Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#761) 04ahgy válasza mr_ricsi (#757) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy firmware frissítés semmilyen esetben nem teszi tönkre az írót. Szerintem. Meg a régi firmware-t is le lehet menteni. Ennyi erővel az alaplapomon se frissítsek sohase BIOS-t? Ez nonszensz. Pedig egy drágább Conroe-s lap már 40-60e Ft is van. Tehát ha mégse lett volna szerencsém, akkor sem cseszte volna el az íróját. Szerintem. Akár VGA-BIOST is cserélhet a 160e Ft-os kártyáján, mégsem cseszi azt el. Nem tudom miért kell ezeket a dolgokat általánosságban túlmisztifikálni: manapság firmware csere, BIOS frissítés teljesen alap dolog, windows alól minden végrehajtható, még a méregdrága videokártyák BIOS cseréje is egyszerű. És igen, van olyan, hogy elrontod a flashelést, nekem vem adott képet anno az X1900XT - jó, mi? Melléraktam egy kis PCI VGA-t és visszatettem a régi BIOS-t. Azóta is frankó. A lényeg minden ilyen esetben a nyugalom, higgadtság.

Krisz696:
Minden írónál más a firmware frissítés módja. LG-nél például egymagában kell lennie a Secondary IDE csatornán, masterként. És úgy kell elindítani a firmware frissítő programját. Pioneer esetén tök mindegy, hol van az író. Kiválogatja magának. Tehát nem ördöngősség helyesen firmware-t frisíteni. Te már pl. abszolút helyesen csináltad alapból, mert nem is lehet máshogy. De minden író letöltött firmware-je mellett szokott lenni kis readme, vagy hasonló. Ott mindig le van írva, hogy mit hogyan kell.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.