Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) tbs válasza SeatZola (#1850) üzenetére


tbs
addikt

Ha meg tudod fizetni: K10D. Én ~3/4 év alatt "kinőttem" a K100D-t. (Kinövés: volt slr tapasztalatom bőven, sok évnyi kihagyás után véletlenül lett DSLR. Bele kellett rázódni, és már komolyan hiányzik a 2. tárcsa, a könnyű AF.Single-Continue átváltási lehetőség, a vaku távvezérelhetőség, a gyorsaság. (NEM FPS. :DDD ))

(#1852) ottkar válasza SeatZola (#1850) üzenetére


ottkar
addikt

Itt nemigen lehet tanácsot adni mert nem egy kategória a kettő.A 100 nagyon jó belépő szint a 10 meg félprofi cseppálló kivitelű. A 100-as is masszív kivitelű több évre szóló gép nem rosszabb mint a másik.Feltételezem hogy a 100-as még garanciás, mert ha nem akkor a 10-es.
Azt mondod hogy fényerős kistelét a 18-55 helyett? Nem éppen jó akkor lemondasz a tájképhez való látószögről?

(#1853) tbs válasza ottkar (#1852) üzenetére


tbs
addikt

Ansel Adams telékkel tájképezett... Ez a nagylátószög mizéria a digit éra eredménye. Tájkép - türelmetleneknek... (Mainapság természetesen kevés hely van szűklátóval tájképezni. :K )

Inkább riport, beltér, extrém effektek passzolnak a nagylátóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#1854) Dare2Live válasza tbs (#1853) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

naja és azóta se téjképezik senki úgy mint ő..... :p

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1855) ottkar válasza tbs (#1853) üzenetére


ottkar
addikt

"Ansel Adams telékkel tájképezett"

Azt a tájat ami nem igényelt nagyobb látószöget gondolom.

(#1856) tbs válasza ottkar (#1855) üzenetére


tbs
addikt

:K A leghíresebb képei telével készültek.

[ Szerkesztve ]

(#1857) ottkar válasza tbs (#1856) üzenetére


ottkar
addikt

Én is csinálok tájképet telével ha nem kell nagyobb látószög, csak attól kapok herótot ha valaki modorosan mindent egy látószöggel csinál ha kell ha nem.

(#1858) tbs válasza ottkar (#1857) üzenetére


tbs
addikt

Attól még lehetnek elfogadható képei. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1859) Dare2Live válasza ottkar (#1857) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát neked lehet herotod lenne Ansel Adamstol.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1860) jeni


jeni
félisten

Hello
A Pálvölgyi boltban az egyik fórumozó vagyis a K10D tulaj nagyon dicsérte a Pentax 28-70 "J" jelzéssel obit.Én voltam ott,valószinű,hogy az analog rendszere lett csinálva és annyit írt,hogy A tipusú kell abból,hogy a vázról is lehessen vezérelni.Most akcióban 29900 Ft bruttó áron van.Kérnék erre megerősítést.Köszi

(#1861) BekeVon


BekeVon
tag

nah gép megrendelve ed..italról 2-3 nap a szállítás szal sztem hétfőtől pentax tulaj leszek :DD :D :)) :)

(#1862) Szten Márs válasza BekeVon (#1861) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gratu :C

(#1863) SeatZola


SeatZola
őstag

Esetleg nem tudtok eladó K10D-t? KIT-ben vagy csak váz is érdekelne.

Rappi

(#1864) Zola007


Zola007
veterán

Én is szeretnék venni egy k10d-t bár még nincs elég rá, de régóta nézegetem. Láttam a tippeiteket a kivonás időpontjáról és kérdezem én, esetleg nincs nagykerestől infótok, hogy meddig elérhető még?
Vmelyikőtök úgy emlékszem azt mondta, hogy már nem gyártják, de english oldalakon nem igazán volt ilyesmiről szó vagy csak rossz felé olvasgattam? Esetleg csak a mi kis országunkba nem szánnak többet?

Anno az s6500-am is utolsó pár darabból lett kihorgászva, addig nézegettem gép után, s nem akarom megint azt a szívrohamközeli állapotot átélni (mikor már fél éve szemezel egy géppel és benyögik, hogy az egész cityben van még tán 10 db). Ugyanis ha 1-2 hón belül már csak használtan adogatják, akkor inkább nem fájdítom a szivem, megpróbálok megbékélni a k200-zal.

ui: Mondjuk már akkor is k10d-t szerettem volna, csak úgy éreztem se tudás, se pénz nincs elég hozzá (~230 volt akkor). Mostanra a tudás gyorsabban gyarapodott mint gondoltam és vele az igényszint is, csak a pénztárcám nem bírja követni, így a limit 2 obival (kit+70-300 sigma) maradt 200 körül.

Egyébként a k200 sima ceruzaakkus?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1865) jeni válasza SeatZola (#1863) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A www.vatera.hu oldalon találsz egyett.Ott valaki csak a vázat hirdeti garanciával,ha nem tévedek még 1 hónap van rá.Az ár ott 100000 Ft.

(#1866) ottkar válasza Zola007 (#1864) üzenetére


ottkar
addikt

Itt tévedések sorozata van. Nincs ilyen hogy kivonás. Ha nem gyártják akkor egy idő után kifogy.Ilyen sincs hogy a mi országunkba nem szánnak többet amíg gyártják az importőr tud rendelni. Mivel ezeknek a gépeknek rendkívüli jó volt a fogadtatása ezért kifogy.

(#1867) Zola007 válasza ottkar (#1866) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tévedések sorozata, hanem egymást félreértések sorozata.
Előre is elnézést kérek, de miért kell hamarabb belekötni abba, amit írtam, mint válaszolni.

Plíz, ugyanannyi karakter felhasználásával legközelebb inkább kérdezd meg, hogy mit is akarok pontosan, s ha rosszul tettem fel a kérdést, menten korrigálom.

Azért írok ide a fórumra, mert nálam minden bizonnyal többet tudók vagytok a témában, s én csak ilyentől kérdezek (hülyébbtől minek). úgyhogy az okosaknak :R, a többieknek jó tanulást
Más témában én vagyok ott, ez a világ rendje.

Rendben kivonás helyett kifogyás.Kivonás alatt azt értettem, hogy mikor vonják (-ták) ki a gyártásból, ezt általában egy gyártó a nevesebb termékeinél napra/hétre pontosan meg szokta adni a nagyon-nagykereskedők felé.

Olyan pedig van, hogy nem szánnak ide többet. Pl. anno k700i telónál volt egy időszak, mikor ki akarták vonni a gyártásból (mert jött a váltó típus, de többször is nekifutottak, mert volt rá kereslet), s UK+nyugat felé tartották a raktárkészletet, kicsiny országunkba pedig nem küldtek.

Ugyanezért kapunk már eleve is később az USAban már hetek óta megjelent termékekből (vagy 6-7, vagy Isten tudja hány éve a rendelést követően1 hónapot vártam 1300-as AMD-re, hogy érkezzen az országba, mikor USAban már régóta piacon volt)

De több cuccal is volt már így az ismerősök körében, mert mire annyira lemegy, hogy megengedheti magának az ember, esélyes egy ilyen helyzet kialakulása (mármint, hogy nálunk fogy ki, mert Mo-n rendel a nagyker 100-t, addig idegenhonban megvesznek egy kamionnal, szt kész)
Így kicsit lutri dolog a kivárás, de MO-n nem tud mást tenni az ember, ha meg szeretne valamit kaparintani, ami első nekifutásra nem az ő kategóriája.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1868) Zola007 válasza jeni (#1865) üzenetére


Zola007
veterán

Hát ne is tudom, én félek dslr-t venni használtan.
Kompaktot azt mernék, mert szerintem látszik, ha ütve vágva volt, egyébként meg nem lehet belepiszkálni, de ezek egy kicsit érzékenyebbek.
Bár azt írják, hogy 4-6 ezer expóig vehetőek és kecsegtető a 100 guriga is (bár szerintem rövid időn belül lesz az 110-115 is), mert igaz, hogy lejár 29-én, de szerintem újra felkerül.
Én egy-két héten belül meg nem tudok licitálni sajna.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1869) Szten Márs válasza Zola007 (#1868) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyébként fura ez a 4-6 ezer expóig vehető dolog egy 100 ezer expóra tervezett zárélettartamú gépnél. Szeritnem bőven magasabbra tehető az a vehető kategória, meg nem elsősorban ettől függ.
Egyébként fogalmam sincs meddig vehető még, amikor vettem már kb egy hónapja már akkor nagyon féltem, hogy el fog fogyni. Nehéz megmondani, esetleg kiskerekben érdemes érdekéődni hogy fognak-e tudni még később rendelni. Ja meg az Optiformban azt mondták nekem, hgoy ha befizetek 20%-előleget, akkor félreraknak nekem egy gépet és nem kell félnem, hgoy elfogy. Igaz, aztán nem éltem a lehetőséggel, de szerintem még most is áll náluk ez a lehetőség, ha gondolod érdemes lehet élni vele.

(#1870) Zola007 válasza Szten Márs (#1869) üzenetére


Zola007
veterán

Több fórumon is láttam, ahol azt írták, hogy ha lehet 5-6 ezer, de főleg 10 ezer expó alatt vegyünk tükrös gépet. Akkor se tudtam, hogy mire alapozzák, mert nem volt előzménye.

Gondolom abból indulnak ki, hogy aki nem nyúzza különösebben annak átlagban ennyi kerül bele az alatt az idő alatt, amennyivel ahsználtan hirdetik (átlag 4-10 hónapos gépeket adnak el)
Aki meg e fölött "teljesít", az jobban lefáraszja a masinát. Ez csak elmélkedés, s csak én átlagoltam ki, mondjuk én anno a Nikon Coolpixembe beletoltam fél év alatt kb 9-10 ezret.
De használt autónál sem mindegy, hogy hány km-t raknak bele 1 év alatt. Pl. kocsit mi 15 ezer km/évvel vettünk, de volt olyan ismerős, aki G Astrát vett 2 évesen 137.000-rel. (két hétre rá nem is ment, csak 3 hengere)

Egyébként nem tudja vki, hogy a fennt említett nikonban meg lehet-e nézni az eddig összesen lőtt expók számát?

Apropó: az elrakást, amit írtál, meddig ígérték (nekem anno hifivel tettek Mediában ilyen ajánlatot, de csak ha elviszem 3 héten belül)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1871) SeatZola


SeatZola
őstag

Kíváncsi lennék a véleményetekre: K10D helyettesítésére a Samsung GX10-ről mi a véleményetek. Pl. képminőség(JPEG, RAW), zajszint, firmware frissítések, milyen viszonyban vannak a K10D-vel?

Rappi

(#1872) Mercutio_ válasza SeatZola (#1871) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanaz a gép csak a menüen van kisebb eltérés, és a gombok formájában, valamint az obin nem zöld, hanem kék csík van, és eladásnál kevésbé cseng jól a samsung név ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1873) Zola007 válasza SeatZola (#1871) üzenetére


Zola007
veterán

Pixinfon találsz egy jó kis kivesézést róla, k10d-vel hasonlítják ,ahogy az előttem szóló is mondta "tök ugyanaz". A bajonett is Pentax KA
Én is nézegettam, a baj csak az, hogy 12-vel drágább kitben mint a k10d és akkor már mégiscsak a pentax . :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1874) Zola007


Zola007
veterán

jah, link lemaradt [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1875) Dare2Live válasza Zola007 (#1870) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nikon DSLRben meg lehet nézni hány expo van összesen kompaktnál X.
sokan ezért is szeretik a használt nikon dslrt: Egyböl látható mennyi expo van bene....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1876) philoxenia válasza Dare2Live (#1875) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kompaktoknál a képeket sorszámozza, abból ált. lehet következtetni.Bár nem tudom, firmware frissítésnél újrakezdődik-e a számozás?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1877) Zola007 válasza philoxenia (#1876) üzenetére


Zola007
veterán

Az a baj, hogy ha leformázod a cf kártyát, máris előről kezdi. Ebből több is volt benne közben.
Egyébként 9999 után is újrakezdi (formátum: DSCN####), de azt már tuti túlléptem (úgy féléves korában)
Azért már kíváncsi lettem volna, mit bírt ki szegény gép.
Ha csak 30000 expó van benne, már akkor is megérte, mert anno volt 72 ezer, így alig 2,4 forint/kép-re jött ki, amit eddig teljesített és enyhén jobban megérte, mint filmessel nyomulni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1878) Dare2Live válasza Zola007 (#1877) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"iriszes" gépeken nem kell tökéletesnek lenni a zárszerkezetnek, elmennek azok irdatlan mennyiségű expot minden baj nélkül.

De DSLRnél is csak pár direkt/véletlen elszurt gépnél volt ez baj ahol 15.000-30.000expo után rendszeresen meghalt a gép.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1879) BekeVon


BekeVon
tag

vááááá megjöt a gépem, hát első tapasztalatok: nagyobb mint amire számítottam, súlya van (hál istnenek) képek gyönyörűek!!
neki eske a használatninak zstem este. eső benyomás 10/10 :Y :Y :Y :Y :DD :DD :D :)) :D

(#1880) Szten Márs válasza BekeVon (#1879) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gratu a géphez! :C

(#1881) SeatZola


SeatZola
őstag

Na, találtam egy Samsung GX-10 KIT-et 135k-ért. Boltban, teljesen új, hivatalos magyar garanciával. Szerintetek megéri? Kicsit félek, hogy nem Pentax K10D, de mindenki szerint teljesen egyenértékű vele.

Rappi

(#1882) Dare2Live válasza SeatZola (#1881) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mert nem is k10d hanem gx10. Nem mindha a feliratokon meg csicsán kivül bármiben különböznének.
Olyan mint a Suzuki Splash és az új Opel Agila.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1883) Szten Márs válasza SeatZola (#1881) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézd, ha nem zavar a Samsung felirat (engem zavarna :B ) akkor teljesen jó. Az "egyenértékű" nem is teljesen jó szó rá. A "tökugyanaz" lenne a jó szó rá. Persze a firmware más. Meg a gombok alakja, meg a felirat. Szóval csak mondjuk 99%-ban tökugyanaz :DDD

(#1884) SeatZola válasza Szten Márs (#1883) üzenetére


SeatZola
őstag

Én is így gondolom. Jobban örülnék a Pentax feliratnak, de sehol sem találok ennyiért K10D-t. Sajnos.

Rappi

(#1885) BEE válasza SeatZola (#1881) üzenetére


BEE
addikt

A szoftverfrissítéseknek nézz utánna !
Valahol azt írták, hogy a Samu nem viszi túlzásba a fejlesztést.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1886) Szten Márs válasza BEE (#1885) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Huhhmost hogy szólsz még én sem cseréltem firmwaret a K10D-men :DDD
Megéri egyáltalán?

(#1887) Dare2Live válasza Szten Márs (#1886) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pedig érdemes megnézni mi is van gépeden nehogy pl véletlen rendkívül gyakori bulb fotózás közben aksi aszthigye magárol, hogy nincs benne szufla és lelöjje magát... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1888) BEE válasza Szten Márs (#1886) üzenetére


BEE
addikt

Ellenőrizd a fókuszálást egy legalább F2,8-as obival,
és ha jó, csak akkor tedd fel a legújabbat.
Pár dolgot azért javítottak időközben, pl szabadabban variálhatod a
gombokat, tárcsákat, gombról válthatsz ISO-t stb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1889) Szten Márs válasza BEE (#1888) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

F/1,8-on tudtam, de sajna csak manuális obival. Ahova villant, éles lett, szóval nem hiszem, hogy baj lenne vele, de azért nem a legtökéletesebb így. Amúgy csak 55mm F/5,6 van amin relative kicsi a mélységélesség sajna. De majd komolyabban szemügyre veszem. Thx!

[ Szerkesztve ]

(#1890) BEE válasza Szten Márs (#1889) üzenetére


BEE
addikt

50-200-ad sincs ?
Mert telével is megnézheted nyitott rekesznél.
De ha leteszel a földre egy mérőszalagot, az már mutat valamit.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1891) Szten Márs válasza BEE (#1890) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hmm ez a mérőszallag jó ötlet, ki is próbálom majd.
Nincs sajna 50-200-am, csak a kitobi, meg egy 50mm F/1,8 és egy 28mm F/2,8 manuális objektív.
(Miért befolyásolja ez a firmware frissítést? )

[ Szerkesztve ]

(#1892) BEE válasza Szten Márs (#1891) üzenetére


BEE
addikt

Mert 1.1 az utolsó verzió aminél be tudunk lépni a szervízmenübe.
Utána már csak a hekkelt firm segít, de ha kiszűröd frissítés előtt,
akkor nem kell vele vesződnöd.

BEE

Arra figyelj, hogy jól fókuszálható célpontot használj !

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1893) Szten Márs válasza BEE (#1892) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem is tudtam, hogy ilyenje is van neki :DDD
Köszi :R

(#1894) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

KÉrdésem: Van-e rá mód, hogy bulb módban infrás távirányítóval egy gombnyomással elindítsam az expót, majd másik nyomással leállítsam?

Most ugye folyamatosan nyomom, de így gondolom fogy keményen az elem....
az 1 gombos infrám van amugy...lehet, hogy a "zoom"-ossal megoldható, amit kérdeztem?

(#1895) BEE válasza Gordiann (#1894) üzenetére


BEE
addikt

Itt keress rá, vagy kérdezd meg, Index K10D fórum
mert már volt róla szó, csak nem emlékszem a válaszra.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1896) Gordiann válasza BEE (#1895) üzenetére


Gordiann
őstag

:)

Oké

(#1897) ottkar válasza Gordiann (#1894) üzenetére


ottkar
addikt

Ilyenkor jó a zsínóros. Most gondold el az infrás távirányító fenntartja a tükröt meg a zárat? Akkor is fogyna az elem. Ha meg ezt a gép tudná akkor a T időt kellene tudnia.

(#1898) Zozzant válasza Szten Márs (#1886) üzenetére


Zozzant
addikt

Azért tettem fel az 1.11-et (max ebben elérhető még a fókuszállítás a titkosban) mert kellett az ISO a hátsó tárcsára.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1899) Zola007 válasza SeatZola (#1881) üzenetére


Zola007
veterán

Hol találtad, ha szabad érdeklődni?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1900) Szten Márs válasza Zozzant (#1898) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ezt megértem, most hogy mondod nekem is kellene. Mondjuk nekem ott expókorrekció van, és az is kell a hátsó tárcsára. Szóval leginkább három vezérlőtárcsa kéne :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.