Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) stop válasza Teng (#1484) üzenetére


stop
aktív tag

Mondtam én pár napja hogy tükörreflexeset fox válsztani. :DD :DD

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1502) adik válasza Mercutio_ (#1498) üzenetére


adik
őstag

Szia,
sigma 70-300-at hálistennek visszaadtam már... 17-70-nel van egy rakat tapasztalatom, amint lesz időm össze is öntöm őket. szombat délelőtt egyébként nem akartok egy gyorsat valahol?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1503) adik válasza philoxenia (#1497) üzenetére


adik
őstag

és még Pentaxot is hoz! :R

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1504) johnjohn válasza adik (#1502) üzenetére


johnjohn
addikt

Most nézem az aláírásodat, -átírnám,: Másodpercenként 17 kép- Álmodozott Stirlitz!-

[ Szerkesztve ]

(#1505) Teng


Teng
aktív tag

Hello érről mi a véleményetek: lehet hogy tényleg közel 9k ért meglehetne shoppingolni, vagy szerintetek kamu?
[link]

Ahhoz hogy ezt "Raynox DCR-250" felrakjam amúgy még kell valami?

(#1506) Mercutio_ válasza Teng (#1505) üzenetére


Mercutio_
félisten

+ a kiszállítás, de még így se rossz, 8-10 között lehet kifogni használtan.
Nem kell hozzá semmi, 2 oldalt középen amit látsz kiállni, azok ilyen rugós karok, az objektív belső peremére feszülnek rá, 67mm-es átmérőig felmegy mindenre.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1507) Teng válasza Mercutio_ (#1506) üzenetére


Teng
aktív tag

miskolcon van üzletük szóval elméletileg úgy nemlenne kiszálíltás sem,de akkor szerintetek nem átverés? mit nézzek meg rajta amikor megveszem?

(#1508) adik válasza johnjohn (#1504) üzenetére


adik
őstag

őőő, ezen még gondolkozok egy picit, hogy honnan is jött :DD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1509) Allien válasza Teng (#1505) üzenetére


Allien
veterán

Nekem van egy ilyen, igaz bridge gépen, de naggyon tuti, és mások is dicsérik. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1510) philoxenia válasza johnjohn (#1500) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Huszonkét éve vagyunk házasok..... :D

Allien: edigitálnál rendeltük, csak átvette és hazahozta

Teng: most még az akkumulátor töltődik, holnap meg dolgozni leszek egész nap, de első fogásra borzasztó tekintélyes a mérete és a súlya is

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1511) Teng válasza philoxenia (#1510) üzenetére


Teng
aktív tag

Okkés;) Nekem nemvolt nagyon kézreeső a K100D, és számomra kicsit a K10D vonzóbb azért is várom a tapasztalatod és köv héten már venni kéne valamit:D

(#1512) adik


adik
őstag

emlékeztetőül:
[link]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1513) philoxenia válasza Teng (#1511) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fogása nagyon ott van, a keresője első látásra szintén. Csak valami táskát kell venni hozzá, mert a jelenlegibe csak szészerelve férne, az obit meg nem akarom csavargatni állandóan, mivel egyelőre csak a kitobi lesz.
Tud valaki olyan táskát, amibe így összeszerelve kényelmesen belefér? Próbáltam visszaolvasni, de az első kétszáznál feladtam, majd letöltöm valahogy a melóhelyen meg olvasgatok.. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1514) adik válasza philoxenia (#1513) üzenetére


adik
őstag

Lowepro!
Topload Zoom mini, ha csak a gép, és semmi más, ha lesz más obi is, akkor Nova 3-4, Vagy Stealth Reporter 200-300.
drága, de megéri, időjárás-álló, elnyűhetetlen anyagból vannak és nagyon praktikusak.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1515) philoxenia válasza adik (#1514) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt nem túl drága, ez ugyanaz?

Ez , milyen ? Most a Minoltának Samsonite van, már négy éves lassan, de semmi baja. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1516) adik válasza philoxenia (#1515) üzenetére


adik
őstag

hát igen, ezeknek ilyen ára van...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1517) adik válasza philoxenia (#1515) üzenetére


adik
őstag

Csak a kisebb kitobival fér be, és a nyakpántja kilóg. Tudom, próbáltam :D

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1518) philoxenia válasza adik (#1517) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt adták volna csomagban vele...
A Samsoniteban az szeretem, hogy a vállszíja befelé, a váll felé meg van szabva, nagyon kényelmes így.

Ez szintén érdekes megoldású, nem tudom a valóságban milyen lehet...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1519) adik válasza philoxenia (#1518) üzenetére


adik
őstag

A Kata nem rossz, az Edit 120 viszont egy érdekes választás, bár én inkább azt mondanám, hogy sokkal szerencsételenbb már nem is lehetne. Néha vannak érdekességek a csomag-ajánlatokban, akárhogy is nézzük...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1520) philoxenia válasza adik (#1519) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A Katában az tetszik, hogy elég nagy, mivel pedig keresztben van a test előtt, nem is csúszkál gondolom.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1521) Teng


Teng
aktív tag

Valaki elmondaná nekem mire jó a képstabi bekapcsgomb tól jobbra lévő elfordítható openes valami..? mert én csak képeket láttam eddig a gépről de nemtudtam rájönni mi lehet a funkciója...

(#1522) BEE válasza Teng (#1521) üzenetére


BEE
addikt

Kinyitni a memkártya ajtaját.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1523) Teng válasza BEE (#1522) üzenetére


Teng
aktív tag

Okéska köszi szépen az infót :C

(#1524) Teng válasza philoxenia (#1520) üzenetére


Teng
aktív tag

hellóka

Nah milyen a gép, valami rövid leírásféleséget írhatnál mi az ami lenyügözött benne és mi az ami nemtetszik? Esetleg dobnál fel pár képet amit lőttél vele?

(#1525) philoxenia válasza Teng (#1524) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kevés időm volt még, a melóhelyre nem akartam bevinni, csak a leírást, de az meg több mint kétszáz oldal. :DDD nem is kisméretű, olyan A/5
Nekem ez az első DSLR gépem, már az is szokatlan, hogy az obiról semmi leírást nem kaptam. Green módban /auto/ fényképezgettem párat, de még nem volt igazán időm kimenni a természetbe. Az obi fényereje picit kevés az érzékelőhöz, azt még nem próbáltam 6 megában borult időben jobb-e mint 10-ben. Ma meg napközben aludtam, mostanra mag már megint kevés a fény. A beállítási lehetőségek száma olyan nagy, hogy elsőre szinte elvesztem benne. Nagyon jó, hogy a nagy részükhöz nem a menüben kell turkálnom, mint a bridge-nél, hanem közvetlenül is elérhetőek. Még a tükörfelcsapás is szokatlan. Ami előny is, hátrány is, hogy nagyon sok dolgot lehetne venni hozzá, hátrányként felhozható, hogy a kiegészítők nélkül a képességei jó része egyelőre parlagon hever majd, de mire a 100k expo meglesz, biztosan tele lesz a táska, amit rendeltem végül hozzá.Táska.
A beépített vaku nagyon jó, a fiamról csináltam vele egy gyors portrét, itt az obi megmutatta oroszlánkörmeit, nagyon részletes és éles képet kaptam. A házunkról egy képet gyorsan lőve, bekapcsolt rázkódáscsökkentéssel viszont nem volt túl éles, karakteres a kép, itt jobbat vártam, de persze ez még csak próba volt, kevés fényben. Az obi induló fényereje 3,5 ennél egy jó fix nagylátóval biztosan jobbat kapnék. A hátteret viszont csodálatosan mossa, ez portrézásnál vagy tárgyfotónál nagyon jól jöhet. Meglepően jók az alapobi makrózási képességei is, pláne jó megvilágítás esetén.
Gyors összefoglalásként, a váz még annál is jobb mint amit vártam, nagyon profi, az árához képest meg pláne. Az obi sem rosszabb mint vártam, de a súlypontok máshol vannak mint gondoltam. Egy fényerős filmes zoomot próbálok majd szerezni hozzá, ha kapok olcsón, meg gyűlik egy kis pénzem. Vagy egy jó fix telét esetleg.Makróobi egyelőre nem is hiányzik, nekem az alapobi is jó, arra, amire makroban szükségem lehet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1526) Teng válasza philoxenia (#1525) üzenetére


Teng
aktív tag

okés. köszi a gyors véleményezést:D esetleg akkor pár képet feltudnál tölteni valahova, hogy megskubizzam? Rájöttem az MM-ben van ilyen gép csak Samsung márkanév alatt majd azt megfogdosom meg lövök párat vele és utánna eldöntöm mi lesz...

(#1527) adik válasza philoxenia (#1525) üzenetére


adik
őstag

bekapcsolt rázkódáscsökkentéssel viszont nem volt túl éles, karakteres a kép, itt jobbat vártam

ott nem valami más volt esetleg a háttérben? a kit obit egyébknt rekeszelni kell, mint állat, kb f/8-f/11 tartományban dolgozik a legszebben (mint a legtöbb obi egyébként)

Az obi fényereje picit kevés az érzékelőhöz, azt még nem próbáltam 6 megában borult időben jobb-e mint 10-ben.

semmivel sem lesz jobb, ellenben több fér a kártyára, cserébe kevesebb részlet. Amúgy a k10 jpeg konvertere nem egy nagy trüváj, rawból brutálisan sokkal jobb képeket lehet készíteni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1528) philoxenia válasza adik (#1527) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Teljesen automatán volt, 4,5 rekesszel készült a kép ISO 100 1/60.

Arra gondoltam, hogy 6 megában esetleg kisebb fénynél csak az erősebb jelet olvassa ki a CCD-ből, tehát esetleg kevéssé lesz zajos.

A bridgemnél a fényerő 38-nál 1:2,8 még 380nál is 3,7 , ehhez képest keveslem egy kicsit a fényerőt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1529) Szten Márs válasza philoxenia (#1528) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért olvasna ki erősebb jelet 6 megapixellel mint 10-el? :F

(#1530) philoxenia válasza Szten Márs (#1529) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy csak bizonyos jelszint fölött olvas, a többit kipótolja, ahol nem érzékel jelet két szomszédos pixel között például, ha oda kevesebb fény jut. A kiolvasás és feldolgozás algoritmusát nem tudom, pontosan hogy is működik. Elvileg az is kivitelezhető lenne, hogy például a minden négy szomszédos pixelt összevonva egy pixellé, kisebb felbontást, de kevésbé zajos képet kapnánk. Az olcsó kis Pana Ls60 például tud olyasmit, hogy kiterjeszti az optikai zoomot, de nem csak interpolációval, mert a végső képen sokkal jobb a minőség mint az alap digitális zoomokkal, viszont cserébe kevesebb a képpont a kész képen.Tehát a nyers képből más módon nyeri ki az információt ez esetben.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1531) Szten Márs válasza philoxenia (#1530) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehetni valószínűleg lehetne, valóban.

(#1532) philoxenia válasza Szten Márs (#1531) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A múltkor csináltam pár képet próbából a fiam gépével:

wide alapzoom kiterjesztett zoomdigitális zoom

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1533) philoxenia válasza philoxenia (#1532) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á, jobban megnéztem, csak vág a képből, a középső 3 megapixelt veszi figyelembe. Mondjuk a tárhellyel való takarékoskodásra jó, nem rontja a képet, csak rögtön változtatható a képkivágás.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1534) BEE válasza philoxenia (#1533) üzenetére


BEE
addikt

Igen, a Panasonic gépek vágnak a képből egy pontig, aztán leméretez az is,
mint a többi gép.
Ez jól követhető a kézikönyv táblázatából, ahol a képméreteket mutatja.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1535) philoxenia válasza adik (#1527) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbálgattam ma is, tényleg elég gyenge a jpg. :( Alap átalakításokkal még az eredetileg jpg képek is sokat javultak.A rekeszelés annyit nem javított mint vártam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1536) Mercutio_ válasza philoxenia (#1535) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mégis mennyi javulást vártál? :U

A jpg azért "gyenge", mert a nagyobb sorozatképsebesség miatt egy egyszerűbb algoritmust alkalmaznak, van a gépben belső raw-jpg-konvertálás, ha azzal csinálsz jpg-t érezhetően jobb lesz a kép :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1537) philoxenia válasza Mercutio_ (#1536) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Életlen a kép aránylag rekeszelve is, kevéssé kontrasztos az eredeti méretében. Nem jobb, mint a Z2 a saját felbontásában.

Minolta

Pentax

A belső raw-jpg konvertálás az hogy működik? A kezelésiben még nem tartok ott. :D

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1538) Teng válasza philoxenia (#1537) üzenetére


Teng
aktív tag

hmm tény hogy a két kép ég és föld, de rawban is ilyen gázos a gép? mert ha igen akkor lehet elgondolkodok a k10D shoppingon...

(#1539) philoxenia válasza Teng (#1538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem a váz hibája, sőt lehet, hogy nem is az obié, bár az lehet részes benne, csak valamit valószínűleg nem jól csinálok, azért kérdezősködök itt. Rawban még nem próbáltam, először ki szeretném tapasztalni a gépet. :)

Mindjárt töltök fel egy képet, majd linkelem. Közelre nagyon jó az obi is, a jpg is az elvártat hozza, de azért ez nem egy kompakt, ki is kell ismernem egy kicsit, a másikkal már négy éve fotózom, eléggé ki tudom használni a képességeit.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1540) philoxenia válasza philoxenia (#1539) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kifutottam az időből...Hárstermés kézből, hevenyészve.... Ezzel például a készítés körülményeit figyelembe véve elégedett vagyok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1541) Teng válasza philoxenia (#1540) üzenetére


Teng
aktív tag

[link] ez egy kegyetlen jó oldal. Amúgy lehet a képhez az obi kevés, mert én is néztem ezen a honlapon obi teszteket és pl a 200as obi a végén már gázos volt de a 70-300as 200ba sokkal szebb képet adott.. de én nem értek hozzá annyira.

(#1542) bLaCkDoGoNe válasza Teng (#1538) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Komoly géppel tessék RAW-ban fotózni és megfelelő időt szánni utómunkára (azaz a digitális negatív "előhívására"). Flickr oldalamon illetve saját weblapomon is bőven találsz képeket, amiket ezzel a géppel és a kitobikkal lőttem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1543) philoxenia válasza bLaCkDoGoNe (#1542) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az ég a polárszűrőtől ilyen szép a sörgyári képeken, vagy a raw-ban ez megoldható?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1544) Teng válasza bLaCkDoGoNe (#1542) üzenetére


Teng
aktív tag

nagyon szépen köszönöm:D és az utómunkán egy kis Photoshopos ezt-azt értesz, vagy te melyik programot használod-javaslod utómunkára? nagyon jók szerintem a képek:D

[ Szerkesztve ]

(#1545) bLaCkDoGoNe válasza philoxenia (#1543) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ó, ezt elfelejtettem mondani, hogy csak a Luxusautóshow-tól kezdve készültek a képek a K10D-vel, előtte levő galériák még a jó öreg Fujifilm S7000-rel lettek lőve. :B

Egyébként rawban megoldható az ég kékítése minden további nélkül, de a sörgyáras képeknél ilyen volt az ég a valóságban, aznap nagyon szép tiszta reggel volt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1546) bLaCkDoGoNe válasza Teng (#1544) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, utómunkán főleg a RAW konvertálást Photoshoppal értem.
Az valóban igaz, hogy ha szép out-of-the-box képeket szeretnél csinálni, akkor nem biztos, hogy a K10D a legjobb választás, legalábbis szerintem - mivel egy pici utómunkát szinte mindig kell adni a képnek. Azonban én ezt így is, úgy is megcsinálnám, tehát fenntartom azt az állításomat is, hogy a K10D egy fantasztikusan jó váz.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1547) Teng


Teng
aktív tag

[link] erről mi a véleményetek?

(#1548) philoxenia válasza philoxenia (#1537) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ablak újra, javított mentési beállításokkal. +1 saturation, +1 contrast, bright színek, Szerintem nagy a különbség. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1549) Teng válasza philoxenia (#1548) üzenetére


Teng
aktív tag

így már tényleg sokkal jobb:D

(#1550) Zozzant válasza philoxenia (#1548) üzenetére


Zozzant
addikt

És most jöhet RAW-ban fotózva, feldolgozva pc-n, és jöhet a RAW átkonvertálva a fényképezőben. :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.