Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) hcs57 válasza jeni (#1950) üzenetére


hcs57
őstag

Képminőségben a Pentax...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1952) Dare2Live válasza hcs57 (#1951) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

saját tapasztalat vagy mi alapján?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1953) BEE válasza jeni (#1950) üzenetére


BEE
addikt

Ha nem létkérdés a 300mm-es vég, akkor a Pentax jobb darab.
Képminőségben nincs nagy eltérés, persze csak ha egy jó Sigmát fogsz ki,
de a használhatósága jobb az 50-200-nak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1954) Zola007 válasza johnjohn (#1948) üzenetére


Zola007
veterán

Hát azért szívtak már jó nagyokat ismerősök a magyar garanciával, pontosabban a frankó magyar hozzáállással.
csak a jelleg miatt: Pölö nekem cipőm ment szét egy hónap után, gariba vissza. Megcsinálták, szólnak 1 hét múlva, hogy elhozhatom. Mondom fasza, megyek érte, hát - nem vicc - kb egy evőkanálnyi cipőragasztó van elkenve az orrán. A csaj meg csak néz rám bambán, hogy biztos így adtam le, így kell átvennem. Ilyenkor mérlegeled a "nőt nem ütök meg" filozófiát. 10 percen belül kiperkáltattam vele a full vételárat, miután látta, hogy felhívom a fogyasztóvédelmet és átadom neki a mobil, egyből írta a papírokat. Másnak is javaslom, hogy vegye bele a telefonkönyvébe. Bocs a kikelésért, csak eszembe jutott és ki kellett írnom magamból

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1955) jeni


jeni
félisten

Tény és igaz és jellemző a magyar garanciális javításokra.De azért a cipőt nem keverjük össze a digitális fényképezőgéppel.Vagyis a ruházati terméket a műszakival. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#1956) hcs57 válasza Dare2Live (#1952) üzenetére


hcs57
őstag

Teszteket és véleményeket olvastam, ezek alapján írtam.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1957) Dare2Live válasza hcs57 (#1956) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A pentax 50-200rol nkem mindig a nikor 70-300 jut eszembe. Szerintem a Sigma mind2öhöz képest világklasszis. Márha nem egy hibás darabot fogsz ki bár még lehet ugyis ráver az elöbbi 2öre.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1958) Degeczi válasza Dare2Live (#1957) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hát nekem jutott selejtezésből (szerencsére ingyen) 70-300-as Nikon ED és Sigma APO macro is - egy hulladék mindkettő 150-200 mm fölött...
(a Sigma ráadásul rendszeresen frontfókuszos, míg a Nikon legalább ebben precíz)

nem ismerem a Pentaxot, de ezeknél bármilyen 55-200 könnyen tud jobb lenni

(#1959) Szten Márs válasza Dare2Live (#1957) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát azvan, hogy két napig használhatam egy Pentax 50-200-at, és olyan kb. 250
fotó született vele, szóval azt hiszem jobban szemügyre tudtam venni az objektívet, mint amennyire pár teszt alapján lehet. És te minden lehetséges alkalommal, amikor csak szóba jön lehúzod. Nos, azt kell, hogy mondjam teljesen alaptalanul és tévedsz az objektív képeségeivel kapcsolatban. A Pentax egyébként kitobik között jónak tartott 18-55-ösének igencsak odaver képminőségre (legalábbis az én 18-55-ösömnek egész biztosan) és egyébként is igencsak jó darab, maximálisan meg voltam vele elégedve, olyannyira, hogy rájöttem hogy kell nekem egy ilyen obi :D És kötve hiszem, hogy egy 70-300 Sigma akár csak kicsit is jobb lenne. Az ellenkezőjét viszont készségesen elhiszem. Szóval előbb próbáld ki, aztán húzd le ;)

[ Szerkesztve ]

(#1960) Zola007 válasza jeni (#1955) üzenetére


Zola007
veterán

Pedig sajnos van létjogosultsága a keverésnek. Mo-n minden árukategóriára jellemző a fenti dolog és épp ezért írtam. Apropó elektronika, gondoljunk csak ilyenre, hogy camera kft, NSE.
Nem egy ember kapott már vissza megnyekkentett objektívet, vagy még fél év múlva is javították, illetve laptopot elrontott dvd-vel/összekarcolt házzal.


Na de ne rondítsa a topicot, így offba teszem.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1961) Dare2Live válasza Szten Márs (#1959) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

képek alapján mondom multkor is képekkel dobáloztunk engem eléggé meggyözött pl a sirályos.
de rémitően könnyen meg lehet győzni az ellenkezöjéröl, hogy azok a képek a hibás obi... miatt lettek olyanok amilyenek:
rakj fel 100%os raw képet pl 50-125-200on akárhova ahol jól lehet részletet vizsgálni nem csak a kép közepén és az obi ne legyen lerekeszelve.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1962) Szten Márs válasza Dare2Live (#1961) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Oks, amint otthon leszek (azaz holnap) fogok keresni pár RAW-ot és feldobálom.

(#1963) hcs57 válasza Dare2Live (#1961) üzenetére


hcs57
őstag

:DD ...hát a Sigma képeit is elnéznénk 70-10-150-200-250-300-on nyitott blendével RAW-ban.

Kérhetem?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#1964) Zola007 válasza Szten Márs (#1962) üzenetére


Zola007
veterán

Előttem szólóhoz kiegészítés: lehetne kérni, ha nem nagy meló, ugyanarról a témáról

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1965) tbs válasza Zola007 (#1964) üzenetére


tbs
addikt

Ejj, de tréfásak vagytok. :DDD

(#1966) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Na akkor a tisztánlátás végett:

Amint írtam két napig volt nálam. Azaz most már nincs nálam. És nem tesztelgetésre használtam, hogy mindenféle gyújtótávon mindenféle blendével leteszteljem valami tesztábrán, vagy dobozokon, vagy akármi hasonlón, hanem fotózni használtam, tehát úgy, ahogy a valós felhasználás során (vagy ha szabad így fogalmaznom: a valós életben) használni szokták. Épp ezért nem figyeltem arra, pontosabban nem volt célom, hogy mindig legyen teljesen nyitva a blende, hogy majd jól szemügyre lehessen venni így, meg xy pontos gyújtótávértékekkel tudjak szolgálni. Ahogy nem volt célom az sem, hogy most a széle ne csak bokehben legyen, hanem valami részletdús és fókuszban lévő dolog. Nem így szokták az emberek az objektíveket használni.
A fotók nagyrésze ballagási emlékfotó, természetesen ilyet nem teszek közzé, így ezek kiesnek.
Ennek ellenére estére keresek pár RAW-ot amit fel tudok tenni, de a fentiekhez mérten mérje mindenki a beállításokat.

Ezen túl természetesen, ahogy kettővel felettem megjegyezték a fair play, na meg a vita eldönthetősége is megköveteli, hogy a 70-300-as Sigmával is tegyen fel valaki RAW-képeket. Enélkül a vita szempontjából tökéletesen hasztalan felraknom bármit is.
MOD: na közben már az a kettővel felettem hárommal felettem lett :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1967) Szten Márs válasza Zola007 (#1964) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, így lenne a legfairebb :C

(#1968) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Tudnivalók: lsd: fennt.

(#1969) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!

Kilátásban van egy K10D - erről a gépről álmodom már régóta:)

Kérdésem az lenne, hogy jelenleg ár/érték/tudás arányt nézve jött ki a piacra ennél többet tudó/jobb gép, ami ilyen ár körül van, esetleg csak picit drágább?

másik kérdésem, hogy milyen objektíveket érdemes hozzá venni? (gondolom 2 db objektívvel már lehet mindenféle célra használni a gépet)

Azért kérdezem, mert ez lesz az első ilyen nagy tudású gépem és gyakorlatban szeretném megtanulni a dolgokat, de szükségem van nálam tapasztaltabbak segítségére!! :)

Köszönök minden segítséget előre is!

(#1970) BEE válasza Nikitaa7 (#1969) üzenetére


BEE
addikt

A két kitobi teljesen jó lesz induláshoz.
Ha kicsit jobban állsz anyagilag, akkor a 18-55 helyett a 16-45-öt
érdemes megvenni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1971) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

HAli!

ehhez mit szóltok? jó áron van? obik? miután azt az infot kaptam,h ha nem kapok k10d-t akkor a k200d is megállja a helyét.
http://www.szakura-pc-japan.hu/index.php?hely=reszletek&termek_azon=281&tipus=PENTAX

és a vásárlási hely? megbízható sztetek?

(#1972) Szten Márs válasza Nikitaa7 (#1971) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem rossz a K200D, sőt... a K10D érzékelőjét kapta meg, szigetelt és fém belsőre épülő váza van, meg van spékelve olyan finomságokkal, mint a dinamika-kibővítés. Viszont valamivel kisebb a keresője, meg csak egy vezérlőtárcsája van. Összességében azonban nagyon jó kis gép. Mielőtt azonban megrendeled feltétlen fogd kézbe, anélkül, hogy megfogdosnád DSLR-t nem szabad venni.

(#1973) Allien válasza Szten Márs (#1972) üzenetére


Allien
veterán

Mondjuk, ez is "érdekes" (már a "tapizás"). A Pólus-ban lévő műszaki áruházban is ki vannak rakva gépek, jó sok, bár Pentax éppen csak a K100D super volt. De, N-C-O-S-P(ana) gyakorlatilag kint vannak (Sony 300-350 is), kézbe vehetőek, és bekapcsolhatóak. :D Majdnem mind tetszett. Az Oly 400-s irány tényleg kuka, az 510 már "megfelelő" lehet. De, a "kukucska" próba tényleg sokat segített. Na persze nem eleget, csak annyit, hogy az Oly tényleg észre vehetően gyengébb. Egyettlen egy dolgot próbálgattam állítani, a beépített vakut raktam manuálisra. Volt, ahol nem találtam, hol kellene, vagy, csak nagyon körülményessen. Remélem, valahol majd találok Pentax K10D-K200D-t is. :DDD
A canon feeling meg nagyon műanyag. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#1974) jeni


jeni
félisten

Szia
Ha jól veszem ki az adatokat az alábbiból akkor az analóg és digitális vázakra egyaránt használható "fényerős" objektiv.

Sigma 28-70mm f/2.8-4 DG - Pentax

(#1975) ottkar válasza jeni (#1974) üzenetére


ottkar
addikt

"Corresponding AF Mounts
* PENTAX SFX and SF7 cannot be used."

A fentiek figyelembevételével.
A sort amit írtál abból csak az derül ki hogy digitálisra igazított optika és Pentax bajonettes. Az nincs leírva hogy filmeshez jó bár jó.

[ Szerkesztve ]

(#1976) BiriBum


BiriBum
őstag

Szerintetek megéri pl. a duplakit helyett (+ 30K-ért) a Sigma 17-70-es, vagy annyival nem jobb az alapobinál? :F

(#1977) Szten Márs válasza BiriBum (#1976) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Duplakit helyett?
Ezt spec csak te tudhatod. A 18-55 alapobinál persze, sokkal jobb. Jobb nagylátószög, jobb tele, jobb fényerő, jobb makróképességek, jobb rajzolat, szóval kb minden tekintetben jobb. De ha duplakitről van szó, akkor nem az alapobival verseng.
Ekkor azt kell megfontolnod, hogy mi fontosabb a számodra? A tele, hisz duplaobis kitben 200mm-ig, azaz 300mm ekvivalensig lenne teléd, ami nagyon sok szituációban igen jó dolog és ha a fényképezési szokásaidhoz kell a kistele, akkor ez a nyerő.
Ha meg nem kell a tele, elég a 17-70, azaz 26-105mm ekvivalens átfogás, de akarnál egy kicsit többet, mint amit az alapobi nyújtani tud, akkor meg a Sigmás verzió a nyerő.

(#1978) BiriBum válasza Szten Márs (#1977) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi, ez így teljesen kimerítő volt. Te is úgy véled, hogy ez a a kitobi nem olyan hulladék, mint amit a 400D-hez vagy akár a 40D-hez is adnak (EF-S 18-55)?

(#1979) Szten Márs válasza BiriBum (#1978) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A 40D-hez a 17-85 IS USM objektívet adják kitben, bár tény, hogy azt is szindi szokták, mint a bokrot, akárcsak a régi IS nélküli 18-55 kitobit, ami pl a 400D-hez jár.
Mielőtt K10D-m lett párszor volt alkalmam fényképezni egy 350D + 18-55 kitobi kombinációval, most átfutottam a képeket megint. Nos, az a helyzet, hogy én nem vagyok a Pentax 18-55-ösétől elájulva, egyáltalán nem, és valószínűnek tartom, hogy egy gyengébb darabot foghattam ki belőle, de a Canon régi 18-55-ösétől jobb, kifejezetten. (Ami azt illeti, ha csak nem kell a nagylátószög kifejezetten, akkor a Pentaxomra rá van gyógyulva az 50mm-es F/1,8-as manuális fix, ami igencsak agyonveri mindkét kitobit, na meg feelingben is nagyon ott van :D )

Ezen kívül a Canon 18-55-öse igencsak műanyagízű, ha kézbe veszed, a Pentax kitobi azért jóval masszívabb benyomást kelt, valamint a Canonon fókuszgyűrű helyett az objektív elején elhelyezett fél mm vastagságú, fókuszgyűrűnek nem minősülő, fókuszáló hatású készítmény található, amivel igencsak szenvedés a manuális fókusz. A Pentaxon van valódi fókuszgyűrű, és bár igencsak túl könnyű járása van, így is, ha valaki szereti a manuális fókuszt, akkor sokkal-sokkal jobb.

A lényeg az, hogy a Pentax kitobi azért használható, főleg ha jobb darabot fogsz ki belőle, persze, nem egy világbajnok objektív, de ezt az ára alapján mindenki előre sejtheti úgy vélem. Ha kell a tele, akkor vedd meg egyelőre duplaobis kitben és majd a későbbiekben veszel hozzá egy jobb alapobit. Így legalább tudsz olyan képeket is csinálni, ahova kell a kistele - tudod a legrosszabb kép az, ami nem készült el. Ha meg nem kell a tele, akkor más a helyzet: lsd előző hsz-em.

(#1980) Zola007 válasza Nikitaa7 (#1971) üzenetére


Zola007
veterán

Hát nem tudom, hogy ez a japánból behozatal később nem üt e vissza, de szerintem a duplakit máshol még olcsóbb is: pl [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1981) philoxenia válasza Szten Márs (#1979) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Melyik tartományban, mire használva gyenge a kitobid? Nálam a nagylátószögben gyengélkedik inkább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1982) Szten Márs válasza philoxenia (#1981) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szinte kizárólag csak akkor van fennt, ha nagylátószögeket kell használnom, tehát igen, nálam is ott.

(#1983) ottkar válasza Szten Márs (#1982) üzenetére


ottkar
addikt

Nálam meg 50mm-nél volt kiugróan rossz.

(#1984) BiriBum válasza Szten Márs (#1982) üzenetére


BiriBum
őstag

Köszi szépen! :R

Ezek szerint fogok választani.

Telének nem jobb ez az 55-200 helyett? Sigma 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO

Ja, és a manuális nagyfényerejű cuccok mennyire tudnak fényt mérni?

(#1985) Szten Márs válasza BiriBum (#1984) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

50-200, nem pedig 55-200 a Pentax kisteléje ;)
Egyébként meg a Sigma 70-300 helyett akkor inkább már Tamron 70-300. Az meg, hogy jobb-e vagy épp nem jobb helyette, attól függ, hogy 70-300-ra vagy 50-200-ra van szükséged. Egy másik topicban pont erről beszélgettünk: [link] illetve [link]

Manuális objektívvel meg teljesen jól megy a fénymérés Pentaxon.

(#1986) Hydra SR válasza Szten Márs (#1985) üzenetére


Hydra SR
addikt

Canonon is remekül megy a fénymérés manuális obival:
A kép:

És a werkfotó:

Igaz, ez L-es manuális obi volt. Dreher fix 550.- F/0,5L. Ez az obi eredetileg tele, de itt már üres volt :DDD

Na jó, ezt már egyszer elsütöttem a PH!otóstalis topicban :) Csak ott Gössert írtam de senki nem vette észre :)

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1987) Szten Márs válasza Hydra SR (#1986) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na ez szép :C
Ilyen obi nekem is kéne! :K

(#1988) SeatZola


SeatZola
őstag

Emberek! Senki nem tud eladó jó állapotú kevés expos K10D-t? Sehol nem találok...

Rappi

(#1989) jeni válasza SeatZola (#1988) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A 220 voltnál talán még van de érdekesképpen 199e.Ft kit obival tehát ott náluk felment az ára!!!!n(Bp-Boráros térnél a dunaházban)az I.ker.Attila u.Mediker boltban.Az Astoriánál a Digitcamnál próbáltad keresni a pentax vázat?A Optiformnál a Ferenc Krt-n,a csepeli a Digital Shop(?)boltban.Az árgépnél megtudod nézni a google keresőn keresztül a Pentax vázat,hogy hol kapható még.Egyébbként a neten valaki éppen 108e.Ft.ért hirdeti a vázat.

[ Szerkesztve ]

(#1990) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

k10d -ről lenne 1-2 kérdésem :) egyik, hogy a grand prix miben különbözik a simától, a másik pedig, hogy a 16-45mm -es kitobi miben különbözik a 18-55mm -estől? (a jobb nagylátót leszámítva) köszi

(#1991) jeni válasza SeatZola (#1988) üzenetére


jeni
félisten

itt találhatsz Pentex vázat

http://www.argep.hu/main.asp?suche=pentax+k10d&x=45&y=6

(#1992) Szten Márs válasza #35104512 (#1990) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A grand prix aranyozott feliratokat kapott és gyűjtői verzió. Amúgy semmiben nem különbözik. A 16-45-ös objektív pedig egyrészt fix F/4-es fényerővel rendelkezik, míg a 18-55 fényereje F3,5-5,6 között változik, valamint a 16-45-ös sokkal élesebb, jobban rajzoló objektív. Cserébe viszont elég erős kromatikus abberációt tud produkálni.

jeni:
Ha 5 percen belül akarsz módosítani egy hozzászólást, akkor használd a MOD gombot, ami ebben az 5 percben megtalálható a hozzászólásod bal felső sarkában. Ezen kívül korántsem minden áru van meg minden helyen, ami argep.hu-n jelölve van. Bár egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#1993) jeni válasza #35104512 (#1990) üzenetére


jeni
félisten

[link]

talán igy könnyebb a keresés

rossz helyre tettem be,boccs ezért

[ Szerkesztve ]

(#1994) #35104512 válasza Szten Márs (#1992) üzenetére


#35104512
törölt tag

köszi, a k10d váz 147e, 18-55 -el 166800, 16-45 -el pedig 207600, így a kérdés akkor az, hogy megér e ennyivel többet a 16-45, vagy a legjobb ha vázat vesz az ember és külön objektívet :F

SeatZola: én a mediker oldaláról írtam az árakat, ott azt írják, hogy azonnal mevásárolható, én ebből arra következtettem, hogy van is.

[ Szerkesztve ]

(#1995) SeatZola válasza jeni (#1991) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi, de ezeket ismerem és Szten válaszolt is helyettem...

Rappi

(#1996) Szten Márs válasza #35104512 (#1994) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Előbb hívd fel őket, simán lehet, hogy valójában nincs raktáron, csak a honlapon felejtődött úgy.
A többire nem tudok válaszolni, van akinek megéri, van akinek nem. Nekem egy Pentax 50-200 a 18-55 mellé jobban megérné, mint egy 16-45 egymagában és kb ugyanannyiba kerülnek. De ez én vagyok.

(#1997) #35104512 válasza Szten Márs (#1996) üzenetére


#35104512
törölt tag

egy telét még mindenképp vennék a 16-45 kit mellé is, bár ebben az árban meg lehetne venni 18-55 -el és 50-200 -al, és akkor még maradna pénz egy fix 50-re is :)

fölhívom majd őket, de csak akkor ha el tudtam végre dönteni, hogy mit akarok.
tényleg, egy fix 50-eset mennyiért lehet hozzá venni? nemnagyon találok. vagy nincs is ilyen pentax -ban?

[ Szerkesztve ]

(#1998) Szten Márs válasza #35104512 (#1997) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

[link] ;)
Szerintem minnél előbb hívd őket, azt meg tudják mondani hogy van-e egyáltalán K10D, mert ha végül döntessz egy felállás mellett és beleéled magad és azután jön, hogy "bocs már nincs" az szerintem utána sokkal rosszabb.

(#1999) #35104512 válasza Szten Márs (#1998) üzenetére


#35104512
törölt tag

tényleg, ezt én is láttam, de ebből csak 1.4-es fényerejű létezik? :)

Zozzant: dupla kitben nemhiszem, hogy lehet még kapni, de mindenképp megvenném hozzá, csak még nincs eldöntve, hogy d80 vagy k10d :U :B

[ Szerkesztve ]

(#2000) Zozzant válasza #35104512 (#1997) üzenetére


Zozzant
addikt

... az 50-200-at kár lenne kihagyni, jó kis obi a maga nemében és kategóriájában, rábiggyesztve egy dcr150 még makrózni is jó.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.