Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1074) üzenetére


kpista
tag

''erősen vívódom: eddig a favorit a Nikon D80 volt, aztán jön a D200 (ha a D300 megjelenése után jól leesik az ára''

... > Sorjában... Azt mondod, favorit a D80 - szerintem felejtsd el, ha már felmerült nálad a D200 is. A D200-zal kompatibilis vagy előre-hátra és egy eltalált váz. Bár azt mondják, ISO 400 fölött takony (bocs, ők mondták így nem én húzom le). Az ára biztosan fog lefelé jönni :C
A D300 egyesek szerint 400-450 eFt között lesz. Hát ennyiből komoly Pentax rendszert raksz össze. Ha nem számít a zsé, akkor a D300-at vedd. Ezzel évekre letudtad a vázat... Aztán jöhetnek hozzá az új obik is.

(#1102) kpista


kpista
tag

Eladom a következő obijaimat:
- Pentax SMC-DA 16-45/4 objektív – újszerű állapotban, 3. hónapos. Ár: 85.000 Ft.
- Pentax-M SMC 28/2 objektív – ritka darab, szép állapotban, kemény bőrtokkal. Ár: 40.000 Ft.

- Carl Zeiss 20/2,8 MC Flektogon electric objektív – újszerű állapotban, kemény bőrtokkal. Ár: 30.000 Ft.

Elértek: e-mailben a pista64@vipmail.hu-n, vagy 06-30-378-2154-on.
Vegyétek, vigyétek!

(#1103) Dtomi válasza kpista (#1102) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem jött be a pentax inkább a nikon?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1104) werttzui válasza kpista (#1102) üzenetére


werttzui
őstag

Lesz helyette valami?vagy csak szabadulsz tőlük?

PENTAX

(#1105) bLaCkDoGoNe válasza kpista (#1101) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sajnos az anyagi lehetőségeim meglehetősen végesek, ezért (volt) a favorit a D80. A D200-on az időjárásálló váz miatt gondolkodtam főleg, ill. reménykedem a D300 miatti áresésben, de sanszos, hogy a Nikon inkább kivonja a piacról a megmaradt darabokat, mint hogy jelentősen csökkentse az árukat.
A D300 váz 425k HUF rendelhető elő, ez nekem nagyon drága lesz, így ez sajnos kiesik a pixisből.

Szóval valószínűleg K10D lesz a dologból.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1106) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1105) üzenetére


kpista
tag

''valószínűleg K10D lesz a dologból''

... > Nem hozol rossz döntést. Sőt, ...

(#1107) kpista válasza werttzui (#1104) üzenetére


kpista
tag

Igen, lesz helyette ''valami'', hogy mi, nem tudom még :Y .
Nem akarok untatni senkit, ám ha már rákérdeztél, miért adok el......

Az alaphelyzet, jelenleg jövedelemnélküli vagyok :(((
Van némi tartalékunk, viszont nem úgy alakultak a munkalehetőségeim, ahogy az (A-tervként) ígéretet megkaptam hónapokkal ezelőtt :((
Ezért előbe menve a dolgoknak, ami fotóscuccom van (a legtöbb alig használt, vagy megkímélt állapotú, igényesen összeszedett darabok) és nem tervezem használni a közeli/távoli jövőben, azokat most eladom. Természetesen nem ár alatt!!!
Ezek nem csak Pentax cuccok. Értékben is darabban is több a Nikon.

Tehát - Dtominak válaszolva - nem a Pentax nem jött be! Lentebb írtam, most hétvégén kifejezetten nőtt a szememben a gép :C
- On - Egyébként a Nikon mindig is közelebb állt hozzám :) Az elmúlt 17 évben próbaképpen volt Minoltám, volt Canonom, ám mindig a Nikonhoz tértem vissza. Ezért is használom még filmesvázként az F4s-t - Off.

Ha mégis rendeződik egy más ''mókahely'' közben (B-terv), akkor a 16-45 nem eladó és az addig eladott cuccok bevételéből lesz egy Pentax rendszervaku. A D300 nekem elérhetetlen lesz árban.

Ha a lottón nyernék - bár lottón nem játszok most - akkor odaadnám valakinek a cuccot, használja egészséggel :DD

Bocs, ha hosszú volt :R

(#1108) kpista válasza Dtomi (#1103) üzenetére


kpista
tag

Válaszoltam a 1104-re és ott a Te kérdésedre is a válasz.

(#1109) bLaCkDoGoNe válasza pleiades (#1097) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha rámszakad az aranybánya, a nagylátószög lesz az első, amibe beruházok. Addig pedig szerintem elindulok a két kitobival.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1110) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1109) üzenetére


BEE
addikt

A kitobi 18mm-e itt 27mm, ami már azért nagylátó,
és csak ki lehet bírni vele az elején. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1111) Allien válasza BEE (#1110) üzenetére


Allien
veterán

Főleg ha az ember mondjuk kompaktról jön. :DDD Én speciel 38mm-től szaladgálok. Persze, néha éreztem a hátrányát, de mióta van panoráma progim, azóta annyira nem zavar. Megtanultam együtt élni vele. Persze, ha lenne jobb, örülnék neki. ;) Néha még az előtétlencsém is kevés volt, pedig azzal 28mm alá megyek, igaz, torzit is már, de legalább egy képen van minden. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1112) pleiades válasza BEE (#1110) üzenetére


pleiades
csendes tag

Azért óriási különbség van egy 10 és egy 18mm között. Csináltam erre próbaképet:
[link]

A teljes kép 10mm-en készült a Sigmával. A többit rárajzoltam, mekkora a kivágás.

http://pleiades.extra.hu/

(#1113) pleiades


pleiades
csendes tag

Másik példa, kocsibelsőt fotóztam:

10mm, közelfotó:
[link]

18mm, közelfotó:
[link]

Szóval azért ''nagylátó'' és nagylátó között van különbség :)

[Szerkesztve]

http://pleiades.extra.hu/

(#1114) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Most nagyon amatőr leszek: van itthon egy jó kis régi Praktica fotómasina, objektívekkel. Lehet ezeket az obikat használni vajon a K10D-vel?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1115) Dtomi válasza pleiades (#1113) üzenetére


Dtomi
őstag

:Y ez a te kocsid???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1116) Dare2Live válasza pleiades (#1113) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

BEE szvsz tisztába van a 10->18 közti difivel és mindössze annyira célzott, hogy kezdetben kilehet birni a pentax kit kezdöjét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1117) pleiades válasza Dtomi (#1115) üzenetére


pleiades
csendes tag

Volt. Ma már cégautóm van, amit nem szeretek, viszont mindent a cég fizet.

[Szerkesztve]

http://pleiades.extra.hu/

(#1118) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#1114) üzenetére


werttzui
őstag

Gondolom 42mm-es ?Mert akkor kell egy M42-es átalakító és kész a pentax működik legjobban a régi obikkal.

PENTAX

(#1119) werttzui válasza pleiades (#1112) üzenetére


werttzui
őstag

Ez már egy fotóból panoráma :DDD

PENTAX

(#1120) pleiades válasza Dare2Live (#1116) üzenetére


pleiades
csendes tag

Jó-jó, nem akartam én okoskodni, gondolom, hogy tisztában van vele. Csak nekem anno, míg nem láttam, csak a számok alapján nem esett le, mekkora a különbség, azért mutattam.

http://pleiades.extra.hu/

(#1121) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1114) üzenetére


BEE
addikt

Ha menetesek akkor átalakítóval simán használható, méri a fényt
és van élességvisszajelzés.
Ha bajonetes akkoris, csak ott esztergálni kell kicsit.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1122) werttzui válasza BEE (#1121) üzenetére


werttzui
őstag

[link]
Találtam egyet :)

PENTAX

(#1123) bLaCkDoGoNe válasza werttzui (#1118) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ilyen a tele: Carl Zeiss Jena Electric MC Sonar 3.5/135, [link]

A másik meg ilyen: Carl Zeiss Jena Pancolar Electric 1.8/50, [link]

Menetesek.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1124) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#1123) üzenetére


werttzui
őstag

Ebben bee mester a szaki.

PENTAX

(#1125) werttzui válasza werttzui (#1124) üzenetére


werttzui
őstag

Sz.tem biztos rámegy egy M42-es adapterrel de,hogy mien lesz a képe azt nem tudom de egy M42-es adapter kötelező darab egy ''csóri''fotós kelléktárából mint mi.

PENTAX

(#1126) BEE válasza pleiades (#1113) üzenetére


BEE
addikt

Ezeket a képeket már láttam az oldaladon... :)
...úgyhogy van elképzelésem a nagylátásról.
De már egy valós 24mm-en is nagyon szépen kijön a '' nagylátó hatás '',
és ott még a torzítások sem olyan erősek.
Épp ma ábrándoztam a csillagos 16-50-ről ! :D

BEE

Juteszembe !
Nincs valami infód a Tamron 75-300/4-5,6 LD teléről ?
Vaterán beneveztem egyre óóócccsóért, de igazából nem tudok róla mást
mint hogy régi darab.

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1127) BEE válasza werttzui (#1122) üzenetére


BEE
addikt

Nekem is olyan van, működik, bár máshol panaszkodtak rá páran.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1128) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1123) üzenetére


BEE
addikt

Ezek igen sanszosak digiten is ! :)
A pancolarokéret odavannak a makrósok, a Zeiss egy fogalom,
a Sonnar ruszki koppintása a Jupiter 37A obim, ami egy kitűnő darab.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1129) BEE válasza BEE (#1128) üzenetére


BEE
addikt

Na ez a Jupiter a belinkeltek közül [link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1130) pleiades válasza BEE (#1126) üzenetére


pleiades
csendes tag

Én csak a 70-300-at próbáltam.

http://pleiades.extra.hu/

(#1131) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1128) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na akkor 99%, hogy holnap K10D tulajdonos leszek, minden e mellett szól. Főleg, hogy akkor az S7000-ről hozhatom magammal elvileg a szűrőimet is.

Még egy kérdés: mit célszerűbb venni mellé, 2 db 2GB-s SD-t, vagy egy 4GB-os SDHC-t? Utóbbit lehet-e használni kártyaolvasóval, miegyébbel?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1132) BEE válasza BEE (#1128) üzenetére


BEE
addikt

Na még egy Jupiter. :)

[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1133) BEE válasza pleiades (#1130) üzenetére


BEE
addikt

Hát akkor majd möglássuk ! :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1134) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1131) üzenetére


BEE
addikt

Hogy melyiket ? Én az olcsóbbikat választanám.
A két kisebbet variálhatod, a nagyot meg nem kell cserélgetned, kitart egy fotózást.
Lényeg hogy itt már érdemes gyors kártyát venni, mert ezen a gépen látom
először hogy jól érzékelhető különbség van az írási sebességekben.

SDHC-t lehet kapni olvasójával együtt is, de ha a gépet rádugod a PC-re,
akkor felismeri külön meghajtóként, ergó már van is olvasód. :DDD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1135) pleiades válasza BEE (#1134) üzenetére


pleiades
csendes tag

Én nem bízom a nagy kártyákban. Volt már adatvesztésem, inkább 2GB-ost viszek többet egy fotóútra, mint egy nagyot.

http://pleiades.extra.hu/

(#1136) BEE válasza pleiades (#1135) üzenetére


BEE
addikt

A sima SD még gyorsabb is egyenlőre, mint az SDHC.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1137) tbs válasza bLaCkDoGoNe (#1123) üzenetére


tbs
addikt

A Pancolar 50/F1.8 gyilkosan jó holmi. Nemrég egy éjszakán keresztül csodáltam a konyhában kattingatva a zseniális képeit. :B

Ja, több kisseb kártya. Gyorsabb és adatbiztosabb...

Hö. Hátulról olvasok. Látszik, ugye..? :B

[Szerkesztve]

(#1138) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1131) üzenetére


kpista
tag

''mit célszerűbb venni mellé, 2 db 2GB-s SD-t, vagy egy 4GB-os SDHC-t?''

... > Itt is érvényes: a kevesebb, sokszor több! 2 GB-os kártya, ám több belőle. Nagyobb biztonság. Én SD-s Extreme III-ast vettem. Gyors és semmi gond vele.

(#1139) werttzui válasza BEE (#1136) üzenetére


werttzui
őstag

Kivéve a sandisk extreme III-at van belőle 4gb-os sdhc és ugyan olyan gyors persze drágább is. :)

[Szerkesztve]

PENTAX

(#1140) werttzui válasza werttzui (#1139) üzenetére


werttzui
őstag

Esetleg ez gyors is nagy is :) [link]

PENTAX

(#1141) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Na ezt bebuktam, nincs duplakit a Digitcam-ben. Edigitalban sem, ráadásul ott 15k-val drágább is.
Most akkor várakozó álláspontra helyezkedek. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1142) Szten Márs válasza bLaCkDoGoNe (#1141) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vedd sima kitben és szerezzél valami K bajonettes manuális telét, feelinges is, olcsó is, és a várakozó áláspontot is megszünteti ;)

(#1143) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

No, beléptem a klubba, sikerült egy helyen találni egy dupla kitet, most játszom vele. Eddig nagyon tetszik a cucc, mindenestől. Később nyilván az apróbb hibái is előjönnek, de jelenleg ég és föld a Fujimhoz képest: villámgyors fókusz, villámgyors bekapcsolás, remek képek (minőségileg mármint, fotós szemmel szörnyűek - de mit is várhat az ember attól, ha körbelövöldözi a szobát? :) ). A kezelhetősége nagyon szokatlan még, de egyszerűnek tűnik, néhány nap, és álmomból felébresztve is tudni fogom - jelenleg még a sorozat mód ki- és bekapcsolása is kézikönyv bújás után sikerült (nem mellékesen ezzel a kézikönyvvel embert lehet ölni...:D).

Ami még beszerzés alatt van: memóriakártyák (tudtátok, hogy Sandisk Extreme III 2 GB-ot nem is olyan könnyű szerezni?), hátizsák (ehhez már dukál valami jobbfajta Lowepro, amiben van hely legalább 2, de néha 4 obinak, a váznak és a Fujinak, plusz az apróságoknak), meg az adaptergyűrű. Az 52mm-es obiknak hála polárszűrőt meg UV-szűrőt nem kell újat vennem, és a DCR-250 makróadaptert is használhatom (200-as telével kiváncsi leszek rá).

Van egy régi középcsatlakozós Sunpak vakum (szintén még a Prakticához volt), azt lehet ezzel a géppel használni?

Van-e valamiféle típushiba-szerű dolog, amit a három napban ki kellene tesztelnem?

A lényeg, hogy eddig minden nagyon szép, minden nagyon jó, minden nagyon Gromek, örülés van. :C

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1144) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#1143) üzenetére


werttzui
őstag

Grat az új gépedhez bizti nem fogsz csalódni benne./a vaku meg attól függ,hogy a közép érintkezőnél kis fesz van(5v-30v)akkor jó de ha 100 volt vagy annál többet lehet mérni rajta az nem lesz jó mer kisütheti az új gépedet akkor átalakitóra van szükség de majd bee mester kioktat.

PENTAX

(#1145) Dtomi


Dtomi
őstag

PC-csatlakozón akármilyen vakut el tud sütni, kockázat nélkül még mérni se kell.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1146) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1143) üzenetére


kpista
tag

Minden jót Neked a géphez!

''Van-e valamiféle típushiba-szerű dolog, amit a három napban ki kellene tesztelnem?''

Olvastan arról, a vaku vagy 2 esetben meghalt pár napon belül. Nyúzzad a hétvégén!

'' Sandisk Extreme III 2 GB-ot nem is olyan könnyű szerezni''

... > Itt próbálkozz, hátha: http://www.quasar.hu/catalog/qdefault.php?cPath=94&

(#1147) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1143) üzenetére


BEE
addikt

Remélem a hétvégén szanaszét kattogtattad a gépet ! :D

Tipushiba amit érdemes figyelni eddig az volt, hogy néhány gépben ferde volt a CCD,
ezeket cserélték a boltok.
Ha készíted a képet, a keresőben ne a mattüveg vonalaihoz állítsd a képet,
hanem a kereső széléhez. A mattüveg cserélhető, de néha kicsit ferdén áll a
helyén. Az enyém is csálé kicsit, de nem annyira hogy nekiálljak igazítgatni.

A vakut pedig nehogy rátedd a gépre, mert nagy valószínűség szerint
túl nagy a feszültsége. Meg kell mérni előbb, ha pedig nagy,
arra is van megoldás.

BEE

Ja és még annyi, hogy külön örülök annak, hogy ezt a tipust választottad,
mert így egy kitűnő fotóssal erősödtünk.
Már az s7000-ből is kihoztad a maxot, remélem így lesz ez most is. :)

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1148) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy srác 175-ért arulja a 2 hónapos vázat, és én ilyenkor nem lottózom :W :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1149) Allien válasza Mercutio_ (#1148) üzenetére


Allien
veterán

No de, ha lottóznál (és gondolom, úgy érted, hogy vélettlenül nyernél is), esettleg telitalálat, pár száz milla a zsebben. Há wazzze, nem lesz*rnám, hogy mennyibe kerül? Megvenném zsír újjan, azt csá! :DDD Max azért venném meg, mert a Grand Prix gép mellé vennék egy ''mezei'' K10D-t. ;)

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1150) werttzui válasza Allien (#1149) üzenetére


werttzui
őstag

Sz.tem a k10d-t is elfelejtenétek :DDD

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.