Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Nagya21 válasza ildi_ (#2050) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Most pénzvisszaadási garanciákat adnak rá, megkapja most, dec 30.-ig kiderül birja-e a bőre. Itt is igaz, hogy minél drágább annál jobb :O
Igen ott is szoktam belevauzni a dolgokba :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2052) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok!
Milyen elektromos borotvát vegyek? 3-4Naponta borotválkozok és szeretnék borostát. Ezt hogy tudom normálisan elérni?
Max 10k

[ Szerkesztve ]

(#2053) Fancy-boy válasza Nagya21 (#2051) üzenetére


Fancy-boy
addikt

A Philipsre még jövőre is él a pénzvisszafizetés! Csak a Braun December 30.

(#2054) Fancy-boy válasza banánocska (#2052) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem a legjobban egy szakállnyíróval jársz. Az csinál neked borostát. Beállítod, hogy milyen hosszan hagyja meg, aztán uccu neki.
Ha mindenképpen borotvát szeretnél, 10 ért nem kapsz jót.

(#2055) Integra válasza Fancy-boy (#2053) üzenetére


Integra
titán

ez alapján kell borotvát venni:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2056) Fancy-boy válasza Integra (#2055) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Láthattad, hogy a hölgy Philips borotvát keres, ezért a December 30. csak a Braunra érvényes. Én csak kijavítottam a hozzászólót.
Én egyik márkát sem részesítem előnyben. Valakinek ez jó, valakinek az. Olyan nincs, hogy csak egy márka jó.

Vegyen mind a két gyártótól 1-1 borotvát, aztán amelyik kevésbé tetszik, visszaküldi. Így kell borotvát venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2057) TayRol válasza Fancy-boy (#2056) üzenetére


TayRol
veterán

en a braunt most probalom, philipssel mar van tapasztalatom.
regota braunt hasznaloktol: a szita es a kes mennyi ideig birja kb? ezt az egy dolgot hallottam, mint gyengeseg. az megint mas kerdes hogy ezek az alkatreszek fele annyiba kerulnek mint a philipsnel...:)

(#2058) Integra válasza TayRol (#2057) üzenetére


Integra
titán

a régi flex integral borotváim (2 volt) rendszeresen, kb fél évente cseréltem szitát, kést ritkábban, na ez drága mulatság volt emiatt. a 795cc lassan 2 éve van meg, patika, hozzá nem kellett még nyúlnom.
természetesen használat függő is, de jóval tartósabb az egész szerkezet. ráadásul ennél már a fólia egybe van építve a késsel, csak egy elemet lehet cserélni. és ha 2-3 évente veszek bele egy új csere fejet 8ezerért? kit érdekel.. :)
nem lehet a régi cuccokat vagy a mostani olcsóbbakat összehasonlítani az új-felső kategóriásokkal, teljesen más minőség és megmunkálás.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2059) krokk válasza SSlyTR (#1801) üzenetére


krokk
senior tag

nekem egy braun flex xp II-m van de már cserélni kéne benne a szitát és kést.

úgyhogy most én is a 330ason gondolkodom a régibe kés vétel helyett.
20e-ért van elektromos fogkefével együtt :)
vagy a 390cc (tisztitó állomással együt) 30e.

úgy érzem érdemesebb újat venni, mivel régi széria, még van hozzá szita meg kés, de másfél 2 év múlva amikor esedékes lenne az új akkor meg már nem lesz és vehetek új készüléket. talán már most jobb megelőzni.

mod:
hupsz...most vettem észre hogy ez egy régi post... hogy kerültem oda? ... :)

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2060) TayRol válasza Integra (#2058) üzenetére


TayRol
veterán

na, arra a 8-9 ezres fejre voltam kivancsi, hogy meddig jo (18 honap az ajanlas de az egy dolog). ezek szerint egylatalan nem veszes.

ja, rohadt jo ez az 530-as. már ezt is nehez szivvel adom vissza de muszaj lesz a 760 miatt.:D

(#2061) krokk válasza Integra (#2058) üzenetére


krokk
senior tag

szerintem az én flex xpmbe is hasonló fej lehet nekem azért kb 1 évig bírta az első a második is aztán volt 1 év kihagyásom de most visszatérnék elektoromosra.

a series 3 is ilyen jól bírhatja?
az 5 és 7es széria nekem kicsit drága.
most ahogy írtam a 330as 20ezer vagy a 390cc 30ezer a gondolkodás tárgya.
a 330as felé húzok inkább azért +10e... tisztítóspray és kefével ugyanazt a hatást el tudom érni mint a tisztító egység?

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2062) andrasferenc válasza krokk (#2061) üzenetére


andrasferenc
tag

A Braun Series 5 és 7 borotvákat Németországban gyártják. A 3-as szériát Kínában. A tisztítóegységet a 7-es széria esetében pedig Magyarországon gyártják.

(#2063) Integra válasza TayRol (#2060) üzenetére


Integra
titán

azt simán hozza, nálam többet is. gondolom egy adott használatra számoltak kopást, elhasználódást, azon én biztos belül vagyok. vagyis normális, napi, vagy minden második napi használat mellett 18 hónap. a régiek messze nem tudták ezt, sem a szita, sem a vágó kés. legalábbis nálam nem.

krokk: sajnos ezt nem tudom megmodani, nincsen tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2064) krokk válasza andrasferenc (#2062) üzenetére


krokk
senior tag

hát nem nyugtattál meg :)
azt hittem a 3ast is németeknél....
ájj viszont ennél nagyobb keret nincs rá.
philipset nem akarok próbálgatni ha a braun már bevált.
kínaiért meg 30ezret nem szívesen adok ki de még 20at is nehezen... :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2065) Integra válasza krokk (#2064) üzenetére


Integra
titán

és ha nem most veszel, hanem picit halasztod? így picit még később hozzá tudsz csapni a meglévő kerethez.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2066) krokk válasza Integra (#2065) üzenetére


krokk
senior tag

nem annyira anyagi az oka. (de persze az is)
csak nem akarok ennél többet kiadni rá.
szeretem a minőségi dolgokat, de azért borotvánál nálam ez a kb. 30e a határ.
ezért is nem vennék alsó kategóriás és ezért is vettem annó a flex xp-t (20e volt akkor).
persze ha látnék 30 körül 550est akkor szívesen vennék.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2067) andrasferenc válasza krokk (#2064) üzenetére


andrasferenc
tag

Szerintem a németek odafigyelnek, hogy milyen a minősége a másutt gyártott készülékeknek. Nem hinném, hogy csalódni fogsz.

(#2068) krokk válasza andrasferenc (#2067) üzenetére


krokk
senior tag

ez is igaz mert a márka hírnevét rontja.
de azért mégis... :)
és a tisztító egység? érdemes +10et áldozni rá? hány tisztítást bír egy patron kb? ha jól emlékszem, csak annyit olvastam valakitől, hogy ha trükközik a partonnal kifogyáskor (új régi majd visszacsere) akkor +5-7 tisztításra elegendő.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2069) andrasferenc válasza krokk (#2068) üzenetére


andrasferenc
tag

A patrontisztító használatánál megoszlanak a vélemények.
Egyben van egyetértés: Alaposan tisztít.
Mechanikusan és vízzel nehezen megvalósítható a tisztítás és a kézinek lehetnek hátrányai is.
A 7-es szériánál 3 tisztítási fokozat van. Egy patron kb. 30 tisztításra, alkalomra elegendő. A gyártó ajánlása szerint 2 hónap után javasolt a cseréje.
Én általában 3 használat után használom, amikor a "legszennyezettebb" a borotva. Így több mint két hónapig bírja.
Tapasztalatom az, hogy a végén ugyan félig van a patron folyadékkal, de ennek ellenére, elég sűrű, üledékes. A kb. 30. tisztítás után le is blokkol a tisztítóegység, amit az általad olvasott trükkel ki lehet "játszani". Véleményem szertin, látva a patronban levő folyadék állagát, kimerülthet a patron.
Nekem a tisztítóegység felára megért annyit, hogy szinte mindig tiszta a borotvám és nem kell vele vacakolni.

[ Szerkesztve ]

(#2070) Fancy-boy válasza krokk (#2068) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nézzél körül az ebayen vagy a vaterán/teszveszen.

Múltkor láttam a Vaterán ÚJ Braun 550 -et 17ezerért! Nyitott szemmel kell járni. Igaz nem volt hozzá garanciapapír.
Tisztítóegységet is vehetsz külön például az ebayen.

Szerk.: Mostanában meg a Philips RQ csúcsmodelljeit, RQ1290, 1280stb...
tehát a 50-80ezreseket láttam a Vaterán 25-35 között. Nem tudom honnan szerezhették. Igaz, doboz nélküliek voltak, de újak.

[ Szerkesztve ]

(#2071) Integra válasza krokk (#2068) üzenetére


Integra
titán

miért? más terméket amit kínában vagy más banánköztársaságban gyártanak megveszel és nem jó? dehogynem, működik az is. made in germany terméknél kifizeted nem csak a tudást, de a német bért és adót is, ez benne van. persze, hogy alapvetően frankó is a termék.
patrontól meg nem kell félni, leírtam korábban, hogy mennyire használható és hogy, keresd vissza. jó dolog. de ha ennyire költség érzékeny a projekt, akkor lehet, hogy inkább takarékoskodj egy picit és később egy jobba fektess bele tisztítóval.
szerintem. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2072) Fancy-boy válasza Integra (#2071) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Írta, hogy van több pénze, de már elvből nem vesz 30 fölött borotvát. Meg is értem.

Más meg mondjuk a telefonokkal van így. Minek 100ezres telefon? Na ugye. :)

Borotvára érdemes áldozni, de azért itt is megy a lehúzás ezerrel a gyártók részéről.
Ilyen lcd kijelző meg olyan érintős hiper szuper cucc, nesze 80ezer.
Közben meg ugyanaz a fej van, egy 40-50ezres gépben is.

[ Szerkesztve ]

(#2073) krokk válasza Integra (#2071) üzenetére


krokk
senior tag

ahogy írtam korábban is meg tudnám venni az 5ös vagy 7es szériát is, csak annyit nem akarok erre áldozni. főleg mivel jó volt a flex xp is.
de azért köszi a segítséget :)
szóval nehogy félreértsd teljes mértékben megértem amit és amiért mondasz általában én is így vagyok vele csak a borotvánál én kicsit lejjebb veszem a határt :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2074) TayRol válasza krokk (#2068) üzenetére


TayRol
veterán

utolag is vehetsz tisztito egyseget. en 39-ert vettem az 530-ast, szvsz nem volt draga - persze ha a tudast es a minoseget nezem.

(#2075) Fancy-boy válasza krokk (#2073) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem vedd meg a 330-ast a fogkefével, meg a 390 est a tisztítóegységgel, aztán valamelyiket visszaküldöd a Braunnak és kész.
Ha tetszik a tisztítósdi megtartod a 390-est, ha feleslegesnek érzed, megtartod a 330-ast.

Én úgy tudom a fej ugyanaz mind a kettőben, tehát egyik sem fog jobban borotválni.

Az edigital-ban pont megkaphatod mind a kettőt.
Sőt, ha a 330-ast küldöd vissza, a fogkefét szerintem megtarthatod. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2076) Integra válasza Fancy-boy (#2072) üzenetére


Integra
titán

összetévesztettem egy másik kollégával :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2077) krokk válasza Fancy-boy (#2075) üzenetére


krokk
senior tag

azért nem fogok 2őt venni hogy az egyiket visszaküldjem :)

igen a fej ugyanaz mindegyikben. csak maga a készülék kicsivel más a 390nál mert ott van precision lock. de az csak annyi hogy a felsőt kinyomva lehet rögzíteni, ez annyira nem köt le. a régivel is tudtam rendesen borotválni az orrom alatt is.
jah a fogkevét én is így gondoltam :D bár ha dobozostól kell akkor kellene azt is :)

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#2078) banánocska válasza Fancy-boy (#2054) üzenetére


banánocska
aktív tag

És szakáll nyíró 10k-ért?

(#2079) Fancy-boy válasza banánocska (#2078) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Remington MB320, MB450

A titkos tipp, a Philips QT4022
Ezt eddig mindenhol dicsérték. Az amazonon egy rossz szót nem írt róla senki.

Illetve van még a Remington MB200 , ez csak 5ezerFt. Ugyanaz kb. mint a 320 vagy a 450, csak nincsen beépített akkuja. Hanem tölthető ceruzaelemről működik. Ez előny is lehet.

(#2080) XSiGma válasza andrasferenc (#2062) üzenetére


XSiGma
aktív tag

370-esem van és Made in Germany!

(#2081) Fancy-boy válasza XSiGma (#2080) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Melyik generáció? A jelenlegi?

Nekem a jelenlegi előtti van, szintén 370, és Made in Germany.
De lehet a mostani generációt már Kínában gyártják.

[ Szerkesztve ]

(#2082) XSiGma válasza Fancy-boy (#2081) üzenetére


XSiGma
aktív tag

2009-es.

(#2083) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Mit ajánlanátok borotválkozáshoz + teljes testszőrzetnyírásra?

Valamelyik műszaki üzletben megpróbáltak rám sózni Braun Cruzer Z60 helyett egy Z6-ost, de utóbbi inkább az arcra (Face) lett kitalálva. :)

Véleményetek szerint érdemes lenne még a "régi" Z60-ra áldozni vagy ennél jobb befutó is létezik?

Jó budapesti boltot is tudnátok ajánlani? Nincsen minden üzlet fent a Világhálón.

(#2084) bradam


bradam
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy rendes elektromos borotvába invesztálni, most egy ilyen-em van, viszont ez tépi a nyaki részt, és az arcomon is 6-7-8x át kell menni,hogy rendesen leszedje. 40e forintig bezárólag van valami jobb fajta ami az érzékenyebb területekről is le tudja szedni rendesen?:) Úgy láttam Braun 5/7-es szériát ajánlottátok többeknek, esetleg alternatíva, vagy ebben biztosan nem fogok csalódni?:)

Üdv

(#2085) dokiki


dokiki
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Philips HQ 6900-es alapgépet,kipróbálás céljából,ha nemjön be,van pénzvisszafizetési gari.Ma ki is próbáltam.Bár már 1 hetes volt a borostám,ezért inkább nem kockáztattam,sima hajnyíróval visszavágtam belőle.Ezután kezdtem el a borotválkozást.
Kellemeset csalódtam.Nagyjából olyan ereményt értem el,mint egy gyengébb pengés borotválkozással,bár kicsit visszafelé húzva a kezemet az arcomon,érzik egy kis húzás,olyan mintha szűk 1 napos lenne a pengéssel,de legalább nem vérzek.Egy-két helyen otthaggya a szőrt,de nem vészes,valamint a szám két szélénél és a bajusszommal meggyűlt a baja,ezeken a helyeken hosszabra hagyta egy kicsit.
Majd jövőre veszek egy drágábbat.

A tisztítást ti hogy csináljátok?Mert amikor lepattintottam a fejét,a szőrgyűjtőben nem volt olyan sok szőr,de a 3 körkésnél eg vastagon voltak az apró szőrök.Szétszedtem teljesen,bár ezt csak 2 hetente ajánlják gyárilag.Elég ha csak valamihez finoman hozzáütögetem a fejet?

(#2086) TayRol válasza dokiki (#2085) üzenetére


TayRol
veterán

ha mar nagyon nem vág nyugodtan tisztitsd meg kefével a késeket.

bradam: 39-ert van 530-as braun. en most ezt tesztelem, maximalisan elegedett vagyok vele. nivea-s philips utan hasznalom.

ja, ha veszek amcsibol braunt gondolom garanciara ne szamitsak idehaza... amugy a halozati toltojuk milyen lehet? usa vagy europa szabvany?

[ Szerkesztve ]

(#2087) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok!
Szeretnék elektromos borotvát venni és fogalmam sincs, hogy milyen szempontokat nézzek, eddig természetesen pengét használtam mert a bőröm nagyon érzékeny, de szeretnék elkényelmesedni, csak nem tudom, hogy milyet vegyek.
max. 40-talán 50K-ig elmennék.
Fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek hozzá.
Braun Serie 5-től fölfelé érdekelnek, de abból is melyiket?
vagy
Philips de abból annyi féle fajta van, hogy nem lehet dűlőre jutni.

Életem első elektromos borotvája lesz és nem szeretnék benne csalódni 35 évesen :)

Köszönöm a segítségeteket.

nagyon nem tudok dönteni :(
http://www.arukereso.hu/borotva-c3186/
itt a népszerűségi sorrend valós lehet? De gondolom az nem fedi a minőségi sorrendet. :F

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2088) vagamo válasza vagamo (#2087) üzenetére


vagamo
őstag

ez nagyon tetszik, igaz kicsit drágább, mint amit szánnék rá, de ha megéri?
Philips RQ 1250

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2089) vagamo válasza vagamo (#2088) üzenetére


vagamo
őstag

meg erre gondoltam:
Braun Series 5 590cc

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2090) TayRol válasza vagamo (#2089) üzenetére


TayRol
veterán

en ezt most tesztelem, csak ajanlani tudom.

de az rq12-es is nagyon jo! embere (arca) válogatja, hogy melyik válik be.

(#2091) vagamo válasza TayRol (#2090) üzenetére


vagamo
őstag

Van valami ökölszabály, hogy mégis melyik arc melyiket kívánja? :)
50k-val nem szívesen szeretnék félrenyúlni.
Philips nekem egy kicsit divatmárkának tűnik és valahogy úgy érzem, hogy az ár nem mindig takarja a minőséget ennél a márkánál. Bár a mai világban, ki tudja, hogy mi tényleg az a márka ami rá van írva és, hogy hol csinálják....

AEG mosógépeknek sincs semmi köze az AEG klímákhoz, sőt az AEG audió is egy másik cég.
Ugyan ez igaz a HAUSER-re is ipari hűtéstechnikában vezetők és van a háztartási Hauser cég a kettőnek az ég világon semmi köze egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2092) hoodoo86 válasza vagamo (#2091) üzenetére


hoodoo86
tag

Hogy nehezítsem a döntésedet, én Braun 550-nel kezdtem, amivel úgyahogy meg voltam elégedve. A nyakamon nehezen szedte a szőrt, máshol jó volt. Kb. 2 hónap után philips rq12 -es sorozat egyik tagjára cseréltem, és nagyon pozitívan csalódtam benne. Tényleg ki kell próbálni kinek mi jön be. Ahogy írják pénz visszafizetési garancia van braun-nál és philips-nél is, érdemes olyan helyen venni, ahol érvényesíteni tudod, és akkor ki tudod próbálni a készüléket.

(#2093) TayRol válasza vagamo (#2091) üzenetére


TayRol
veterán

nincs okolszabaly. a puding probaja az eves.:)

(#2094) vagamo válasza hoodoo86 (#2092) üzenetére


vagamo
őstag

Honnan tudom meg, hogy itt pl. lehete érvényesíteni a pénz visszafizetési garanciát?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2095) vagamo válasza vagamo (#2094) üzenetére


vagamo
őstag

Írtam a Braun-nak, hogy, hogy is van ez?

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2096) vagamo válasza TayRol (#2093) üzenetére


vagamo
őstag

csak pofavizit :DDD :DDD

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2097) TayRol válasza vagamo (#2095) üzenetére


TayRol
veterán

az a legegyszerubb.

(#2098) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Üdvözlet!

Kinéztem magamnak egy villanyborotvát, kíváncsi lennék a véleményetekre.
Ismeri vagy van már valakinek tapasztalata a Philips AT jelzésű borotvákról, kifejezetten a 750-es példány érdekelne. Azt tudom hogy nedves és száraz borotválkozásra jó, de van ennek értelme.
Esetleg 15k környékén milyen borotva lehet még, amelyik azért kíméli a bőrt.

Köszönöm!

Üdv!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#2099) Alex91 válasza EAndrew (#2098) üzenetére


Alex91
félisten

Pár napja van egy ilyenem. A harmadik Philips korkesesem. Bár ez elott most hagyományos borotvat használtam.

A nedves borotvalkozas kellemesebb, mint a száraz, de itt is keletkeznek mikro sérülések, mint száraz borotvalkozasnal. A régi borotvaimhoz hasonlóan borotval (bár az első akkoriban nem a legolcsóbb volt, de gyengébb technológia, mint ez, a második imho kb. ugyanezt tudta, csak szarazban, és abban nem volt akksi). Ami esetleg érdekes lehet, hogy nincs pajeszvagoja, és a dobozban is szegényes a tartozék lista.

Amúgy majd kiváncsi leszek, hogy kb. 1 hónap múlva amikor mar kopnak a kések, akkor hogyan fog borotvalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2100) Dhampir válasza Alex91 (#2099) üzenetére


Dhampir
félisten

Gilette pengével kezdtem az arcápolást, hol voltak még akkor a többpengés borotvák!
Figaro tubusos és habzó borotvakrém (ma is kapható), Derby-termékek, Pitralon arcszesz, Denim arcszesz (ezt is forgalmazzák még). Az arctejek jobban bejöttek, például a NIVEA termékei. A fazsírnál jobbak, meg a hamuzsírnál is.

Talán egy Braun Cruzer Z6 sem lenne rossz vásár, de én olyan hibrid megoldást keresek, amivel egyéb testszőrtelenítés is végezhető. A Braun szériában gondolkodok most már.

Az első villanyberetvám is Braun, rezgőkéses volt. Egy gondom akadt vele, hogy a halántékom felé közelítve már enyhébb fokú agyrázkódást okozott. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.