Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) BEE válasza werttzui (#1150) üzenetére


BEE
addikt

Ilyet írni ebben a topikban !!! :Y :W
Bünti lesz belőle ha ilyeneked írogatsz ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1152) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1147) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sajnos a hétvégét az BNV-n töltöttem (a hétfő-keddel egyetemben), így csak ott tudtam kattintgatni néha-néha, de a CCD nem tűnik ferdének nekem (szerencsére).
Ma délután viszont meghajtom kicsit a gépet, ha ilyen szép marad az idő.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1153) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1152) üzenetére


BEE
addikt

Adj neki bátran ! :D
Várjuk az eredményt !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1154) Allien válasza werttzui (#1150) üzenetére


Allien
veterán

Ééén? Dehogy! Hiszen nincs mit elfelejtenem! :W :DDD (bár lenne) Sőt. Én aztatat mondom, hogy akkor csakazért is lenne egy K10D olyan kisebb szériás, bezsíroznám, be a szekrénybe, jó lesz az 20 év múlva. Mellé lenne egy sima K10D, egy Nikon D300 (kezdettnek), meg valami 4/3-s gép, talán az újabb pana, bár ódszkoknék tőle, vagy Oly 510. Természetessen, a pro üvegek, pl 90-250mm (ekv. 180-500) f/2,8 ED (plussz a kétszerező). Csak 1,4M. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1156) Mercutio_ válasza Allien (#1149) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ááá én megrögzött mérnökagyú vagyok és tudom, hogy a valszám alapján csak 4-esre van reális esélyem :DDD

Ha 5ösöm lenne akkor viszont lenne ereszdelahajamat! :D

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1157) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1153) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

No, itt az első, ami már többé-kevésbé vállalható: [link]

Sajnos a kicsinyítés nem használt neki, de még így is oké szerint. 50-200mm-es obi + DCR-250. Imádom ezt a gépet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1158) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1157) üzenetére


BEE
addikt

Pöpec ! :R
Én is arra készültem hogy a 200-asra felrakom a DCR-t,
de beesett egy használt 100-as makró, azóta azzal nyomulok.
Viszont most vettem óóccsóéé egy Tamron 75-300-at,
arra mindenképpen rápróbálom a DCR-t.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1159) werttzui válasza BEE (#1158) üzenetére


werttzui
őstag

Na és mien az obi ?

[Szerkesztve]

PENTAX

(#1160) BEE válasza werttzui (#1159) üzenetére


BEE
addikt

A 18ezres vételárhoz képest igen elégedett vagyok vele.
Nem egy 70-200VR, de ha annak az árát mind ilyenre költeném és az obikat
összeragasztanám, elérnének a Holdig. :DDD
Látható kis lágyság, találtam kicsi CA-t, de összességében egy használható
darab, kibírom vele addig míg valami jobbat veszek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1161) pleiades


pleiades
csendes tag

Hello!

Ha valamelyikőtöknek van kedve, szavazhatna a Lumix fotópályázat 9-es képére, itt:
[link]

Persze, csak ha egyetértetek vele.

http://pleiades.extra.hu/

(#1162) Mercutio_ válasza pleiades (#1161) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megtenném, de sajnos nem vagyok ott (sem) regelve:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1163) attilav


attilav
tag

Mennyivel rosszabb a K100D a K10D-nél ? A 6 mpix-et leszámítva tapasztalható e minőségi különbség, különösen a magasabb ISO-k érdekelnek. Ha jól látom kifutóban van, ezért eléggé jó áron kínálják.
Mi a különbség a K100D super és K100D közt ?

(#1164) Szten Márs válasza attilav (#1163) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K100D Super rendelkezik porlerezegtető rendszerrel (nem hinném, hogy túl jó hatásfokkal dolgozóval ami azt illeti) valamint támogatja a megjelenésre várú, ultrahangos élességállítású Pentax obikat.
K100D a K10D-hez képest... nem kapott ugye időjárásálló vázat, pentatükrös keresője van pentaprizmás helyett (bár a legnagyobb a pentatükrösök között), hosszú expozíciónál igencsak hajlamos a hotpixelesedésre.
Magas ISO-kon aligha roszabb egyébként a K10D-nél.

(#1165) Allien válasza Szten Márs (#1164) üzenetére


Allien
veterán

K100D/Super, ha jól emléxem, a super támogattja az újabb SD kártyákat (SDHC?), tehát 2 giga felettieket is kezeli (hurrá). Ergo, igaziból sok értelmét nem látni (szvsz). De legalább a simát kivonták, és így ~20E pénzel többet kell kiadni érte. :B :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1166) tbs válasza Allien (#1165) üzenetére


tbs
addikt

A ''régi'' K100D is támogatja az SDHC kártyákat az új firmware-rel... ;)

(#1167) attilav


attilav
tag

De az ultrahangos obikat nem fogja támogatni még frissítéssel sem, gondolom.
Ezért már érdemes lehet a superért 20-al többet kiadni.

(#1168) Szten Márs válasza attilav (#1167) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát ami azt illeti az ultrahangos obik egyelőre úgy néz ki olyan árkategóriában vannak, hoyg aki olyat akar venni, annak a K10D sem akadály....

(#1169) Allien válasza attilav (#1167) üzenetére


Allien
veterán

Ez kb olyan, mint amikor egy Oly510-re pakol fel valaki egy 1,4 millás obit. :DDD Kb 1/millio, az 510 tulajok között, szerintem. Ergo, ez a super igaziból bőrlenyúzás próba. Legalábbis, ha hardveressen SEMMIT se nyúlnak hozzá, akkor semmi értelme a dologgnak, és ezért +20E huf-ot elkérnek. :B Persze, még így is megéri, de, az emberek nagyobbik része nem ezért fog venni K100D-t. Kb. a 99,9...9%-a. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1170) Szten Márs válasza Allien (#1169) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért én titokban reménykedem, hogy a hotpixelesedésre való hajlamot kigyomlálták... jó lenne vhonnan ezt megtudni.

(#1171) attilav válasza Szten Márs (#1168) üzenetére


attilav
tag

egyelőre
Na ezaz, a nikonra mostmár szinte csak ultrahangos van, pedig kezdteben ott is drága lehetett. De eltelt egy két év és megváltozott a helyzet.
Szvsz ez a pentaxnál is így lesz, és nagyon valószínű hogyha más nem a sigma kihoz ilyen obikat olcsón.

(#1172) Cassidey


Cassidey
senior tag

Sziasztok!
Segitseget kernek, mert kicsit dilemmaban vagyok. Elso DSLR vasarlas elott allok, 90%, h a K10D lesz a nyertes. Kineztem a duplakitet, es igyekeztem utanaolvasni a dolgoknak, es ahogy lattam osszesegeben pozitivan nyilatkoztak a kitobikrol, tehat feltetelezem nekem is megfognak felelni, foleg kompakt utan.. de ha van jobb variacio (duplakit arban es kb ezt a tartomanyt lefedve) akkor nyilvan azt szeretnem, pl megveszem a vazat es ket masik obit, vagy sima kitet es plusz kulon obit.. ? Amugy altalaban eletkepeket fotozom, belvarost, nyaralast, nemsoka megszuletik a babank, majd ot is..:) Makro nem fog erdekelni.

Viszont ket problema van, az egyik (ha maradok a duplakitnel), h nem talalok a neten elerheto duplakitet, a masik, h valoszinuleg aruhitellel vennem meg, tehat olyan hely kellene, ahol jo feltetelekkel kapom meg a gepet. Egyebkent lehetseges az egyaltalan, h pl azt mondom kerem szepen azt az obit azt a vazat vegosszeg xxx es arra kapom az aruhitelt, vagy ilyet csak 1 db vmire szoktak adni?

(#1173) Allien válasza Cassidey (#1172) üzenetére


Allien
veterán

Az áruhitel faramuci. A lényeg, ha egy helyen veszed a cuccosokat, akkor össze vonható. Tehát, akár az is elképzelhető elvileg, hogy a Tecso-ban bevásárolsz élelmiszart, és mellé pakolod a fotoapparatot, és erre kérsz hitelt. :DDD Persze, ez elvi sík. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1174) Cassidey válasza Allien (#1173) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ertem koszi. :)

Es meg egy dolog amit a tulajoktol kerdeznek: komoly h 17K egy akksi?:Y

(#1175) BEE válasza Cassidey (#1174) üzenetére


BEE
addikt

Hát ne ott vedd ahol ennyit kérnek érte. [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1176) BEE válasza Cassidey (#1172) üzenetére


BEE
addikt

Itt épp ilyenekről tárgyalnak, neked is segíthet. [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1177) Mercutio_ válasza attilav (#1171) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ehhem, nézd már meg ezt [link] a listát hány HSM-obit látsz rajta, és azok mitől ''nem drágák''?
Ha esetleg a VR-es obikra (obis stabilizálás) gondoltál is elég vicces pont tőled hallani azt, hogy a normálhoz képest 2-3Xannyiba kerülő VR-es verzió szerinted már nem drága, különösen annak fényében, hogy nem rég még azt bizonygattad minél régebbi egy obi annál jobb és tartósabb, az új digiken meg annyi minden van, ami elromolhat [link]:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1178) Szten Márs válasza Mercutio_ (#1177) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

VR-es obi Pentaxra nem hinném, hogy lesz, valószínűleg vitustáncot járnának a CCD stabival...

(#1179) Cassidey válasza BEE (#1176) üzenetére


Cassidey
senior tag

Tenyleg koszi. Azthiszem maradok elsore a kitobiknal aztan majd ahogy alakul.:)

(#1180) Bash válasza Cassidey (#1172) üzenetére


Bash
őstag

Bár áruhitelt nem tudok adni, de épp van egy eladó kit-em szerintem eléggé versenyképes áron, ha érdekel: [link].

http://bashtravel.com/

(#1181) Mercutio_ válasza Szten Márs (#1178) üzenetére


Mercutio_
félisten

VR-t csak azért említettem, mert Nikon obikról volt szó, egyébként ccd-stabi kikapcsolható, tehát elvileg készülhet vr-es obi is, de nem hiszem, hogy ebbe az irányba mozdulna a pentax.

Bash: Ha ingyen haza tudod juttatni biztos lenne rá érdeklődés:R

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1182) Bash válasza Mercutio_ (#1181) üzenetére


Bash
őstag

A posta még nekem sem szállít ingyen, de úgy gondolom, hogy ez még a szállítási díjjal együtt is jó vétel. Annyit tudok vállalni, hogy ajándékként megjelölve tudom küldeni a csomagot, amit normál eladás esetén nem tennék.

http://bashtravel.com/

(#1183) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Eladó egy Pentax SMC 16-45/4 DA Objektív 80 000 Ft-ért. Az Objektív tökéletes állapotban van, garanciával stb.

Üdv:
Makszi

(#1184) Mercutio_ válasza Bash (#1182) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mennyi jön még rá a 765-re a posta miatt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1185) Bash válasza Mercutio_ (#1184) üzenetére


Bash
őstag

Átraktam aukcióra a listázás helyett, a postaköltséget meg az oldal vége felé található Shipping and Handling szekcióban tudod kalkulálni.

http://bashtravel.com/

(#1186) BiriBum


BiriBum
őstag

Használtatok-e esetleg a masinához K-s manuálobjektíveket? Azt hallottam, hogy csak némi buherálás-reszelgetés után passzinthatók fel a vázra. :Y Mennyire igaz ez? Nagyon vacillálok egy ilyen masinán, előtte a D80 lett volna a favorit, mert ahhoz van 1-2 obim. Ez a szerkentyű valahogy mégis bizalomgerjesztőbb és duplakitben annyi, mint a D80 1 obival. A K-s illeszthetőség eléggé vonzó mindenesetre, persze ha problémamentes. :DDD :U

(#1187) tbs válasza BiriBum (#1186) üzenetére


tbs
addikt

Véleményem szerint problémamentes. K100D-re még nem volt olyan objektívem itthon, amit ne tudtam volna rátenni, pedig legalább 4 féle is van az itthoni 10-11 obj. között... ;)

(#1188) BEE válasza BiriBum (#1186) üzenetére


BEE
addikt

Ez semennyire sem igaz !
A Pentax jó szokása, hogy ami K bajonetes, az mind rámegy gond nélkül.
Mindet használhatod is, persze az adott tipusnak megfelelő korlátokkal,
hiszen ami pl nem AF-es, azt bizony kézzel kell tekerni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1189) BiriBum


BiriBum
őstag

Köszi a véleményeket. Ez határozott jó pont a gép mellett. :C

(#1190) Mercutio_ válasza BiriBum (#1186) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amiről olvashattál az nem pentak K-bajonet, hanem praktika vagy valami hasonló B-bajonetje, ami csak a váztól való távolságban tér el a K-tól, de nem érdemes vele kínlódni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1191) werttzui


werttzui
őstag

Egy új obi pentax

PENTAX

(#1192) Mercutio_ válasza werttzui (#1191) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, Tamron klónnak tűnik kicsit jobb bevonatokkal, kérdés, hogy mennyi lesz az ára mire ideér :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1193) adik válasza Mercutio_ (#1190) üzenetére


adik
őstag

Vérciki volt, egy ismerősöm fotós boltban dolgozik és bejött egy user egy - szerintem - ilyen B-bajonettes cuclisüveggel, hogy feltolná a k100-ra. Fel is cuppant rendesen de le már nem akart jönni az istennek se. Próba 1 : lebontották az obit bajonettig, természetesen nem vezetett eredményre, a vázat kellett szétszedni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1194) adik


adik
őstag

az aksinak az indikátora, hogy éppen hol tart, az mennyire megbízható? ti hány képet lőtök egy töltéssel?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1195) BEE válasza adik (#1194) üzenetére


BEE
addikt

Hát ezen problémáznak sokan, és nem is alaptalanul.
Az aksi jelző majdnem végig telit mutat, aztán ha csökkenni kezd,
már nincs sok hátra. Ez van, ezt kell szeretni, megszokni. :((

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1196) adik válasza BEE (#1195) üzenetére


adik
őstag

vettem észre. :(
reggel elmentem úgy dolgozni, hogy este majd a mhelyről megyek fotózni. Az aksi telit mutatott, állvány nálam. Szépen elmentem jó messzire, abban a tudatban, hogy aksi tele. Első képnél aksi villog, gép kikapcs. Szeritem nem abc sorrendben szólítottam meg az összes szentet és apostolt.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1197) BEE válasza adik (#1196) üzenetére


BEE
addikt

Töltő, pótaksi ? ;]

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1198) Mercutio_ válasza adik (#1193) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szét tudták kapni a vázat és rendesen összerakni? :Y :C
Priviben megírhatnád az elérhetőségét, sose lehet tudni mire lehet jó még egyszer:)

Sose indulj el legalább egy tartalékgarnitúra varta ready2use vagy eneloop nélkül!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1199) BEE válasza Mercutio_ (#1198) üzenetére


BEE
addikt

De hiába is a Varta, ha ez a gép saját lítiumaksival megy.
Ez már nem elemes mint a kölkek kisautója ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1200) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1195) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt kicsit én is bánom, bár a Fujinál már megszoktam, ott még visszajelzés sem volt, csak a lemerülés előtt egy-két képpel. Mondjuk Pentaxék ezt javíthatnák egy firmware-rel, nem hiszem, hogy nagy ördöngősség lenne.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.