Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) BEE válasza werttzui (#1650) üzenetére


BEE
addikt

Van hibátlan is.................dupla áron ! :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1652) Levitálok válasza BEE (#1651) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Bezony. A gyártók se hülyék. :R

(#1653) werttzui válasza BEE (#1651) üzenetére


werttzui
őstag

Melyikre gondoltál?

PENTAX

(#1654) BEE válasza werttzui (#1653) üzenetére


BEE
addikt

Konkrétan semelyikre, de nagyok az árlépcsők a kategóriák között.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1655) Dare2Live válasza werttzui (#1648) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

CA van túlmisztifikálva, mert ritka jelenség és akkor is könnyen javítható.
Pentax kit is tud 18-24 közt CAzni de sokkal drágább tamron 17-50 is 17-24 közt vagy a 70-300vr 250-300közt probléma nélkül eléd rakja a 3-4 ha rájátszasz akár 5 pixelnyi CAt.

Nem úgy mint egy élesség esetén aholha életlen az obid az minden képen ott van és nem igazán lehet vele mit kezdeni.

Ez a "szar a kit" meg a hirhedt régi canon kit(ek) miatt van, az oly/nikon/pentax kitek mindig is jól használhatóak voltak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1656) bLaCkDoGoNe válasza Teng (#1613) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Esetleg ezt is érdemes megnézned: Lowepro Rover AW II.
- Fotós hátizsák, alul fotóstáska, felülre rámolhatsz mindenfélét
- Esővédő köpeny (a táska aljából kihajtogatható) amit ráhúzhatsz, ha úgy hozza a szükség
- Két oldalán kis hálós zsebek apróságoknak (kis üveg víz, keksz, ilyenek...)
- Kihajtható állványtartó
- Bazi kényelmes párnázott hát és vállpántok

Nekem ilyen van, eddig nagyon örülök neki, hogy ezt vettem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1657) Dare2Live válasza BEE (#1651) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha vígasztal: Nemsokára Pentaxra is lesz Tamron 17-50 2.8 az az obi pedig pixelre kirajzolja 2.8on a k10d érzékelőjét és CAban is elég jó, talán jobb is mint pentax kit.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1658) BEE válasza Dare2Live (#1657) üzenetére


BEE
addikt

Úgy legyen ! Meg pénzünk rá ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1659) Teng válasza bLaCkDoGoNe (#1656) üzenetére


Teng
aktív tag

Egy nagy bibi van vele 32e :( Szerinted [link] vagy [link]

lenne a jobb? mert eközött a kettő között vacilálok, annyi hogy a táskába lehet mellép pakolni meg ilyenek, viszont a lowerpro nagyobb márka és élettartam gari a kata meg csak 1 év gari:S de más is kifejtheti a véleményét, mert köv héten már megkéne shoppingolni valamelyiket.

Tényleg ha a a holdat akarom este fényképezni kell-ajánlott uv szürőt vagy valamit felrakni a kitobira vagy simán fényképezhetem?

(#1660) bLaCkDoGoNe válasza Teng (#1659) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem a szívem a Lowepro (mint márka) felé húz, viszont utálom az oldaltáskákat (bár tény, hogy praktikusabbak egy kicsivel, ugyanakkor nekem félrehúzza a vállamat és megfájdul tőle a nyakam), viszont erről a Kata-ról nem hallottam még (ami mondjuk semmit nem jelent), ez viszont hátizsák, amit én sokkal jobban szeretek. Szóval nem egyszerű a döntés. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1661) Teng válasza bLaCkDoGoNe (#1660) üzenetére


Teng
aktív tag

Hát igen ha a Kata helyett Lowerpro felirat díszelegne akkor nemlenne kérdéses, annyi, hogy a Kata is elég masszívnak néz ki, arról sem írtak rosszat de ez az egyév kontra élettartam gari azért nem mind1, viszont a Kata sportolsára ideálisabb:D csak sajna nincs annyi elválasztó benne szóval azis egy visszahúzó.

(#1662) BEE válasza Teng (#1661) üzenetére


BEE
addikt

Alapvetően azt kell eldöntened, hogy hátizsák vagy válltáska.
Ez két teljesen eltérő használatot jelent.
Ha mászkálás közben kell sűrűn előszedegetni a cuccot, akkor válltáska,
ha valahová túrázol és ott állsz neki fotózni, akkor hátizsák.
Nagy vonalakban így, de lehet ragozni a témát.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1663) Teng válasza BEE (#1662) üzenetére


Teng
aktív tag

az a bibi ha válltáskát veszek akkor ha sportolni megyek egyszerűen nemtudok vele mitkezdeni azmeg hogy a váltáskát berakom egy táskába elég hülye megoldás... az pedig, hogy mind2őt megvegyem elég felejtős, mert inkább akkor egy obira spórolnék még... itt főképp a Kata márkanév amin vacilálok mert nem akkora mint a lowerpro, igaz rosszat nemírtak róla.. de sajnos mivel miskolci vagyok itt a közelbe megsemtudom nézni mert akkor könnyebb lenne a dönteni..

(#1664) Teng


Teng
aktív tag

Tényleg ha a a holdat akarom este fényképezni kell-ajánlott uv szürőt vagy valamit felrakni a kitobira vagy simán fényképezhetem?

(#1665) BEE válasza Teng (#1663) üzenetére


BEE
addikt

Mindenre jó megoldás nincs.
Neked kell döntened a használat várható módja alapján.
A Kata meg jó márka, nem kell félni tőle.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1666) tbs válasza Teng (#1664) üzenetére


tbs
addikt

UV szűrőt a himalája csúcsán, nappal kivételével nem tudok indokolni sehol, semikor. :U

(Nem.)

(#1667) BEE válasza Teng (#1664) üzenetére


BEE
addikt

Hát ajánlott a kitobi HELYETT egy minél nagyobb teleobjektív.
Kitobival kis légypiszok lesz csak a képen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1668) Teng válasza BEE (#1667) üzenetére


Teng
aktív tag

persze ez egyértelmű hogy tele kell csak arra voltam kivi hogy mennyire jól bírja a gyűrődést, és ha esetleg nappal fénykéznék és a nap is benne van azsem gáz? nemkell akkor sem uv szürő? csak azért kérdem, mert digitális kameránál volt valami fehér fény vagy milyen hiba ha a napba néztél vele... Még egy kérdés UV szűrőt ha veszek akkor elég a simia Hoya 3000ft-so vagy vegyek Hoya UV HMC-t ami 6000ft?

[ Szerkesztve ]

(#1669) BEE válasza Teng (#1668) üzenetére


BEE
addikt

Nappal szemben semilyen szűrő nem ajánlott, mert csak növeli a becsillanást.
Az UV szűrő normál körülmények között nincs hatással a képre,
tehát nem kell különleges követelményeket teljesítenie.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1670) Teng válasza BEE (#1669) üzenetére


Teng
aktív tag

Aham értem. még annyi kérdésem lenne volt aki tanácsolta a lencse védelme érdekében az uv szürő használatát, akkor ha veszek elég a sima vagy HMC-t vegyek?

(#1671) Dare2Live válasza BEE (#1658) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kevesebb mint fele annyi lesz mint az "aranyos" pentax 2.8 azaz kb 16-45 árban lesz.

Csúnyán elfogja veri a 16-45öt 2.8rol nemszolva. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1672) tbs válasza Dare2Live (#1671) üzenetére


tbs
addikt

Legyen igazad..!

(#1673) Levitálok válasza tbs (#1672) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Én azt csinálom, hogy ha veszek egy új obit, egyből veszek rá UV-szűrőt, ami semmiben nem módosítja sem a képet, se annak minőségét. Egyes egyedül a frontlencse védelme miatt veszem meg, így biztos lehetek benne, hogy nem lesz rajta semmilyen karc, csak max a szűrőn, az meg cserélhető. Emellett az UV-szűrő ősztől tavaszig nem csinál semmit, ellenben nyáron szép mélykékké teszi az eget, mint egy UV-s napszemcsi.

Másrészt szoktam úgy is fényképezni, hogy közvetlenül az expó előtt rálehelek az üvegre, így olyan "misztikus-homályos" lesz a kép, ezt pedig nem szeretném az obival megcsinálni, erre is jó a szűrő.

(#1674) Teng válasza Levitálok (#1673) üzenetére


Teng
aktív tag

És milyen Uv szürűt használsz? Hoya-t? HMC-t vagy esetleg simát?

(#1675) Levitálok válasza Teng (#1674) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Sigma

(#1676) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy kis önreklám :B ja és van Cirk. polár is pl. Tamron 70-300-ra :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1677) tbs válasza Levitálok (#1673) üzenetére


tbs
addikt

:R Helyes.

A nyári effektet soha sem sikerült látnom 1 uvszűrős obin sem. :U

(#1678) philoxenia válasza tbs (#1677) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Effektek... van nyári is. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1679) tbs válasza philoxenia (#1678) üzenetére


tbs
addikt

Linket!!! :DDD

(#1680) philoxenia válasza tbs (#1679) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek az a címe.

Itt a többi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1681) BEE válasza philoxenia (#1680) üzenetére


BEE
addikt

És hol van itt az effekt ? :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1682) philoxenia válasza BEE (#1681) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A címben mindenképp. :D Ha normál fotókból csinálták például a "Fog effect" stb. képet, akkor ott, ha a képek naturálisak, akkor az angol szótárban talált effect=megvalósulás jelentés a nyerő. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1683) Dare2Live válasza tbs (#1672) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egy teszt róla ahol a Nikor 17-55 2.8 al vetik össze ebböl jól lehet következtetni mert gondolom optikailag a pentaxos verzió 100%ban uaz lesz Pentaxnál is.
[link]
lehet találni róla "lab"os MFTs tesztet is ott is "elég jó"

"Overall, I'd put this lens in the same category as the Nikkor for sharpness, though I did feel that the Nikkor produced a bit more contrast, especially at the wide end.

Átfordítva: Optikailag ugyanabba a kategóriába rakja a Tamron 17-50et mint a Nikor 17-55 2.8at. Nikor 17-55 pedig a Nikon elit szériájába tartozik mint a 24-70 2.8/70-200 2.8vr...
Evvel én egyébként egyet is értek használtam mindkét lencsét.

árban pedig gondolom nem lesz drágább a K-mountos mint a Nikon/Canon bajonettes azaz 95-100K brutto boltban.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1684) Dare2Live válasza Dare2Live (#1683) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

akit az MFTk, meg az azonos körülmények közt mért CA vastagság érdekel annak van ajánlott még összelőni a
Tokina 16-50 2.8at a Tamron 17-50 2.8al, tudtommal optikalilag a Tokina 100%ban= a Penetax 16-50el.

Tokina
Tamron

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1685) as_Rock válasza Teng (#1674) üzenetére


as_Rock
őstag

Te aztán gyorsan meguntad a Pentaxot :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1686) ottkar válasza Teng (#1664) üzenetére


ottkar
addikt

A holdhoz nem is szabad feltenni semmit.Minél nagyobb gyújtótávolság az kell szükséges. Kitobival holdat felesleges fényképezni mert csak egy pöttyöt kapsz.3-400 mm equi alatt ne is próbálkozz.

(#1687) Teng válasza as_Rock (#1685) üzenetére


Teng
aktív tag

Mér untam volna meg? Tudtam egyet szerezni ocsóért és eladtam, az enyém még megvan és nemadom el:D

(#1688) as_Rock válasza Teng (#1687) üzenetére


as_Rock
őstag

"Hiéna, hiéna!!!" :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1689) Teng válasza as_Rock (#1688) üzenetére


Teng
aktív tag

Hmm mi az, hogy "hiéna"? A lényeg, hogy mindenki jóljárt.

(#1690) as_Rock válasza Teng (#1689) üzenetére


as_Rock
őstag

Szleng, és csak vicceltem, nem szégyen az üzleti érzék ;)

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1691) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Tagja lettem én is a bandának, szóval egyrészt öröm bódottág van :)

Másrészt egy érdekes dologra lettem figyelmes: Ha ISO 800-al (afelett még nem próbáltam) fényképezek, akkor mindig ugyanazon a helyen van egy kb 3*3 pixel nagyságú zöld folt, olyan mintha hotpixel lenne, vagy nem tudom a lényeg az, hogy zöld. Ha ISO 800 alatt vagyok akkor viszont nincs semmi baj ott.

Ez most mennyire gáz? Mert ok, ha nagyon zavar akkor is kiretusálom, meg ritkán fotózok 800-as ISO-val, viszont létezik-e, hogy ez az izé terjedhet, vagy akármi? Szóval okozhat-e később nagyobb kellemetlenséget?

Egyáltalán mitől lehet ez? :F

MOD: nem, nem, 400-on is ott van, csak pl piros felületen egy piros pötty, az a tipikus hotpixelpiros-piros, csak elsőre nem szúrtam ki, szürke felületen meg a kedvenc zöld foltom. Na most megnézem a többi ISO-t is.

[ Szerkesztve ]

(#1692) Szten Márs válasza Szten Márs (#1691) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nahh eredmény:
ISO 100-on és 200-on nem látom, 400-on és afelett viszont ott van gyönyörűen láthatóan.

(#1693) Pist@bácsi válasza Szten Márs (#1692) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ezt próbáltad [link] ?

(#1694) Szten Márs válasza Pist@bácsi (#1693) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem teljesen értem mit kéne itt néznem. :F

Újabb teszt:
30 másodperc záridővel hosszú záridős hotpixel szűrés nélkül jó sok ugyanolyan, változatos színű hotpixel jelenik meg, ez viszont még nagyobb lesz, mint eddig és feltünőbb, mint a többi, szóval ezen a részen gondolom jóval jobban melegszik az érzékelő, mint máshol. Ja igen, ezt ISO100-on csináltam.

Gondolom nyáron 40 fokban alacsonyabb érzékenységeken is ott lesz a folt, nagyobbakon meg pláne. Kérdés a régi: lehet-e ebből később baj?

(#1695) Pist@bácsi válasza Szten Márs (#1694) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Van ott egy dead/hot pixel kereső progi, meg a leírása. Bár mondjuk már enélkül is megtaláltad. De azért meg lehet próbálni mit hoz ki.

(#1696) Szten Márs válasza Pist@bácsi (#1695) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Minden géppel készült minden képnél minden formátumnál mindenféle eredmények jönnek ki, szóval sajnos nem hiszem, hogy bevált a program, de azért kössz a tippet.

(#1697) Pist@bácsi válasza Szten Márs (#1696) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Hát, még egy adalék, bár látom itt pont a "kedvencedtől" merítenek, nem bosszantásból teszem ide :( :
"it is usual for any DSLR to have hot/dead/stuck pixels at any shutter speed and ISO. Remapping is only a temporary solution. Have a read of this piece by Ken Rockwell - [link]Might not make you feel any better but at least you know you are not alone."

(#1698) Dare2Live válasza Szten Márs (#1692) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem mutasd

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1699) Szten Márs válasza Pist@bácsi (#1697) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Engem nem zavar, ha nem lesz később rosszabb, vagy nyáron nem lesz idegesítő mértékű. (Vajon egyáltalán garis problem? )

Dare: az lesz, amint nem fognak ezren nyúzni, szerintem mindjárt megcsinálok pár fekete hátteres képet, amin jól lehet lesz látni.

[ Szerkesztve ]

(#1700) :AMF: válasza Szten Márs (#1699) üzenetére


:AMF:
senior tag

legjobb tudomásom szerint a képalkotásban résztvevő pixelek hibája garanciális probléma. (az lcd kijelzőn lévő csak bizonyos szám felett.)

ha nagyon zavar, akkor szerintem vidd vissza. ha nem, akkor várd meg a nyarat. gondolom még akkor is érvényes lesz rá a garancia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.