Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Márcsak heteket kell aludnunk és megjelenik a Pentax K10Dje.

csak pár dolgot emelnék ki:
-100.000expora tervezett, tesztelt ''shutter''. Ezt egyik kategória társa se tudja, sokat elárúl a minőségéről. Szóval nemkell félni, hogy beszarik 10K expó után mint sokszor a kis canonok.
-Víz, por álló. Ebben is uniqe kategóriájában tudomásom szerint.
-''Stabilizált'' CCD. Ezt kategóriájában csak a sony tudja.
-Legjobb kompatibilitás a régi lencsékkel: kategóriájában a legolcsóbban lehet hozzá régebbi kitünő minőségű objektíveket kapni.
-Pentax hagyományból valószínüsíthetően várhatólag kategóriájának legjobb keresője.
-Képminőségről egyelőre keveset tudok, pár tesztképet likeltem és ezen felűl is láttam jópárat, hát nagyon meggyöző! (korábbi jpg hibáknak hálisten nyma sincs és zajban kb mint d80 ami azért pentaxtól nemrosz.)

Gyanítható pentax&samsung azért rakja az árat a d80 alá $100al mert piacot akar foglalni, első ránézésre ennek a kamerának sokkal inkább a d200, d30 az ellenfele nem a d80, 400D. Node majd meglátjuk.


pre-tesztek, infók, videók, pár kép:
dpreview ''pre''-view [link]
hivatalos lap tesztképkkel, hijnye ha tényleg ilyen lesz....[link]


hivatalos lap 2[link]
specifikációk [link]
és egy video róla, bizonyításképp, hogy vízáló a muki jól leis fröcsöli. :) [link]

már előrendelhető persze a szokásos irdatlan első hónap felárral brutto 252ért.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2) werttzui válasza Dare2Live (#1) üzenetére


werttzui
őstag

Szerintem jó kis masina lessz már nézegettem korábban ha most vennék gépet benne lenne az első 3 -ba.

PENTAX

(#3) Dare2Live válasza Dare2Live (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:Y
nézzétek el a helyesírásom..... sorry

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Dare2Live válasza werttzui (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

HA a tesztekben azt hozza amit elsőre mutat magából akkor szerintem nincs ellenfele, illetve van a d200 meg a d30. de még véletlenül sem a D80, 400D...

Ami viszont komoly kérdés lesz az az obi. Mert igaz, hogy a legjobb a használt obi piaci lehetőségek a pentaxnál és ''rémolcsón'' lehet használt obikba beruházni ámde az új supersonic obik csak idén évvégén, jövőre jönnek + míg nikonhoz találok kb 150 megvásárolható új obit addig pentaxhoz kb 40et.

Végülis ez nembaj kezdésnek úgyis egy 17-70, 28-70, 18-200as tamron/sigmát akartam.


Nekem annyira tetszik, hogyha hozza a D80 képminőségét akkor lebeszélem magam az R1ről és beruházok 1re.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) werttzui válasza Dare2Live (#4) üzenetére


werttzui
őstag

Ugyan olyan sony szenzor lessz benne azt hallottam. Kb 250 ezer lessz az ára ezt is hallottam. De,hogy hol és,hogy igaz-e azt nem tudom. :)

PENTAX

(#6) werttzui válasza werttzui (#5) üzenetére


werttzui
őstag

De a kiegészítői meg a tudása ilyen áron bizony megérné.

PENTAX

(#7) j.bravo


j.bravo
addikt

Ha tényleg ilyen jó lesz (és zajmentes), kezdhetek zsíroskenyeret enni és rendszert váltok Nikonról Pentaxra, pedig a d50-et is csak pár hete vettem :B

Whatever.

(#8) werttzui válasza j.bravo (#7) üzenetére


werttzui
őstag

sz.tem kb d80 kategória

PENTAX

(#9) Dare2Live válasza werttzui (#5) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor derítsd ki szenzort holhallottad...+ milyen ugyanolyan...!? (d80?)

ár nem állítólagos hanem $899 ha állítólagos akkor go dpreview.com
ugye d80 egy hónapja $999en startolt.

de uzsora áron már jópár helyen előrendelhető. Hogy necsak állítólagos legyen kikerestem egyet: [link]

érdemes röhögni egyet a leírásán... ''Valódi forradalom a digitális fotózás világában a Pentax K10D tükörreflexes gép igazi csúcsfunkció koncentrátum amatőröknek high-tech vázban.''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Dare2Live válasza j.bravo (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:W

ami képet találtam neten azok alapján kb D80, véglegeset majd ha már halandónak is odaadták.


Végülis D80nál indulója olcsobb $100al, de van benne stabi + water proof + 100Kra tesztelt shutter + sensor tisztitás... ááá itt vmi átverés van az tuti...... ez túlszép.



[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#11) Dare2Live válasza Dare2Live (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nikon d80
• 23.6 x 15.8 mm CCD sensor
• Nikon DX format (1.5x FOV crop)
• 10.2 million effective pixels
• 10.8 million total pixels

Sony
• 23.6 x 15.8 mm CCD sensor
• RGB Color Filter Array
• Interline interlaced CCD
• Built-in fixed low-pass filter
• 10.8 million total pixels
• 10.2 million effective pixels

Canon 400
• 10.1 million effective pixels
• 10.5 million total pixels
• 22.2 x 14.8 mm CMOS sensor
• RGB Color Filter Array
• Built-in low-pass filter
• 3:2 aspect ratio

Pentax k10d
• 10.2 million effective pixels
• 10.75 million total pixels
• 23.5 x 15.7 mm CCD sensor
• RGB Color Filter Array
• Built-in low-pass filter
• 3:2 aspect ratio

régbbi pentax CCDk
• 23.5 x 15.7 mm CCD sensor
• RGB Color Filter Array
• Interline interlaced CCD
• Built-in fixed low-pass filter
• 6.31 million total pixels
• 6.1 million effective pixels

No Comment.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#12) pitman válasza Dare2Live (#9) üzenetére


pitman
őstag

Valószínűleg ugyanaz a szenzor van benne, mint a többy Sony ccd-t használó gépben, képminőségre d80 szintet kell hozzon, annál jobb nem hiszem, hogy lesz, rosszabb esetleg (lásd a Sony saját gépe).

(#13) perempe válasza Dare2Live (#1) üzenetére


perempe
addikt

Az árából kijön egy átlagos váz, egy jobb vaku és egy jobb obi.

Én gondolkodtam rajta, de sokan panaszkodnak a 10 megapixeles képek élettelenségére.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#14) j.bravo válasza pitman (#12) üzenetére


j.bravo
addikt

A d70 ccd-jét Pentaxok képére nem emlékszem hogy lett volna panasz (zajt kivéve), de tudja a fene.

(Úgy érted, a Sony Alpha rosszabb képű, mint a d200? Vagy rossz gépre gondolok?)

Whatever.

(#15) perempe válasza j.bravo (#14) üzenetére


perempe
addikt

Szvsz egyforma, csak RAW-on kívül zajosabb a Sony. (A CCD ugyanaz.)

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#16) Dare2Live válasza perempe (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

10mpeles géphez nemszabad szar/kitobjektívet használni. egy 28-70es 90Ks sigmával már nincs életlenéség.

hozzászólásod másik részét nemértem egy átlagos dslr váz 200któl indul és akkor még nagyon-nagyon lefelé kerekítettünk. Nem a legolcsobb kategóriára gondolsz?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) perempe válasza Dare2Live (#16) üzenetére


perempe
addikt

Én USA-ból kapok cuccot egy hónapon belül, és a Pentax DS váz AF-540 FGZ vakuval és jobb, fix 2,8-as zoom obival 1000-1100 dollár körül elérhető.

A Pentax DS váz kint 400 dollár alatt van, egy drágább váz nem éri meg dupla áron...

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#18) pitman válasza j.bravo (#14) üzenetére


pitman
őstag

Jól érted, a 10mp sony szenzoros gépek esetén eddig a sony sikerült a leggyengébbre zaj szempontjából.
A 6 mp-es ccdk esetén is a Pentaxok voltak a zajosabbak a Nikonhoz képest.

(#19) pitman válasza Dare2Live (#16) üzenetére


pitman
őstag

Ezek a gépek jó objektívvel is ''lágyabb'' képet adnak, ugyanis elkezdődik a zajszűrés itt is, mint a kompaktoknál.

(#20) Allien válasza pitman (#18) üzenetére


Allien
veterán

Igen, olvastam én is teszteket, de képeken is látható, már 400-on elkezdődik, de ott még elfogadható. Feljebb már katasztrófa, kb. mint a bridge gépem 200-on.:DDD
Ettől függetlenül elfogadnám (Sony-t), ha lenne lém obira, vakura, meg hasonló plussz dolgokra.;)
A Pentax-hoz meg azt írták, hogy a képstabi ki(be)akadhat, igaz, ha jól tudom, az tesztpéldány volt. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) pitman válasza Allien (#20) üzenetére


pitman
őstag

Azért a zajsosat nem úgy kell érteni, mint a kompaktoknál, a kategórián belül zajosabb, de ettől még jó mindegyik.

(#22) Dare2Live válasza pitman (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De közel se annyira lágyat, hogy emiatt panaszkodni kelljen. Ahol már észre lehet venni és panaszkodnak ott jellemzően obi probléma van.

pl d80 vs d70 6 vs 10mp [link] mindkettő legalacsonyabb ison de ezugye d70nél iso200at jelent!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) pitman válasza Dare2Live (#22) üzenetére


pitman
őstag

Számomra egyértelműen lágyabb, amit láttam, bár én 8 és 10mp-es képeket hasonlítottam össze (Canon, L-es objektívvel, tehát nem az objektív volt a gyenge pont).

A linkeden a350D-val történő összehasonlításon nagyon jól látszik a dolog. Biztosan valamivel több információt hordoz a 10mp-es kép, csak ez nem látszik, az viszont igen, hogy lágyabb.
Az más kérdés, hogy a 6mp-el hez képest jelentős felbontásnövekedés van és szemmel láthatóan több információ van a képen. Ahhoz képest egyértelműen jobb.

(#24) Dare2Live válasza pitman (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nézeggettem képeket canonnal tényleg jól látható. dprewievet is fellapoztam még ottis írja.
[link]
érdekes nikonnál nem/alig látható a difi.


ilyenkor fontos imho canon canonnal, körtét körtével hasonlítani, ottis kijött a dolog, ellenben egy sony vs canonnal akár fals eredményt is kaphattunk volna. Merugye ''Canon clearly apply slightly more sharpening which produces an image which looks crisper, that said you would struggle to be able to see a difference between these two images, even in a large print. '' (22)

aszem kibeszéltünk 10vs8vs6mp előnyeit hátrányait. :)


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

minden oldalról k10D
[link]

Talátam pár pre képet is de nagyon béta géppel, firmel készültek, úgyhogy nem linkelem őket :P . Mostmár csak 2-3hetet kell aludni. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#26) werttzui


werttzui
őstag

[link]

PENTAX

(#27) Dare2Live válasza werttzui (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha jobban körbenézel már most 249ért is előrendelhető.

szerk uott d80 270ről esett 3hét alatt 230ra.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

A közeljövő pentax objektívei:
[link]

Itt pedig az új USM (aka supersonic) pentax obik
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#29) werttzui válasza Dare2Live (#28) üzenetére


werttzui
őstag

Hány mm-es a váz amire az obit csavarod?

PENTAX

(#30) Dare2Live válasza werttzui (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

merthogy?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) werttzui válasza Dare2Live (#30) üzenetére


werttzui
őstag

Csak érdeklel ill maga az obi hány milis. Csak azért,hogy milyen obik jók hozzá ill az obikra hány milis szűrőt lehet fölcsavarni.

PENTAX

(#32) werttzui válasza werttzui (#31) üzenetére


werttzui
őstag

Ja és kíváncsi leszek,hogy mit tud mert a k100 és k10 - nek pont ugyan akkora a ccd-je a 100 6M pixel a 10 pedig 10 Mpixel . Vajon nem megy-e a kép rovására a Mpixel emelés? Ill rakhattak volna bele nagyobb ccd-t is . Ez amolyan pana fz 30 vs 50 téma.

PENTAX

(#33) VadTulok válasza Dare2Live (#4) üzenetére


VadTulok
csendes tag

Nekem annyira tetszik, hogyha hozza a D80 képminőségét akkor lebeszélem magam az R1ről és beruházok 1re.

Mi az az R1?

(#34) j.bravo válasza VadTulok (#33) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez az: [link] :)

Whatever.

(#35) Dare2Live válasza werttzui (#32) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

megy.

pont mint d50 d200esetén vagy 300d 400dnél

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) Dare2Live válasza werttzui (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát fogalmam sincs. (és ez messze az utolsó szempont ami érdekel.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37) Batman


Batman
őstag

Imadom, hogy mindig akkor jön valami új a piacra amikor már hosszas keresgélés és tanakodás után nagy nehezen eldöntöttem , mit szeretnék, erre most felborul az egész rendszer és kezdhetem előröl a gondolkodást.

Ezt a pár hetet már kibirom és megvárom mit hoznak a tapasztalatok és a tesztek, megpersze vajon mennyiért fogják majd ithon adni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#38) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

EUban először nov 27fele lehet, de usaban se lesz sokkal elöbb, 2hetes csúszás várható.

Mondjuk nemtudom értelmezni, hogy hogytudja vki első héten már 700euroért adni....
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) Dare2Live válasza Batman (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Énmár látom, hogy januárban helyére kerül az ára, elindulnék a bolt felé amikor kidobja a pl sony az új 7d folytatást és annyira felhúzom magam, hogy megveszem a k10dt vagy sose csinálok egyképet se dslrel. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) gyuri10


gyuri10
tag

Egy kerdesem lenne a vazba epitett kepstabival kapcsolatban. Azt irjak, hogy miutan ez a CCD-t razogatja, ezert nem kell hozza stabiobi. Ferinaf. De mizujsag van akkor, ha megis stabilizalt obit teszek ra? Ilyen esetben a stabi is razogat, a vaz is razogat, milyen a kettonek az osszhatasa? Ha stabis obi van rajta, akkor a vaz kikapcsolja magat? Vagy ossze tudjak hangolni egymassal a kompenzaciot, es meg 2-4 fenyerteknel is jobb hatasfokot tudnak elerni?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#41) bored válasza gyuri10 (#40) üzenetére


bored
tag

Pentaxnak van stabos obija? :F Tényleg nem tom....
Amúgy meg biztos megoldották! ;)

(#42) Dare2Live válasza gyuri10 (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egy gombnyomással kikapcsolod a ccd stabit ha nincsszükséged rá.
összehangolás tuti nincs....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) Dare2Live válasza bored (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én se láttam még nagyon pentax vagy konicaminolta vagy sony a stabis obit...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#44) Batman


Batman
őstag

[link]
300k-ért adják.....

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#45) werttzui válasza Batman (#44) üzenetére


werttzui
őstag

Van már olcsobban is kérdezd róla dare2live-ot. 1-2 hónap kb200- 220 körül lessz.

PENTAX

(#46) Batman válasza werttzui (#45) üzenetére


Batman
őstag

Most akartam váltani, de mindenki nagyon dícséri ezt a gépet és ha a tesztek és tapasztalatok is azt mondják, hogy király akkor szerintem megvárom azt a kis időt.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#47) werttzui válasza Batman (#46) üzenetére


werttzui
őstag

Úgy legyen ha meg nem akkor d50 vagy ha több pénzed van 400d :)

PENTAX

(#48) Dare2Live válasza Batman (#46) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Elővételben MOon nemigen szabad vásárolni...
pixmanian 248ért előrendelhető, svájcaban meg 700euroért, linkeden meg 300K brr.....

De még 248ért se szabad előrendelni, érdemes 3hetet várni
pl d80 3hét alatt nemekevesett esett [link] vagy 400d 3hétalatt.... [link]

az a 3hét meg úgyis kell, hogy kiderüljön nemcsak a specifikációk istenkirályak hanem a képminőség is hozza az elvárt szintet.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

k10d samsung felirattal.

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#50) Dare2Live válasza Dare2Live (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gossip:
Megvan a késés oka. Japánban a pre rendelések magasabbak mint anno a canon 400D előrendelései, pentax egyszerűen nemtud eleget gyártani a még megse jelent k10Dből
[link]

szomorú....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.