Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) -Deejay-


-Deejay-
csendes tag

Blackdogone! Honnan választottad azt a képet a profilodhoz? Nekem nem kínált fel ilyent.

(#1252) pitman válasza -Deejay- (#1250) üzenetére


pitman
őstag

Ha az objektív nem tökéletesen szigetelt, akkor azon keresztül is bemehet a por.

(#1253) bLaCkDoGoNe válasza -Deejay- (#1251) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Bizonyos fórumon eltöltött idő és egyéb szempontok alapján van lehetőség egyéni arcképet igényelni, az enyém is ilyen (ez egyébként egy saját tervezésű grafika).

Bővebb információkat itt találsz, de nagyon alaposan olvasd el az összes hozzászólást. Neked valószínűleg még jó darabig várni kell rá, így egyenlőre ne zaklasd ezzel a moderátorokat - főleg, hogy jelenleg szünetel az egyéni arcképek kiosztása.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1254) adik válasza pitman (#1252) üzenetére


adik
őstag

Márpedig tökéletesen szigetelt obi nincs. attól függ, hogy mennyire poros helyen mozogsz... Nekem 1000 expó alatt, planétánk egyik legszennyezettebb, legmocskosabb városában, 2 objektívvel nem installálta magát látható tünemény az érzékelőmre. Egy rally versenyen már valszeg másabb lenne a szitu persze, egy stúdióban, fenn a MIR állomáson meg pláne. Mindegy, no para, annyira azért nem kell félni a koszolódástól, mint amennyire a pormentesítő-rendszereket ajnározzák a gyártók, van alapja, de nem annyi. Gondolj csak bele: hányan és hányan használnak dslr-t, és pláne: hány éve!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1255) tbs válasza -Deejay- (#1250) üzenetére


tbs
addikt

Amikor cseréled az objektívet a tükör elég jól elszigeteli a külvilágtól a ccd-t.

Amivel eddig (1szer) sikerült komoly koszhalmot bevinnem véletlenül, az az éppen felcsavart obj. volt. (Retkes volt a bajonettje. Első kép: ufó az égen... Másofik kép: hatalmas bibircsók lányom homlokán. Oki lekap, megkefél, megtöröl, K100D ccd tisztítás bekapcs, lefeléfordít, körtepumpa pfff..! Pfff...! Tökéletes eredmény. Túl van lihegve a koszos ccd probléma. Ha izmos tisztítás kell, artwork foto.

#1254, adik: Az új SMD-es csodák gumírozottak a bajonett felfekvő részén. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1256) adik válasza tbs (#1255) üzenetére


adik
őstag

Az új SMD-es csodák gumírozottak a bajonett felfekvő részén.

Pfúúj! Gusztustalan! Különben is: 50-135/2,8?? Ááááh! :R :R (Abban a pillanatban, hogy megláttam, beleszerettem, sajnos csak lottóötössel tudnám megvenni fél éven belül, de mivel nem lottózom, így nagyon még úgy sem.

On:
Ma egy kicsit csalódtam K10-ben. A beépített vaku nagyon szépen dolgozik (ahhoz képest, hogy beépített, bár, a maiak már nem olyan rosszak...), csak kicsit lassúcska, 1-1,5 mp kellett minden két kép között. Megszoktam már a néhai Metzem 3-3,5 kép/mp sebességét :B

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1257) Mercutio_ válasza adik (#1256) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha úgyse tudsz vele mit kezdeni hozzámvághatnád azt a néhait ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1258) adik válasza Mercutio_ (#1257) üzenetére


adik
őstag

protekciós szakszervízben azt mondták, hogy alsó hangon egy panelcsere. meg persze Canonos, és full autómata, és e-ttl, nem e-ttl2. de ha kell...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1259) Mercutio_ válasza adik (#1258) üzenetére


Mercutio_
félisten

Affene, azt hittem ttl-es azért nem tudod használni, jó lett volna a DS-hez, de így...:( :)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1260) BEE válasza adik (#1256) üzenetére


BEE
addikt

Először is az itt szereplő SMD az valójában SDM.
Az SMD csak a kolléga szakmájából eredő elírás. :D
Másodszor, ha a beépített vakuba is belerakod a négy aksit,
meglásd az is felpörög. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1261) tbs válasza BEE (#1260) üzenetére


tbs
addikt

:R kösz a javítást... :DDD

(#1262) T-


T-
tag

Üdv Mindenki!

Eladnám PENTAX AF 360 FGZ vakumat, hibátlan karc mentes állapotban.
Február 22.-én vásároltam az Optiformban, blokk és garancia levél illetve doboza és a
tokja is meg van.
Adok hozzá ajándékba egy garnitúra Sanyo Eneloop akksit (4db) és egy szintén Sanyo Eneloop töltőt.
Az ár 50e Ft ezért a hét bármely napján pesten akár házhoz is viszem.

Mail publikus
06209139132
Az eladás oka 540-est szeretnék venni

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1263) pitman válasza adik (#1254) üzenetére


pitman
őstag

Pont ezért írtam, amit írtam.

(Én még nem tisztítottam szenzort, mióta megvan a gépem, pedig már több, mint két éves. Még lefújva sem volt. Annyi kosz van rajta, ami gyárilag is ott volt.)

(#1264) jeni


jeni
félisten

Szia
Tudom,hogy ez a Pentax rovat,de elnézést kérek előre is arra tekintettel,hogy meg kérdezném a Samsung GX-10 ami állítólag azonos a Pentax 10D-el van -e eltérés kettő között,technikailag,műszakilag és minőségben?Mivel mosta Bp-i Duna Plaza-n a Saturnban most a Samu-t adják 159000 Ft-ért.

(#1265) BEE válasza jeni (#1264) üzenetére


BEE
addikt

Érdemesebb ilyen ügyben itt érdeklődnöd, mert sokkal több a Pentaxos.[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1266) adik válasza jeni (#1264) üzenetére


adik
őstag

egyedül az sdm obik kezelésében és a portrémarkolatban nem vagyok biztos. Más a menüje, azt tudom.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1267) kpista válasza Mercutio_ (#1244) üzenetére


kpista
tag

Nem kaptam mailt, legalábbis nem találtam utalást arra, hogy erről a fórumról van az érdeklődés.
Az eddigi tapasztalatom egyébként az, akik a fórumokon böknek be 1-1 kérdést a hirdetett cuccokra, töredék áron akarnak kifogástalan cuccot venni és a kérdésükre kapott válasz után annyit sem ír: Kösz az infót!:C

Azért adtam meg az elérhetőségemet (tel. és e-mail), mert azon vagyok megtalálható, és ott állt, hogy érdeklődni :K
Tény, ezt nem emeltem ki a szövegemben...

No, a lényegre...
Szóval pár képet feltettem az obiról, s az obival, itt találjátok meg:
http://picasaweb.google.hu/kpista64/PentaxM228mm

A 16-45/4-essel is találtok párat.

Nem kizárt folytatom majd a tesztkép sort, van pár manuális obim.

Üdv. Nektek.

(#1268) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1241) üzenetére


kpista
tag

Ide tettem fel a képeket:

http://picasaweb.google.hu/kpista64/PentaxM228mm

+ a 1267. hozzászólás.

(#1269) adik


adik
őstag

Ma volt alkalmam az Ansmann portrémarkolatához. 25 ezer huf 1400 mAh aksival, újjonnan. Hát, legalábbis fele annyiba kerül, mint a gyári, rá is mozdultam, de most, hogy volt a kezemben, ingyen se kéne! Az összes gomb rajta van, ami csak elképzelhető, minden funkciót tud, a fogása hibátlanul jó, a markolat azon részének anyaga, aminél megfogom, talán nem első osztályú, de ha kétszer ennyibe kerülne a markolat, akkor se szólnám meg. Gondjaim akkor voltak, amikor az első gombot lenyomtam. Tök mindegy melyiket. Nem lehet érezni, hogy mikor nyomtam meg, benyomtam-e. Kemény, nyúlik, lehetlen úton jár. A vezérlőtárcsák tekeréséhez akkora erőt kellett kifejtenem, hogy azonnal bevésték a fogak magukat az újamba. A bekapcs-tárcs a blende-beugrasztóval megintcsak förtelmes, nem lehet érezni, hogy mikor kapcsoltam be, és féltem, hogy valami baja lesz. Egyszóval: ennek nagyon híg a leve, nem tudom, hogy a gyárit meg fogom-e venni, mostanában biztos nem, de hogy ezt soha, az biztos!
(Nem, higyjétek el, nem túloztam egy betűt sem. Az eosomhoz volt markolatom, azt szerettem nagyon, a K10-hez is szeretnék.)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1270) Dare2Live válasza adik (#1269) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

k10dd van?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1271) adik válasza Dare2Live (#1270) üzenetére


adik
őstag

ühüm. :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1272) kpista válasza adik (#1269) üzenetére


kpista
tag

Adik!
Te tudod kell-e Neked markolat, vagy nem? Szánsz-e rá "komolyabb" pénzt vagy sem!
Ezt Te el tudod dönteni...
Információként az Index fotós fórumán az Adok-veszekben a napokban láttam K10D-hez gyári markolatot - kihasználatlanság miatt eladót - 35-37000 Ft-ért.
Szerintem ez jó ár érte.

P.s.:
Az én véleményem ne számítson, úgy is mondhatnám elfogult vagyok! Mert én pl. minden vázamhoz megvettem a portré-elemtartómarkolatot, amelyik gépemhez kapni lehetett:-)))
Én sokkal stabilabban fogok, érzek minden gépet így.

(#1273) adik válasza kpista (#1272) üzenetére


adik
őstag

Köszi, sajnos/hálistennek láttam én is, de sajnos most nincs annyi pénzem :( Ha lenne, már megvettem volna. Valszeg valamikor karácsony után meg is lepem magam egy ilyennel, remélem akkor is lesz egy ilyen jó ajánlat.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1274) BEE válasza adik (#1273) üzenetére


BEE
addikt

Indexen az egyik tag vett gyárit, de rossznak találta a fogását,
megtoldotta egy fadarabbal.
Keress rá.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1275) adik válasza BEE (#1274) üzenetére


adik
őstag

Indexen az egyik tag vett gyárit, de rossznak találta a fogását,
megtoldotta egy fadarabbal.

:Y
hát. őőő. Az Ansmannak meg a fogása jó. Ezek után akkor a gyárit is meg kell szaglásznom mégegyszer. Najó, majd, nem most.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1276) bLaCkDoGoNe válasza kpista (#1268) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi szépen! Szép képe van, de nekem jelenleg más jellegű dolog ütött be, amire kell a pénz. :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1277) kpista válasza bLaCkDoGoNe (#1276) üzenetére


kpista
tag

Rendben. Kösz a visszajelzést.

(#1278) T- válasza kpista (#1272) üzenetére


T-
tag

az a markolat már nálam dolgozik, méghozzá nagyon is kitűnően :C
ja, a vakut elvitték, én meg megvettem az 540-est, nem bántam meg :C

az iinexen azóta megint hirdettek egyet

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1279) kpista válasza T- (#1278) üzenetére


kpista
tag

"én meg megvettem az 540-est"

... > Használd egészséggel mindkettőt!

Az FGZ540-eshez magyar nyelvű használati leírásod van? Ha igen érdekelne egy példány.

(#1280) T- válasza kpista (#1279) üzenetére


T-
tag

sajna nincs,

Ügy még sosem volt hogy valahogy ne lett volna...

(#1281) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Luxusautó Show 2007 - első nagyobb lélegzetű "munkám" a K10D-vel.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1282) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Érdekel itt valakit Pentax 16-45/F4 bolti ár alatt, hazai Camera Kft-s garival?
Ha igen privi! ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1283) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ja igen, esetleg használt kitobit (18-55, 50-200) be tudok számolni :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1284) adik válasza Mercutio_ (#1283) üzenetére


adik
őstag

és ilyenkor nincs pénzem :W

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1285) bLaCkDoGoNe válasza adik (#1284) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szintén...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1286) Mercutio_ válasza bLaCkDoGoNe (#1285) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos vevőnek 1-2 hétre félre tudom tenni, lehet súgni barátnőknek karácsonyi ajándékötletet ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1287) hcs57 válasza Mercutio_ (#1283) üzenetére


hcs57
őstag

a kitobira mennyit kell fizetni?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1288) tbs válasza Mercutio_ (#1282) üzenetére


tbs
addikt

Berendeltem egy 16-50 SDM-et... :B Ha 1 hónapja szólsz... :U

(#1289) Mercutio_ válasza hcs57 (#1287) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!

Állapottól függ, ha újszerű, hibátlan 75-öt:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1290) hcs57 válasza Mercutio_ (#1289) üzenetére


hcs57
őstag

ennyivel szebb képet csinál? ennyiért talán már meg is vehetem...
lsd: http://www.17photo.com/product.asp?id=21507&l=Shopping

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1291) Mercutio_ válasza hcs57 (#1290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt nem az én tisztem eldönteni mennyivel szebb a képe :(

BEE-nek már félretettem az obit, először jelezte privátban érdeklődését:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1292) bLaCkDoGoNe válasza Mercutio_ (#1291) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Helyes, akkor jó helyre fog kerülni. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1293) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1292) üzenetére


BEE
addikt

:B

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1294) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1292) üzenetére


BEE
addikt

Az M42-eseidet próbára tetted már ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1295) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1294) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Még érkezőben van a Pentax átalakítóm, úgyhogy még nem próbáltam ki, pedig az 50/1.8-ra nagyon kiváncsi vagyok. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1296) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1295) üzenetére


BEE
addikt

Arra készülj fel lélekben, hogy lealázza a kitobit.
Pixelméretben is használható képe van.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1297) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1296) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Reménykedem benne, hogy lealázza. :)
Igazából a 18-55-ös kitobit szeretném kiváltani: ezzel illetve Ebay-ről próbálok szerezni SMC Pentax 28/2,8-at, olyan 10-15e HUF körül megcsíphető kis szerencsével, és akkor a kisebbik kitobit ki tudom váltani, ugyan fixekkel, de talán jobb minőségben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1298) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1297) üzenetére


BEE
addikt

Elég a 28mm ?
Én is görcsölök hogy a meglévő pénzecskéből megpróbáljam kihozni a maxot.
A kínálat az alsó végen elég szegényes, de a 16(24)mm-el elleszek egy darabig.
Azért a 24mm már csinál "nagylátós" képet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1299) bLaCkDoGoNe válasza BEE (#1298) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem elég, természetesen, de erre is éppenhogy futná most az anyagi keretből... :B
A másik alternatíva egy "Zenitar" 16/2.8-as halszem, manuális K bajonettes újonnan Ebay-ről harmincpárezer forintért (erről van szó), de ez már ahhoz sok pénz, hogy valami használhatatlan vacakra kidobjam, viszont ha többé-kevésbé használható, akkor nem rossz ár érte.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1300) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1299) üzenetére


BEE
addikt

Ezügyben érdeklődhetsz Hydra SR és Hali01 fórumtársaknál, nekik van
ilyen obi és használják is.
Időnként elgondolkodom egy halszemen én is, de ismerem magam,
tudom hogy csak nagyon ritkán használnám.

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.