Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) SeatZola válasza ottkar (#2050) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok. Köszönöm a tájékoztatást.

Rappi

(#2052) Drpupak válasza jeni (#2036) üzenetére


Drpupak
csendes tag

ha minden igaz, én rendeltem meg a 220V-nál az utolsót 165 e. Ft-ért. :DD
másnap felemelték 200 e.re.
bár még nem kaptam meg de 2 hétre ígérték.
lassan újra rájuk szólok mert már nagyon hiányzik.

(#2053) kpista válasza Drpupak (#2052) üzenetére


kpista
tag

Pár éve a Konica-Minolta D7D kifutásakor és a Minolta megszűnésekor volt nagy "verébhajsza" a váz után.
A K10D-vel is valami hasonló szitu lesz - gyanítom.
Mert ez a váz hosszú idő besöpört egy sor díjat - persze nem véletlenül - jó árban van és a fejlődés elsöpri. Ez van!

Akinek kell egy 1 éves, 1800 expós K10D váz, minden gyári tartozékkal + infratávkioldóval 120 ezres irányáron, megtalál e-mailben.
Üdv.

(#2054) jeni válasza kpista (#2053) üzenetére


jeni
félisten

Fotózni vágyok! Aki be akar lépni a Pentax K10D táborába itt a remek alkalom,hogy vegye meg valaki az 1800 expos Pentaxot a kpista-tól :DD :) :C

[ Szerkesztve ]

(#2055) Zola007 válasza Drpupak (#2052) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem telefonálgass rájuk, mert két hét az már gyanús.
Nem akarlak elszomorítani, de van egy olyan érzésem, hogy már eladták kp-ért vkinek.

Ja és ha mégis meglenne, a szerződéskötéskori (165) áron kell adniuk, úgyhogy nincs apelláta, nem foghatják rá, hogy most már 200.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2056) jeni válasza Drpupak (#2052) üzenetére


jeni
félisten

Erről van megrendelői számlád?Mert ha van akkor az adott időpontban megrendelt váz forint összege érvényes.Roszabb esetben nem jön meg az árú,és közlik,hogy nem tudják beszerezni.Ha van elöleg adva erre a K10D-re akkor semmi gond nem lehet,na mondjuk pár napot csúszik a dolog.

(#2057) jeni


jeni
félisten

A 2008 májusi PC World újságban éppen a kis tesót tesztelték vagyis a K200D-t és teszt győztesnek hozták ki!! :C :Y :R

(#2058) Zola007 válasza jeni (#2057) üzenetére


Zola007
veterán

Be tudnád esetleg scannelni a PCWORLD tesztét? (vagy vki más, akinek jár)
Thx

Vagy ha már fotós topic, esetleg lefotózni?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2059) jeni válasza Zola007 (#2058) üzenetére


jeni
félisten

Az e-mailodra elküldtem tíz szkennelt képet

(#2060) Zola007 válasza jeni (#2059) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm szépen, megkaptam, holnap átnézem, mit írnak a szakik.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2061) Szten Márs válasza Zola007 (#2060) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát fel fog menni a vérnyomásod, az biztos. Azt mondja már meg nekem valaki, hogy miért ír olyan valaki újságba, ami ráadásul fene tudja mekkora darabszámban megjelenik, aki még arra sem vette a fáradtságot, hogy az alapvető információknak utánanézzen és annyira nem ért az egészhez, hogy fel sem tűnik neki, hogy hülyeséget ír. És a laikusok simán elhiszik, miért ne hinnék el, hisz "szakújságíró" írta le ezeket a dolgokat és majd azért vesznek Sony A300-at A200 helyett, mert az A300-ban beza pentaprizmás kereső van a cikkíró szerint, az A200-banmeg csak pentatükrös :W
És ez csak egy a sok baromsága közül. A tesztgyőztesnek kihozott Pentax K200D szerinte műanyagvázra épül :W
Na mindegy, kávé helyett tuti jó...
Mindenesetre a cikket így is köszönöm, tanulságos volt.

(#2062) Zola007 válasza Szten Márs (#2061) üzenetére


Zola007
veterán

Hát én is úgy értettem a "szakikat", ahogy illik. :)
Nekem járt anno pár évig a Chip és a PC World is, de már akkor is írogattak a saját hardveres témáikban is akkora baromságokat, mint ide Hawaii.
Nekem spec úgy érzem rég lefutott a kérdés: ha lesz zsé, akkor pentax (a jellemzői szerintem egyedülállóak lesznek még 1-2 évig, az biztos)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2063) Trencso


Trencso
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy egy Pentax F1,4/50 -es MF-os obi jó állapotban (alig volt használva) megér 19 eFt-ot?

(#2064) Szten Márs válasza Trencso (#2063) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fene tudja, hogy mennyiért adják-veszik az ilyesmit, szóval nagyon halkan, offban mondom csak: nekem megérné :K

(#2065) BEE válasza Trencso (#2063) üzenetére


BEE
addikt

Csak összehasonlításképp... :U [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2066) jeni válasza BEE (#2065) üzenetére


jeni
félisten

A Chinon obit használva jó minőséget de cak manuálban müködne a Pentax K10D-n?

[ Szerkesztve ]

(#2067) Szten Márs válasza jeni (#2066) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Av és M módban használhatod, ha erre gondolsz.

(#2068) ottkar válasza jeni (#2066) üzenetére


ottkar
addikt

Attól függ hogy van e blende A állás kapcsolója legalább. Mert nem mindegyiken van.

(#2069) Mercutio_ válasza BEE (#2065) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd a végén nézd meg mennyi lesz az ára ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2070) BEE válasza ottkar (#2068) üzenetére


BEE
addikt

Nincs neki.
Eccerű manuális obi, nincs rajta elektromos kontaktus.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2071) BEE válasza Mercutio_ (#2069) üzenetére


BEE
addikt

Hát szerintem 10ezernél többet semmiképpen sem szabad adni érte.
Akkor már inkább egy Pancolar, az teljesen jó digiten is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2072) Mercutio_ válasza BEE (#2071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem se, de manapság igencsak kapósak lettek a régi üvegek (is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2073) Zola007 válasza Trencso (#2063) üzenetére


Zola007
veterán

Én is pentaxot akarok, s ilyesmi 50-100 mm körlüli cuccokat talán tudnának is hozzámvágni ingyen. Mennyire használhatók ezek ilyen 20-30 évek után (koszolódás, bevonatkopás), illetve úgy effektíve mennyire jönnek ki a digitgépekkel?
Mert ilyen fényerőnél már kitobi elbújhat.

mondjuk ilyenek? (nem feltétlenül pentaxra gondolva, csak ezt találtam:
[link]
meg ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2074) BEE válasza Zola007 (#2073) üzenetére


BEE
addikt

A 4/200-ról kérdezd Hydrát, neki van egy.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2075) ottkar válasza Zola007 (#2073) üzenetére


ottkar
addikt

A megkíméltségétől függ. Én vettem egy 28 éves Tamron SP makrót még a külső lencséit sem kellett megtörölni. Az optikai mínősége meg a rajza szenzációs.

(#2076) Zola007 válasza ottkar (#2075) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor majd benézek, ha aktuálkis lesz a dolog.
Hát rajzra gondolom majd mindegyik régi nívós márka veri a mai digitre gyártott obikat, akkor még azért 35 mm-re gyártották a cuccot v. ami még ütősebb, 6x6-ra.
Lehet hülye kérdés, de én azt csodálom, hogy a fenébe nem bírnak ma ilyen obikat gyártani, mint a fenti 500/5.6 vagy 50/f1.4-ek elfogadható áron?
jó, tudom, 300/2.8 meg /1.4-ek ma is megvannak, de amik ottvannak a szeren, azok vmi horror árúak. Akkoriban mennyibe kerültek az ilyen obik, kérdem én vmelyik régi motorostól?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2077) ottkar válasza Zola007 (#2076) üzenetére


ottkar
addikt

Nem hiszem hogy nálam régebbi motoros sok szaladgál a neten. Nagyon drágák voltak akkor is egy 135-ös tele több mint egy havi fizetés volt, egy jobb gép mint pld a Pentina 2 havi. A nyersanyagok mint a film pl elég olcsó volt hiszen a Váci Forte gyár a fél világra szállított mivel a minősége a világon az egyik legjobb volt.

(#2078) ottkar válasza Zola007 (#2076) üzenetére


ottkar
addikt

Nem mindegyik régi optika ad kifogástalan eredményt digiten de az nem minőség miatt van hanem a film és az érzékelő közti lényeges különbségből. Az ezüstbromid kristály oktaéder alakú míg az érzékelődiódák a lencséikkel együtt is kisebb szöget tudnak megfelelő erősen érzékelni.

[ Szerkesztve ]

(#2079) Hydra SR válasza ottkar (#2078) üzenetére


Hydra SR
addikt

Azé régen is voltak szar optikák, csak azok nem maradtak fent olyan tömegben, mint a jók. És nem csak digiten voltak szarok, már filmesen is gagyi volt egy-kettő. Áráról meg annyit, hogy akkor ugyanúgy több havi fizetésért lehetett - ha lehetett egyáltalán! - hozzájutni, mint most. Csak most olcsók a régiek.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2080) Szten Márs válasza Zola007 (#2076) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A digit érzékelő máshogy viselkedik, mint a film, nem szereti az éles szögből érkező fénysugarakat, máshogy kell tervezni rá az optikákat és alighanem nehezebb feladat...

(#2081) Zola007 válasza Szten Márs (#2080) üzenetére


Zola007
veterán

Azz vágom, hogy a --__--__-- kialakítás miatt a beeső fény szöge limitált (ezt a magasságkülönséget próbálták leharcolni a k20d-nél alacsonyabbra), de én spec az ilyen sarkok felé történő lágyulásra és sötétedésre gondolok. Ugye ezeket az üvegeket eleve nagyobb terület kiszolágására alakították ki, ami ugyanúly egy síkban helyezkedik el, így a lencsék széli geometriáján belül "elfér" az APS-C méret, tehát ezek a tényezők elméletileg eléggé redukálódnak.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2082) Mercutio_ válasza Zola007 (#2081) üzenetére


Mercutio_
félisten

50mm és afölött általában a minőségi manuál obik digiten is szépen teljesítenek, a probléma általában a nagylátó tartományban van, ott sok, filmen szépen teljesítő obi is elvérzik, vagy elmarad a digire fejlesztettektől.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2083) Zola007 válasza Mercutio_ (#2082) üzenetére


Zola007
veterán

Elnézést, hogy itt folytatom, gondolkodtam, hogy átviszem a témát az obis topicba, csak olyan se füle se farka lenne ott belekezdeni, ha vki rátalál, nem tudja az előzményeket.

Főleg a tele tartományban gondolkoztam ilyenen, a 200-400 mm-es régiekkel szerintem ott lehet igazán nagyot spórolni.

Jaja, igaz amit mondasz. Szerintetek hol van az a határ, ahol elkezdenek túl "tágak" lenni a régi nagylátós obik?
Mert elméletileg egy bizonyos pont fölött megfordul a dolog és éppen a szélekre apellálnánk a nagylátókkal, de azok meg nagyobbra vetítenek, mint az apsc.

Csak mert te írtad, hogy 50 mm fölött, de mennyivel lehet ez alá menni?
Én spec a 18-55/3.5-5.6 kitobi kiváltására gondolkodom ilyenen.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2084) adik válasza Zola007 (#2083) üzenetére


adik
őstag

Nem sok 50mm alatti manuál obi dolgozik szépen digiten. Gondolja arra, hogy hány fok a látószöge egy ilyen obinak, mekkora a hűtsó lencséje, ezekből már jön triviálisan, hogy a beesési szög akkora, amekkora, rajzolat meg a széleken ugrik a dev/null -ba

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2085) Zola007 válasza adik (#2084) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem ugyanarra gondoltunk

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2086) adik válasza Zola007 (#2085) üzenetére


adik
őstag

Jah, a piros ruhás csaj! Naggggyoon komoly :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2087) ottkar válasza Zola007 (#2083) üzenetére


ottkar
addikt

"de azok meg nagyobbra vetítenek, mint az apsc"

Az nem baj hogy nagyobb kockát vetít mint az APSC mert akkor azok a részek leesnek. Az a probléma hogy a fénysugár beesési szög nagy az érzékelőhöz de ez nem szentírás mert van nagylátószögű ami jó a digiten is.

(#2088) Zola007 válasza adik (#2086) üzenetére


Zola007
veterán

Milyen piros ruhás csaj? Most ezt nagyon nem vágom (netán vmi Mátrixos beütés?)

Ottkar: Az rendben, hogy az a képrész hiányzik, de akkor, hogy a digitre tervezett obinak megfelelő térlátást kajuk, nem kell még nagyobb látószögű manuálisból?
Arra gondolok mondjuk, hogy digitből (már felszorozva) mondjuk van egy 24 millis nagylátónk, akkor manuálból nem kell még kisebb (pl 18 mm), mert az effektíve a teljes képnek csak kisebb részét rakja az érzékelőre

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2089) Szten Márs válasza Zola007 (#2088) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem ő a piros ruhás csajra gondolt épp, és mivel azt mondtad, hogy egyre gondoltok, így nyilván te is arra kellett, hogy gondolj :P

Egyébként a digitre tervezett objektíveknél is a valós fizikai gyújtótávot írják rá az objektívre, így 24mm-es gyújtótávú teljes kisfilmes kockára tervezett objektívnek ugyanakkora lesz a látószöge, mint egy 24mm-es digitre tervezettnek. Az már más kérdés, hogy mindkettőnek 36mm kisfilm-ekvivalens lesz a K10D vázon a látószöge.

[ Szerkesztve ]

(#2090) Zola007 válasza Szten Márs (#2089) üzenetére


Zola007
veterán

Vazze, igazad van. Az volt a baj, hogy én már agyban leosztottam apsc-re a filmes látószöget digit obi esetében, míg a másiknál nem. (valszeg a digitet a digit szó miatt). Na itt jelentkezett az anomália a rendszerben by Morfológus

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2091) #35104512


#35104512
törölt tag

azt hiszem döntöttem, és k10d -t veszek :) ami döntött, az az ár, és a régi objektívekkel való kompatibilitás. egyedüli dolog ami nem tetszik benne, az a jpeg feldolgozás (néha azért szeretnék abban is fotózni). erről tud esetleg valaki nyilatkozni, hogy mennyire gáz/nem gáz?

üdv

mod.: ja, amivel szemben "nyert" nálam a k10d, az a d80, bár néhány dologban még mindig a nikon tetszik jobban, de azt hiszem nem ér annyit a különbség :U

[ Szerkesztve ]

(#2092) Szten Márs válasza #35104512 (#2091) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na most már csak az kell, hogy találj még valahol K10D-t. Szvsz ez lesz a nehezebb része a dolognak.

(#2093) philoxenia válasza #35104512 (#2091) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapon tényleg nem az igazi, de eléggé testreszabható. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2094) #35104512 válasza Szten Márs (#2092) üzenetére


#35104512
törölt tag

nem lesz nehéz, ausztriában veszem meg, nemrég írtam is az egyik topicban, hogy tele vannak a boltok k10d-vel, és 600euro (kb 150eFt) a 18-55mm -el :)

philoxenia: remélem nem bánom meg, a szívem valamiért a nikonhoz húzna, de az eszem és az észérvek a pentaxhoz :D

[ Szerkesztve ]

(#2095) Lauda válasza #35104512 (#2091) üzenetére


Lauda
félisten

Az a 8 ezer forint tényleg nagy különbség. :C :P

Mo-n a vázakat nézve. :D

[ Szerkesztve ]

(#2096) ottkar válasza #35104512 (#2094) üzenetére


ottkar
addikt

Tele vannak a boltok? Honnan vettek volna. Meg a garancia is problémás lesz.

(#2097) #35104512 válasza Lauda (#2095) üzenetére


#35104512
törölt tag

k10d 18-55 -el 150eFt, a d80 meg 230eFt, igaz ahhoz 18-70 vagy 18-135 van, de ez mégsem 8eFt különbség ;)

ottkar: múlt héten több mm- ba is benéztem, mindegyikben volt legalább 10db, ha nem több. nem tudom honnan vették, talán sehonnan, csak még nem fogyott el, de a lényeg az, hogy van belőle :) a garancia nekem nem problémás, heti rendszerességgel járok németországba, bármikor ki tudom vinni.

[ Szerkesztve ]

(#2098) Lauda válasza #35104512 (#2097) üzenetére


Lauda
félisten

Pont azért annyi, mert azok az obik vannak hozzá. Nem is értem ezt az összehasonlítást. ;)

(#2099) #35104512 válasza Lauda (#2098) üzenetére


#35104512
törölt tag

ez nem összehasonlítás, csak hangosan gondolkodás, eredetileg 200at szántam az akcióra, ezen már a d80 eleve túl van, de azt még talán rászánnám. annyi pénzből viszont a k10d nevetve kijön és még tudok hozzá objektíveket is venni, igaz csak régebbieket, de a nikonhoz meg semmit sem tudnék jóideig :(

(#2100) Lauda válasza #35104512 (#2099) üzenetére


Lauda
félisten

Az eleve túl van-on nem tudom mit értesz. Az objektív miatt annyi. Maga a váz csak 157 ezer. Ha a k10d-vel jössz ki jobban, akkor nyílván azt kell megvenni. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.