Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1299) üzenetére


BEE
addikt

Itt van róla ThufirHawat írása :Zenitar

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1302) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1301) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, elolvastam. Hali01-et már kérdeztem korábban erről az obiról, de még mindig döntésképtelen vagyok. Harmincezres ára pont az a kategória, ahol félek attól, hogy gagyit kapok, ennyi kidobni való pénzem meg nincs.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1303) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1302) üzenetére


BEE
addikt

Fogós, ravasz kérdés ! :F
Rághatod a körmöd.
Ki kellene próbálnod.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1304) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Jelentem beléptem a klubba :DD

Gyorsan kérdezek is (biztos lesz közte hülyeség is, ami a használónak már triviális :B ):
1. Hol kapok a legolcsóbban pótaksit (korábban linkeltem a Minolta aksit ami kompatibilis és állítólag olcsóbb is)
2. Milyen dolgok vannak a gépen amik gyorsan megszokható kényelmi funkciókat nyújtanak?
3. RAW-gomb csak a raw+jpeg funkció bekapcsolására jó, vagy van valami használható funciója is?
4. Milyen dolgokat érdemes és mire "ráprogramozni"?
5. Nektek a gép milyen szolgáltatása jött be leginkább?

Majd még biztos lesznek kérdéseim :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1305) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Még néhány kérdés:

1. LCD-re milyen védőfóliát javasoltok, olyan kellene ami nyom nélkül eltávolítható? (Elég az e-digital 500 forint körülije, vagy van valami márkásabb, ami nehezebben sérül/kopik?)
2. Manuálmódban a zöldgomb ugyanazt csinálja mint a blendebeugrasztó-bekapcsológom?
3. Milyen egyéb dolgokat tud még a zöldgomb?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1306) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Limited pentax k10d 179Kért.

Ha vki egyéni k10Dt szeretne. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1307) Dare2Live válasza Mercutio_ (#1305) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem volt már 500fts ocso és 2500as nagyondrága is. Mind2 nyom nélkül eltávolitható.

A 2500Fts "vastag/puha" made in germany előnye, hogy sokkal tartósabb vmint, hogy vszeg jobban is véd.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1308) adik válasza Mercutio_ (#1305) üzenetére


adik
őstag

nekem most az edigital 500 hufos van, az a legjobb! Műanyag, eltávolítható, nem látható, tartósch.
3 colosat vegyél, és ollózd, jobban jársz ;)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1309) Mercutio_ válasza adik (#1308) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, a 2,5"-os nem takarja az egész lcd-t?

Dare2Live: Annak csak a kikiáltási ára annyi, valszeg többért fog elmenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1310) donaks


donaks
csendes tag

sziasztok,

pár napja vettem egy K10D-t, a gond az hogy a ccd-n van egy porszemnek látszó nem eltávolitható valami ami a homogén képeken egy kb 50*50 pixeles eléggé kontrasztos árnyékot okoz. a kérdésem az lenne hogy érdemes-e ezért visszavinni a gépet vagy ez egy elfogadott általános jelenség a dslr gépeknél? :F

hozzáértéseteket előre is köszönöm :R

(#1311) BEE válasza donaks (#1310) üzenetére


BEE
addikt

Na ez bizony cserealap, vidd vissza !
Semmi ilyesminek nem szabad ott lennie.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1312) kpista


kpista
tag

Sziasztok!

Eladók a következők:

- Pentax SMC-DA 16-45/4 objektív – szinte új állapotú, júniusi vétel.

- Pentax-M SMC 28/2 objektív – ritka darab, szép állapotú, tokkal.

- Pentax LX váz winderrel, FA-1W, FB-1, FC-1, FD-1 keresők, SD-21 mattüveg - korához képest gyönyörű állapotú.

- Chinon kihuzat - szinte új állapotú, dobozban.

Minden 100 %-osan és kifogástalanul működik. Megnézhetőek Debrecenben.

Kérésre tudok küldeni képet.

Az árak alku és megegyezés kérdése. ...esetleg csere a DA*-s 2,8-asokra.

Elérhetőségem: pista64@vipmail.hu, vagy 06-30-378-2154.

(#1313) Mercutio_ válasza kpista (#1312) üzenetére


Mercutio_
félisten

Indexes topicban valaki érdeklődött a 16-45-ömre, de azt már eladtam, irányítsd át ide, vagy jelezd neki, hogy a tied is eladó ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1314) kpista válasza Mercutio_ (#1313) üzenetére


kpista
tag

Köszi az infót
.
Feltettem oda is, hátha...
Bármi áron nem fogok megszabadulni tőle:-)
Mire cserélted? Vagy mennyiért ment el, ha publikus (ha nem: pista64@vipmail.hu)?

(#1315) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1297) üzenetére


kpista
tag

Bocs, hogy bele kotnyeleskedek a vételedbe. Nem azért írok, mert én meg éppen fényerősebb 28-ast eladnék.
Mikor tavaly én is vettem a 28-ast, a régi, öreg Pentax-osokkal beszéltem, intettek.
Tovább adom az infót: a Pentax 28 mm-esek közül optikailag, képminőségre a 2,8-as a leggyengébb. A 3,5-es szebb képet produkál a 2,8-asnál...
Ez sorrend a digitálison sem változik - állítólag.
Persze tudom, a pénz nagy úr.
Bocs még egyszer!

(#1316) Mercutio_ válasza kpista (#1314) üzenetére


Mercutio_
félisten

Anyagilag nem fért bele most a 16-45, és egyébként is a végcél egy Sigma 17-70, (18-135 lenne az igazi, de ha jól tudom pentaxra nincs) egy kitobira és kp-re cseréltem, ha visszaolvasol láthatod milyen elképzelésem volt a csereárról...:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1317) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Fiúk, ha tényleg kijön jövőév Q1-ben a K20(0)D :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1318) adik válasza Mercutio_ (#1317) üzenetére


adik
őstag

:C
gyühet! Teccik, jóka. Kíváncsi vagyok, hogy mi fog belőle megvalósulni.
élőképet még nem olvastam sehol, kihagynák belőle? az egyszeri usernek pedig kő az... vagy nem áll be a sorba a Pentax? :D (mármnt belépő szinten)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1319) Mercutio_ válasza adik (#1318) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt azt írják lesz LiveView, de zindekcen ara jutottunk, hogy erősen a találgatás kategóriája még ez a cikk is, majd januárban Photokinán kiderül, mi a zigasság:K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1320) Mercutio_


Mercutio_
félisten

1 hete megvan a gép és erre itt ez a pocsék idő :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1321) golyani


golyani
addikt

emberek mekkora kártyát lehet max belerakn ia K10D-be?

[ Szerkesztve ]

(#1322) werttzui válasza golyani (#1321) üzenetére


werttzui
őstag

Hát ha összedarabolom akkor talán egy félpakli magyarkártyát :D Amúgy sd-ből gondolom 2 gb sdhc-ből meg gondolom a legnagyobb 8 -16 gigás De a 4 gb-os biztos :)

PENTAX

(#1323) golyani válasza werttzui (#1322) üzenetére


golyani
addikt

köszi! :R

(#1324) BEE válasza golyani (#1321) üzenetére


BEE
addikt

SD - 2G
SDHC - 4G

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1325) golyani válasza BEE (#1324) üzenetére


golyani
addikt

kösz. akkor asszem egy 4Gb Class6-os SDHC jó is lesz :D

(#1326) hcs57


hcs57
őstag

:DD van valakinek eladó objektívje a K10D-re?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1327) kpista válasza hcs57 (#1326) üzenetére


kpista
tag

Igen.

Milyet keresel? Mennyit szánsz rá?

Ha visszább olvasol, ott a hirdetésem.

(#1328) #01758976


#01758976
törölt tag

Most nézem a váz árát.Nem semmi hova leesett.Nagyon nagyon jó vétel lett.
Egyik szemem sír a másik nevet.

(#1329) hcs57 válasza kpista (#1327) üzenetére


hcs57
őstag

olcsó, és szép rajzolatú objektíveket.. valamint m42 adaptert.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1330) levy1983


levy1983
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni: Szeretnék átülni abba a verdába, amit úgy hívnak DSLR. Amolyan hobbifotósnak nevezném magam és eddig egy Sony DSC-S75 kompaktot használtam, viszonylag széles manuális beállítási lehetőségekkel. Eddig olyan 6000 expo van a hátam mögött, de nagyon zavart, hogy a kompaktokkal szinte mindent a menüböl kell állítgatni, és ezzel értékét veszti számomra a manuális játszadozás. Most viszont elérhetővé váltak a tükörreflexesek. Amiket eddig nézegettem az a Canon 350d, Nikon 40 és 40x. Canon-t azért preferáltam, mert kicsike, és az én kezem is az. Na viszont, ha majdan szeretnék nagyobbra váltani, és mondjuk nem teljes felszereléssel, akkor ha most Canont veszek, az objektívek miatt később csak azok jöhetnek szóba. De a nagy szerelmem a K10d, viszont most kicsit drágállom. Nézegettem a kistesóit, de azokról meg azt olvastam, hogy nagyobb a zajszintjük az átlaghoz képest, pedig ez a másik szempont, ami miatt áttérnék DSLR-re.(és a neten látott képek alapján és is zajosabbnak találtam őket) Szóval mit ajánlotok? Vegyek más márkát, mert úgy is mindenestől lecserélem majd? (Canon, Nikon) Vagy vegyek Pentax belépőt (ist DL2, K100d), mert annyira nem zavaró a zajszint és az obik is jók lesznek később, vagy szánjak rá többet és vegyek egyből egy K10D-t?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

üdv: Levi

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1331) Szten Márs válasza levy1983 (#1330) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mutass már K100D képet, aminek nagyobb a zajszintje, mint ami elvárható lenne és érezhetően durvább, mint kategóriatársaié :Y
A pixinfon jelent meg egy K100D teszt, ott írták, hogy kategórián belül átlagon felüli zaj, hát ehhe, ritka nagy sületlenség szerintem, nagyon szép zajmentes képe van.

A K10D árát ne sokald, ugyanis a többi géphez képest egy kategóriával feljebb van. A Nikon D80-al van egy szinten, sőt sokkal inkább valamivel felette, szóval tudásához képest hihetetlenül alacsony áron meg lehet venni.
Egyébként mielőtt döntessz nézz bele egy 350D keresőjébe, majd egy K10D keresőjébe ;)

(#1332) levy1983 válasza Szten Márs (#1331) üzenetére


levy1983
aktív tag

A fotozz.hu-n nézegettem a képeket és pl. az égnél azért igenis kivehető a zajosodás. A K10d és 350d képei jobban tetszenek...

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1333) Szten Márs válasza levy1983 (#1332) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A fotozz.hu lekicsinyített képein? :F
Ott egész biztosan nem zajosodást látsz, ha csak nem ISO1600-on lőtték, nagy valószínűséggel jpg tömörítési hibát.
Ne lekicsinyített így úgy tömörített képeket nézzél, sok értelme nincs.

Nézz körül itt: [link] - és itt se a közepes mérető képeket nézzed, hanem a teljes méretűeket. (Kép alatt File name xxx.jpg - click to download original )
Érdemes itt megnézni a többi gép képeit is.

(#1334) levy1983 válasza Szten Márs (#1333) üzenetére


levy1983
aktív tag

Köszönöm, megnéztem a képeket, de a képek homogén részei, és a beltéri képek (26-32) nem nagyon tetszenek. Főleg a beltériek. Na mind1, ez csak az én véleményem. Szóval mit ajánlotok, milyen gépet vegyek?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1335) Szten Márs válasza levy1983 (#1334) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye észrevetted, hogy az általad említett tartományban ISO 800 és ISO 3200 (!!) között készült képek vannak? :U :D Azt hiszem, hogy ehhez képest igencsak nagyon jók ;)

Egyébként tényleg itt érdemes megnézni a többi géppel készült fotót is: dpreview.com, ott camera database, kiválasztod a márkát, gépet, majd a samples pagera mész.

(#1336) tbs válasza levy1983 (#1334) üzenetére


tbs
addikt

Ha meg tudod fizetni, és Pentaxra vágysz, akkor K10D.

A zajkérdést pedig túlmisztifikálod. Pl. a Nikonok jellemzően kásáva mossák a zajt, azért nem tűnik zajosnak.

(#1337) levy1983 válasza Szten Márs (#1335) üzenetére


levy1983
aktív tag

Köszi szépen, megnézegettem más képeket is. Pl. az ist DS képeit jobbnak találom, persze még mindig nem K10d. :D

Szóval azt mondjátok, hogy egyből K10D?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1338) bLaCkDoGoNe válasza levy1983 (#1334) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Tudod mit? Ne vegyél Pentaxot! Ilyen hozzáállással (zajvadász pixelhuszár) úgysem leszel elégedett vele, mert nyilván 6-10 megapixeles képeket 100%-on fogsz nagyítóval bújni, hogy hol a zaj.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1339) hcs57 válasza levy1983 (#1337) üzenetére


hcs57
őstag

nyomtass, vagy nagyíttas ki azok a "zajos" fotókból mondjuk 10*15 -s méretben.. s azon nézegesd. Ott nem fogod látni, de....

nagy örömet okoznál, ha nem Pentaxot vennél... legalább több objektív maradna nekünk.. :DD

ha a zaj a kérdés, akkor ajánlom a konkurenciát, ők megoldották, bár vele együtt a részletek is eltünnek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1340) levy1983 válasza bLaCkDoGoNe (#1338) üzenetére


levy1983
aktív tag

1. Nem vagyok zajvadász pixelhuszár, csak megjegyeztem, hogy a K100D képei zajosabbak, mint 350D, K10D, 40x képei, ennyi.
2. Csak véleményt kérdtem tőletek, hogy mit, milyen gépet vegyek, mert ha 100ezres-t, akkor azt tuti cserélni fogom a jövőben, de ha nem belépőszíntűt, akkor azt valószínűleg egy életre venném. Pláne, hogy a K10D-re 100000expot írnak.

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1341) hcs57 válasza levy1983 (#1340) üzenetére


hcs57
őstag

szerinted itt a K10D topicjában mit fogunk mondani? mi vajon miért ezt vettük? Mert ezért az árért valami gagyi belépő 400d-t kapsz... mondjuk nézz bele a keresőjébe.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1342) Jocofeco


Jocofeco
tag

Hi All!

Bocsi, hogy ide pofátlankodom csak éppen pentax meg minden szóval a helyzet, hogy van egy p k100d szuperem, és olcsójé akartam hozzá venni obikat, sikerült is csak éppen az egyik auto focus-a nem üzemel ilyenkor mi lehet a hiba, az obi-n az A funkció mint af re van állítva a pöcök, a bajonett tutira jól zár, a másik ugyanilyennnel müködik, az obi alján a "tekerő focuus csavar"-t ha tekerem kis csavarhúzóval akkor focusál, de ha a gépre rárakom egyből MF-re áll agép és nem hajtja meg a keresőt.....ötlet???

(#1343) levy1983 válasza hcs57 (#1341) üzenetére


levy1983
aktív tag

Értem én, de akkor mondjátok már el, hogy érdemes-e K10D gépet első gépnek venni, és Ti miért emelett döntöttetek?

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#1344) bLaCkDoGoNe válasza Jocofeco (#1342) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem rossz benne a motor. Milyen obi ez?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1345) Jocofeco válasza bLaCkDoGoNe (#1344) üzenetére


Jocofeco
tag

Tamron 18-80

de kvázi szerintem nincs benne motor hiszen a gép csavargatja a bajonett alatt egy anya (obiban) és egy apa (a gépben) ha azt manuál forgatom akkor ki be megy....

[ Szerkesztve ]

(#1346) hcs57 válasza Jocofeco (#1345) üzenetére


hcs57
őstag

ez az?

Ami ezen A, az a blende, és nem a fókusz... valószinüleg szorul..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1347) hcs57 válasza levy1983 (#1343) üzenetére


hcs57
őstag

érdemes... nekem is ez az első (és sokág az marad.. :-) ) DSLR-m

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1348) Jocofeco válasza hcs57 (#1346) üzenetére


Jocofeco
tag

Igen ez, de mi szorulhat benne? Szedjem szét oszt barkács amit tudok??? :F

(#1349) BEE válasza levy1983 (#1343) üzenetére


BEE
addikt

Mert ez egy nagyon jó gép.
És ebben a kategóriában a legolcsóbb.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1350) BEE válasza Jocofeco (#1348) üzenetére


BEE
addikt

Pontosabban írd le a hibát, mert eddig kevertél sokmindent.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.