Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Jocofeco válasza BEE (#1350) üzenetére


Jocofeco
tag

Jó ez igaz láma vagyok de lelkes, szóval adott egy 18-80 tamron obi ami kimondottan AF-es, de tegnap elkezdett nem af-ezni, ekkor felhívtam egy "fotós" haverom aki azt mondta, nézzem meg, hogy a gépen és az obin is az af van e beállítva, szoval az obin az A-t auto focusnak hittem ennyi történt, és az obi továbbra sem mükszik bár fizikálisan nem látszik sérültnek, illetve a focust mozgató "csavar" mozgatásával az obi is mozog...hirtelen ennyi :R :R :R

(#1352) BEE válasza Jocofeco (#1351) üzenetére


BEE
addikt

Azt hallod hogy a váz pörgeti a motort ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1353) hcs57 válasza Jocofeco (#1351) üzenetére


hcs57
őstag

az objektív bajonettjénél lévő érintkezők nem koszosak, oxidáltak? mert akkor nincs visszajelzés..
az a Tamron nem 18-80, hanem 28-80.
szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1354) kpista válasza hcs57 (#1329) üzenetére


kpista
tag

Ha... "olcsó, és szép rajzolatú objektíveket.. valamint m42 adaptert" keresel, akkor én ebben nem tudok segíteni neked.

Majd minden volna a kívánalmaidból. Ám olcsón:-)?

Ha olcsót, szeretnél...
... Porst, Revuenon, ilyesmi márkák.
Chinon, esetleg régi Pentax SMC-K-s, M-esek, A-sok.
M42-esben pedig Zeissek, bár a jók árban már inkább felfelé húznak.

Megérdemli az a K10D-d a drágább, s ezzel együtt jobb obikat.

Jó keresgélést!

(#1355) Jocofeco válasza BEE (#1352) üzenetére


Jocofeco
tag

Már nem emlékszem, bedühödtem és szédszedtem az egyik szalagkábel volt eltörve, valszek egy max kihajtásnál a repedés végleg "elszakadt", szóval komlett szalagkábel csere lenne rajta, ami persze tuti sokk, na mindegy szétnézek a számtech cuccaim között hátha találok valami hasonló szalagot :DDD persze semmi edélyem de ettől lesz izgi......

(#1356) BEE válasza Jocofeco (#1355) üzenetére


BEE
addikt

Sok szerencsét !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1357) Jocofeco válasza BEE (#1356) üzenetére


Jocofeco
tag

köszi :R

(#1358) Mercutio_ válasza hcs57 (#1326) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg:R bár messze vagy, postázni meg ilyesmit nem szeretnék:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1359) Jocofeco


Jocofeco
tag

Akkor én is :DDD Esetleg[link] :C :C

(#1360) Mercutio_ válasza Jocofeco (#1359) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyiért az enyém nem eladó:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1361) golyani


golyani
addikt

Jelentem Beléptem a K10D-sek táborába :C ugyan még cask kölcsön SD karival de próbálgatom a gépet és eddig nagyon tetszik.

(#1362) BEE válasza golyani (#1361) üzenetére


BEE
addikt

Hajrá !!! :K
Örömmel látom hogy bővülget a Pentaxos tábor a PH!-n. :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1363) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Nekem kellene magyar nyelvű felhasználoi kézikönyv pentax optio e40-hez.
Valakinek nincs meg véletlenül a cd?
amin ez a pdf fáj van .

El tudná nekem küldeni?

Pü-ben kérem a válaszokat mert a forumot ritkán olvasom.

(#1364) Mercutio_ válasza cobrakigyo (#1363) üzenetére


Mercutio_
félisten

K10D topicban? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1365) bLaCkDoGoNe válasza Mercutio_ (#1364) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Addig jutott a topikcímben, hogy "Pentax..." :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1366) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

No, megjött (utolsó pillanatban) az utángyártott akkum is a K10D-hez.
Kedves topiklakók, most néhány hétig külhonban hajtom a gépet, remélhetőleg visszatérés után prezentálhatok néhányat, amit kritikusi tollatok hegyére tűzhettek.
Addig boldog új évet, jó fényeket Nektek, viszlát 2008-ban!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1367) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#1366) üzenetére


BEE
addikt

Jó utat, boldog Újévet és erős szórt fényeket ! :D

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1368) Mercutio_ válasza bLaCkDoGoNe (#1366) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó utat!
Fotózz sok külföldi panelt! :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1369) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ide is, hátha:
Megválnék kb. 2X használt D-BG2 markolatomtól!

Leginkább cserélném Pentax 50-200-as, vagy Tamron 70-300-as garis objektívre, vagy még mellédobnám a kitobit egy garis Sigma 17-70-ért:)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1370) hcs57


hcs57
őstag

Keresek Pentax 50-200-ast.... :DD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1371) johnjohn


johnjohn
addikt

Kedves Uraim! Ha volnátok szívesek nekem egy gyors pro-kontra összehasonlítást adni, Nikon-kontra- Pentax K 10 D viszonylatban, eltekintve az objektívkínálattól,elsősorban személyes tapasztalatokra volna szükség.Én eddíg csak a Nikonokat használtam, de tanácsot kértek tőlem vásárlás ügyben.Melyiket miért érdemes-nem érdemes venni?

(#1372) BEE válasza johnjohn (#1371) üzenetére


BEE
addikt

ŐŐŐŐ... izé....
Ki is az itt aki mindkettőt használja ? :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1373) tbs válasza johnjohn (#1371) üzenetére


tbs
addikt

Nikon D80 van technikailag ~pariban a K10D-vel. Nikonból felépíteni ua. a minőséget pillanatnyilag tuti legalább 1.5x-ös szorzó a Pentaxhoz képest. Már ha lehet ugyanazt. Pentaxnak nincsenek új, űberteléi.

Barátom, aki végül D80-at vett, sokáig szemezett a K10D-vel, csak Nikkor obis kölcsönhaverjai vannak többen... Amúgy néha "irigykedik" (kedves hozzám) a K100D harmadannyiba-kerülő-mégis-jobb képminőségére... :DDD

Nyomkodtam sokat a D80-át, a szubjektív benyomásom, hogy a Pentax alapból kéz alá dolgozik, de a Nikonnal jó pár napot el kéne töltenem, mire azonos használati szintre jutnék... :B

Nikon hátsó lcd-je alkalmas korrektebb előválogatásra, Pentaxé alacsonyabb felbontású. Stb.

(#1374) Mercutio_ válasza BEE (#1372) üzenetére


Mercutio_
félisten

:C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1375) johnjohn válasza tbs (#1373) üzenetére


johnjohn
addikt

Köszi a választ, Mercutionak, és BEE-nek szintén az építő jellegű, és lényegi hozzászólást! :C

[ Szerkesztve ]

(#1376) tbs válasza johnjohn (#1375) üzenetére


tbs
addikt

Azért, hogy tiszta legyen a kép, obipark ide, obipark oda, a K10D-t messze jobb cuccnak tartom a D80-nál... ;)

(#1377) Mercutio_ válasza johnjohn (#1375) üzenetére


Mercutio_
félisten

tbs leírta, amit én tudtam, ahhoz egy félfüllel olvasott infót tudok még hozzátenni: Valahová a D80 és D200 közé teszik egyesek a K10D-t.
Egyébként meg kell tapizni, bár sokan lehurrognak, de én azt vallom, hogy jóérzéssel kell tudni használni a gépet, ahhoz meg az kell, hogy kézreessen, tetszen azon dolgok nagyrésze amit és ahogy megoldottak rajta.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1378) Slowman


Slowman
aktív tag

Hello!
A kérdések a következők, hogy a k10d ccd stabilizátora teléné nem lehet jó hatásfokkal használni vagy nem nagyon szabad mert vignettált lesz a kép. Mert valami ilyesmit olvastam ki a tesztből. Csak nem tudom, hogy jól értelmeztm azt, hogy "A Pentax K10D CCD-je ha eléri ezt a bizonyos határt, onnan már nem is tér vissza az expozíció során, mintha oda ragadt volna." A másik kérdés, hogy akkor most lehet kombinálni a ccd stabilizátort az optikai stabilizátorral csak nem nagy a választék (vagy nincs is) vagy nem is lehet a kettőt kombinálni.
A harmadik, hogy megéri e az utángyártott prtré markolat mármit minőségben vagy nagyon gagyi és, hogy ugyanúgy időjárás álló mit az eredeti?
Hát egyenlőre ennyi jutot az eszembe. Remélem nem túl fárasztóak a kérdések.
Előrre is köszönöm!.

(#1379) Szten Márs válasza Slowman (#1378) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tele felé romlik a hatékonysága, de nyugodtan lehet használni. A pixinfo tesztjében a K100D-s tapasztalat és a K100D videója van, miszerint a CCD ottragad a mozgástartomány szélén, és tényleg ott ragadt. Nyilván ez egy kellemetlen hiba, nem vagyok benne biztos, hogy K10D-nél megvan, illetve, hogy a K100D-nél nem javították-e, mindenesetre semmiféle köze nincs vignettáláshoz. (A vignettálás ugye a képsarkok sötétedése)
A CCD stabit nem túl valószínű, hogy össze lehetne engedni optikai képstabival, valószínűleg körtáncot járnának egymással, mindenesetre K bajonettre nincs is optikai stabis objektív.
A portrémarkoratról meg majd kompetensebb ember értekezik, sajnos én nem tudom.

(#1380) BEE válasza Slowman (#1378) üzenetére


BEE
addikt

Semmi gond azzal hogy kiakad a CCD.
Gondold végig a működését !
Van egy tartomány amin belül a stabi követi a kezed mozgását.
Ha túlléped ezt a határt, akkor már úgyis bemozdult a kép, hova riszálja magát ?
Expo végén visszatér alapállásba és kész.
Az optikai stabi ugyanezt csinálja, csak az kívülről nem látható,
ezért a bolond teszter nem is filmezhette le.
És amiről nem tudunk, az ugyebár nincs is ! :W
Az utángyártott markolatot sokan szidják, mert állítólag elég ócska.

Optikai stabit még nem készített senki Pentaxhoz, bár szerintem működhetne
együtt a kettő, ha erre fel vannak készítve.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1381) Slowman válasza BEE (#1380) üzenetére


Slowman
aktív tag

Köszönöm a véleményeiteket (Szten Márs, BEE)!
Akkor majd egy eredeti markolatra gyűjtögetek később de még a gép is folyamtban van szóval nem most kell még dönteni csak gondoltam olcsóbb meg plusz egy pótaksi vele de akkor... bukott.
Ha esetleg valakinek van személyes tapasztalata az utángyártott markolattal akkor segíthatne a döntésben.
Köszönöm mégegyszer mindenkienk!

[ Szerkesztve ]

(#1382) adik válasza Slowman (#1381) üzenetére


adik
őstag

Nekem az utángyártott markolattal volt egy 10 perces tapasztalatom. Kibontottam a dobozból, majd méla undor keretében az összes gombot végignyomkorásztam, kapcsoltam, tekertem. Lényegében egyiknek sem éreztem e kapcsolását, nyomáspontját, a blendebeugrasztóról az volt az érzésem, hogy kezemben is marad. A tárcsák ezen rövidke - ámbár kínosságában mégis hosszúnak érzett - idő alatt is belevésték magukat újbegyeim emlékezetébe. Egyébbiránt a markolat markolat része nagyon kényelmes fogású, de a minősége az valami borzalmas, nem értem, hogy az Ansmann hogy volt képes egy ilyen silány produktummal előállni. Ha ingyen adnák se kellene - és ezt túlzás nélkül állítom.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1383) Slowman válasza adik (#1382) üzenetére


Slowman
aktív tag

Hummm!
Az nem jó hír mert most néztem, hogy az eredeti majd 50k szóval az már több a soknál. :U Hát nem tom mert szerettem volna a portrézáshoz egy markolatot...
(Még jó, hogy megkérdeztem mert az extrem digital-on nagyon dícsérték...)
Ezekszerint csak e-bay vagy valami lesz ebből...
Azért köszönöm az infot.

(#1384) ottkar válasza Slowman (#1378) üzenetére


ottkar
addikt

Gondolod hogy a tervezők erre nem gondoltak? Nem más miatt vignettálhat? Szar az optika esetleg? A másik meg kétféle optika van, ami az APSC-t rajzolja csak ki meg amelyik a teljes kisfilmes képmezőt.Azért a gépet nem lehet rángatni az a lencsés stabinak se tesz jót.

(#1385) adik válasza ottkar (#1384) üzenetére


adik
őstag

:DDD
jah, meg hoszabb záridővel még nagyobb képkivágatot is ki lehetne rajzolni, esetleg 3d-ben is ugrálhatna a szenzor... bocsi, peace

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1386) hcs57 válasza Slowman (#1383) üzenetére


hcs57
őstag

láttam itt a ph-n 25ért is hírdetve... keress rá

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1387) Slowman válasza hcs57 (#1386) üzenetére


Slowman
aktív tag

THX!

(#1388) hcs57 válasza Slowman (#1387) üzenetére


hcs57
őstag

ez az..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1389) kpista válasza Slowman (#1383) üzenetére


kpista
tag

Slowman!

Pár napon belül eldől a gépem sorsa. Lehet, hogy a K10D-mhez való gyári markolatom eladó lesz.
Ettől függetlenül - véleményem szerint - ne vegyél utángyártottat.

Ha aktuálissá válik, itt fogom jelezni.

(#1390) pleiades


pleiades
csendes tag

Sziasztok!
Felment a négy ultra-wide objektív összehasonlítása az oldalamra.
(Canon EF-S 10-22mm USM vs. Sigma 10-20 EX DC HSM vs. Tamron SP AF11-18 Di II LD ASP vs. Tokina AT-X 124 AF PRO DX)

[link]

A nagy képek még töltődnek, szólok, ha az összes fenn van!

http://pleiades.extra.hu/

(#1391) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Kedves kollegák, megérkeztem Vietnamból. Több, mint 1200 képet sikerült lőnöm, úgyhogy most válogatok. Ha lesz valami érdemleges, prezentálom.

Más: bejelentették a K20D-t. 14 Mpixel, saját gyártású CMOS szenzor, LiveView, 2.7" LCD, ISO6400 érzékenység. Kiváncsi leszek a tesztekre, a tesztképeken sajnos néhol zavaróan sok hotpixel látható (pl. a szakácsos képen).

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1392) Mercutio_ válasza bLaCkDoGoNe (#1391) üzenetére


Mercutio_
félisten

Welcome Home! :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1393) adik


adik
őstag

az állatja: kép

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1394) pitman válasza adik (#1393) üzenetére


pitman
őstag

Ha egyszer koszos volt.

(#1395) bLaCkDoGoNe válasza adik (#1393) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kiváncsi vagyok, hogyan élte túl a fürdetést a váz (ha egyáltalán).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1396) werttzui válasza bLaCkDoGoNe (#1395) üzenetére


werttzui
őstag

Hát vízálló vagy nem? :D :D

PENTAX

(#1397) adik válasza werttzui (#1396) üzenetére


adik
őstag

időjárás-álló, az kicsit más. Bár, Noé erről biztos másként vélekedne... :U

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1398) ottkar válasza adik (#1397) üzenetére


ottkar
addikt

Az a borzasztó mikor emberek elhiszik hogy evvel valóban lehet esőben fényképezni. Mikor kérdem hogy a bajonettnél meg az optikánál nem lehet olyan tömítés ami szinte légmentes hogyan működne a zoom akkor még engem néznek madárnak.

(#1399) adik válasza ottkar (#1398) üzenetére


adik
őstag

ha a megfelelő obid megvan hozzá, akkor lehet, annak a bajonetnél is azt hiszem illő kiképzése van...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1400) bLaCkDoGoNe válasza ottkar (#1398) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Röhej, nem röhej, esőben én is fotóztam már az enyémmel (igaz nem szakadt az eső, "csak" esett), ráadásul nincs hozzá időjárásálló optikám; baja mégsem lett a kütyünek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.