Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) ottkar válasza hcs57 (#1800) üzenetére


ottkar
addikt

"neked mi a tapasztalatod.. a többi csak kibices vélemény."

Nem gondolod hogy másoknak esetleg összegyűlt egy csomó tapasztalat ami évtízedek tapasztalata?

(#1802) tbs válasza ottkar (#1801) üzenetére


tbs
addikt

Én lenni kibic. Nekem lenni soha K10D... :B De jócucc. :K

(#1803) hcs57 válasza ottkar (#1801) üzenetére


hcs57
őstag

#1798 - ra "mások is ezt ajánlották" mármint a Canon 400D-t

Bocsáss meg, de aki azt állítja, hogy a Canon 400D jobb mint a Pentax K10D, az finoman kifejezve kibic, mert neki semmi sem drága...
vagyis mondhatnám, nincs tisztában a két gép (Canon 400D jobb vs Pentax K10D) közötti különbségekkel.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1804) Teng válasza BekeVon (#1798) üzenetére


Teng
aktív tag

Veszel egy tamron 70-300ast és azzal is tudsz makrózni... szóval...

(#1805) jeni


jeni
félisten

Boccs a Láma kérdésért:))
Az lenne a kérdésem,hogy Pentax bajonettel lesz-e Canon objektiv,illetve optikai stabilizátorral ellátva,és müködne ezen a Pentax vázon?Gondolom sose lesz Canon objektiv Pentaxra és ugyanúgy sose lesz stabilizált obi sem még más márkában sem:(:(.Csak azért kérdeztem mert a Canon objektivet olvasva átlagban jobb képeket csinálnak mint a más gyártók obinak a képei.Boccs még egyszer a láma írásomért

(#1806) adik válasza jeni (#1805) üzenetére


adik
őstag

meg is válaszoltad.
azt a kérdést is azért tedd fel magadban, hogy tényleg arra az árkategóriára gondoltál-e...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1807) tbs válasza jeni (#1805) üzenetére


tbs
addikt

Pl. mint ez -> [link] ? ;] Canon egyik ritkarossz darabja abban az árkategóriában, ahol másoknak két külön obija is elfér, amik sokkal jobbak... Vegyük mondjuk a Pentaxot. A fenti kanyonnál a 18-250-es Pentax obi is jobb, nem is kicsit...

Jó a Canon, de (talán szerencsére) soha nem lesz érdekelt abban, hogy a lencséi működjenek offbrand gépeken. :)

(#1808) ottkar válasza jeni (#1805) üzenetére


ottkar
addikt

Miért lenne a Canon optika jobb mint másik gyártmányú? Mindegyik gyártónak van kiemelkedő optikája. Jelenleg a csúcsot a Sigma tartja. Minek lenne a Pentax optikában stabilizátor mikor a házban van?

(#1809) Szten Márs válasza ottkar (#1808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Jelenleg a csúcsot a Sigma tartja."
:F
Ezt kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#1810) ottkar válasza Szten Márs (#1809) üzenetére


ottkar
addikt

Nem láttad a Sigma csúcsoptikáját? Itt tárgyaltuk egy topicban nemrég.Az átlagos jóságban sem a Canon vezet.

[ Szerkesztve ]

(#1811) Szten Márs válasza ottkar (#1810) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra a vállról indítható rakétakilövőre gondolsz? Miben csúcs? Ha a legnagyobb optikára kell gondolni akkor szvsz a Zeiss vezet. És attól, hogy egy kevéssé használható ronda izét kidobnak még aligha lehet csúcstartónak nevezni.
Az átlagos jóságot meg nem tudom definiálni.

(#1812) as_Rock válasza jeni (#1805) üzenetére


as_Rock
őstag

Kicsivel azután fog megjelenni mint az Intel alaplapban működő AMD processzor :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1813) jeni


jeni
félisten

Mekkora kártyát tud kezelni a K10D?4GB kártya az biztos,hogy jó hozzá.De a 8GB és a 16GB kártyákat is kezeli-e?

(#1814) jeni


jeni
félisten

A Anns-mann marokmarkólattal kapcsolatban van-e tapasztalata valakinek?

(#1815) Szten Márs válasza jeni (#1814) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Anssmanntól maximálisan óva intenek, akik már próbálták.

(#1816) Dare2Live válasza ottkar (#1808) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"tartja. Minek lenne a Pentax optikában stabilizátor mikor a házban van?"
4/3os obikba mért raknak optikai stabit amikor a vázban ott a ccd alapu?

és teléknél ahol a legfontosabb szerinted a CCD és az optikai stabi egyenértékű?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1817) Szten Márs válasza Dare2Live (#1816) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 4/3-os obikba az Oly nem rak, és ami obi kijött képstabival, akkor nem volt még a 4/3-os vázakban stabi. Legalábbis tudtommal. Egyáltalán a Pana vázakban van stabi?

(#1818) BekeVon


BekeVon
tag

Sigma Pentax 17-70/2.8-4.5 DC Macro, Sigma Pentax 70-300/4-5.6 APO DG Macro super
valaki véleméy?
estleg makróhoz ajánáls 80k ft os obiig

(#1819) Szten Márs válasza BekeVon (#1818) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Márhogy ez a kettő makróra?
Hát... rövid gyujtótávú vagy hosszú gyújtótávú makróobi kell?
EZek nem igazi makróobik, azért egy makróobinak 1:1 leképzése van. Nem minden makróobi, amire rá van írva. És a Sigma 70-300 helyett a Tamron 70-300-at jobban szokták szeretni.
Ha tényleg makróobit akarsz, akkor kicsit többet szánj rá és vegyél egy 1:1 leképzésű obit. Pl Tamron 90mm F/2,8 még úgy elérhető áron van.

(#1820) BekeVon


BekeVon
tag

aha hát közeli gyújtótávolsághoz lenne, ha jól tom a távoli hoz a tele kell (kezdő vok még)
ksöz megnézem hátbele fér a keretbe

(#1821) Szten Márs válasza BekeVon (#1820) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"közeli gyújtótávolsághoz lenne" :F
Márhogy közeli dolgokhoz, gondolom... ha makrózol egy nagyobb gyújtótávú objektívvel sem száz méterre lévő dolgokat makrózol le, itt megtéveszthető lehet a tele/nem tele kategória, jobb kitapasztalni előtte.
Most milyen objektívjeid vannak, azokkal hogy tudsz "makrózni", hosszabb, vagy rövidebb obi kéne (már gyutávra), ezt érdemes megfontolni.

(#1822) Dare2Live válasza Szten Márs (#1817) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igaz rossz megközelítés.
De ezek az obik szépen müködnek bármely 4/3os gépen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1823) Szten Márs válasza Dare2Live (#1822) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Persze, ha kikapcsolod a vázba épített stabit. Azért megnézném, hogy ha mindkét stabit bekapcsolod akkor mit szólnának egymáshoz.

(#1824) BekeVon


BekeVon
tag

most fogok veni k10d-t, ez lesz az első dslr gépem szóval a 18-55 gyári kit obi lesz mellet.
Tapasztalatom nicsen tükörreflexes gépkkel :((( :(( :(

(#1825) ottkar válasza Dare2Live (#1816) üzenetére


ottkar
addikt

Messze nincs olyan különbség mint sokan hiszik.

(#1826) Szten Márs válasza BekeVon (#1824) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez esetben szerezz némi tapasztalatot és amikor már jobban tudod mi kell neked, akkor ruházz be új objektívekbe.

(#1827) BekeVon


BekeVon
tag

tudom tudom sokan ezt modták és egyet is értek velük, de msot van rá keretem illetve így olcsóbban meg tudom venni kb. 20% olcsóbban mert hogy szetbónuszt felhasználhatok, mivel egy helyen veszem meg a cuccot. Fotozi eddgi csak ultrazoom géppel fotoztam (h9) de túladtam rajta, a dslr meg még új nkem olvastam könyveket is hozzá de nagyon nem értette az objkítves részt

[ Szerkesztve ]

(#1828) Szten Márs válasza BekeVon (#1827) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor viszont kellően gondold át mi is kell neked pontosan. Ha nagyjából tudod mit szeretnél fotózni akkor segíthetünk
A makró nálad mit jelent? Egy virágot, vagy egy virág szirmát, esetleg egy virág szírmán egy vízcseppet, vagy egy virág szirmán egy vízcseppet ivó rovar fejét?

(#1829) drkbl válasza ottkar (#1825) üzenetére


drkbl
őstag

Három AF mezőnél nincs, 51-nél már akad ;)

(#1830) Szten Márs válasza drkbl (#1829) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A képstabinak mi köze az AF mezők számához? :F

(#1831) BekeVon


BekeVon
tag

virág, rovar,moha, víz csepp, a vizet ivó rovar majd ha lesz tapasztalat, elég gyakorlotnak kell lenni egy olyan foto elkszítéséhez.
Ezen kívűl tájképeket szertnék csiálni de ahoz ha jól tudom elég a 18-55 nagylátószögű ezért gondoltam hogy makró obi kellne.

(#1832) Dare2Live válasza ottkar (#1825) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én az optikai stabirol tudok nyilatkozni 450mmen(300*1.5) 1/400-1/450el tudom azt stabi nélkül mint stabival 1/100-1/125el.
Sajnos köztes értékeknél nincs megbízható tapasztalatom, max 70*1.5mmen de ott még a CCD stabit se zavarja nagyona fizika.

gyak 4stop.

most jut eszembe van erröl tapasztalat itt PH!n is, kifejtette a véleményét vki akinek Fz30 aztán K10Dje lett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1833) Szten Márs válasza Dare2Live (#1832) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a valaki BEE volt :)

BekeVon:
Akkor csak azt tudom mondani, hogy ne makróképességekkel is rendelkező ilyen-olyan obit vegyél, hanem tényleg makróobit.
Tamron 90mm F/2,8
Sigma 105mm F/2,8
Pentax 50mm F/2,8
Pentax 100mm F/2,8

Ezek vannak 1:1 leképzéssel Pentaxra. Illetve lehet van még más, csak így hirtelen ennyit tudok fejből.

[ Szerkesztve ]

(#1834) BekeVon válasza Szten Márs (#1833) üzenetére


BekeVon
tag

kösz meg néztem őket, bele tudom kalkuláni az árba hál' istennek.
A nagylátószöghöz megfelelő az alap gyári 18-55 ös?

(#1835) Szten Márs válasza BekeVon (#1834) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Megfelelő, ha nem akarsz nagy fényerőt.
Nem a legélesebb rajzolatú obi, amit valaha láttam. Van egy ömm.. nem épp világmárkához tartozó 50mm-es F/1,8-as fene tudja hányszáz éves manuális obim, és bizony odab.sz rajzolatban a kitobinak. Persze kompakthoz képest összehasonlíthatatlanul jobb képminőség, na meg a kitobik mezőnyében sem rossz, csak azért érezhetően van nála jobb.

Ha mindenes objektívet akarsz lehet tényleg egy Sigma 17-70-el kéne kezdened, F/2,8 kezdő fényerő, eléggé jó makró leképzés (a legtöbb feladathoz azért eléggé jó, amíg több tapasztalatod nem lesz, és nem fogod tudni pontosan milyen makróobi kell neked, addig tökéletes lehet), 17mm kezdő gyújtótáv, és a vége is hosszabb, mint a kitobijé.
Itt egy teszt a 17-70 Sigma és a 18-55 kitobi között: [link]
Itt meg egy forumtársunktól leírás, hogy mik a tapasztalatai K10D-n a 17-70-essel: [link]
Cserébe nagyon kell vigyázni vásárlásnál, hogy nehogy rossz darabot fogj ki, mert a Sigma eléggé híres az igencsak nagy gyári szórásáról és sok hibás darabjáról. Fókuszteszt kötelező. Mondjuk szvsz kitobival is, én nem mertem volna anélkül megvenni.

Ha fényerőre hajtassz, akkor pedig egy Tamron 17-50 F/2,8 verhetetlen alapobinak. Végig F/2,8 fényerő azért igencsak ott van a szeren és rajzolatban sem épp rossz objektív.

A Pentax 16-45 F/4 is meggondolandó, igencsak jó jalzolatú objektív, a 16mm-es kezdés nagyon durván jó, viszont igencsak nagy kromatikus abberációt tud produkálni a tesztek és a tapasztalatok szerint is.

(#1836) BekeVon válasza Szten Márs (#1835) üzenetére


BekeVon
tag

nagyon köszön a segítséget még szerintem fogok kérdezni ha nem baj.
Látszik hogy egy tapasztalt, segítő kész fotós vagy. Köszönöm a segítséget és jó éjszakát

(#1837) Szten Márs válasza BekeVon (#1836) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szivesen, kérdezz nyugodtan, ezért vagyunk. :) Arra viszont figyelj, hogy ne fuss ki az időből, szerintem már nagyon az utolsó darabokat árulják a K10D-ből.

(#1838) adik válasza jeni (#1814) üzenetére


adik
őstag

A Anns-mann marokmarkólattal kapcsolatban van-e tapasztalata valakinek?

Van. Siralmas. [link]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1839) jeni


jeni
félisten

Köszi az inputot.Akkor marad a Medikertől való vásárlás.Ott 39e.Ft a gyári markolat

(#1840) jeni


jeni
félisten

Szia
Kérdésem az lenne,hogy én nem szívesen cserélgetném a vázon az Obikat a por és a cipekedés miatt is.Esetleg elenyésztő az a por mennyiség ami bekerül a vázba?Az alábbi Pentax 18-250 DA(18-200?),a Pentax 17-70(?),a Pentax DA 50mm 1,4(?)a Sigma 18-200,a Tamron 18-200 Dii valamelyikét érdemes választani?Az adatok nem pontosak amit leirtam a tipusok alapján.Nincs pontos információim a kompatibilis Obik terén.Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#1841) drkbl válasza Szten Márs (#1830) üzenetére


drkbl
őstag

51-ből 1-nél már esélyes, hogy a remegő keresőkép miatt nem oda megy a fókusz, ahova kéne.

(#1842) Dare2Live válasza jeni (#1840) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezt a por dolgot mindenki tullihegi az elején.... nemérdemes ezen sokat filozni.

obi nagyon izlések pofonok..... kinek, mire.... (pentax 17-70?)

szerk: drkbl: Hmm ebbe még bele se gondoltam, bár, hogyez előny e vagy hátrány...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1843) johnjohn válasza jeni (#1840) üzenetére


johnjohn
addikt

Tesztek Ne csak a Pentaxhoz valóknál nézd, a Sigma és Tamron obik a többinél vannak /Nikon-Canon/ Rendszerint a nagyobb átfogásnál gyengébb az eredmény.

(#1844) Dare2Live válasza Dare2Live (#1842) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rájötem: előny. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1845) Szten Márs válasza jeni (#1840) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát azvan, hogy mióta megvan a gépem, nem olyan régóta, vagy kéttucatzor lett legalább objektív cserélve rajta, pedig három kemény obim van, amiből egyet nem használok, szóval kettő :D
De a kész képeken még nem vettem észre semmi zavarót, pedig nem épp baromi steril körülmények között vilámsebességgel cserélgetem. Lehet persze, hogy ha fene tudja meddig lerekeszelve fehér felületet fényképeznék látszanának porszemek, de amíg a kész képeken nincs semmi nem érdekel a téma. Szóval egyetértek, túllihegett téma. Na meg létezik körtefecskendő, ami megoldja ezt a por dolgot.

A felsorolt obikat nem teljesen értem... most egy obit akarsz és ezekből kéne választani? :F
Mert ha igen, akkor abszolút nem értem a kérdést, teljesen más jellegű obik, nem tudjuk megmondani, hogy sportautó vagy terepjáró kell neked.
Van egy 17-70-es obi, ez kizárásos alapon a Sigma F/2,8-4,5-öse lehet. Jó makróképességek, jó kezdő fényerő, viszonylag jó optikai minőség, remek kezdő mindenes objektív, 70mm véggel, azaz tele azért hiányzik, de walkaround lencsének tökéletes.
Aztán van egy 50mm F/1,4-es... hát itt se nagylátó, se tele, egy fix alapobjektív, remek fényerővel. Mindenhova, ahova kell a nagyon tág rekesz és megfelel a 75mm ekv gyújtótáv. De eléggé behatárolt a használhatósága, pont 50mm fix volta miatt. Tökmásra való, mint a fennt említett Sigma.
18-200-ak, illetve 250-ek: Hatalmas átfogású objektívek, akkor ha kell nagylátó is, meg tele is, és nem akar az ember objektívet cserélgetni, cserébe bevállalja a hatalmas átfogásból eredő gyengébb optikai minőséget. Tehát szintén teljesen más.

Bár azt hiszem, hogy úgy gondoltad, hogy az 50mm a többi valamelyike mellé, ha nem tévedek? Ez esetben az, hogy megéri-e attól függ, hogy pontosan mire kéne neked ez a lencse, ha ezt leírod jobban tudunk segíteni. A 17-70 és 18-200, vagy 250 között pedig a fotózási szokásaid és elvárásaid dönthetnek csak.

(#1846) BEE válasza Szten Márs (#1835) üzenetére


BEE
addikt

Én a 18-55-ről váltottam 16-45-re és azt mondom, megérte.
Egyedül a CA problémás, ott van minden képen, de egyáltalán nem zavaró
mértékű.
Aki teheti, ezzel vegye a gépet !
Még a 16-50 SDM mellett is nagyon jól szerepelt !
Esetleg érdemes helyette a Tamron 17-50-et venni, de az meg drágább
mint a 16-45 kitben.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1847) kpista válasza jeni (#1840) üzenetére


kpista
tag

"elenyésztő az a por mennyiség ami bekerül a vázba?"

> Sok mindentől függ, ám szerintem igen, elenyésző. Nekem nincs obi a vázon, mindig használat előtt teszem fel. Igaz lefelé fordítva a vázat és "szélárnyékban", a sapkát csak a becsavarás előtt közvetlenül veszem le.
Egész addig nem volt por az érzékelőmön, amíg szervízbe nem ment a váz.
Ott kaptam vele párat:-(((
Ha figyelsz és vigyázol (mint pl. filmesnél a filmtárolásra, befűzésre) , akkor minimálisra csökkenthető a por jelenléte!

(#1848) kpista válasza ottkar (#1808) üzenetére


kpista
tag

"Jelenleg a csúcsot a Sigma tartja"

> Ottkar, érdekelne itt mire gondolsz? Milyen csúcsra?

(#1849) Teng válasza jeni (#1840) üzenetére


Teng
aktív tag

"Igaz lefelé fordítva a vázat és "szélárnyékban", a sapkát csak a becsavarás előtt közvetlenül veszem le."

Ez itt a kulcsszó, ha tényleg így csinálod mégkisebb az eséllye:D

(#1850) SeatZola


SeatZola
őstag

Tanácsot szeretnék kérni. Most készülök dslr-t venni. Lenne egy remek lehetőségem egy K100D+Kitobi 3 hónapos kb800 expóval 65k-ért vagy egy új K10D+kitobi 125k-ért. Nem tudom melyik lenne a jobb. Bármelyik is lesz tervezek mellé egy fényerős fix 50-est és egy 50-200mm-t majd kicsit később egy fényerős kis telét a kit helyett. Pár évre tervezek nem szeretnék pár hónap után cserélni így nem tudom mi lenne a jobb üzlet. Csak hobbi fotós vagyok és az is maradok.

Rappi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.