Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) Mercutio_ válasza ottkar (#2150) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tényszerűen megcáfolták a hülyeségedet, legalább bölcsen hallgass mert így csak hiteltelenné teszed magad...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2152) werttzui válasza ottkar (#2150) üzenetére


werttzui
őstag

Az nem baj,hogy vitáztok(jól mulatok rajta) hanem az itt a gond,hogy a régi optikák akár milyen jók is voltak filmes vázon most olyan szarok digiten 10Mpixelt nem tudnak kirajzolni ez itt a lényeg (máshoz voltak tervezve).

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#2153) Szten Márs válasza werttzui (#2152) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez így általánosságban nem igaz. Vannak filmre tervezett obik, amik baromi jók digit vázon is, meg vannak olyanok is amik filmesre iszonyat jók voltak digiten meg harmatgyengék.

(#2154) ottkar válasza werttzui (#2152) üzenetére


ottkar
addikt

"akár milyen jók is voltak filmes vázon most olyan szarok digiten"

Az a baj hogy látszik hogy egyetlen régi optikát nem használtál még. Aki használt egy Sonnart 10 Mp-en mást tapasztalt. És persze nemcsak Sonnar jó hanem a Tamronok Takumarok.
Oltári tévedésben vagy hogy mára volt tervezve mert az optikát vonalas felbontóképességre tervezték és egy adottat arra hogy a legtöbb vonalat válassza külön.Hogyan gondolod hogy a filmen a szemcsék sokkal kisebb számban vannak mint egy 10Mp-en az érzékelődiódák?

[ Szerkesztve ]

(#2155) werttzui válasza ottkar (#2154) üzenetére


werttzui
őstag

Egy két kivétellel . Más a csiszolás máshogy kell lennie a beesési szögnek egy digit érzékelőhöz. Ezt már ezren leírták .

PENTAX

(#2156) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyen van valakinek? Vagy fotózott vele?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2157) Mercutio_ válasza philoxenia (#2156) üzenetére


Mercutio_
félisten

tbs kettőt is próbált úgy emlékszem, és elég negatívak voltak az élményei, de majd ha ide eszi a penész :DDD leírja :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2158) ottkar válasza werttzui (#2155) üzenetére


ottkar
addikt

A dioptriás csiszolás nem lehet más. Tévedés hogy valami egész más módszerrel vannak a digitre optimalizált optikák csinálva. A Hasselblad 39 Mp-es érzékelőjéhez az eredeti filmes optikáit használja.

(#2159) Mercutio_ válasza ottkar (#2158) üzenetére


Mercutio_
félisten

És az a39MPx-es érzékelő felépítésében, karakterisztikájában és jellemzőiben azonos a CCD-vel... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2160) Hydra SR válasza ottkar (#2150) üzenetére


Hydra SR
addikt

Árakról beszéltünk mester, nem közvetlenül az optikákról. Amiről úgy tűnik, neked nincs fogalmad. Azt meg nem tudom, miből szűrted le, hogy nekem milyen fogalmam van az optikákról, de van 7db M42-esem, és ezen kívül is járt nálam pár és használom is őket éles helyzetben, nem csak tesztelgetem.
Egyébként rajzolattal nem lehet pótolni a beugróblendét és az AF-et, bármennyire is el vagy ájulva tőle, a teszteken biztos jól mutat a szép rajzolat de ha nem tudod időben vagy kellően pontosan befogni a témát, akkor szarabb lesz, mint egy kevésbé jó rajzolatú AF-es obival. Ezért is drágábbak az AF obik. Különben meg a rajzolat és néha túl van játszva erősen. Rendszerint aki nagyon elvész a rajzolatokban, az elfelejt (megtanulni) fotózni, de akkor mi értelme van az egésznek? Minek a legjobb eszköz a legrosszabb fotósnak, aki nem is érzi, hogy mi a fontos mert nem fotózik, csak tesztel?

Btw: sosem fogom megérteni, mire jó hobbiból teszternek lenni, aki nem használja a felszerelést, csak bizonyos paramétereivel villog, de az biztos, hogy csak ilyen ember száját/billentyűzetét hagyja el ilyen, hogy a 135mm-es és a zoom objektív alternatívájaként egy fix 200-ast ajánlgat, mert szép a rajzolata. Aki ilyet mond vagy leír, annak halványlila fogalma sincs az objektívekről, csak hiszi. És még te mondod ezt rám...

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#2161) werttzui válasza ottkar (#2158) üzenetére


werttzui
őstag

Ez egy speciális dupla fullframe érzékelős speciális gép 1 millás optikákkal teljesen más tervezés mint egy canon,nikon,pentax (ott kezdődik a probléma,hogy a nyakamba se merném akasztani ill meg se merném fogni 7milla :Y )
Mod: off ez itten nem is az obis topic :B

[ Szerkesztve ]

PENTAX

(#2162) philoxenia válasza werttzui (#2161) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miért ? Ha valami baj lenne, úgyis a fejedbe kerülne.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2163) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Tanácsotokat kérném, hogy szerintetek meik gép érné meg jobban?
Pentax K10D + 18-55 Kit
vagy
CANON 400D + 28-70 mm (f4-5.6) + 70-300 mm (f2.8-4) >> ez elvileg macro is :F

Tudom h más kategória, meg ergonomiailag is tökmás a kettő, (ez pl nem annyira szempont, az én kezemben a canon kényelmes volt) inkább h szerintetek meik párossal (trio) járnék jobban? Olvastam teszteket mind2gépröl, meg tesztfotok, stb, a pentaxot választanám de valam jo kis obi-t biztos h tudnék már venni hozzá egy joideig, szóval amatőr, kezdő célokra, vegyes témák fotózására keresek valamit,szeretnék minél több témát próbálgatni.. se a tájképre, se a portréra, vagy macrora nemmegyek rá különösen. >> ezért gondoltam a CANONra, mert azt 2obival tudnám venni (többmindent lefed) és kb ugyanott lennék pénzben.. kérdés tehát h a pentax még igyis jobb-e kit-obival, mint a canon azzal a 2 obival?
Annyira nemidegen tőlem a fotózás, régen még filmes NIKON F60-al fényképeztem, csak anyagiak miatt elkellett adnom...

Köszönöm a segítséget, remélem nemvoltam túl zavaros :)
:R

(#2164) Szten Márs válasza Hooper (#2163) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát a Pentaxszal az a gond, hogy nagy valószínűséggel már nem lehet kapni - idehaza legalábbis nem.
A Canonnal az a baj, hogy nem lesz nagylátód. Persze, nagyobb az átfogás, de a nagylátód teljesen kiesett, 28mm-errel kezdődő obi az a Canon vázon az 1,6 crop miatt 45mm ekvivalens lesz, szal gyakorlatilag majdhogynem akkora lesz a legnagyobb látószöged mint egy filmesnek egy 50mm-es alapobival. Ha nem kell a nagylátó persze az más kérdés.
Sigma 70-300 F/2,8-4? :F Életemben nem hallottam ilyen lencséről. Sigma 70-300 F/4-5,6-ról tudok, amire tényleg rá van biggyesztve a makró szó is.

(#2165) BEE válasza Hooper (#2163) üzenetére


BEE
addikt

Az a baj, hogy itt nagyon az almát a körtével kellene összehasonlítani.

Ez két nagyon eltérő szett, amiben gyengébb az egyik, abban erősebb a másik.
A K10D jobb váz mint a 400D, de a Canon CMOS érzékelője kitűnő darab.

Ha kényelmes a kezedben a kicsi 400D, akkor szerintem jobban jársz vele,
mivel az optikák átfogása nagyobb.
Ha a használatban kiderül hogy hiányzik a nagylátó, még mindig vehetsz
olcsón egy használt kitobit.
A Pentaxra biztosan venned kellene legalább egy 50-200-as telét
hogy lefedje az általános tartományt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2166) BEE válasza ottkar (#2129) üzenetére


BEE
addikt

Az M42-esekkel az a gond, hogy igazából egy törőékes mattüveg
kellene hozzá, azzal válna igazán használhatóvá.
Plusz költség még az adapter is, bár ez több optikát is kiszolgálhat.

Bármilyen jó is legyen egy régi objektív, szerintem max 15ezer
amit érdemes adni érte.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2167) BekeVon


BekeVon
tag

hehe olyan jó 1,5 hónappal a vétel után túl vagyok az első pénzes fotózáson, amatörként ezszámomra sokat jelenet. A géppel tökéltesen megvagyok elégedve, csak ajánlani tudom-

Valkinek eladó kit telezoomja nics?

Ha van, akkor pls egy PÜ

(#2168) Szten Márs válasza BekeVon (#2167) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia! Ha gondolod a digifényképes topicba pár fotót megoszthatnál velünk, amit a másfél hónap alatt lőttél :)

(#2169) BekeVon válasza Szten Márs (#2168) üzenetére


BekeVon
tag

ok felrakok párat, lejön az Assasin's Creed és utáan fel is töltöm őket valahova

(#2170) Hooper


Hooper
őstag

köszönöm a tanácsokat! :R

(#2171) Teng


Teng
aktív tag

Helloka

K10D-hez milyen vakut javasoltok? Rendezvényfotózásokra kellene, ballagás, esküvő meg ilyenek... ha lehet több árkategóriájú tippeket is adjatok. Mert ahogy nézegettem 50+ ért vannak jók de nemtudom régebbi vakut mennyire érné meg hozzá venni...

(#2172) BEE válasza Teng (#2171) üzenetére


BEE
addikt

Hát a rendszervakuk drágák, de ha tudod használni,
akkor egy erősebb automata is megteszi.
Csak macerásabb a használata, mert neked kell gondolkodnod
az elektronika helyett.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#2173) ottkar válasza Teng (#2171) üzenetére


ottkar
addikt

Az a kérdés hogy mekkora kulcsszámú kell mert 16 ezerért lehet elég jó vakut kapni 34est erre valaki azt mondta hogy ő 50-es alatt nem is használ vakut. Rendszervaku meg nagyon kevés van a digit Pentaxokhoz. És borzalmasan drágák.

[ Szerkesztve ]

(#2174) madgie válasza ottkar (#2173) üzenetére


madgie
titán

20 ezer körül ki lehet fogni egy jó erős automata vakut is, és szerintem is a legtöbb célra tökéletesen megfelel. Nekem is egy Sunpak PZ5000 AF-em van jó régóta :)

(#2175) Teng


Teng
aktív tag

Esetleg adnátok pár tippeket általatok jónak vélt autómata vakukról? A sunpakot PZ5000-et néztem de nem találtam használtan sem. 30k nál nemszeretnék per pill többet költeni...

(#2176) madgie válasza Teng (#2175) üzenetére


madgie
titán

Nikon SB-28-at láttam valamelyik nap 25-ért hírdetni. Automata módban kifogástalanul elmegy a Pentaxon is (nekem is nikon talpú van most canon gépen)

(#2177) ottkar válasza Teng (#2175) üzenetére


ottkar
addikt

Ilyen hogy jónak vélt a legnagyobb marhaság. A Pentaxszal igen kevés vaku megy. Mit értesz automata vakun? Mert ha azt hogy a géppel együttműködik akkor nem sokat fogsz taláni. A Pentax direkt figyelmeztet hogy a filmes P. rendszervaku nem megy digiten.

(#2178) Teng válasza ottkar (#2177) üzenetére


Teng
aktív tag

'Jónak vélt' = a tulajdonosa elégedett vele. Nem feltétlen filmes P. rendszervakura gondolok. Hanem olyan vakura amir 30k alatt van viszont, tökéletesen müködik a K10D-vel mivel nekem is az van és a topik is ez;) Szóval valamilyen régebbi típusú kötetlen márkára gondolok, gondolkoztam azon is hogy valami régebbi nikon vakut szerezzek be esetleg... Tudom nincs mindenkinek külön vakuja, azt meg gondolom, hogy akinek van külön vakuja azok között akad olyan is aki nem drága rendszervakut használ, hanem valami régebbi-olcsóbb vakut, aminek még a 'teljesítménye' is kielégítő és ilyen típusokra lennék én kívánicsi:D

(#2179) kpista válasza Teng (#2178) üzenetére


kpista
tag

"ilyen típusokra lennék én kívánicsi"

... > A Nikon SB-28 pl. ez a típus. Fényerőmű és megy együtt a K10D-vel gond, azaz hiba nélkül A, ill. M módban.
Kísérletezni kell velük!

(#2180) kpista válasza madgie (#2176) üzenetére


kpista
tag

Ugye-ugye:-))) Nikon cucc a Canonra.

Én is mérges vagyok, hogy a Pentax obikat nem tudom a Nikon vázamra feltenni, ha már meg vannak. De rajta vagyok a projekten, hogy árban 1:1-ben átcserélni SMC-ről Nikkorra:-))

(#2181) Teng válasza kpista (#2179) üzenetére


Teng
aktív tag

rendben köszönöm a segítséget;) Találtam is egy ilyet, a tulajnak pont k10d-je volt, de rendszervakut akar, szóval ;)

(#2182) Teng válasza kpista (#2179) üzenetére


Teng
aktív tag

Nah sikerült Sunpak PZ5000AF-t is találnom már csak az a kérdés melyik a jobb A Sunpak PZ5000AF vagy Nikon SB-28? árban mind2ő ugyannnyi

(#2183) Dare2Live válasza kpista (#2180) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hogyhogy váltasz?

te őspentaxosk10ds vagy.... vagy rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2184) ottkar válasza Teng (#2178) üzenetére


ottkar
addikt

"hanem valami régebbi-olcsóbb vakut, aminek még a 'teljesítménye' is kielégítő és ilyen típusokra lennék én kívánicsi"

Arról nem hallottál hogy némelyik régi vakunak a talpponti feszültsége 300V is lehet? A Soligor digit vakunak meg 6V. Ezt is figyelembe kell venni.

(#2185) Szten Márs válasza ottkar (#2184) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gondolom hallott, de nem arra kiváncsi milyet ne vegyen, hanem arra, hogy milyet vegyen....

(#2186) kpista válasza Dare2Live (#2183) üzenetére


kpista
tag

"te őspentaxosk10ds vagy.... vagy rosszul tudom?"

... > Hááát, kissé összetett a dolog:-)

Van K10D-m is még. Lehet marad is, mert nem adom el azon ár alatt, amit én gondolok érte.

Innentől full-off a sztori:
Pár hete szert tettem egy Nikon D300-ra. Őrült nagy mákom volt, mert alig használtan, hazai vásárlásút tudtam megvenni, kifogástalan állapotban. Valamivel több, mintegy K20D árán.

Jó pár dolgomat eladogattam időközben, így némi kölcsönnel "le tudtam csapni" a D300-ra. Van jó pár Nikkor obim, amiket az elmúlt 10-12 év alatt veszegettem össze.
Ebből is látszik én igazából ős-Nikonos vagyok ~1995 óta az F601AF-fel kezdődően.

Hát ezért cseréltem/cserélem el az SMC-ket Nikkorokra.

Hirdettem itt is, ám senki nem reagált, pedig nem hétköznapi obikat adtam el: SMC-K 28/2, M 135/2,5. Még van egy gyöngyszem az SMC-K 85/1,8. Ha minden igaz, már gyűlik a rá a pénz a leendő tulajnál. S, ha minden összejön, nekem lesz belőle egy Nikkor (talán 85/1,8D).

Voltak érdeklődők innen a fórumról is a K10D-re, ám nem adom el az ajánlott 100-108 eFt-ért.

(#2187) madgie válasza Teng (#2182) üzenetére


madgie
titán

Tökmindegy, mindkettő jó lesz. A Nikonban van kihúzható diffúzor, ha jól tudom... kábe ennyi a különbség, mindkettő brztál erős és kis talpfeszültségű vaku (tehát nem vágra gallyra a Pentaxot). Haverom asszem SB-26-ot használ a K100D-jén, az is nagyon jó, bár nem olyan nagy a kulcsszáma.

(#2188) Teng válasza madgie (#2187) üzenetére


Teng
aktív tag

Nagyonszépen Köszönöm mindenkinek a tanácsokat eugynéz ki Nikon SB-28 Speedlight
lessz a vége és még ehéten meg is shoppingolom;)

(#2189) BiriBum válasza madgie (#2187) üzenetére


BiriBum
őstag

A Nikon vakuval mennyire babrás belőni a helyes értékeket? Nem anyira gáz a full P-TTL hiánya?

(#2190) madgie válasza BiriBum (#2189) üzenetére


madgie
titán

Auotmata módban meg kell adnod a rekeszértéket és az érzékenységet, a többit elintézi a vakuba épített fénymérő.

(#2191) Szten Márs válasza kpista (#2186) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mi a véleményed a D300-ról, úgy általában meg így K10D után?
Ja és gratu a géphez :C

(#2192) Dare2Live válasza kpista (#2186) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hmm tényleg ha kicsit kiismerted írhatnál egy kissebb/nagyobb összefoglalót a 2gépről.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2193) Drpupak


Drpupak
csendes tag

Sziasztok,

Gyors segítség kellene:
A 220V boltban mégis szereztek még 1db K10d. :DD
De közben egy barátom azt mondta, hogy kezdőként jobban járnék egy k200D-vel ezért az árért dupla obival, vagy egy Canon D450-nel kicsit drágábban. Utóbbit újabb technológia és élőkép miatt javasolta.
Szerintetek?
Előre is kösz:
Drp

(#2194) Szten Márs válasza Drpupak (#2193) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!
Canon 450D, nem D450 ;)
Egyébként meg a Canon 450D, mint váz összvissz az élőképpel jobb csak a K10D-nél, vagy K200D-nél, minden másban gyengébb. Mint rendszer, a Canon az új objektívek/kiegészítők terén jobb, bővebb a választék. Érdemes megnézni, hgy mindent megkaphatsz-e Pentaxra, amit később tervezel - bár személy szerint azt gondolom az átlagigényeknek bőven megfelelő kínálat van Pentaxra is.

A K200D-nek erősebb a vakuja - bár ha tényleg kell erősebb vaku, akkor a +2 kulcsszám nem fog megmenteni, a beépített vaku beépített vaku marad -, na meg dinamika-kibővítés opciója, ami a K10D-ben nincs. Na meg a két objektív. A K10D-nél meg a nagyobb váz, a két vezérlőtárcsa, ami igencsak nem mindegy, na meg a pentaprizmás kereső. A legjobb az lenne, ha végigtapiznád mindhárom gépet, kipróbálnád őket, megnéznéd melyik mennyire passzol hozzád. Nekem szemény szerint a K10D sokkal kényelmesebb, mint egy K200D, az EOS 450D pedig mindkettő után egy műanyag játékgépnek tűnik.

Ja igen, és azt sem árt tisztázni magadban, hogy mennyire fontos neked az élőkép és mennyire fontos a kistele, mennyit akarsz 50-200 között (75-300mm ekvivalens között) fotózni, valamint ha a K10D mellett döntessz és csak kéne a kistele, akkor mennyi idő múlva tudnál egyre beruházni.

[ Szerkesztve ]

(#2195) Drpupak válasza Szten Márs (#2194) üzenetére


Drpupak
csendes tag

kösz a gyors választ.
Az élőképhez elég gyorsan hozzászoktam a kompaktoknál de a hiányát is meg tudom szokni.
viszont a K200D ára ilyesztőne alacsonabb a D450-nél. gondoltam csak van ennek valami oka.
Ha obit később veszek, az nem gond, akkor talán komolyabbra szánom magam, a két tárcsa előnyét el tudom képzelni, de a pentaprizmás kereső nem tudom mennyit számit.

(#2196) Drpupak válasza Szten Márs (#2194) üzenetére


Drpupak
csendes tag

Ja és még egy kérdés.
mi az a dinamika-kibővítés opció?
ez eddig nem tűnt fel sehol...

(#2197) Szten Márs válasza Drpupak (#2195) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, van oka, mégpedig az, hogy a Pentax nagyon alulárazza a gépeit, valószínűleg így próbál nagyobb piaci részesedést elérni. Nagyon-nagyon sokszor a drágább -> jobb reflex teljesen téves a műszaki cikkek terén.
A K200D vázba épített képstabilizátorral, valamint 11 pontos AF-el rendelkezik, amiből 9 keresztszenzor. Ezen kívül az összes pentatükrös kereső közül a K200D-jé a legnagyobb. A gép maga szigetelt fémvázra épül.
A 450D 9 pontos AF-el redelkezik, igaz mind a 9 keresztszenzor, a keresője átlagos pentatükrös, a gép műanyagvázra épül, stabid akkor van, ha az objektív stabilizált.

A pentaprizmás kereső jól láthatóan nagyobb keresőképet ad, mint a pentatükrös, ez általában is jó feeling, ha meg szeretsz manuálisan fókuszálni, akkor meg pláne jól jön.

A dinamika-kibővítés azt csinálja, amit a neve is sejtet: igyekszik nagyobb dinaimka-átfogást biztosítani az elkészült képen. Kicsit később ég be a kép, ahol az opció nélkül már pont kiégett lenne, itt még nem, és talán bebukásnál is hasonló a helyzet. Ezt az opciót csak ISO200-tól lehet bekapcsolni, ISO100-on nem lehet valamilyen okból így fényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#2198) Allien válasza Szten Márs (#2194) üzenetére


Allien
veterán

Én megemlítenék egy-két "apró" dolgot. A K10D javára, por-, és csepp álló váz, bár, az obi nem az, de ttől még valszeg jobban bírja az esőt, mint amelyek nincsenek ennyire leszigetelve. :B Másrészt a garantált élettartam is mellette szól 100E expó. Már ha számít ez valakinek, mert ha mondjuk tudja, hogy le fogja cserélni a vázat, és csak napsütésben, vagy beltérben fotózik, akkor ezek a dolgok nem számítanak. :DDD Vagy, ha az általad említett előnyök, mint modjuk élőkép mindenképpen kellenek az illetőnak. ;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#2199) Szten Márs válasza Allien (#2198) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A K200D is szigetelt fémvázat kapott ;)

(#2200) BEE válasza Teng (#2182) üzenetére


BEE
addikt

Nekem egy Canon talpú PZ5000-em van.
És az egy baromi jó vaku ! :K :K :K
Csak ajánlani tudom azoknak akik nem akarnak rendszervakut venni.
Viszont a Nikont nem ismerem, ezért viszonyítani sem tudom hozzá.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.