Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás

Hozzászólások

(#288) Szirty válasza aLávaló (#287) üzenetére


Szirty
őstag

Hali aLávaló!

Amúgy Siemens-es cuccokkal ha van kérdésed kivel szoktál beszélni? Mert eddig a cégünknek csak rossz tapasztalata volt siemens-el ha valami támogatást kértünk!

Még nem hívtam eddig a siemens-t ilyen ügyben. Viszont találkoztam már siemens-es szakemberekkel és bizton állíthatom, hogy jó fejek. De hát mindenre van példa is és ellenpélda is.
Összességében a technikai segítségnyújtással kapcsolatban nekem sincsenk jó tapasztalataim sajnos. Más cégektől kértem már tanácsot.
Sajnos sokszor oda fajult a történet, hogy nem a problémával foglalkozunk, hanem azt próbáljuk egymásnak bebizonyítani hogy kettőnk közül melyikünk a hülyébb. :(
Eddig csak olyan esetekben kértem segítséget amikor már minden általam elképzelhető irányból körbejártam a problémát és alaposan utána olvastam doksikban, kipróbáltam dolgokat stb. Ha nem sikerült megoldani, akkor maga a kérdés amit fel kell tenni olyan jellegű, hogy egy kívülállónak az adott helyzet nagyon pontos ismerete nélkül legfeljebb tippje van. Kivéve ha pontosan ugyanabba a problémába ugyanúgy bele nem futott már.
De a problémák olyan sokfélék, hogy ennek nagyon kicsi a valószínűsége.

A másik dolog pedig az, hogy a problémák a gyakorlati alkalmazások során merülnek fel (legalábbis amikkel én találkozom). A telefon túloldalán főként üzletkötők és/vagy elméleti szakemberek vannak. Legtöbször kevés gyakorlati tapasztalattal. Elméleti síkon egy gyakorlati problémáról meg jót lehet beszélgetni, de a megoldása így nehéz.
Egy céggel olyan is volt, hogy miután a problémát oldalakon keresztül ecseteltem a körülmények pontos leírásval együtt, egyetlen sorban válaszolva kijelentették hogy az nem lehet. Egy másik esetben 3 hétig jártunk egymás nyakára (személyesen is eljöttek) mire egyáltalán elismerték, hogy igen, a probléma tényleg létezik.

Ezek szélsőséges esetek és egy percig sem állítom, hogy minden cég technikai támogatása haszálhatatlan, de rosszak a tapasztalataim.
Kb olyasmi ez, mint amikor szünetel az internet szolgáltatás és az ügyfélszolgálatos először azt kérdezi be van-e kapcsolva számítógép, aztán meg azt hogy égnek-e a LED-ek a modemen...
Viszont ha olyan akérdés, hogy milyen eszközökkel oldható meg optimálisan egy bizonyos feladat, arra mindenhol tudnak korrekt választ adni.

Nagyon hasznos szerintem a siemens A&D online fóruma. Sokat tanultam már onnan abból amit ott kérdeztek és amit válaszoltak rá.
És vannak siemens-es szakemberek a plc levelezőlistán is, akik ha ráérnek és tudnak, akkor válaszolnak. Én a legtöbb kérdést ott tettem fel.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  PLC programozás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.