menteni.''
DVD-knél a gyári flashelő progi ellenőrzi a meghajtó típusát, márpedig az elrontott DVD meg sem jelenik a biosban, vagy a windows alatt. Így aztán hiába van mentett firmware-ed, nem tudod a ''halott'' meghajtóba beleírni.
A DVD-kből csak a MediaTek chipesekhez van ''halott'' meghajtónál is működő flashelő progi. A többi meghajtónál hogyan írod bele a jó firmware-t?

És hogy nem lehet a firmware frissítést elrontani :F
Frissítés közben ki van írva, hogy tilos lekapcsolni a gépet. Jön egy áramszünet, (a userek hány százaléka használ UPS-t?)
Vagy az XP miért ne fagyhatna le? (Máskor is szokott) Húzott gépnél a userek hány %-a gondol arra, hogy a frissítés idejére vissza kellene venni az órajeleket? Márpedig attól hibázhat a kommunikáció az IDE-porton (is).
Ha nem csökkentett módban történik az flashelés, akkor mi történik, ha valami telepített dvd-kezelő alkalmazás éppen a flashelés alatt kezdene a meghajtóval kommunikálni?

''És igen, van olyan, hogy elrontod a flashelést, nekem vem adott képet anno az X1900XT - jó, mi? Melléraktam egy kis PCI VGA-t és visszatettem a régi BIOS-t. Azóta is frankó. ''
Mert az Nvidia és az ATI kártyákhoz jó képességű programozók hobbiból csináltak olyan progikat, amivel a rontott bios helyreállítható. De próbáld meg ilyen módon mondjuk a Matrox kártyád elrontott biosát javítani.
És az alaplapoknál? Vagy szerezned kell egy floppymeghajtót, ha még a bootblockbios működik, vagy egy másik alaplapból kölcsönbe egy bios a HotSwap-hez. Egy egyszerű usernek ez eleve meghaladja a képességét, ha szakembert vesz igénybe, az meg már pénzbe kerül, és lehet hogy nem gazdaságos.

''A lényeg minden ilyen esetben a nyugalom, higgadtság.''
Én a szaktudásban jobban bízom.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.