Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Zozzant válasza Szten Márs (#1900) üzenetére


Zozzant
addikt

Expókorrekció a +/- gomb és az első tárcsa. Kompromisszum:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1902) ottkar válasza Szten Márs (#1900) üzenetére


ottkar
addikt

Na kitört a tárcsamánia! :DD

(#1903) adik válasza ottkar (#1902) üzenetére


adik
őstag

meg egy 4., sör-előválasztáshoz

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1904) jeni


jeni
félisten

Szia
Visszafelé is lehet tenni a firmware-t?A 1.30-tól lefelé bármelyikre?

[ Szerkesztve ]

(#1905) jeni


jeni
félisten

Szia
Milyen különbség van a Pentax sms DA 50-200mm és a Sigma 50-200mm között (Pentax bajonet)?képminőség?Anyagminőség?Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#1906) adik válasza jeni (#1905) üzenetére


adik
őstag

kb, bár képminőségben annyira drámai difi nincs a kettő között. Kb indokolt az árkülönbség.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1907) hcs57 válasza jeni (#1904) üzenetére


hcs57
őstag

visszafelé nem megy a firmware csere, csak akkor, ha az hackkelt... azaz az van a fejlécben, hogy újabb...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1908) jeni


jeni
félisten

Kérdésem az lenne,hogy a K10D kezeli ezt a kártyát?

KINGMAX SDHC 8192MB Class4(adatsebességre nincs információm)

A három testőrben(PC bolt) árulják a Blahánál 10e.Ft-ért

[ Szerkesztve ]

(#1909) hcs57 válasza jeni (#1908) üzenetére


hcs57
őstag

Kezeli az SDHC kártyát, így az általad írtat is.. viszont a sebességről annyit, hogy a Class4 annyit jelent, hogy az írás-olvasás nem kevesebb mint 4MB/s.... de a tapasztalat az, hogy általában nem is több. Kb egy 33x sebességnek felel meg.

Csak megjegyzem, a Tescoban most akciós az A-Data 4GB Class6 kártya 4990-ért.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1910) Szten Márs válasza hcs57 (#1909) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem csak 4 GB-ig kezel kártyákat? Mintha így rémlene.

(#1911) ottkar válasza jeni (#1904) üzenetére


ottkar
addikt

Sigma 55-200 van.

(#1912) hcs57 válasza Szten Márs (#1910) üzenetére


hcs57
őstag

Nem emlékszem ilyenre, de ha te mondod... én inkább azt akartam hangsúlyozni, hogy nem vennék 8 gigás kártyát, főként nem Class4-et. Inkább két 4GB-osat..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1913) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Itt mit írnak? Gyenge az angolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1914) jeni válasza hcs57 (#1909) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Melyik Tesco boltban láttad a kártyát?

(#1915) SSwift2


SSwift2
tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a K10D milyen vakukat kezel? Csak a P-TTL jó hozzá, vagy esetleg másféle, egyszerűbb vaku is rátehető?
Előre is köszi!

(#1916) ottkar válasza SSwift2 (#1915) üzenetére


ottkar
addikt

Ha régebbi vakut akarsz rátenni annak ajánlatos a talpponti feszültsége ne legyen túl magas A digitálisokhoz készítettek 10 V alatt vannak általában.

(#1917) ottkar válasza SSwift2 (#1915) üzenetére


ottkar
addikt

[link]

Ez pld jól működik a pentaxxal nekem is ilyen van. Természetesen nem TTL de öt üzemmódban működik.

(#1918) tbs válasza ottkar (#1917) üzenetére


tbs
addikt

Egy ilyen vakum nekem is van, valóban jól működik manuálban. K100D-n használom néha. :K

(#1919) SSwift2 válasza ottkar (#1917) üzenetére


SSwift2
tag

Köszi az infot.
Igazából én is ilyen olcsóbb vakut szeretnék elsőre. Van most egy aukciós oldalon az általad linkelt termék 8e Ft-ért. Akkor ha ezt megveszem, működni fog a K10D-vel? Ez a vaku képes arra, hogy ha zoomolok változik a villantás ereje? Milyen funkciókat tud? Van egy Soligor MZ400 RFC vaku is esetleg ezis működni a K10D-vel? A P-TTL pontosan mit jelent?
Ne haragudj, hogy ilyen sokat kérdezek, de vaku témához nemnagyon értek.

(#1920) ottkar válasza SSwift2 (#1919) üzenetére


ottkar
addikt

Ez a vaku nem változtatja a villantás erejét mert nem TTL ennyiért nem is lehet. A TTL be tud csatlakozni a fénymérésbe. Ez nem tudhat nem rendszervaku. Lehet Slave módban is használni hogy a beépített vakuval szinkronban villanjon akár harmadikra is.És persze lehet fényvisszamérős módban is használni

(#1921) Teng


Teng
aktív tag

RAYNOX DCR-250 makrokonverterel szerintetek jó a kitobi és a tamron 70-300 autófokusza? mert valahol olvastam, hogy némelyik obihoz nemjó mert nemlehet befókuszálni vele a dolgokat...

(#1922) BEE válasza Teng (#1921) üzenetére


BEE
addikt

Makrónál nem használunk AF-et, ezért tökmindegy hogy működik-e.
Kitobival meg nem használunk DCR előtétet. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1923) johnjohn


johnjohn
addikt

Helló BEE ! Úgy volt, hogy Te jössz hozzám fotózgatni tavasszal ki a Pázmányra!
Ha van kedved, üzenj és gyere, vagy gyertek ha van más jelentkező is!
Egy hét még a suli, azután vizsgaidőszak, úgyhogy jobban ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#1924) Mercutio_ válasza BEE (#1922) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a Tamron 90/2.8-an akkor ne használjak AF-et? :DDD
Én kitobira is felaktam a DCR-250-et, mert úgyis leglább 35-ig "belenagyít" az emberfia, ha makrózik, ott pedig már nem vignettál :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1925) Teng válasza BEE (#1922) üzenetére


Teng
aktív tag

rendben akkor úgy teszem fel a kérdést tamron obihoz jó-e a a DCR és a fókusz is müködik tökéletesen manuálisan?

(#1926) BEE válasza johnjohn (#1923) üzenetére


BEE
addikt

Köszi az ajánlatot !
Feldobom a kérdést a talis topikban, aztán meglátjuk a visszhangot.
Engem mindenképp érdekel.
Meddig lehet oda bejutni, mert már nem sokáig kell munkába járnom, :O
utána több időm lesz.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1927) BEE válasza Teng (#1925) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem működnie kell, csak makrónál jobb ha nem auto a fókusz.
Pontosabb ha a gép előre-hátra mozgatásával lövöd be.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1928) BEE válasza Mercutio_ (#1924) üzenetére


BEE
addikt

Felrakhatod a kitobira, de hol lesz ott a nagyítás ?
A közelpont viszont javulni fog, tehát ha más nincs, működik a dolog.
A fix 50/1,4-el próbáltam, a nagyítása kb ugyanannyi, mintha a 20mm-es
közgyűrűt raknám alá.

BEE

Ja és aki a Tamron mellett a kitobival makrózik, az meg sem érdemli... ;]

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1929) johnjohn válasza BEE (#1926) üzenetére


johnjohn
addikt

Reggel 7-től este 18 -ig,de ha akarom akármeddig nyitva a ferdetornyos épület.Hétköznap bármikor.Szombaton ha akarom 8-és 16 -óra között kinyitnak nekem.Csak Én is érjek rá hétvégén.

(#1930) BEE válasza johnjohn (#1929) üzenetére


BEE
addikt

OK !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1931) Teng válasza BEE (#1928) üzenetére


Teng
aktív tag

még egy kérdésem lenne ha a Tamront berakom macro modba 1:2 nagyítású lesz, ha még felhelyezem a dcr-t akkor ugy már 5x-es lesz a nagyítás vagy tévedek?

(#1932) BEE válasza Teng (#1931) üzenetére


BEE
addikt

Hát ezt nem tudom, de 5x-ös biztosan nem lesz !
Ha az obi 1:2 nagyítású, akkor jó ha az 1:1-et kihozod belőle.
De ez milyen obi is ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1933) Teng válasza BEE (#1932) üzenetére


Teng
aktív tag

Tamron 70-300 macro üzemmóddal akkor 1:2 azért kérdeztem mert a DCR 1:2,5 nagításu és akkor ha rárakom akkor 1:5 lesz-e vagy ez nem így megy?

(#1934) BEE válasza Teng (#1933) üzenetére


BEE
addikt

Font pordítva ! :D
1:2 azt jelenti hogy egyketted, mint matekból a törtszámok.
1:5 az tehát kisebb nagyítás mint az 1:2
1:1 azt jelenti, hogy a lencse pont a valós méretű képet rajzolja az érzékelőre.

Nekem egy Tamron 75-300-am van, azzal nagyon jól lehet makrózni a DCR-el.
A képe nem lesz olyan jó mint egy minőségi obival, de elmegy.
A nagyítása hatalmas, és ahogy növeled a kályhacső hosszát előbb csökken,
majd nő a tárgytávolság.
Mindenképpen próbáld ki a vakus makrózást, mert azzal az obival
nagyon nagy a berázás veszélye.

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1935) Teng válasza BEE (#1934) üzenetére


Teng
aktív tag

Rendben így már értem, köszönöm a magyarázatot. Akkor mindent összevéve megéri megvenni 10k ért a dcr-t, müködni is fog és a kép is "jó" lesz vele.

(#1936) adik


adik
őstag

K10d vészesen fogy, utolsó darabok vannak az Edigitalban... :(

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1937) philoxenia válasza adik (#1936) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van másik :D Lassan lehet neki is topikot nyitni. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1938) adik válasza philoxenia (#1937) üzenetére


adik
őstag

azt tudom, hogy van másik, de sokan rá vannak gyógyulva az igen vicces árú fényképezőgépre, érthető okokból, gondoltam jelzem nekik, hogy egyre kevesebb van belőle

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1939) Mercutio_ válasza BEE (#1928) üzenetére


Mercutio_
félisten

Amikor a DCR-em volt, akkor még nem volt 70-300, csak a kitobi és 1-2 fényerős fix manuál, szóval a semminél több volt :P
Most van az 50/1.7 manuál és rajta a helicoid, ami 26-46mm között állítható.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1940) Agent87 válasza adik (#1938) üzenetére


Agent87
aktív tag

hát nem minden az edigital.
argep.hu-n megnézed rengeteg gép van ami itt már nincs. és van hogy jópár ezressel olcsóbban is hozzá lehet jutni valamihez.

(#1941) adik válasza Agent87 (#1940) üzenetére


adik
őstag

az igaz, de sztm kiindulási alapnak lehet venni..

(most komolyan nem értem, hogy - és ez nem rád vonatkozik - miért nem lehet funkcionálisan is értelmezni azt, amit írtam :U )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1942) Agent87 válasza adik (#1941) üzenetére


Agent87
aktív tag

én értelek csak mondom annyira nem kell kétségbe esni senkinek. :)

(#1943) Mercutio_ válasza Agent87 (#1940) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aha, aztán jön a pofáraesés, amikor bemégy az adott boltba, és kiderül, hogy "hát igen az árlistánkon ott van, de...." nem annyi, vagy nincs is :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1944) Agent87 válasza Mercutio_ (#1943) üzenetére


Agent87
aktív tag

jó akkor nincs és elfog fogyni és soha nem is lesz még használt se mer bezuzzák mind. na mostmár így jó? :D

(#1945) philoxenia válasza Agent87 (#1944) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Árgépet én is szeretem, de ott még a 350D is szerepel....[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1946) jeni


jeni
félisten

Már szépen esik le az ár a Pentax K10D masinának.A Pixmania.com oldalán már 150e.Ft bruttó +2400Ft szállítási költség.2,5 éve már vettem tőlük terméket.Igaz nem egyenes jött meg,kissé elkalandozott az árum,2 héttel később megérkezett.Objektiv terén pedig kevés objektiv park tartós magas árral. Gáz akkor lehet ha vissza kell küldeni javításra vagy cserére,esetleg nem tetszik a termék.

A jó pont ott az,hogy az európai 1 éves gari helyett ők két év jótálást adnak rá.

[ Szerkesztve ]

(#1947) Zola007 válasza jeni (#1946) üzenetére


Zola007
veterán

És milyen összetételű a gari? Mo-n is láttam már olyan webshopot (igaz drágább volt, mint máshol) ahol 2 év garival írták az össze pentaxot. Pixmániától mondjuk félek, sok a rossz tapasztalat, látatlanba nem adok ki pénzt.
Mostanság esetleg összébb szedték magukat vagy esélytelen? Erről tud vki infót?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1948) johnjohn válasza Zola007 (#1947) üzenetére


johnjohn
addikt

Attól, hogy összeszedik magukat, még sem üzlet, sem raktár, sem garancia nem lessz magyarországon. Francia népség.

(#1949) jeni


jeni
félisten

Én a Logitech Sphere webcamerát rendeltem meg akkor.és rendesen kihozták(igaz eltévedt a csomag de nyomon lehetett követni a neten-szó nélkül elismerték,amúgy ingyenesen fel lehet őket hivni.Spyke szerű vonalat tartanak fent) a GLS futár szolgálattal és a papiron az átvétel időpontjától indult a 2 éves garancia melyen a papiron is el lett könyvelve.Amúgy nyilványtartásban szerepelt a dolog.Egyedül a szállitási időpont az ami nem pontos.Rosszabbik fele az,hogy ha a termék rossz mert akkor a saját költségedre kell visszaküldeni(hogy megtéritik azt nem tudom)mert bontatlanul gyári állapotban kapja a megrendelő az árut.Jaa meg elöre ki kell fizetni a teljes összeget.Igy is olcsóbban kaptam meg mintha a boltban vettem volna meg itthon.Most ha nézzem a Pentax K10D akkor azon is lehet nyerni közel 15.e.Ft-ot.Még plusszban adnak 1 év garit.mert európában a Pentax gépekre 1 év jótállás van.

A gari állitólag úgy van,hogy az itthoni márka szerviz az a 1 év a második év pedig a Pixmánia vállalja fel,de akkor azt vissza kell küldeni a központuk raktárába

[ Szerkesztve ]

(#1950) jeni


jeni
félisten

Szia

Melyik a jobb vétel?

A Pentax DA 50-200

vagy a

Sigma 70-300mm APO DG Macro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.