Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Elsősorban a Braunt használókról szeretném megkérdezni, hogy mennyire kényes a Braunok szitája, mennyire kell rá vigyázni?

Azért érdekelne, mert ma amikor tisztítottam a 320-asomat, akkor véletlenül hozzáért 2x az egyik szita a csap széléhez :W de épp hogy csak, szóval a szitán nem vettem észre semmi sérülést, de nem tudom hogy kell-e aggódnom emiatt, szóval várható hogy azon a részen előbb-utóbb megadja magát a szita, vagy azért annyira nem kényesek?
Amúgy igyekszem rá vigyázni, csak ma túl közel tartottam a csaphoz... :(

Bocs, ha nagyon hülye a kérdés, de hosszú idő után most van újra Braunom (és eddig nagyon tetszik :) :) ) és nem tudom mire számítsak e téren, mire kell figyelni stb...

Bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

(#2652) ludsimon


ludsimon
veterán

Keresek valami jóféle gépet.

Jelenleg egy Philips rezgőkésest használok, de nagyobb, hosszabb szőrszálakat le se szedi....

Ezen szempontok fontosak:
- hosszabb szőrt is be tudja darálni pl lábon
- gyors, hatékony legyen, ne olyan mint a jelenlegi rezgőkéses, kb 10 perc mire megborotválkozok, pedig nagyon gyenge az arcszőrzetem
- intim területeken is le tudjam vele szedni normálisan

Milyet tudnátok ajánlani?

undefined

(#2653) sanzi89 válasza ludsimon (#2652) üzenetére


sanzi89
addikt

De neked most borotva kell vagy testszőrnyíró? :U

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2654) ludsimon válasza sanzi89 (#2653) üzenetére


ludsimon
veterán

2. inkább. :D

undefined

(#2655) sanzi89 válasza ludsimon (#2654) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak mert eredetileg borotvás topik, ezért volt kicsit furcsa, de majd a többiek mondanak valami okosat. Philips borotvákkal kapcsolatban kérdezhetsz, de másba nem tudok infót szolgálni sajnos.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2656) ludsimon válasza sanzi89 (#2655) üzenetére


ludsimon
veterán

ha van külön topic erre akkor ne tartsd magadban.
Én ezt a topicot találtam célszerűnek. :D

undefined

(#2657) sanzi89 válasza ludsimon (#2656) üzenetére


sanzi89
addikt

Simán belefér. :K

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2658) andrasferenc válasza Canonfan (#2651) üzenetére


andrasferenc
tag

Mind mindenre, a Braun szitájára is kell vigyázni. :)
Kb. másfél év után ajánlják a cserét. MInt minden anyag, a szita is elöregszik. Rendszeres használat esetén 2-3 évente cserére szorul, mivel kilyukadhat.
A Braunk borotva vágószerkezete egy finommechanikai eszköz.

(#2659) icecave


icecave
nagyúr

Megjött a kis Philips RQ1250-es :D

Feltöltöttem, este tesztelem is. Még utánaolvasok miket írtok a tisztításról, én sima szappannal fogom zuhany alatt használni, ahogyan az előzőt is.

Azt is olvastam valakinél,hogy Jet Clean rendszert is lehet venni hozzá szerívzben, de most meg nem találom a keresőben,hogy ki írta, hogy hol és mennyiért.

Valakinek esetleg eladó kis táskája, valamint at RQ1250-eshez való műanyag kis ráhúzható fej? OEM borotvát vettem, így csak a szükséges dolgok voltak hozzá.

(#2660) Canonfan válasza andrasferenc (#2658) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R :R :)

Ez mindenképp megnyugtató akkor, hogy 2-3 évet elvileg ki kell bírnia, nekem anno a flex integral-ban 2-szer cseréltem szitát, a gyári 1 évet bírt ki, amit utólag vettem rá az meg kb 10 hónapot...

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a mostani Braunoknál a NI-MH-s aksi az mennyire érzékeny a túltöltésre?
Azért érdekelne, mert az én 320-omban is szerencsére 1 órát kell csak tölteni, de mik a tapasztalatok, az első (4 órás) töltés után oda kell figyelni hogy a töltés végeztével levegye az ember, szóval ha néha 1-2 órát rajtmarad véletlenül a töltőn az mennyire veszélyes esetleg?

Bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

(#2661) TayRol válasza Canonfan (#2660) üzenetére


TayRol
veterán

csak a 3-as szerianak van Ni-Mh akksija, az 5 es 7 szeria litiumos. szerintem ha rajtamarad 1-2 órát abból nagy gond nem lesz.

(#2662) icecave


icecave
nagyúr

Tegnap kipróbáltam az új Philips RQ1250-em.

Nagyon jó, azt kell,hogy mondjam. A panát már jóideje nem használtam, de még nem felejtem el, milyen volt vele borotválkozni, jól rányomni, stb.
A Philipset gyakorlatilag csak tologatni kell az arcon, és viszi is, nem kell brutál erősen rányomni. A nyakamnál is szépen leszedte, de rendesen kis pattogott/pirosodott, de még hozzá kell szoknom, az előzőhöz is hozzá kellett.
A tisztítás egyszerű, csak kinyitogatom a kis füleket, elmosom, és hagyom száradni, majd becsukom. Zuhanyzás közben szépen meg tudok borotválkozni, egy kis szappant kenve az arcra nagyon jó lesz a siklás.

Összességében elégedett vagyok, ha a nyakamon a bőr is hozzászokik, akkor lesz igazán jó :)

(#2663) Nagya21 válasza icecave (#2662) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Mondtam én, hogy jó az RQ1250-es :DD :DD :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2664) andrasferenc válasza Canonfan (#2660) üzenetére


andrasferenc
tag

1-2 órát feltöltés utáni töltőn maradást ki kell bírnia. Vélhetően átmegy csepptöltésbe.
Én inkább arra ügyelnék, hogy teljesen lemerüljön az akkumulátor, vagyis megállásig. De akkor azonnal rátenni töltésre. Nekem a Philips nikkelcadmiumos akkumulátorai így 5 évet bírtak ki.

(#2665) sanzi89 válasza andrasferenc (#2664) üzenetére


sanzi89
addikt

Véleményem szerint a mai Li-ion-os borotváknál semmilyen hókuszpókusz nem kell. Én úgy használom, hogy feltöltöm, nagyjából 1 hónapos használatot bír, akkor újra feltöltöm teljesen, és kész.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2666) andrasferenc válasza sanzi89 (#2665) üzenetére


andrasferenc
tag

Igen, a mai lítiumion akkumulátoros borotvánál nem kell trükköket alkalmazni. Egyre kell ügyelni,, hogy feltötlenül, vagyis lemerült állapotban ne legyen hosszabb ideig, micel az helyrehozhatatlan kárt tesz az akkumulátorban. Ezek az akkumulátorok 60-80 %-os töltöttségi állapotot szeretik a legjobban (ezt olvastam valahol). Én a Series7-es borotvámat a tisztítóegységben történő tisztítás után benne hagyom, amely gondoskodik a feltöltésről is. A legerősebb szennyezettségi fokozat kijelzésénél, ami általában minden harmadik használat után bekövetkezik, indítom el a tisztítást. Két tisztítás között a tisztítóegység nincs áramforráshoz kapcsolva.

(#2667) Canonfan


Canonfan
senior tag

TayRol (#2661) , andrasferenc (#2664):

Köszi! :) :R :R

(#2668) plus44


plus44
veterán

Egyre égetőbb szükségem lenne egy borotvára, de csak nem találok olcsón(olcsóbban) 760cc-t. Helyette tudnék venni egy 560-at, de azt olvastam itt, hogy a gyengébb, lassabb motorja miatt nem megy rá a 760/790-esek feje. Használta valaki az 560-at? Mennyire szedné le szépen a szőrt. Nekem, de mindenkinek nyilván elsődleges szempont lenne a minél simább arcbőr. Inkább akkor szenvedjek még egy hónapot a Gillettemmel, és vegyek egy zsír új 760cc-t?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2669) TayRol válasza plus44 (#2668) üzenetére


TayRol
veterán

530-at hasznaltam a 760 előtt. ha a 7-es seria 100%-osan szedi le a szort akkor az 5-os 99%-osan. de lehet hogy csak en beszélem be magamnak, hogy jobb a dragabb.

milyen áron találtál 5 és 7 seriest? 760-as mellett szól még a tisztitoallomas.

(#2670) plus44 válasza TayRol (#2669) üzenetére


plus44
veterán

760-at semmilyen áron nem találtam, csak 71k és fölötte. Tehát csak újat, míg egy 560-at 20k-ért tudnék venni. (szerk: de ez is bontatlan) Olvastam borotvateszteket és értékeléseket, ott egybehangzóan lehúzták, hogy az áráért szar, nem jól borotvál, a nyakon otthagyja a szőrt, stb. Azon gondolkoztam, hogy külön tisztítóállomást lehet kapni, visszamaradt 760-as és 790-es modellekből, ha külön vennék, kompatibilis lenne? na meg ott a kérdés, hogyha nem jó, akkor soha az életben nem tudom eladni az 560ast, még később vehetek majd 760-at. Nagy a dilemma... :U

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2671) TayRol válasza plus44 (#2670) üzenetére


TayRol
veterán

volt szerencsém a pénzvisszafizetős akcioban kipróbálni az 5-os szeriat. nagyon jol nyirnak, de a 7-es jobb. ha visszakeresel irtam, hogy mennyiert vettem a 760-at es nem bántam meg. tisztitoallomas külön nem tudom, hogy kaphato-e...

eladni szvsz azért necces, mert pl. én soha nem vennék használt borotvát es ilyen dolgokat.

egyöntetűen a 760-asra szavazok. dragabb, de jobb. es nem fogod enni magad miatta hogy mi lett volna ha... természetesen ez csak akkor érvényes ha a megfelelő anyagi keret megvan ra.

(#2672) plus44 válasza TayRol (#2671) üzenetére


plus44
veterán

Ebben az esetben inkább várok és majd jövő hónapban veszek egy remélhetőleg 5 év garis, zsír új 760cc-t. :R

szerk: esetleg még a kamatmentes részletre vásárlás lenne a jó, de pl. az edigital-nál ilyen nincs, máshol meg nem nagyon tudom. (a Media Marktnál pl, de ott nevetségesen drága..)

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2673) TayRol válasza plus44 (#2672) üzenetére


TayRol
veterán

az 5 év garival szerencsém volt, de alapbol mindenhol jar hozza 2. media markt es saturn eszméleltlen drága, láttam mar ott 90e-ért is. edigitalnal is szokott lenni. illetve auchan, cora es társai. ott ha van promocio es akcio mindig kint vannak. figyeld oket hátha.

(#2674) plus44 válasza TayRol (#2673) üzenetére


plus44
veterán

Most lenne nekem csak jó, mert különben jövő hónap végén úgyis megveszem (valószínűleg az edigital-nál), így az elkövetkezendő 2-3 hétben lenne nekem esedékes ez a promóciós dolog.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2675) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

A fórumot olvasgatva és a rászánt összeget figyelembe véve az alábbi két borotva között gondolkozom.
Remington r5150
Philips AT750

Van valakinek valamelyik az említett két típus közül? Esetleg tudtok ebben az árkategóriában (16-20e Ft) ajánlani valami jobbat? Egyáltalán megéri-e ezeket venni a 12-13e Ft-os kategória helyett?

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!

(#2676) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok!10 -30 k kozott lehet vmi ertelmes borotvat kapni?vagy egy kicsit tobbet kell fizetni egy jobbert?

(#2677) plus44 válasza kiki22 (#2676) üzenetére


plus44
veterán

Nyilván attól függ, hogy körkéses, vagy rezgőkéses-e van eltérés árban (sajnos), meg mondjuk az is fontos infó lehet, hogy mennyire erős a szőrzeted.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2678) kiki22 válasza plus44 (#2677) üzenetére


kiki22
senior tag

Sima borotvat hasznaltam eddig.de mar elegem volt belole;) 5k 4 potfej aztan eleg kb 1 honapra .hat annyira nem eros a szorzetem szerintem de nem is pihepuha;) esetleg ha mindket tipus ol tudnatok ajanlani valamit .aztan megprobalnam tesztelni vhogyan a cuccosokat;)

(#2679) sanzi89 válasza kiki22 (#2678) üzenetére


sanzi89
addikt

Philipsben ha csak száraz borotválkozás, akkor HQ82 széria, ha nedves géllel/habbal/tus alatt akkor RQ11 vagy RQ12 pénztárcától függően.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2680) kiki22 válasza sanzi89 (#2679) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszi!Es Braun ,Remington fronton milyet erdemes nezegetni ?

(#2681) sanzi89 válasza kiki22 (#2680) üzenetére


sanzi89
addikt

Ebben sajnos nem tudok segíteni, azokat a típusokat nem ismerem, de ha visszaolvasol találsz ajánlott Braun típusokat. Lényegében ez a két nagy gyártó van a piacon, a Remington kisebb hal.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2682) plus44 válasza kiki22 (#2680) üzenetére


plus44
veterán

Ilyen árban kb. a 3-as és 5-ös széria ami még belefér a keretbe. Elmondások alapján mind a kettő nagyon jó!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2683) kiki22 válasza plus44 (#2682) üzenetére


kiki22
senior tag

Igazabol meg nem tudom melyiket vegyem.Mert csak sima borotvam volt.Egyik haverom azt mondta neki van philips korkeses es hogy az allarol nehez tudja leszedni vele a szort.Bar regebbi tipus van neki.Ez mennyire jellemzo a mai borotvakra?

(#2684) plus44 válasza kiki22 (#2683) üzenetére


plus44
veterán

Szerintem kevésbé, az új sensotouch fejek elég jók, mondjuk persze függ a borotválkozási stílustól, technikától is. Én azt mondom, ha kell a nedves, vizes borotválkozás, akkor Philips körkéses, ha nem, akkor Braun Series 3-5 valamelyike.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#2685) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Látom, hogy ez a topic viszonylag forgalmas, de nem szeretném szétoffolni, aki egy kicsit a hajvágókhoz is ért, légyszi' nézzen be ide. Nagyon köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2686) TayRol válasza Yany (#2685) üzenetére


TayRol
veterán

Philips QC5070-em van több mint 2 éve (a bőröndös verzió), 2-3 hetente van vele nyírva a hajam de még mindig tökéletes. az akksija is bír jópár teljes vágást. merem ajanlani.

(#2687) Yany válasza TayRol (#2686) üzenetére


Yany
addikt

:R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#2688) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Az e-digital-nál van 0% THM-re Braun 760 cc, és lehet nem várok tovább majd a pénz visszafizetési garanciára és benevezek egyre. Érdekelne, ha esetleg mégse jönne be lenne érdeklődő rá innen valaki. Használnám max. egy hónapig, és ha nem jön be ezalatt az idő alatt átpasszolnám valakinek, mondjuk kb.7-8k-val olcsóbban. Persze, ebben az egy hónapban úgy vigyáznék rá, mint a hímes tojásra, ha mégis el kellene adnom.

Valaki?! :F

(#2689) borix válasza SOAD19 (#2688) üzenetére


borix
őstag

Be fog jönni ha nincsenek eltúlzott elvárásaid.
Nekem 590cc van már ez is nagyon jó.

(#2690) SOAD19 válasza borix (#2689) üzenetére


SOAD19
addikt

Én nem vagyok 100%-ig biztos benne. Erős szőröm van, még a Mach 3-assal is csomószor át kell mennem, mert nem szedi le normálisan hiába húzom le, érzem, hogy még minimálisan serceg. Az arcomon is, lentről felfele is le kell húzni, a pajesznél is, mert amúgy nem szedi le, ha simán fentről lehúzom. Meg ebből kifolyólag eléggé irritálódott a bőröm borotválkozás, jobban mondva nyúzás után, így hívom. :DDD
Nem kell, hogy levigye tökéletesen simára, csak akkor legalább ne csinálja ki a bőröm, és akkor már boldog leszek. :K

Nagyon reménykedek, hogy beválik, megváltás lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2691) Prof01 válasza borix (#2689) üzenetére


Prof01
veterán

Mit jelent az eltúlzott elvárás? Lehet olyan egy ilyen méregdrága felső kategóriás borotvánál is? :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2692) Prof01


Prof01
veterán

Melyik jelenleg a legjobb Braum modell? 760CC-4? 795CC?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2693) TayRol válasza Prof01 (#2692) üzenetére


TayRol
veterán

795, de nalunk hivatalosan nem forgalmazzák - ugy tudom. a 760-ashoz képes a jobb kijelző es az 5 perces gyorszárítás a különbség.

(#2694) icecave válasza Prof01 (#2691) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogyne lehetne... ha olyan az arcbőröd/nagyon "hülyén" nő 1-2 amúgy is necces hajlaton a szőröd, nem fogja leszedni, csak ha széjjel nyüstölöd... Nekem a bal oldalon, a nyakam felső részénél nő érdekesen, a 20k-s sem, és a mostani boltban 55k-s (Philips RQ1250) sem szedi le 100%-osan (persze, mér próbálkozom kikísérletezni a módszert, de minden máshol frankón leszedi, csak ott nem, ha nyomom, ha nem). Persze, van kétszer ennyibe kerülő philips is, de mivel ugyanazt a fejet használja az is, így különbség nem lenne ott sem.

(#2695) borix válasza icecave (#2694) üzenetére


borix
őstag

Erről van szó.Ha olyan a szőrnövésed akkor nem fogja levágni bizonyos helyeken kerülhet akármennyibe a borotva.Szerintem az erős szakáll nem gond vinnie kell szépen.
Nekem a nyakamnál lent két oldalt van úgy nőve a szőr,hogy nem tudja fölszedni ott pajeszvágó részével levágom utána már nincs gond.
Másik elektromos borotva a legjobbak sem fognak olyan tökéletesre vágni mint a pengés borotvák de azok irritálóbbak is.
Lehet azt mondani hogy vágnak úgy de megkel nézni 5-10 óra után ott az elektromos borotválkozás után jobban serceg.

(#2696) Csabi42


Csabi42
tag

Sziasztok. Használ valaki Philips Sensotouch 3D RQ1280-as borotvát? Meditálok egy ilyen vásárlásán. Mi a véleményetek róla? :U

"Ne feledd, hogy van, amikor a csend a legjobb válasz!"

(#2697) TayRol válasza Csabi42 (#2696) üzenetére


TayRol
veterán

ha azt nem is, de 1250-et vagy 60-at ugy tudom igen. és ugyan ugy vág a 3 modell.

(#2698) Nagya21 válasza Csabi42 (#2696) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Jó.
Bővebben: Nagyon jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2699) Prof01 válasza TayRol (#2693) üzenetére


Prof01
veterán

Itt találtam: [link]
Csak nem tudom, hogy a tisztító miatt megér +15k-t?
Mert a 720-as 55ért van: [link]

Egyébként kb. 2 éve vettem egy Series 3-ast (330), de nem igazán vált be. Erős az arcszőrzetem és érzékeny is. Az elején még tűrhető volt, de 2-3 hónap után, mintha elkopott volna, alig akarta vágni, többször át kellett mennem ugyanazon a ponton, és az már irritációval járt.. Lehetséges, hogy ilyen gyorsan elkopik?
Van értelme kipróbálnom a 7-es szériát? Feleslegesen nem szeretnék sok pénzt kidobni, de utálom a pengés borotválást és szeretnék visszatérni a villanyborotvára... :U

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#2700) TayRol válasza Prof01 (#2699) üzenetére


TayRol
veterán

szerintem igen. minden tisztitas utan mintha vadi uj lenne a borotvád. de komolyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.