Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) BEE válasza pleiades (#998) üzenetére


BEE
addikt

Megosztanád velünk a módszeredet ?
Hogyan lövöd be az expót szemre ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1002) pleiades válasza BEE (#1001) üzenetére


pleiades
csendes tag

Nem szemre lövöm be. A gép előmérését figyelem és -1-2-re állítom be a blende/záridő arányt. Pár mp, nagyon gyorsan lehet vele így fotózni. De az eredményt láthatjátok, nincs sem kiégés, sem túlsötétedés.

Igaz, ehhez az is kell, hogy csak RAW-ban fotózom.

http://pleiades.extra.hu/

(#1003) pleiades válasza pleiades (#1002) üzenetére


pleiades
csendes tag

Ez az egyszerű kép pl. olyan, amit az automata egyszerűen nem oldana meg. Vagy csak az eget látnád, vagy csak a vizet, de akkor az ég meg fehér lenne.

[link]

http://pleiades.extra.hu/

(#1004) BEE válasza pleiades (#1002) üzenetére


BEE
addikt

Vagyis alexpózol 1-2 Fényértéknyit ?
Én sokszor rakom -0,7-re, de ott is hajlamos kiégetni néhány részletet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1005) pleiades válasza pleiades (#1003) üzenetére


pleiades
csendes tag

Itt van még egy példa. Automatán valószínűleg vagy a hegyek nem látszanának ilyen tisztán, vagy látszanának, de lenne egy nagy fekete árnyék és kész, baloldalt.

[link]

http://pleiades.extra.hu/

(#1006) pleiades válasza BEE (#1004) üzenetére


pleiades
csendes tag

Igen, de nem az expozíció korrekcióval. Azzal valahogy nem azt az eredményt kapom, mint M módban, az arányokat úgy beállítva... Nem tom miért. De nekem ez hozza az eredményt.

http://pleiades.extra.hu/

(#1007) BEE válasza pleiades (#1003) üzenetére


BEE
addikt

Na pont ezek miatt gondoltam enyhe HDR effektre.
Mert lehet azt is okosan csinálni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1008) BEE válasza pleiades (#1006) üzenetére


BEE
addikt

Látod ezt még nem néztem, hogy van-e különbség a két módszer között.
Elvileg egyenlő kellene hogy legyen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1009) pleiades válasza BEE (#1007) üzenetére


pleiades
csendes tag

Igen, de tényleg nincs benne HDR. M mód + RAW, ennyi.

http://pleiades.extra.hu/

(#1010) pleiades


pleiades
csendes tag

Heh, közben elértük az 1000.-et.

http://pleiades.extra.hu/

(#1011) Allien válasza pleiades (#1009) üzenetére


Allien
veterán

Ezek szerint, ha jól értelmezem, mérsz fényt a géppel az árnyékosabb részre, és a fényesre is, majd ebből ''kigondolod'', hogy mi lesz a jó? Gondolom, a blendét megválasztod, és ahoz milyen időt adna? Csak azért, mert én is az expozíció korrekciót ''használom, eleve -0.7-re rakom, mert a gépem felül expózik, néha még ezt is soknak érzem, és 1-re nyomom. De ezek szerint, ez nem jó módszer. :B Habár, az én gépemnél mindegy, de jobb itt megszokni, és ha lesz dslr-m, akkor könyebb lesz ott is alkalmazni. :B :R
(mondjuk a raw egy külön téma, azt gyakorolnom kellene, csak a gépen nem igazán alkalmas rá)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1012) pleiades válasza Allien (#1011) üzenetére


pleiades
csendes tag

Igen, illetve sokszor mátrixban mérek, de akkor is benne van a ''kigondolás''. Már ismerem a gépet, ezért elég jól eltalálom. Ha meg nem, akkor a RAW-ba utólag finomítok.

http://pleiades.extra.hu/

(#1013) BEE válasza pleiades (#1012) üzenetére


BEE
addikt

Szeretem azokat a profikat, akik szerint nem kell használni a RAW-ot,
mert ők tutira beletrafálnak jpegben is. :(

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1014) pleiades válasza BEE (#1013) üzenetére


pleiades
csendes tag

Én ebben nem hiszek.

http://pleiades.extra.hu/

(#1015) BEE válasza pleiades (#1014) üzenetére


BEE
addikt

Én sem.
Tévedni emberi dolog, és kell a tartalék hogy helyrehozhassuk a hibát. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1016) pleiades válasza BEE (#1015) üzenetére


pleiades
csendes tag

Nem beszélve arról, hogy a RAW konverzió alapból jobb lehetőségeket biztosít egy komoly szoftver és hardverháttérrel a PC-n, mint a limitált erőforrással rendelkező digigép processzor.

A K10D pedig különlegesen jó példa erre, ahol a gépen belüli JPG konverzió gyengébb.

http://pleiades.extra.hu/

(#1017) BEE válasza pleiades (#1016) üzenetére


BEE
addikt

Nem is annyira a géperő ami fontos, hanem az hogy a gépben csak egy
lehetőséget kapsz, míg utómunkával bármennyi variációt kipróbálhatsz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1018) pleiades válasza BEE (#1017) üzenetére


pleiades
csendes tag

Igen.

http://pleiades.extra.hu/

(#1019) Mercutio_ válasza pleiades (#995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez konkrétan melyik 18-200, és hogy vizsgázott?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1020) pleiades válasza Mercutio_ (#1019) üzenetére


pleiades
csendes tag

Ez itt konkrétan még mindkettő :)
Sigma 18-200 és Tamron 18-200. Az én gépemen volt a Sigma, a feleségemén a Tamron.

Egyébként csináltam róla összevetést, asszem már belinkeltem ide korábban:
[link]

http://pleiades.extra.hu/

(#1021) Mercutio_ válasza pleiades (#1020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaaa, azt hittem már döntöttél, hogy melyik marad :D igen az a teszt szerintem már etalon, én is sok helyen linkeltem, ha valaki az ott szereplő valamelyik obi után kérdezgetet :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1022) Allien


Allien
veterán

A vetélytársak, Canon/Nikon kijött friss áruval (pontosabban bejelentették). A Pentax-ról nincs hír? Jön az új Sony 12MP-s érzékelője, jó lenne, ha virítana valamit a Cég. :B Bár, még a K10D-t se tudnám megvenni, tehát nekem mindegy, illetve, ha meg is tudnám, a tudásom hozzá még gyerekcipőben lenne. Azért be tudnám kapcsolni.
Valszeg. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1023) BEE válasza Allien (#1022) üzenetére


BEE
addikt

Miért váltanának le egy slágerterméket ?
Majd ha csökkennek az eladások kihozhatnak egy gépet
ami újabb mint a többieké.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1024) Mercutio_ válasza Allien (#1022) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd 1-2 év múlva kihozzák a K10D Supert :DDD az új ccd-vel ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1025) Dare2Live válasza Allien (#1022) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pentax már obik területén villanthatna, K10D váz mostis teljesen versenyképe. Az uj ellenfelek meg ráadásul más ligában vannak: ez egy 200Ks váz és nem egy 400Ks 40D vagy egy 500Ks D300... nem egy kategoria.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1026) BEE válasza Dare2Live (#1025) üzenetére


BEE
addikt

Így van !
Ojjektíveket nekünk ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1027) werttzui


werttzui
őstag

Vajon mikorra várható a k1d? A nikon meg a canon már virított már csak a pentax van hátra :D

PENTAX

(#1028) Dare2Live válasza werttzui (#1027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

FF obi nélkül a fejükre kenhetik a K1Dt.

egyébként sejtésem szerint Pentaxnak nm esz FFje mostanában. Náluk a HighEnd majd eggyer egy medium formatos gépet fog jelenteni. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1029) BEE válasza werttzui (#1027) üzenetére


BEE
addikt

Ha eszük van hanyagolják a felső kategóriát.
Majd ha lesz sok pénz a fejlesztésre akkor jöhet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1030) Allien


Allien
veterán

Ami azt illeti, a Hoya-val való egyesülés MAJD meghozhatja a gyümölcsét, de ez idő. Amíg nincsen pénzem még a mezei K100D-re, addig várhatok csúcs gépet, igaz? :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1031) Mercutio_ válasza Allien (#1030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne várj!
Legyél te a hangos kisebbség! :D


Objektívek tényleg jöhetnének, és nem csak pentaxtól, 1-2 3rd party megfizethető, de korrekt minőségű obikkal is villanthatna, akkor az se zavarna, hogy a jobban eleresztettek a *-os obikat tekerik a K10D-jükre :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1032) BEE válasza Mercutio_ (#1031) üzenetére


BEE
addikt

Úgy legyen !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1033) kpista válasza werttzui (#1027) üzenetére


kpista
tag

''Vajon mikorra várható a k1d?''

... > S milyen obit tekernél rá? A Pentaxnak obi terén kéne lépni. Szerintem szándékosan csúsztatják a DA-obi projektet.

''már csak a pentax van hátra''

... > S a Sony - aki mellesleg az új CMOS fejlesztője, gyártója, beszállítója - gondolod kimarad ebből a FF-buliból? Nem hinném...
Látom lelki szemeim előtt, amikor a Minolta Dynax 9-es vázát ''digitalizálják'' egy FF érzékelővel, majd eléfognak némi Zeiss obit. De, 1-2 régi ám áttervezet Minolta obi is megteszi...:)

(#1034) werttzui válasza kpista (#1033) üzenetére


werttzui
őstag

Mondjuk megjelenne vele 3-4 objektív is ja és én a k1d-t nem feltétlenül ff-re várom csak modernebbre az elődjénél pl:újfajta nagydinamikájú érzékelő,több fókuszpont stb... :)

PENTAX

(#1035) kpista válasza werttzui (#1034) üzenetére


kpista
tag

'' a k1d-t nem feltétlenül ff-re várom''

... > Én úgy látom, nincs más választása a Pentaxnak, mint FF-es váz. A ''nagyok'' - mint, Canon, ill. Nikon - megmutatták az utat (előbb a Canon, majd most a Nikon is): a 35 mm-es képérzékelő formátum, azaz FF. És az új CMOS gyártó Sonynak is csak idő kérdése az új FF-es váz. Mindene meg van hozzá:))) Lentebb írtam.

Minél hamarabb lépne a Pentax, annál nagyobb részt hasíthatnak ki a piacból.

Az egy más kérdés, hogy Te, én, és még pár millióan a világon mit szeretnénk a K10D vázunkhoz!

(#1036) Mercutio_ válasza kpista (#1035) üzenetére


Mercutio_
félisten

FF-piac szerinted elég széles ahhoz, hogy jelenleg megérje rámozdulni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1037) kpista válasza Mercutio_ (#1036) üzenetére


kpista
tag

''jelenleg megérje rámozdulni?''

... > Lehet, hogy most még nem.
Az is lehet, már nem.
Jópár évvel ezelőtt kész volt a Pentaxnak a 6 Mpixeles FF váza :Y Bemutatták, az MZ-S filmes vázat digitalizálták. Sosem jelent meg :W
Nem vágtak bele, ki tudja miért?

Én úgy látom, a filmes fotózás fejlődésére visszanézve - s mitől lenne ez más a digitális fotózás terén - egy komoly cégnek minden technikai fejlettségi szinten lennie kell egy ''zászlóshajónak'' nevezett gépváznak (a Pentax esetében régen a K2, az LX). Amiben megmutathatja ''mit is tud''.

(#1038) Dare2Live válasza kpista (#1037) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]


...Pentax azzal segít magán és rajtunk a legtöbbet ha elöször is kiad 5 de inkább 10új obit.
ha ez megvan akkor egy új SB800szintü vakurendszer kéne.
eközben már mehetne az új apsc pentax az új sony sensorral.

Naésha ezis megvan akkor tölem nekiálhat FFet csinálni meg FFobikat tervezni. (Mivel az új obik a 200 2.8 és a 300 f4 kivételével APS-C)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1039) tbs


tbs
addikt

Gyors kérdés: K100D + pentax M42 adapter + 100% fémtiszta(!) M42 objektív segg. Nem csinál zűrt a váz-objektív elektromos csatlakozásainál..? (Mert ráfekszik a bogyókra, ugye.)

(#1040) werttzui válasza Dare2Live (#1038) üzenetére


werttzui
őstag

''eközben már mehetne az új apsc pentax az új sony sensorral'' Inkább az újfejlesztésű saját pentax szenzorral! :D

PENTAX

(#1041) tbs válasza tbs (#1039) üzenetére


tbs
addikt

Ehhez kapcsolódna még egy kérdés: MZ-50 + M42 obinál csipog a fókusztalálat. K100D-n hogy tudom ezt előcsalni..? Nem sikerült eddig...

(#1042) BEE válasza tbs (#1039) üzenetére


BEE
addikt

Azzal nincs gond, a rendszer védett ha megengedett a használatuk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1043) tbs válasza BEE (#1042) üzenetére


tbs
addikt

Nyúl vagyok. Szigszalag nélkül nem merem föltekerni, csak ha van tuti válaszom... :DDD

(#1044) BEE válasza tbs (#1043) üzenetére


BEE
addikt

Én a K10D-n használok manuál ojjektíveket gond nélkül.
A 100-ason sem lesz az másképp, de ha itt megkérdezed [link]
akkor találsz olyat aki így használja.
Még nem hallottam olyat, hogy bármi gond lett volna ebből,
hiszen akkor az adott tipusnál tiltva lenne a használatuk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1045) tbs válasza BEE (#1044) üzenetére


tbs
addikt

No, 10 pontos topik. A manuál K bajonettes obik is fémtiszták azon a környéken!!! Nem vagyok egy Serlok Holmész... :DDD

Köszi. :R

(#1046) BEE válasza tbs (#1045) üzenetére


BEE
addikt

Remélem itt meg tudtak nyugtatni a használat felől ! :)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1047) tbs válasza BEE (#1046) üzenetére


tbs
addikt

Jaja, azóta túl vagyok egy éles bevetésen. :DDD

(#1048) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit
Eladó
Pentax 16-45/4 Objektív 99e Ft.
Sigma 105/2.8 Macro Obi Pentax bajonettel. 99e Ft

Mindkettő garanciális papírok tartozék minden megvan.
Kipróbálhatók Budapesten, ill. Pest megyében.

(#1049) tbs válasza tbs (#1041) üzenetére


tbs
addikt

Megvan a csipi. Custom menüben valami értelmezhetetlen rövidítés-mondatot kell enabledre állítani. User's Manual rulz..! :DDD

Aminek következtében éjfélig lődöztem egy Zeiss Pancolar 50mm F1.8-al a konyhában... Továbbra is űberelhetetlen optika, zseniális bokeh, tűéles kép.

[Szerkesztve]

(#1050) pleiades


pleiades
csendes tag

Volt egy céges rendezvényünk, ahol majdnem végig vaku nélkül használtam a K10D-t, ISO400 és 800 között. Ha jók a fények, RAW utódolgozással szerintem nagyszerűen szerepel a gép a magasabb érzékenységen is:

[link]

http://pleiades.extra.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.