Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) BEE válasza Dare2Live (#450) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem az itthoni forgalmazásra behozott gépek száma
olyan ötven körüli lehetett, és ehhez jöhet még néhány tíz egyénileg behozott.
Mindenesetre szerintem az országban ma 100 alatt lehet az összlétszám.
Ez persze csak az én saccolásom, az elérhető infók alapján.

Így azután nem lehet még számítani sok tapasztalatra.
Fontos ezért, hogy aki teheti figyelje a külföldi híreket, fórumokat.
Nyilvánvaló, hogy Pentaxék összes gépe és embere veszettül gyárt napi 36
órában hogy a hirtelen keresletet ne hagyják elveszni,
kérdés lesz viszont az ebből fakadó minőség.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#452) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Itt egy skac összeszedte az összes hibát amit k10d vel kapcsolatban, tapasztalt, hallott.... [link]

Az új sokmindent javító firmről annyit lehet tudni, hogy készül... egy visszajelzés pl [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#453) BEE válasza Dare2Live (#452) üzenetére


BEE
addikt

Csak kár hogy mindez angol... :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#454) #27070592 válasza Dare2Live (#452) üzenetére


#27070592
törölt tag

Várjuk meg az új firmet. A bulb-mode problema megoldása engem is érdekel többek között.

(#455) Dare2Live válasza BEE (#453) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Akkor te csak a k10ds képeket nézegesd! ;)
[link]

Én egyébként döntöttem, első áresés/firm után K10Dm lesz. A 2.helyezet a 400D volt ára és mérete miatt, csakhát rengeteg, rengeteg hátránya van k10d vel szemben.

Gondolkodtam még a PMAn(február) valószínűleg érkező 30D Canon utodon is de az ha egyaltalán lesz akkor D200árában lesz, 400Kt meg komplett rendszerre se/alig/vizen élve tudok max kiadni nemhogy egy nyamvadt vázra.


DTOMI: dpreview con 3.ja az ''Accurate and fast auto-focus'' :) Ha jól emlékszem érdeklődtél AF felől.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#456) Dtomi válasza Dare2Live (#455) üzenetére


Dtomi
őstag

PMAn(február) valószínűleg érkező 30D Canon utodon is de az ha egyaltalán lesz akkor D200árában lesz, 400Kt

KM7D-t vettem a tavasszal ellopták....

utána 20D-t akartam, kiadták a 30D-t ősszel''télen'' kölcsönkéregettem. most úgy érzem nem éri meg 1 percet se várni a 40D re ha meg 1 áron lenne a D200 al már gondolkoznék a bajonettváltáson.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#457) Dare2Live válasza Dtomi (#456) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezmost azjelenti, hogyha Pentaxot veszek akkor azt elfogják lopni tőlem? és utána veszek egy 40Dt? :DDD vagyhogy nevárjak és vegyem meg holnap a k10dt?:)


egyébként részvét a km7d miatt. Nagyon jó gép az....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#458) Dtomi válasza Dare2Live (#457) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem szabad várni!!! go a boltba ha van cash!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#459) Allien válasza Dtomi (#447) üzenetére


Allien
veterán

Sokan elfelejtik az első, Sony 10 megás ccd-s gépet, a Sonyi Alfát!:DDD Abból mennyit adtak el szerinted itthon, vagy akár külföldön? Pedig, nekem nagyon tetszene, csak éppen, obik területén merül fel kétségem. Már anyagilag, illetve, beszerezhetősség területén. Pedig annak a gépnek is vannak jó tulajdonságai, melyek mondjuk nem tudom, benne vannak-e a Pentax K10D-ben.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#460) Dare2Live válasza Allien (#459) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nemfeledkeztem el róla. :) Szerintem a legrosszabb választás a jelenlegi low-cost dslrek közül nézd csak meg a dpreview tesztet/conclusiont + menj be a media marktba és a 2.fokuszálásnál ledöbbensz, hogy biza érezhetöbben lassaban fokuszál a mellette lévő 400Dnél. (Legalábbis Pécsi media marktban alpha mellett van a 400D)
Ami nekem nagyon tetszik benne vagy 5perig próbálgattam is az a ''ahova nézek oda fokuszál'' funkció. + nézd meg emnnyibe kerülnek az alpha obik. :)
Szerintem alfa a jelenlegi legrosszabb vétel low-cost dslrben.

Mik a jó tulajdonságai k10D, 400D vel szemben? Mert én fél oldalt tudok írni mért sokal jobb a K10D. :)


DTomi: Jelenleg sok-sok dolog miatt nem siettetem a gépvásárlást, kifejtettem már őket korábban ha érdekel....

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#461) BEE


BEE
addikt

Nem pont ide vág, de azért rokon téma.
K100 D képek.
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#462) BEE válasza BEE (#461) üzenetére


BEE
addikt

Itt vannak K10 D képek, bár a felíratok és a kiírt EXIF adatok néhol
ütik egymást. :F
[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#463) werttzui válasza BEE (#462) üzenetére


werttzui
őstag

haloványak sajna van egy kis ca és némelyiknél zaj is

PENTAX

(#464) werttzui válasza werttzui (#463) üzenetére


werttzui
őstag

Hát a d200 képe jobb élesebb hasonlítgattam az 5 d-vel is még mindig a d200 a nyerő ha lejebb menne az ára tuti nyerő lenne .(magánvélemény) :)

PENTAX

(#465) Dtomi válasza Allien (#459) üzenetére


Dtomi
őstag

Én is elfelejteném, ennél a KM D5D sokkal jobb gép votl a 7D hez meg hasonlítani se lehet, szóval szart se ér, rendes ember nem veszi gépszámba...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#466) kpista válasza werttzui (#464) üzenetére


kpista
tag

Szia!
Werttzui, Neked mennyi lenne a nyerő ár?

(#467) werttzui válasza kpista (#466) üzenetére


werttzui
őstag

300 alatt mint a k10d inkább 200 hoz közelebb ;) ( de leginkább 1ft :DDD )

[Szerkesztve]

PENTAX

(#468) BEE válasza kpista (#466) üzenetére


BEE
addikt

Csak nem akarsz eladni egyet ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#469) kpista válasza werttzui (#467) üzenetére


kpista
tag

Iííggen, ott már én sem gondolkodnék sokat! :)))
Nem is oly' régen egy 10 hónapos váz ment el 260 eFt-ért! Sajnos lemaradtam róla:((

(#470) kpista válasza BEE (#468) üzenetére


kpista
tag

Jahhaj!!! Eladni, dehogy!!! Bár lenne...

(#471) ArthurMiller válasza kpista (#470) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Ez nagyon tetszik:D D200 a K10D topicban:D

(#472) kpista válasza ArthurMiller (#471) üzenetére


kpista
tag

Lehet ez még fordítva is...:) Esetleg majd ott lesz szó a K10D-ről...
Egyébként meg, két 10-es játékos!

(#473) horatio


horatio
tag

Hát úgy látom egyhamar nem lesz ilyen gépem ... Végigtelefonáltam a szóbajöhető értékesítőket Magyarországon (Mediker, Digitcam) és nem bíztattak nagyon hogy február előtt lesz K10D.
Ha valaki esetleg tud megbízható forrást akkor szóljon. Végül is kibírom, bár már karácsony óta csorog a nyálam :)

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#474) Dare2Live válasza horatio (#473) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ccswebshop berendeled 2hét alatt meghozzák németből. Legalábbis nekem eztmondták.... (Lényegében bármit behoznak németből ami ott kapható.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#475) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Egyébként a D200-nál, az érzékelőről jövő jelet, még az AD konverzió előtt, színcsatornánként külön processzorral dolgoztatja fel a Nikon. És most nem a jpeg-ről beszélek, hisz a képmódosítások, korrekciók már a konvertált ,digitális formában történnek Ez a K10d esetében hogy működik?
Egyébként az egyre több tesztképet nézegetve, fórumot olvasgatva, ha jóval drágábban is, de D200. És nem azért, mert nekem az van, egyszerűen jobb a képe. Persze ez magánvélemény. ettől függetlenül, szegmensében, a K10D egy nagyon jól sikerült gép lett, a sony DSLR-t simán üti. Azért szerintem majd idővel, a sony is tanul majd:)
Érdekességképpen a munkahelyemen, az összes nagyfelbontású endoszkópos optika pentax gyártmány:D (a régiek még olympus-ok voltak) A nagy profit ezeknél a cégeknél az ipari alkalmazás, a fotó csak kis mellékág:)

(#476) Dare2Live válasza ArthurMiller (#475) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fogalmam sincs Pentaxnál, hogyvan ellenben....
Ez a jobb a képe obi és körülmény függő. Ahol studioban uolyan fény mellett uazt fotozzák fix jó 50essel RAWban ott D80/D200/K10D között 100% cropon is nagyítóval kell keresni a difit. ésmég akkor se igen talász pedig az obi azért más! :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#477) ArthurMiller válasza Dare2Live (#476) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

Hehe..az meglehet. De a való életben ez nem sokszor fordul elő:D

(#478) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Na így néz ki, amiről az imént beszéltem:
[kép] [link]

szerintem itt lehet valahol a kutya elásva, már ami a különbséget illeti. Persze most nem beszéltünk még a vázon levő dolgokról:) Na, nem offolom továbba topicot, csak jó lenne tudni a pentax megoldását, kíváncsi vagyok, ők hogy oldották meg.

''since the Nikon D200 also uses the same 4-Channel RGB Image Processing System as the Nikon D2x, it can create and process images faster than most other cameras on the planet.''

[Szerkesztve]

(#479) Dare2Live válasza ArthurMiller (#477) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hja imádom a kit van ezen fix 50es azon és ez sokkal jobb mint az nézzétek a képeket összehasonlításokat.

Mindegyik középkat, low-cost váznak megvannak az előnyei, hátrányai. Jelenleg nekem egyértelműen K10D tűnik a bestbuynak, D200 a legjobbnak. És azthiszem evvel teis egyetértesz. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#480) Dare2Live válasza ArthurMiller (#478) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Studio kimutat mindent ami CCD-feldolgozás függő így a kutya nem itt van elásva.

Hanem ponthogy a vázban. Canon VS Nikon csatában se azért megy a Nikon mert CCDje meg a jelfeldolgozás jobb. Pont, hogy sokkal rosszabb: kissebb dinamika jpgben és rawban, több zaj és több mosás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#481) drkbl válasza ArthurMiller (#475) üzenetére


drkbl
őstag

Egyébként a D200-nál, az érzékelőről jövő jelet, még az AD konverzió előtt, színcsatornánként külön processzorral dolgoztatja fel a Nikon

No erre kiváncsi vagyok, mit akartak itt mondani, hacsak nem azt, hogy a feldolgozó az processzor angolul :F
A mellékelt kép sem árul el semmit nekem, tetszik viszont rajta a 4 csatornás RGB (helyesen RGGB), de ez tudtommal másnál is így van, az érzékelő érzékenyebb a zöldre, mint a töbi színre.
Eddig kijön a szín, felerősítik, majd még digitalizálás előtt beállítják a fehéregyensúlyt :F

Fuji SuperCCD: [link]
Egy érdekes cikk az Analog Devices Inc. munkatársaitól: [link]

(#482) pitman válasza ArthurMiller (#475) üzenetére


pitman
őstag

Én is valami ilyesmit látok.

(#483) pitman válasza ArthurMiller (#477) üzenetére


pitman
őstag

Ezzel is tökéletesen egyetértek.

(#484) pitman válasza ArthurMiller (#478) üzenetére


pitman
őstag

Azt hiszem egy külföldi fórumon pont ezt hozták fel a K10d banding problémája kapcsán is, mint okot.

(#485) pitman válasza Dare2Live (#480) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem nem. A stúdióban készült tesztképek esetén egy előre beállított, általában jól megvilágított témát fotóznak. Pont emiatt nem igazán jönnek ki a gép esetleges hibái, hacsak nem éppen erre kihegyezve készítik a tesztet. Pl egy zajteszt esetén a jó megvilágítás esetén kisebb mértékű zajosodás fog látszódni, a valós életben pedig a vevő csodálkozik, amikor rossz fényviszonyok miatt feltekeri az érzékenységet és nem egészen azt fogja kapni, amit látott a tesztben. Természetesen vannak olyan tesztoldalak, ahol ilyen szempont szerint is készítenek tesztképeket.

(#486) pitman válasza drkbl (#481) üzenetére


pitman
őstag

A rajz szerintem azt akarja ábrázolni, hogy egy menetben, egymástól függetlenül olvassa a különböző csatornákat.

(#487) #27070592 válasza Dare2Live (#476) üzenetére


#27070592
törölt tag

fogalmam sincs Pentaxnál, hogyvan ellenben....

Hotyhogy nem tudod vazze, pont te linkelted az erről (is) szót ejtő interview-t: [link]
Linkelsz itt összevissza... :DDD

Pentax Team: As you know, a single layer type CCD has Bayer type filter arrangement (R & G, G & B filters are arranged alternately). In a 4 channel readout, R, Gr, Gb and B are each read into separate channels. There is concern about the errors between Gr (G filter in red row) and Gb (G filter in blue row). In the case of 4ch R/O, each is read by a separate path, creating errors by different paths. These errors should be corrected in later processing, but if it’s not done properly, the resolution would have to be lowered, or banding shows up. On the other hand, in 2ch R/O, since one channel reads R & B, and another reads Gr & Gb, Gr and Gb signals can be processed equally in hardware. If the speed is of utmost importance, a 4ch might be appropriate, but we believe that, from the viewpoint of overall balanced performance, 2ch would be best.

(#488) Dare2Live válasza pitman (#485) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A ''szerintem nem.....'' hozzászólásod első fele vhogy ellentmondásban van az utolsó 2soroddal. Gondolom látod.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#489) pitman válasza Dare2Live (#488) üzenetére


pitman
őstag

Miért lenne ellentmondásban? A legtöbb tesztoldal az ilyen jellegű, összehasonlításra is alkalmas képeket megfelelő világítás mellett végzi, talán egy olyan van, ahol életszerűbb körülmények között is tesztelenek, én speciel erre gondoltam, mint kivételre. Itt fogsz olyan eredménnyel találkozni, amivel a mindennepi használat során is, ha megveszed a gépet és használod (hacsak nem stúdióban fogsz fényképezni vele, ahol mindent tudsz kontrollálni).
Biztos láttál már te is olyan véleményeket, hogy ''miért olyan zajosak a képek még alacsony érzékenység mellett is szürkületben, főleg az ég esetén, pedig végignéztem a teszteket és ott jobbnak tűnt a gép''. A megfelelő világítás mellett készült képekkel nem biztos, hogy a gép tényleges képességeit fogod látni, a valós életben pedig nagyon ritkák az ideális fényviszonyok.
Csak ennyit szerettem volna kihozni az előző hozzászólásból, talán nem volt egészen egyértelmű, remélem most már az lesz.

(#490) BEE válasza pitman (#489) üzenetére


BEE
addikt

Meg is nevezhetnéd ezt a tesztoldalt ! :))
Megnézném.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#491) #27070592 válasza BEE (#490) üzenetére


#27070592
törölt tag

csatlakozom az előttem szólóhoz
:)

(#492) Dare2Live válasza pitman (#489) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Studio kimutat mindent ami CCD-feldolgozás függő így a kutya nem itt van elásva.''
(A mindent mondjuk rossz szó elvégre nemmennek, mehetnek végig -20Ctől + 50Cig csak mindig konstans 21-22Cnél tesztelnek.....)

''Szerintem nem.....''
''Természetesen vannak olyan tesztoldalak, ahol ilyen szempont szerint is készítenek tesztképeket.'' és ezek a tesztek kimutat ''mindent'' ami CCD-feldolgozás függő.


''a vevő csodálkozik, amikor rossz fényviszonyok miatt feltekeri az érzékenységet és nem egészen azt fogja kapni, amit látott a tesztben.''
Ha a tesztben jó fényviszonyokat látott akkor azt kapja amit ott látott és nemkell csodálkozni.

A lényege a stúdiónak az, hogy mindig uazt, ugyanott..... csinálják: Az eredmények összevethetőek és EZ a lényeg.
Megtudod állapítani, hogy pl zajban/mosásban egyik dlsr, hogy viszonyul a másikhoz.

Nemvéletlen foglalkozik egy dpreview tesztben 2komoly oldal is a zajjal egymg a dinamikával ésatöbbi. [L]http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page17.asp
Olyan jól látható, hogy 400D még mindig ha hajszállal is a legjobb D80 meg alapon pl 400 és 800 között vmi irdatlanul elkezd mosni éshogy 400Dn már raw is szürve van éshogy, hol kezd elszálni a zaj+mosás....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#493) pitman válasza Dare2Live (#492) üzenetére


pitman
őstag

Figyelj, nem szeretnék értelmetlen vitába kezdeni, mindössze még egy gondolat a témában:
A ''studió'' teszt akkor mutatna ki ''mindent'', ha különböző fényviszonyok mellett végigmennének az összes teszten. Érdemes ezt akár csak a zaj szempontjából végiggondolni egy kicsit, valószínűleg rájössz, miről is beszélek.
Ezek a tesztoldalak mindössze egy iránymutatást adnak a döntéshez, semmi mást.

(#494) pitman válasza BEE (#490) üzenetére


pitman
őstag

Talán a steve majmos képét mondanám ilyennek, mivel nincs agyonvilágítva (legalábbis az expozíciós adatok alapján) és jó sok sötét tónus van benne ahol, a zaj nagyon jól látszik.
Hozzáteszem, hogy szigorúan szerintem.

(#495) #27070592 válasza Dare2Live (#492) üzenetére


#27070592
törölt tag

Pleiades fórumtársnak rendelkezésre áll egy k10d ugye. Sztem nem venné zaklatásnak ha megkérnénk egy tesztsorozat készítésére. Engem pl érdekelne milyen zajszintet produkál a gép kifejezetten szaksz fényviszonyok között. Esti kültéri, városi vagy természetfotókra gondolok, alapoptikával, állványról. Blendeprioritás, aztán szépen végigmenni az összes elérhető iso-értéken, exiffel. Cerintem elég jól látható lenne, hogy rossz fénynél mit hoz a gép. De lehet jönni a saját ötletekkel is. Ph segít. (?)

Bár elég rég volt már itt Pleiades, pár napja kérdeztem tőle bulb időről privátban, de még nem válaszolt. :)

(#496) Allien válasza #27070592 (#495) üzenetére


Allien
veterán

Azért, tesztelni nem könnyű! Kültéren nehezebb, kivéve, ha csak egy géppel lövöldözik az embör, de akkor mihez hasonlítja? :F Elvileg, lehettne egy studióban, de kinek van erre pénze, vagy lehetőssége? :B Külömben meg egy photós találkozó elvileg alkalmas lehettne erre, mert ott relative, de több kategória is találkozik. Mint pl bridge v. dslr. Jelenleg van Fuji, KonicaMinolta bridge, dslr Nikon D50, Cannon 30D, ezekre tutira emléxem.;)
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#497) BEE válasza pitman (#494) üzenetére


BEE
addikt

Egy linket tudnál hozzá ?

BEE

Eddig láttam nyuszit, tigrist meg mackót, de majmot még nem. :D :D

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#498) kpista válasza Allien (#496) üzenetére


kpista
tag

Jó lenne, jó lenne...
Egyik gyártó sem vállal be ilyen tesztet, ám még csak forgalmazó sem:(((
Az Index fórumon olvastam, hogy ha összejönnek a gépek valamikor a közeljövőben, akkor egy Nikon 200-as, a Canon 30-as és a Pentax 10-es körmeccs létrejön! Szervezik!
Hogy mi lesz az eredmény, hol hallunk róla? Ki tudja...

(#499) pitman válasza BEE (#497) üzenetére


pitman
őstag

Pl. http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/20d_samples.html

(#500) BEE válasza pitman (#499) üzenetére


BEE
addikt

Köszi !
Kár hogy itt még nincs K10D teszt.

BEE

Amúgy ez sem az igazi, mert a zaj először a legsötétebb és életlen
részeken jön elő, itt meg minden az élességen belül van.


[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.