Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) kpista válasza johnjohn (#1750) üzenetére


kpista
tag

Kösz.

(#1752) as_Rock válasza Dare2Live (#1742) üzenetére


as_Rock
őstag

Ebből egy 17-70-es de szép is lenne :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1753) Zozzant válasza as_Rock (#1752) üzenetére


Zozzant
addikt

lesz, pentax, lásd: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1754) adik válasza as_Rock (#1741) üzenetére


adik
őstag

Ha kipihented magad, a beigért Sigma 17-70-es tapasztalatokat is bepötyögtethetnéd

:B
ok, este chairkészbatchsaw meccsinálom

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1755) bal13 válasza Degeczi (#1749) üzenetére


bal13
csendes tag

Arra gondoltam hogy K100D-nél külön kiemelték azt hiszem a Pixinfon is ezt. Amúgy igazad van persze csak más gépeknél ugyanezzel a Sony CCD-vel kicsit jobb a helyzet (persze lehet jobb feldolgozó algoritmus vagy a szűrés miatt is)
Amúgy nagyon halványan már 1/20, 1/10-nél is látszanak, stabival, 70mm alatt az még kézből kitartható kategóriába esik :)
Mellesleg ez a probléma szerintem csak a pixelvadászokat idegesíti :U

MOD: A tévedés jogát fenntartom! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1756) Degeczi válasza bal13 (#1755) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a Nikon gépek pl még RAW-ban is végeznek egy mediánszűrést, ami csökkenti ezt a jelenséget - és alaposan fölmérgeli a csillagászokat (van is vhol róla egy francia weboldal, hogyan szenvedtek emiatt, és milyen trükköt találtak ki ellene)

(#1757) as_Rock válasza Zozzant (#1753) üzenetére


as_Rock
őstag

F4 az nem F2.8 :(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1758) Zozzant válasza as_Rock (#1757) üzenetére


Zozzant
addikt

jabocs:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1759) Szten Márs válasza bal13 (#1755) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nekem nagyobb ISO-kon 1/1000 - 1/500-ad secnél is, szóval más jellegű gond, mint az 1/10-1/20 körüli.

(#1760) adik válasza adik (#1754) üzenetére


adik
őstag

Sigma 17-70 2,8-4,5 DC Macro szerintem

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1761) Mercutio_ válasza adik (#1760) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szüveges értékelés? :U :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1762) Szten Márs válasza adik (#1760) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, én is arra lennék elsősorban kiváncsi, hogy mit gondolsz az obiról, szóban.... milyen a felépítése, mennyire tűnik tartós darabnak, mennyire vagy elégedett azzal, hogy megvetted vagy éppen nem vagy?

Amúgy jó képek, és nem hiszem hogy az UV szűrő túl sokat befolyásolt volna bármit is, szal grat a miniteszthez :C

[ Szerkesztve ]

(#1763) adik válasza Szten Márs (#1762) üzenetére


adik
őstag

obi-totyi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1764) Szten Márs válasza adik (#1763) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R

(#1765) kpista válasza as_Rock (#1757) üzenetére


kpista
tag

Bizony-bizony, 1 blende.

Ha már 2,8..., ott van a Pentaxnak a DA* 16-50/2,8-asa is.
Aztán mégis hol van?
Tudtok róla valamit?
Párat gyártottak és ennyi? Most legalábbis itthon nincs boltokban...
Van itt valakinek?

(#1766) philoxenia válasza kpista (#1765) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre az obira gondolsz ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1767) Dare2Live válasza kpista (#1765) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát a Tokina verzióját elég sok helyen tesztelték pl [link]

Szerintem a baj vele annyi, hogy amikor a Tamron 17-50 2.8 kevesebb mint fele annyi akkor ha mégcsak nem is jobb optikailag(sött....) akkor a fém+ss nem hinném megér jó 2*es árat.
Most egy éve van egy ilyen Tamronom, bár műanyag de semmi kopás, löyögés: olyan mindha új lenne.

as_rock: Nemtudnék olyanrol, hogy bárki csinálna 17-70átfogásra fix 2.8at, el ell dönteni +20mma fontos vagy a 2.8 és a jobb optikai minőség. Kinek mi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1768) as_Rock válasza Dare2Live (#1767) üzenetére


as_Rock
őstag

Én is csak álmodoztam :B

Szívem szerint a Tokinát venném, de a praktikusság a Sigma mellett szól, kettőre pedig nincs pénzem :D
Még dilemmázom, majd megtapizom a tokinát és aztán döntök.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1769) Szten Márs válasza as_Rock (#1768) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tamron 17-50 F/2,8 a Sigma és a Tokina helyett?

(#1770) kpista válasza Dare2Live (#1767) üzenetére


kpista
tag

"akkor a fém+ss"

... > Ez mi, ezt mire érted? A Pentax 16-50/2,8-ra?
Nincs róla megbízható infóm, ám a tömegeket összenézve, az igen "műanyagízű"-nek (ettől függetlenül jó obinak) tartott Canon 17-55/2,8-tól is könnyebb 80 grammal DA*-os. Ezért valószínűleg műanyag a Pentax is. De ez lenne kisebb gond, mert állítólag nem is egy jól sikerült darab lett. S ellátták *-gal:-)

(#1771) as_Rock válasza Szten Márs (#1769) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha jól emlékszem tbs azzal megjárta - de lehet keverem a dolgokat? - és ennek a Tokinának más bajonettel jó híre van :K

kpista: Úgy hollattam nagyon durva mennyiségű hibás darab jött ki, ezért bizonytalan ideig felfüggesztették azt az obit.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1772) Dare2Live válasza kpista (#1770) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1773) Szten Márs válasza as_Rock (#1771) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem rosszul emlékszel, mert ezen a héten érkezett magyarországra a 17-50-es Tamron, szóval nézz utána a dolognak, igencsak esélyesnek érzem, hogy kevered a dolgokat.

(#1774) kpista válasza as_Rock (#1771) üzenetére


kpista
tag

"durva mennyiségű hibás darab jött ki, ezért bizonytalan ideig felfüggesztették azt az obit"

... > Erre az obira vártam már régóta..:-). Ha ez így megy tovább, rövid időn belül felfüggesztem a Pentax rendszeremet...:-(

(#1775) Dare2Live válasza kpista (#1774) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi a baj a Tamronnal?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1776) tbs válasza kpista (#1770) üzenetére


tbs
addikt

Ja, műanyag itt-ott, de nem spóroltak az anyaggal... 77mm-es szűrőátmérőhöz szükséges frontlencse tömege is jelentős lehet... :D

(#1777) kpista válasza Dare2Live (#1775) üzenetére


kpista
tag

Nincs bajom vele.
Nem ismerem és ezt vallom: Nikon vasra Nikkor üveg, Pentax vasra SMC üveg.
Ilyen vagyok:-)
A vázamhoz a 2,8-as saját gyári obiját akarom megvenni, illetve venném, de beszart a projekt - úgy tűnik:-)

(#1778) Szten Márs válasza kpista (#1777) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Majd felélesztik.... előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

(#1779) as_Rock válasza Szten Márs (#1773) üzenetére


as_Rock
őstag

Szerintem is :B , az a pentax obi volt, amit kpista - már nem annyira - szeretne.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1780) hcs57


hcs57
őstag

Keresek magyar nyelvű kézikönyvet Pentax AF-540FGZ vakuhoz... ha lehet elektronikus formában.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1781) jeni


jeni
félisten

Szia
Boccs a láma kérdésért,hogy kell tutira megnézni,hogy a digitális gép érzékelője pixel hibás-e?Mvel most vettem meg a Pentax K10D gépet igy ha gond van vele akkor 3 napon belül cserélik.Mivel és hogyan tesztelhető?Annyit tudok hogy a sapkával le kell takarni és úgy kattintani,melyik módban és hogyan tovább?

Az LCD-n nekem nem volt fólia védő.Volt akinek már rajta volt?Kiváncsi vagyok rá,hogy zsir új vagy bontott gépet vettem.Mert ha nem tévedek általában tesznek rá fóliát.

Elöre is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#1782) adik válasza jeni (#1781) üzenetére


adik
őstag

készítsz egy fekete képet, és ami nem fekete, meg egy fehéret, és ami nem fehér. mint egy monitornál, de lehetőleg szűrd ki a jpeg-tömörítést és pláne kapcsold ki a hotpixel-szűrést. Így tudom garantálni, hogy nem lesz hibátlan :D - hibátlan nincs is, szóval sztm ne foglalkozz vele, egyébként sem tartozik gari alá az eset.
Fólia az enyémen sem, meg kollégáén sem volt, pedig még zsugorfóliában is volt a doboz, meg egyébként is protekciós volt, meg nem is ugyanott vettük.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1783) ottkar válasza kpista (#1777) üzenetére


ottkar
addikt

Értelme nem sok van hogy adott géphez azt a márkájú optikát teszed csak fel. Saját lehetőségeidet csökkented csak. A saját gyári objektív fotószempontból értelmezhetetlen. A DSLR-ek nagy részében Sony érzékelő van pld.

(#1784) kpista válasza ottkar (#1783) üzenetére


kpista
tag

"A DSLR-ek nagy részében Sony érzékelő van"

> Igen, ez tényleg így van. Ám ez kicsit változhat a jövőben: http://pixinfo.com/hirek/2008-04-14_271349

(#1785) Slowman


Slowman
aktív tag

Két napja érkezett meg a K10D-m a nagy öröm után gondoltam megnézem már, hogy poros e at érzékelő. Találtam rajta csak nem tudom, hogy ez most elviselhető és ne foglalkozzak vele ennyi mindíg lesz rajta vagy inkább külgyem vissza gariba vagy körtefecskendővel mahináljak amit hozzátennék nem nagyon merek...
Az első kép f38-on dust removal után készült. A kép bal fölső sarkában van egy nagyobb meg egy a jobb alsóban. Jobb oldalt még van két kicsi bolha ******-nyi de az már f22-őn szinte nem is látszik egyáltalán. f8-on is csak a bal felső homályosan. Úgy gondolom elég ritkán fogom használni f8 felett a gépet...bár a fene se tudja csak most, hogy tudom, hogy ott van idegesít :W
f38
[link]
f8
[link]

(#1786) ottkar válasza Slowman (#1785) üzenetére


ottkar
addikt

Nem hiszem hogy olyan nagy munka volna lefújni nekem is volt ennyi szösz az érzékelőn, sőt még több is.Nem kell a lefújáshoz olyan nagy tehetség arra csak tudsz vigyázni hogy a csőrével ne érj az érzékelőhöz.

(#1787) Teng válasza Slowman (#1785) üzenetére


Teng
aktív tag

hello. nekem is ilyen bajom volt bementem a gyógyszertárba vettem 5ös méretü körtefecsit 900ft körül volt fogtam lefújtam és csoki... Én személyszerint sokat olvasgattam hol lenne a legjobb, és a fürdőben csináltam, persze nem zuhanyzás utánn amikor nagy pára van:D és tökéletes lett. Az 5ös körtefecsi feje ha a kezedbefogod és bénázol akkor sem éri el a ccd-t hogy kárt tegyen benne szóval nyugodt szívvel ajánlom.

(#1788) golyani válasza Teng (#1787) üzenetére


golyani
addikt

én a gépet szoktam csónak pumpával porolni aztán egyszer vmi idióta ötlettől vezérelve kipróbáltam hát na az fúúúúúúúúúj :))

(#1789) jeni


jeni
félisten

a 1.30 firmware-t fel tette-e már valaki?És hogyan?Javult?Jobb lett?Köszi a segítséget

(#1790) jeni válasza Teng (#1787) üzenetére


jeni
félisten

Az edigitálban az űrhajó kinézetű GIOTTOS 1990 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1791) Slowman válasza Teng (#1787) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hát köszönöm a tanácsot. Gondoltam már arra, hogy a fater búvárpalackbó átalkított légfúvójával meg fújni de nem tom, hogy az mennyire lenne nyerő mert ő ezzel takarítja a dolgokat mikor szerel mert műszerész de egy (tv,video,stb..) belső azért nem annyir érzékeny. Szóval marad a jól működő körtefecsis megoldás van is faternak csak nem tudom mekkora (szerintem kicsi) meg már kicsit régi is, de majd veszek egyet nem hinném, hogy valami nagy összeg lenne.... :U

(#1792) BekeVon


BekeVon
tag

szeritnetek k10d vagy eos 400 vagy d60 a jobb gép, makró, nagylátószögű képekhez

[ Szerkesztve ]

(#1793) johnjohn válasza BekeVon (#1792) üzenetére


johnjohn
addikt

Egyik sem jó, amit szeretnél az az objektív behatárolása, amit ezekhez a gépekhez külön veszel.A három váz közül a K 10 D a legjobb,de ehez a leg szűkebb az obipark.

(#1794) Szten Márs válasza johnjohn (#1793) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem biztos, hogy szűkebb, mint a D60-hoz, ha autófókuszt akar. Ha meg nem akar autofókuszt, akkor ehhez a legbővebb az obipark ;]

BekeVon:
Ahogy előttem írták, a kérdésnek vázakra vonatkoztatva nincs értelme, csak objektívekre vonatkoztatva.

(#1795) BekeVon


BekeVon
tag

igazatok van elnézést rosszúl fogalaztam meg a fent emlíetett 3 gép közül megik a legjobb (a kategóriájában). Gondolok itt zajosság,érzékenység,képminőség,kontrasz...stb. Sajnos az elovasott tesztekből egyik sem hozzák ki abszulút győztes váznak.
Tudom hogy nagyban befolyásolja a képek minőségét az objektív de egy átlag 18-55 ös kit objektível készíítet képek közül meik gép csiál jobb képet

[ Szerkesztve ]

(#1796) tbs válasza BekeVon (#1795) üzenetére


tbs
addikt

K10D.

(#1797) johnjohn válasza BekeVon (#1795) üzenetére


johnjohn
addikt

Még mindíg a K 10 D. Ha nem akarsz sokféle obit, a 18- 200-ig terjedő tartományt könnyen lefeded 2 obival, ez a legtöbb dologhoz elég.Minőségre ebben az árkategóriában a Pentax a legjobb.[link]
[link]

(#1798) BekeVon


BekeVon
tag

kösz hát akkor valszeg ez lesz személy szerint én 400d re hajlottam, de mások is ezt ajánlották
50-200 obi makróhoz (is) jó ha jól tudom

(#1799) Szten Márs válasza BekeVon (#1798) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 400D, meg a K10D NAGYON más kategória.
A K10D egy középkategóriás váz, fém belsőre épül, hatalmas pentaprizmás keresője van, két vezérlőtárcsával rendelkezik, stb...
A 400D egy belépő szintű váz, nagyon kicsi pentatükrös keresővel, egy vezérlőtárcsával és full műanyag, fémváz helyett.

A 400D mögé tett érzékelővel nincs semmi baj, sőt, remek Canon CMOS-t pakoltak bele, csak a köré épített váz marad el gyakorlatilag minden szempontból a K10D mögött.

(#1800) hcs57 válasza BekeVon (#1798) üzenetére


hcs57
őstag

Ha lehetőséged van,akkor azért vedd kézbe mindkettőt.. s majd utánna dönts. Ne az legyen a fontos, hogy ki mit mond... hanem neked mi a tapasztalatod.. a többi csak kibices vélemény.

Más Annak idején ugyanúgy dilemában voltam, aztán a kezembe vettem mindkettőt, s őt más gépeket is, mint a Nikod D80, s a vége a Pentax K10D lett. Csak annyit, most is így döntenék... :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.