Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) adik válasza philoxenia (#1599) üzenetére


adik
őstag

Raw Therapee, Photoshop, a mellékeltet még nem használtam, nem is tudom milyen. A kit nekem is csak rekeszelés hatására volt éles, de akkor öléggé...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1602) Szten Márs válasza Teng (#1600) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miben másabb mint a Samsung GX10?

(#1603) philoxenia válasza adik (#1601) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most nézgetem a Raw Therapee-t, nem is ismertem. DNG vagy PEF fáljba mentesz?
A PS nekem nem alternatíva , sajnos még a Lightroom is drága lenne nekem, mivel pénzt a fotókért nem kapok sosem.

Szten: gondolom mint egy Samu mobil, meg egy Nokia. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1604) Szten Márs válasza philoxenia (#1603) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem ismerem a mobilokat, így ez a hasonlat "nem jön át" :D
Mindenesetre a Samsung GX10 ugyanaz, mint a Pentax K10D, csak a menü más, meg a gombok alakja kicsit másabb. Ezért kérdeztem, hogy neki miben tűnik másnak.

(#1605) philoxenia válasza Szten Márs (#1604) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a megjelenése, fogása keletiesebb, helyesebben mint a karate meg a teak-won-do, Japán és Korea, mint a német és a francia autók közötti különbség, nekem a fényképeken is voltak apróbb eltérések. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1606) Teng válasza Szten Márs (#1604) üzenetére


Teng
aktív tag

Én a MM-be sak Samut tapiztam, és nemvoltam tőle elszálva tudtam hogy a Pentax minimálisan másabb, gombok, menü, ... A lényeg nekem a Pentax jobban bejön:D Már csak a manualt meg az Fotósulis könyveket kell átrágnom...

(#1607) philoxenia válasza Teng (#1606) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Táskát választottál már?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1608) Zozzant válasza Teng (#1597) üzenetére


Zozzant
addikt

első dolgod a front-back fókusz teszt legyen, ~110 centiről az 50-200-al 200-on f5.6 nyitott rekesszel, a középsőn a fókusz: [link] nem mögötte, nem előtte.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1609) philoxenia válasza Zozzant (#1608) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem a kitobival vette..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1610) Zozzant válasza philoxenia (#1609) üzenetére


Zozzant
addikt

ha 18-55-el vette azzal is megcsinálhatja, ~25 centiről, f5.6-al 55mm-en:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1611) philoxenia válasza Zozzant (#1610) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van esetleg olyan, hogy hiba jelentkezik? Nekem jól működött, igaz nem elemekkel próbáltam, hanem hársterméssel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1612) Zozzant válasza philoxenia (#1611) üzenetére


Zozzant
addikt

persze van, af a középsőnél jelez és vagy előtte vagy utána éles a kép, ez dslr világban ismert probléma, olvass utána, úgy teszteld hogy mélységet láss, középső af ponttal, mérj rá a középső tárgyra.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1613) Teng válasza philoxenia (#1607) üzenetére


Teng
aktív tag

Sajna még nemtudtam táskát választani, mert a Lowerpro a hosszutávon jobb lenne igazi fotótstáska, viszont a kata mivel snowboardozok szimpatikusabb.. elég nagy dilemmal legszívesebben mind2őt megvenném, de csak az egyikre van pénzem és utánna meg gyüjtök egy 2.8as obira:D

(#1614) Teng válasza Zozzant (#1608) üzenetére


Teng
aktív tag

18-55el vettem msára nemfutotta sajna ígyis még 4gb memkari, meg táska is kell szóval majd... de már keresem az ideálisat:D

(#1615) philoxenia válasza Teng (#1614) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kicsit drága, de...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1616) Teng válasza philoxenia (#1615) üzenetére


Teng
aktív tag

sigma 28-70mm-es f2.8-4-es UC számomra ez a nagyon vonzó és mivel régebbi típus olcsóbb is viszont a képei ahogy néztem nagyon perfektek:D

(#1617) philoxenia válasza Teng (#1616) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez meg elérhetetlen nyilván.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1618) Teng válasza philoxenia (#1617) üzenetére


Teng
aktív tag

jaja:D sigma kicsit régebbi de nagyon best kb 40körül van amcsiba csak nemtaláltam e-bay-en sem pentax bajonettest :(

(#1619) philoxenia válasza Teng (#1618) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennek az árát hogy lehet megtudni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1620) Teng válasza philoxenia (#1619) üzenetére


Teng
aktív tag

1 órába telt mire találtam amit én mondtam, nemtudom sajnos:( De nagyon kacsingatok a 2.8as kategóriára..

(#1621) philoxenia válasza Teng (#1620) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kíváncsi lennék ezeknek az árára.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1622) philoxenia válasza philoxenia (#1621) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagy tele használtan.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1623) Mercutio_ válasza philoxenia (#1621) üzenetére


Mercutio_
félisten

"mindkettő ára 349 euró" de ha e-bayen rákeesel is kidob néhányat :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1624) Levitálok válasza Teng (#1616) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Szevasztok!
Teng: hol láttál képet a Sigma UC-obiról? Nagyon kiváncsi vagyok rá, mivel istenesen kutattam a neten utána és nagyon kevés használható infót tudtam csak elérni, képet pláne nem... Az obi meglétét egy haverom súgta meg a Pálvölgyiben, ott dolgozik. Tudod, kapcsolatok. :) Félóra volt, mire előbányászták nekem, mikor visszamentem érte.

Másvalaki: kértetek képet, amit ezzel az obival csináltam. Tudnék mutatni egy 10 MP-eset is, de hogy tegyem fel, hogy ti is láthassátok?

(#1625) Levitálok válasza Levitálok (#1624) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Emberek, mit találtam az ebay-en!!!!
Panagor 90mm f2.8 macro obi, M42-es bajonettel...

http://cgi.ebay.com/Panagor-f-M42-2-8-90mm-Macro-Auto_W0QQitemZ370032770929QQihZ024QQcategoryZ707QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l1247QQcmdZViewItem

A kár benne csak az, hogy a gazdija pontosan tudja, mennyit ér az obija, sajnos 2000 dollárért is lesz bőven, aki elvinné. Most kb. 500-nál tart a licit. Akinek van rá pénze, azonnal vegye meg, kötelező darab. Magyarországon nem találsz ilyet. Hülye, aki eladja.

(#1626) Levitálok válasza Levitálok (#1625) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Feltettem egy képet, amit a k10d-vel és a sigma 28-70es UC obival csináltam.

[link]

Akit érdekel a kép, kérem, főleg a kép középpontjában lévő szemét nézze meg a lánynak, max nagyításban, külön felhívnám a figyelmet az alsó szempillákra, és a szemfehérjén látható, belső szemzug felé vezető pici erecskére. Na meg a hajszálak is a kép jobboldalán. Ezeken asszem egyértelműen lejön, mennyire éles. :)

A képsarki vignettálástól nem kell ordítani, az obinak semmilyen hibája nincs, én tettem be photoshop-pal.

(#1627) Zozzant válasza Teng (#1616) üzenetére


Zozzant
addikt

sigma 17-70 a jó, 28-70-el nem lesz nagylátód.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1628) Teng válasza Levitálok (#1624) üzenetére


Teng
aktív tag

Levi és esetleg elárulod mennyiér vetted az obit, csak kíváncsiságképp..?

(#1629) Teng válasza Zozzant (#1627) üzenetére


Teng
aktív tag

igen mondasz valamit, csak a kérdés mennyivel drágáb...? meg ilyen téren hol szerzek használtat, mert ahogy néztem az új 2.8asok nagyon drágácskák számomra...

[ Szerkesztve ]

(#1630) Zozzant válasza Teng (#1629) üzenetére


Zozzant
addikt

van egy a vaterán most, vagy ccsfoto új.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1631) as_Rock válasza Zozzant (#1630) üzenetére


as_Rock
őstag

A vaterást csak alapos tesztelés után venném meg, az eladója kínált már 1-2 érdekes cuccot. Pl. Pentax AF-es 50-es obi lencse mögött 2 vízcseppel... :Y

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1632) Zozzant válasza as_Rock (#1631) üzenetére


Zozzant
addikt

az csak egy példa volt, meg lehet venni, ha oké a cucc

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1633) Zozzant válasza as_Rock (#1631) üzenetére


Zozzant
addikt

a villámár viszont mindenképp vicces:) mikor ennyi egy új...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1634) Levitálok válasza Zozzant (#1633) üzenetére


Levitálok
csendes tag

40ezerért vettem. Bevallom, én is féltem az elején, mivel sokan óvnak az ilyen obiktól. A Sigma-nak 3 típusú obija van piacon. Az első a legrégebbi, sima, filmes méretre gyártott, ma már kifutón lévő obik, a második a DC jelzésű, amely még mindig a filmeshez van, de már figyelembe vették a(z akkoriban) frissen megjelent digigépek sokkal kisebb méretű érzékelőjének méretét, az APS-C-t, a harmadik a legújabb, mai obik, amelyek DG-jelzésűek, és ez már annyira APS-C-hez igazítottak, hogy nem használhatók filmes vázon.
Ez azt jelenti, hogy ami nálam van, a legelső típus, az annyira széles sugárban továbbítja a gépbe a fényeket, film-méret szerint, hogy a kisebb érzékelőn nagyon szóródik, nem koncentrálódnak a fénysugarak. Ez pedig sok esetben életlenséget, vignettálást és sok mást okozhat. Nem tudom, miért, de nálam ilyen gond a k10d-vel abszolúte nincs. Egyébként is a Pentax nagyon híres arról, hogy a legújabb megjelent gépekre is gond nélkül felhelyezhetők az 1978 után gyártott obik.
Én csak annyit tudok javasolni, hogy nagyon jó állapotú régi obikat is megéri megvenni, viszont arra figyeljetek, hogy legyen rajta A-rekeszelési pozíció. Persze a vázon beállítható, hogy engedélyezze az exót, ha olyan obit használsz, amin nincs ilyen, de a k10d már viszonylag komoly váz, már félprofi kategória, és A-rekeszelés nélkül nagyon sok funkcióját nem tudod használni, így az nem éri meg. Ha valaki nem értené, ez miről szól: az A-rekeszpozíció teszi lehetővé azt, hogy a vázról irányítsd a blendét.

Természetesen nagyon szívesen megvettem volna a fentebb említett 17-70mm-es obit, de egy: minimum 80ezerért kapod meg, kettő: sokat szídják, mivel viszonylag kis tartományt fog át, jó fényerős obi, ennyiért az ember azt hinné, profi obi, elvileg az is, de sokak szerint mégis kommersz. Három: 72mm-es a szűrőmérete, ilyen méretben rendkivül drága szűrőt beszerezni.
Négy: nem igazán használok nagylátószöget.

(#1635) Teng válasza Levitálok (#1634) üzenetére


Teng
aktív tag

Köszi szépen az infót;) 40k-t még énsem sajnálnék rá csak a beszerzése szinte lehetetlen:D de egyenlőre ismerjem meg a fényképezőt az a fő célom:D

[ Szerkesztve ]

(#1636) Zozzant válasza Levitálok (#1634) üzenetére


Zozzant
addikt

Rendben van amiket leírsz, de gondolom aki k10d-t vesz kicsit utánanéz mi tehető rá, illetve bármilyen vázat csak akkor kell megvenni ha tudjuk mivel és hogyan használható, milyen obikat érdemes ráaggatni és milyen obikra van szükség, elég nehéz feladat megtalálni a megfelelőt, amig kompaktban bennt volt egy gépben a széles és a tele tartomány, itt variálható napestig az obik garmada... a 17-70-est több teszben a kitobi alternatívájának írják, mellesleg én ugyanúgy elvagyok a kitobival is, 55-el is lehet vele portrézni, nem hiányzik a 70, kicsit vignettál a sarkokban, de az eltüntethető utólag, de ez a nagylátók szinte mindegyikére igaz sajnos.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1637) Omni


Omni
aktív tag

Teljesen amatőrként kérdezem: ha nem cserélgetek objektívet a vázon, akkor is előforulhat, hogy poros lesz az érzékelő a használat során? Thx

(#1638) johnjohn válasza Omni (#1637) üzenetére


johnjohn
addikt

Nagyon kis valószínűsége van, a váz szigetelt.

(#1639) Omni válasza johnjohn (#1638) üzenetére


Omni
aktív tag

Köszi! S egy nem szigetelt váz esetén? (Sony A100, Pentax K10D között vacilálok)

(#1640) Levitálok válasza Omni (#1639) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Azt szokták mondani, olyan nincs,, hogy egy fényképezőgép belső részei ne szennyeződjenek. Ez alatt azt kell érteni, hogy ha nem cserélsz obit, és nem viszed sivatagba, 50 év múlva gondjaid lesznek vele... :) Addig nem nagyon. Vagy ha igen, és K10D mellett döntesz, egy kis dust-removal, és utána megfújod pumpával, vagy hogyishíjákkal. Mert maga a portalanítás nem túl jó.

(#1641) johnjohn válasza Omni (#1639) üzenetére


johnjohn
addikt

Volt A 100-as Sony gépem, nem volt ilyen gondom vele, nagyon szerettem, de az obipark miatt Nikon-ra váltottam.Sokakkal ellentétben szerintem az A 100 egy jó gép.

(#1642) Levitálok válasza Zozzant (#1636) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Zozzant. A pentax kitobija, kitobik között elég minőségi. De a felbontóképessége, a képminősége olyan, hogy maximum 5-6 Mpixel között érdemes használnod, nem hozza le a 10Mpixel részletességét. Én megpróbáltam, hidd el. Szóval ha kitobi mellett döntesz, ne vegyél K10D-t, hanem bőven elég a K100D, vagy a K110D super.
Másrészt irdatlanul nagy a kromatikus aberrációja a legtágabb (3.5-4) rekeszeknél. Van olyan képem is, aminél 10Mpixelen 1,2 cm-es színhibát csinált egy fatörzs szélén, a háttérben a világos égbolttal. Természetesen minden képhibája kiküszöbölhető minimum 9-11-es rekesszel, ekkor elég jó minőségben dolgozik, bár az élessége ekkor is vitatható, de nekem nagyon nagy szükségem van a 3-4 körüli rekeszekre és az emelletti képminőségre. Ráadásul a pentax kitobi hihetetlenül rossz tűrésű, másfél hónapos - igaz, intenzív - használat után megkopott a belső gumirendszere, és elkezdett magától csúszkálni a zoom, pl. ha beraktam a táskámba, szóval érdekes egy obi. :)
Portrénál meg 55mm-en sokszor bele kell mászni a modell arcába, és ettől feszengeni kezd, így oda a hitelesség.

(#1643) as_Rock válasza Levitálok (#1642) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha szerinted a kitobi CA-zik mit mondanál a 16-45/4-es pentaxról? :DDD

Azon meg nem tudom mit értel, hogy "elkezdett magától csúszkálni a zoom"?
A kitobi - és az összes Pentax DA-obi - ún. Quick shift rendszerrel van szerelve, ami azt jelenti, hogy AF állásban is könnyedén tekerheted a fókuszgyűrűt, más gyártók obijainál ez nehéz és nem is ajánlott, mivel nem tesz jót a gépnek.

[ Szerkesztve ]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1644) Zozzant válasza Levitálok (#1642) üzenetére


Zozzant
addikt

jó rendben, akkor nem választok k10d-t:) elhiszek mindent, én azért megyek és fényképezek a k10d-vel:) ugyanis én már nem állok döntés előtt:) mod: ja egyébként az 50-200 is jó portréra:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1645) BEE válasza Levitálok (#1642) üzenetére


BEE
addikt

Akkor neked ezek szerint hibás a kitobid !
Mert a 18-55 egészen alacsony CA-t produkál.
Mechanikusan nem a tökély, de elfogadható az árához képest.
Még sehonnan sem hallottam hogy magától szétcsúszna.
Nem lehet hogy valaki már szétszedte előtted ? Mert az mindezt megmagyarázná.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1646) Levitálok válasza BEE (#1645) üzenetére


Levitálok
csendes tag

Teljesen újonnan vettem, csillogott-villogott, a géphez kaptam. Nem a fókuszgyűrűről beszélek, hanem a zoom-gyűrűről. Az elején szépen, stabilan lehetett forgatni, kissé visszatartó ereje volt, vagyis csak a kisujjammal nem tudtam volna forgatni, ez szerintem egy jól megépített obi ismérve. De aztán egy hónap múlva meglazult a zoomgyűrű, így ha az elejét megnyomtam, összecsukódott magától.
Abban egyetértek, hogy a Quick Shift jól jön, és AF-ban is forgathatom. Mit értesz azalatt, hogy más gyártóknál ez nem ajánlott, mert "nem tesz jót a gépnek"? Nem inkább az obinak nem tesz jót?

Még egy kérdés: szerintetek mit jelent az, hogy a gép zárszerkezete 100ezer expóig jól működik? Utána dobhatom a kukába?

(#1647) BEE válasza Levitálok (#1646) üzenetére


BEE
addikt

Ilyen hibákra még senki sem panaszkodott a kitobinál,
nekem is jó tapasztalataim voltak vele. Ha még garis, akkor vidd a szervízbe.

Más gyártók alatt valószínűleg a nem Quick Shift rendszerű obikat érti,
ha azokat kézzel megtekered AF állásban, bizony megcsócsálhatod a fogaskerekeket
az obiban.

100 ezer expo a gyárilag garantált exposzám, ettől csak többet bírhat. Elvileg.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1648) werttzui


werttzui
őstag

Hülye tesztekből mindig az derűl ki,hogy a pentax szeret CA-zni de mindig kiderűl,hogy a tesztek semmit nem érnek .Mindenki a saját szemébe bízzon a tesztek néha tévesek vagy túl vannak misztifikázva!

PENTAX

(#1649) BEE válasza werttzui (#1648) üzenetére


BEE
addikt

A 16-45/F4 tényleg csinál észrevehető mértékű CA-t, de a kitobi
kifejezetten jó ilyen szempontból.
Egyszerűen nem kellett törődnöm vele amíg azt használtam.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1650) werttzui válasza BEE (#1649) üzenetére


werttzui
őstag

Viszont jól rajzol valamit valamiért mindig ezek a kompromisszumok :(

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.