Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Zozzant válasza SeatZola (#2799) üzenetére


Zozzant
addikt

Transcend nem hiszem, hogy annyira megbízható lenne, ahogy Szten Márs is utalt rá, én csak sandisk ultra II kártyákat használok, 1 és 2GB-osakat.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2802) SeatZola


SeatZola
őstag

A másik a Sandisk Ultra II 8 GB SDHC, ez 4900/db. Nekem is ez szimpatikusabb.

Rappi

(#2803) Zozzant válasza SeatZola (#2802) üzenetére


Zozzant
addikt

Csak vigyázz mert, mint mindent, ezt is hamisítják. [link] Csak megbízható, nevesebb boltban vásárolj, és nézd meg.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2804) Szten Márs válasza SeatZola (#2802) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Sandisket hamisítják. Egy 4GB-os változat is többe kell, hogy kerüljön ennél. Egy 8GB-os változat ennek minimum kétszerese kéne, hogy legyen. Szóval nekem ez gyanús, itt valami nagyon nem stimmel... Hol vennéd?

[ Szerkesztve ]

(#2805) SeatZola válasza Szten Márs (#2804) üzenetére


SeatZola
őstag

[link]

Rappi

(#2806) Szten Márs válasza SeatZola (#2805) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Felejtsd el. Nem mondom, hogy biztosan hamisított, azt meg pláne nem, hogy az eladó tud róla, ha az is, mert ismeretlenül, és kellő információ hiányában ilyet nem mondok senkire. De annyi bizonyos, hogy a Sandisk pont egy erőteljesen hamisított márka, és az is biztos, hogy ennek olyan kétszerese kellene, hogy legyen árban, alsó hangon is. Ez a két dolog nekem elég ahhoz, hogy azt mondjam, ha csak kicsit is szeretnéd az adataidat biztonságba tudni, ne vedd meg!

Tessék, itt olcsó és biztonságos, vedd itt: [link]

Vagy vegyél két 4 gigásat. Inkább vegyél most kevesebb biztosan jó kártyát ugyanannyiért, minthogy megveszel rengeteg kétes minőségűt és egyszercsak nincsenek ott a képeid a kártyádon...

(#2807) SeatZola


SeatZola
őstag

Félig off: Van esetleg valakinek feleslegessé vált Baki Péter: Fényképészet c. könyve? Szeretnék egyet venni...

Rappi

(#2808) hcs57 válasza SeatZola (#2807) üzenetére


hcs57
őstag

Elektronikusan is jó? Megnézem otthon..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2809) jeni válasza SeatZola (#2807) üzenetére


jeni
félisten

Bp-n VI.ker.Nagymező utca 20.alatt meg lehet rendelni 6000 Ft.ért a könyvet

Fényképéazet

(#2810) SeatZola válasza hcs57 (#2808) üzenetére


SeatZola
őstag

Természetesen jó lenne e-formában is.

Rappi

(#2811) SeatZola válasza jeni (#2809) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi, ezt tudtam, csak most nem állok túl jól zsével. Olcsóbb megoldást keresek....

Rappi

(#2812) hcs57 válasza SeatZola (#2810) üzenetére


hcs57
őstag

Nincs meg... sorry

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2813) SeatZola válasza hcs57 (#2812) üzenetére


SeatZola
őstag

Azért kösz, hogy megnézted!

Rappi

(#2814) philoxenia válasza SeatZola (#2811) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Könyvtárak?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2815) jeni válasza philoxenia (#2814) üzenetére


jeni
félisten

Kétlem,hogy olyatt betennének a többi könyvek közé?Bár ocsó lenne a szkennelése

[ Szerkesztve ]

(#2816) philoxenia válasza jeni (#2815) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen beteszik, max olyan van, hogy csak olvasótermi használatra, de ez azért nem annyira ritka könyv, gondolom. Szkennelni minek? Az már órabérbe se érné meg szvsz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2817) jeni válasza philoxenia (#2816) üzenetére


jeni
félisten

Én az otthonira gondoltam,ha ki lehet kölcsönözni akkor miért ne ne lehetne otthon elkésziteni
Ma már szinte csak kompletten árulnak nyomtatókat amelyekbe a szkenner kötelező szolgáltatás ráadásként még LCD is van beépítve(bár ez még ritkább).

[ Szerkesztve ]

(#2818) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Bár ez a téma itt nagyon off, egy kis segítség:
A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár katalógusa: [link]

Baki Pétertől vannak bennt fotózással kapcsolatos könyvek, de a keresett könyv egyik Szabó Ervinben sincs meg. Sem ott olvasható, sem kölcsönözhető változatban.

[ Szerkesztve ]

(#2819) jeni válasza jeni (#2817) üzenetére


jeni
félisten

Úgy gondolom ha már valaki kiadott tükrös gépre sok lovét akkor a gyári Fényképészet c. könyv ára ami 6000 Ft az már mellékes

(#2820) philoxenia válasza Szten Márs (#2818) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem még nincs katalogizálva, az átfutási idő sok könyvtárnál kb. fél év. Persze nem biztos.
Az Országos Széchenyi Könyvtár viszont elvileg kell kapjon belőle kötelespéldányt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2821) philoxenia válasza jeni (#2819) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erre akartam célozni... Bár ideje lenne, egy elektronikus kiadásnak is jelentősen csökkentett áron, ha arra hivatkozik a könyv leírása, hogy haladni kell a korral és a Sevcsik- Hefelle féle könyv már elavult....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2822) Szten Márs válasza philoxenia (#2820) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

2007-es könyvről van szó. Azóta nem fél év telt el. Ettől függetlenül előrordulhat ilyesmi is.

(#2823) Gubro válasza philoxenia (#2820) üzenetére


Gubro
senior tag

Bizony, az OSZK minden megjelent kötetből kap köteles példányt. A várban helyben olvasásra tutira kikérhető.

[ Szerkesztve ]

(#2824) SeatZola


SeatZola
őstag

Szóval felhívtam a MFSZ-t, ők forgalmazzák. Könyvtárakba nem negyon lesz ebből a könyvből, több mint 700 oldalt meg úgysem fogok beszkennelni. Sajnos e kiadásról szó nincs, sem csökkentett, sem, sem teljes áron sem. Azt hiszem meg fogom vetetni a évnapomra. Legalább esténként lesz mit olvasgatni....

Rappi

(#2825) Gubro válasza SeatZola (#2824) üzenetére


Gubro
senior tag

Az OSZK mindenből kap. Ez kötelező, szóval ott tuti van. Persze a szkennelés nyilván nem fogja megérni.

(#2826) SeatZola válasza Gubro (#2825) üzenetére


SeatZola
őstag

Ráadásul Komlón lakom, így az OSZK kicsit nem esik útba...

Rappi

(#2827) philoxenia válasza SeatZola (#2824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk, ha több mint 700 oldal, akkor megéri azt a pénzt biztosan. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2828) SeatZola


SeatZola
őstag

Valakinek nincs esetleg egy felesleges Pentax 16-45 F4 eladó sorban?

Rappi

(#2829) philoxenia válasza SeatZola (#2828) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez van szerintem eladó csak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2831) hcs57 válasza makszutov.hu (#2830) üzenetére


hcs57
őstag

Ez itt nem az apró... tetesd át oda.
...amúgy mennyiért adod?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2832) SeatZola


SeatZola
őstag

Szerintetek mit tegyek/vegyek? Most viszik el a 1,5 éves 50-200 KIT obimat 26k-ért. 31-ért van 2 hónapos Tamron 70-300 vagy inkább 30k-ért egy zsírúj 50-200 KIT obit a garancia miatt?

Rappi

(#2833) jeni válasza SeatZola (#2832) üzenetére


jeni
félisten

Ugyanolyan obit vennél zsír újban akkor a garit nyered,de amiatt adod el,hogy ki told a gariját a 50-200mm telezoomnak,bár a 4e.Ft többlet=a gari nyerés érthető valamelyest.
Ha másikat veszel akkor inkább a 50-300mm mert akkor megértem a változást.
Mondjuk a gari nyerést is érthető lenne ha régi obi helyett egy zsír újat veszel.

BULINAK BULI A DOLOG

Tamro-nal nagyobb átfogást érnél vele ha hibátlan,bár nem tudom minőségben ugyanolyan mint a Pentax 55-300mm

(#2834) Szten Márs válasza jeni (#2833) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért a Tamron 70-300 minőségben kellően elmarad a Pentax 55-300-tól. Nem mellesleg átfogásban is.

Ez az eladod az 50-200-at, hogy vehess 50-200-at, kis ráfizetéssel dolgot viszont nem tudom, hogy viccnek vegyük, vagy komoly :F
Erről egy Örkény novella jut eszembe:

"Joliot Curie téri, ötödik emeleti, kétszobás, alkóvos, beépített konyhabútorral fölszerelt, Sas-hegyre néző lakásomat sürgősen, ráfizetéssel is elcserélném Joliot Curie téri, ötödik emeleti, kétszobás, alkóvos, beépített konyhabútorral fölszerelt lakásra, a Sas-hegyre néző kilátással."

[ Szerkesztve ]

(#2835) jeni válasza Szten Márs (#2834) üzenetére


jeni
félisten

Én a garanciára értettem,bár az obi nem romlik el mint egy TV

[ Szerkesztve ]

(#2836) SeatZola válasza Szten Márs (#2834) üzenetére


SeatZola
őstag

A dolog komoly, mert 26k-ért eladom a 1,5 éves nem garos 50-200-at és az helyett vennék egy ugyanolyan, de teljesen új obit +4k felárral. Nekem enyit megérne a garancia. Vagy a másik verzióm, hogy a használt 50-200 helyett +5k ráfizetéssel veszek egy 2 hónapos Tamron 70-300-at. Ám ennek a minőségét a 200 feletti tartományban sokat nagyon lehúzzák, valamint hiányozna a 50-70 közötti tartomány is. És nem tudok dönteni, pedig ma kellene...

Rappi

(#2837) jeni válasza SeatZola (#2836) üzenetére


jeni
félisten

Pentax 50-300mm azt talán érteném is
Bár ha 4e.Ft nem hiányzik és nyugodtan alszol ha garis a 50-200mm obid akkor rajta

(#2838) Szten Márs válasza SeatZola (#2836) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondom, tényleg Örkény novella, csak élesben.

Na, fordítsuk kissé komolyra a szót. Volt egy obid, 1,5 éves. Milyen garanciális hiba lépne fel vele, ha már ennyi ideje jól működik? Kb semmilyen, ha eddig jó volt, ezentúl is jó lett volna, semmit nem nyersz a hosszabb garanciával. De legalább vesztessz 4 ezer forintot...
Ja igen, ezen túl létezik ugye olyasmi, hogy gyári szórás. Optikai minőségre is. Ha most meg voltál elégedve az 50-200-ad optikai minőségével, simán van esélyed egy roszabb darabot húzni. És az nem garanciális probléma. Persze, van esélyed jobbat is húzni, mint a lutri. De nem tudom, ha van egy obim, amivel meg vagyok elégedve, akkor én azt nem cserélem ráfizetéssel kaparós sorsjegyre, amivel lehet rosszabbat húzok, ez egész biztos.
Aztán persze lehetnek front- és backfocus problémák. Igen, ez garanciális probléma, milyen jó, hogy van garancia. Na de, ha a régi objektíveddel nem volt ilyen, akkor pusztán egyvalamit nyertél a garanciával, meg a cserével: hetekig nem lesz objektíved és rohangálhatsz ide-oda, hogy gariba elintézzék ezt a dolgot.

A teljesen új mint cserealap mit ér? Ütött-kopott volt a régi? Gombásodott? Karcos vagy poros volt? Ha nem akkor annyi marad, hogy el tudod mondani róla pár napig, hogy új. Szóval ezt sem értem miért jó.
Na mindegy, ez nekem teljesen kimeríti az abszurd fogalmát, de te tudod mit akarsz.

(#2839) SeatZola válasza Szten Márs (#2838) üzenetére


SeatZola
őstag

Igazad van. Meggyőztél. 50-200 ról 50-200 ra nem lesz csere. De mi a véleményed az 50-200 vs 70-300 ról úgy, hogy csk 5k-t kellene rádobnom?

Rappi

(#2840) Szten Márs válasza SeatZola (#2839) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Pentax 50-200-at ismerem, használtam, a Tamron 70-300-at nem, így ezt nem igazán tudom megválaszolni. :(

(#2841) philoxenia válasza SeatZola (#2839) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jelentősen nagyobb súly, viszont valamiféle makrózási lehetőség is, nagyobb fényerő, más átfogás, nekem 70-300 van, 55-200 nincs és nem is volt. Az 55-70 igazából eddig nem hiányzott. Távolabbi fotócélokra sokat jelenthet a 200 helyett 300 mm , ha azonban eddig nem érezted rövidnek a 200-at, akkor lehet, hogy nem is használnád ki....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2842) SeatZola válasza philoxenia (#2841) üzenetére


SeatZola
őstag

Tovább gondolva, miután a 18-55-ös KIT obit úgyis szeretném lecserélni egy 17-70 f2.8-4-re, így hosszabb távol gondolkodva a 70-300 tűnik kicsit jobb választásnak.

Rappi

(#2843) hcs57 válasza SeatZola (#2842) üzenetére


hcs57
őstag

Van egy másik alternatíva, ami szerintem határozottan jobb:

Tamron 17-50/2,8 Di II és a Pentax 55-300/4-5,8 páros határozottan szebb képet produkál az általad gondolt Sigma 17-70 és a Tamron 70-300-nál.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2844) SeatZola válasza hcs57 (#2843) üzenetére


SeatZola
őstag

Igazad lehet. És így amíg lesz pénzem, addig kitart az 50-200 és inkább elöbb a 17-50-re gyúrok.

Rappi

(#2845) hcs57 válasza SeatZola (#2844) üzenetére


hcs57
őstag

Addig a Forint is erősödik, így olcsóbban veszed majd meg.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#2846) SeatZola


SeatZola
őstag

Valakinek van tapasztalata a Sigma 28 - 135mm, F3,8-5,6 Macro obival? 35-40 között hozzá lehetne jutni. Tetszik az átfogása, pont ezt a tartományt használom legtöbbet. Megéri szerintetek?

Rappi

(#2847) Zozzant válasza SeatZola (#2846) üzenetére


Zozzant
addikt

Egy teszt róla
Még egy teszt róla

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2848) SeatZola válasza Zozzant (#2847) üzenetére


SeatZola
őstag

Vazze! Külön külön már megnéztem őket, de pl a 2.at a 16-45 miatt és nem jutott eszembe, hogy ezzel hasonlították. Elég felejtős a képe....

Rappi

(#2849) Zozzant válasza SeatZola (#2848) üzenetére


Zozzant
addikt

Erre mondják hogy kompromisszumos, olcsó de nem jó, az inkább a drágább de jobb összetételben szokott jönni:) Ez az obi lassan az a kategória, hogy minek a tükrös gép. /tz7 áprilisban jön:)/

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#2850) SeatZola


SeatZola
őstag

Napok óta csak teszteket meg hozzászólásokat olvasok, meg a régebbi képeim exif adatait nézegetem. Ismét eljutottam oda, hogy nekem egy Pentax 16-45 lesz a nyerő egyenlőre egy Pentax 50-200-al. Az igényeimhez és a tudásomhoz ez bőven elég lesz egy jó darabig. Úgyhogy aki tud jó, szép, esetleg garos 16-45-öt eladót, az nyugodtan keressen meg!

Rappi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.