Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) werttzui válasza Dare2Live (#99) üzenetére


werttzui
őstag

Na de a pentax-ba még lehet,hogy zajos lessz :DDD

PENTAX

(#102) werttzui válasza Dare2Live (#100) üzenetére


werttzui
őstag

Azért egy 5d-én elfogadnék :))

PENTAX

(#103) Dare2Live válasza werttzui (#101) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

külön neki a sony zajos érzékelőt gyárt..... :)

remélem a samsungal karöltve mostmár mögé tudják rakni a kellően jó és erős elektronikát és emiatt nem a legkevésbé erőforásigyéseny raw->jpg konvertáló progit használják majd megent újfent. (vagy nemtudnak egy normális raw->jpg progit írni? imho kizárt.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#104) werttzui válasza Dare2Live (#103) üzenetére


werttzui
őstag

Úgylegyen mostmár hamar kiderül és mindenki derűl :DD

PENTAX

(#105) #27070592 válasza Dare2Live (#103) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hifi-mániás unokatesóm mondta az elektronikával kapcsolatban, hogy szerinte olyan dolog lehet ez a dslr-eknél is, mint a sztereo erősítőknél. Lehet kapni 2*100 wattos erősítőt 200 és 2000 euróért is. A hangzásbeli különbséget a beépített alkatrészek minősége adja főleg. Nem mindegy, hogy adott részegységet egy japán üzemben válogatnak ki negyven paraméter alapján ezer ugyanolyannak látszó alkatrészből, vagy fillérekért nyomatja bele egy ipari robot Kénában válogatás nélkül, olyan-amilyen-asztjóvan alapon. Bár végül is mindkettővel lehet zenét hallgatni, csak az egyik zajos(abb), a másik élethű(bb) hangképet ad.

Ezért lehet mondani a k100d-re, hogy némi kompromisszummal azért nagyon is jó váz az a maga műfajában. Első gépnek szerintem az egyik bestbuy 140k-ért.

(mi az Isten...lelkes újjonc lettem...nemsokára senior újjonc leszek, aztán ősújjonc, aztán PHbölény. bocs...):)):))

(#106) gyuri10


gyuri10
tag

Ma egy fotosboltban erdeklodtem a K10D utan. A csoka azt mondta, hogy jovo pentekre varjak :)) Na de sebaj, lehet, hogy kapnak, de nem ez a lenyeg. Csevegtunk egy cseppet, es elkotyogta, hogy a dslr-ekre azert nem raknak live preview-t mert a feny szepen lassan bedaralja az erzekeloket. Es egy kompaktnal az emberek elfogadjak, hogy 4-6 ev utan bekrepal, de egy draga dslr-nel ezt a vevok mar nem toleraljak. Ti mit tudtok errol, igaz ez?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#107) Dare2Live válasza gyuri10 (#106) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

R1 dslr érzékelő + live view.


szerk: dslrnél a hiba amitől minden 300D/350D tulaj fél az a zárszerkezet problémája

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#108) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

vajon mi márka lesz az úr következő DSLRje?
[link]

szegényes gyüjtemény az obiparkjához képest. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

22Bit DA előnyeit demonstráló fotó [link]

kiderül....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#110) GrUel


GrUel
csendes tag

Sziasztok!

En is kivancsian varom mar ezt a kamerat, tenyleg nagyon jok a tulajdonsagai, de teszt kepekbol meg nem sok van.

0.3 as FW el keszult kepek itt: [link]

moire nem tul biztato, de talan majd 'elmulik' ;)

hot, stuck pixelek miatt meg jo lenne a pixel mapping menupunt.. de ne legyunk maximalistak.. :)

tenyel csak a jo kepminoseg hianyzik, es szuper gep lesz:)

(#111) Dare2Live válasza ThufirHawat (#55) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az istD és az istDS mértnem jött be a piacnak? Van egy nemtúlsokat? használt DS 100Kért erősen gondolkodok rajta.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#112) #27070592 válasza Dare2Live (#111) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha 10.000 alatti expo van a zárban, akkor jó vétel lehet. Volt nálam egy ds kipróbálni, nem jut eszembe semmi negatívum, ha Pentax mellett teszed le a tízfillért (obipark stb), akár második gépnek is nagyon bejövős. (aztán később veszel egy k10d-t főműszernek... :DDD )

(#113) perempe válasza Dare2Live (#111) üzenetére


perempe
addikt

Én új, USA garis DS-t kaptam 85K alatt.

A kereső marhára jó, igazi élmény. Nem csak egy D50-től, egy Sony A100-nál is nagyságrendekkel jobb e tekintetben.

Mennyire lehet meglenni AF nélkül? Még csak a Tamron AF 24-75/2.8-at próbálgattam, és szerintem AF nélkül is használható lenne ezen a vázon.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#114) Dare2Live válasza perempe (#113) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

veszel nekem is? :B

AFel kapcsolatban majd a rutinos dslrsek válaszolnak. 70/2.4 21/1.8 Pentax Limitedet nemlehet, mennyiét kapni?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#115) Dare2Live válasza #27070592 (#112) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rákérdeztem egyébként konkrétan ez:

PENTAX *IST DS +tartozékai (dobozában) + 128 SD, magyar eírás SIGMA 18- 50mm F3. 5- 5. 6 DC obj. (dob. ), SIGMA 28- 135mm F3. 8- 5. 6 MACRO obj. (dob. ) +MIRANDA 1590CD vaku (dob. ) +AUTO CHINON F2. 8 135mm Manual obj. Használt, külföldről vásárolt 'mint az új' állapotban, 630 készített képel

ugy 160-170Kért kaphatom meg valószínűleg.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#116) werttzui válasza Dare2Live (#115) üzenetére


werttzui
őstag

Csak tudnám mi a külömbség a d ds dl ds2 dl2 és a k100d között :F :F

PENTAX

(#117) Dare2Live válasza werttzui (#116) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sokminden ccd stabilizáció, penta tükör/prizma, jpg artifactok léteznek/ alig vannak....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#118) perempe válasza Dare2Live (#114) üzenetére


perempe
addikt

Megveszi rokon/ismerős USA-ban, és postázza ajándékként a címedre, vagy ha hazalátogat, akkor postaköltség sincs. Egy váz obival bőven vámmentes.

Az egy remek dolog, hogy ott nem 20-25 százalék az ÁFA, hanem csak 7%... (Államonként változó, van ahol 4...)

[link]
Nekem innen vették a cuccokat, ahogy nézem csak kérésre van 70/2.4.


Én az ár miatt döntöttem a Pentax DS mellett, mivel csak $368.99 nettó volt a váz. A K10D/más gyártó 10 megapixeles váza nem ér meg számomra 2,5-3x-os pénzt.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#119) Dare2Live válasza perempe (#118) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énse a 10mp miatt vacilálok rajta.

már az, hogy az összes obim azonnal stabilizált nemkis +. meg az iso100 nekem nagyon kell, meg a 100Ks zárszerkezet...

végén elegem lesz és veszek egy R1et. vagy aztsem. :)


egyébként sok sikert a géphez, úgyérzem sokkalta jobb képeket fogsz vele csinálni mint a korábbival. ( őszintén nekem a képeid amiket az S20ról küldtél anno nagyon nem tetszettek és úgyérzem leginkább nem a te hibád volt a képek minősége. (Tudom evvel nagyon nemértesz egyet te ''isteníted a s20at''.))
gl&hf hozzá!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#120) werttzui válasza Dare2Live (#119) üzenetére


werttzui
őstag

Na mi van nem bírod kivárni? :)

PENTAX

(#121) perempe válasza Dare2Live (#119) üzenetére


perempe
addikt

Engem nem érdekel a pixelezgetés, inkább a dinamika. (60K-ért mindenképp megéri a Fuji S20 Pro. Kérésre tehetek fel őszi képet, ahol nagyon jók a színek, és a dinamika. Nem vagyok benne biztos, hogy az új gép tudja majd tartani vele a versenyt dinamikában.) Meg kell még szoknom az új gépet: itt a zársebesség kiválasztó kereke pl. nem olyan könnyen mozgatható, mint a réginél. A Sony A100 egyenesen botrányos volt e tekintetben.

Kérdés, hogy szervíz terén minden renden van-e a Pentaxnál.

Vehettem volna váz helyett egy S3 IS-t is $342.99-ért, szvsz megérte az a 26$ különbség. :D

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#122) Dare2Live válasza perempe (#121) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mi az a pixelezgetés? Én a stabit, alacsonyabb isot és a 100Ks zárat soroltam előnynek. Képeknek örülök ha mutatsz én amiket eddig feltöltöttél azoktól nagyon nemvoltam elájulva, nem dinamikát láttam rajtuk hanem feltolt szaturációt és túlszinezettséget.
dinamika nemhinném a bőrszinnél jönne elő, hanem a beégett, alulexponált részeknél. [link]


wertuizz: ha dslrből össze akarok vmit rakni ami alapgépre kb okés, obira is jó(messze nem legjobb), vakura, álványra is korrekt az 600K. Irdatlanús sok pénz(nekem) ezért ez a nagy nyammogás.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#123) perempe válasza Dare2Live (#122) üzenetére


perempe
addikt

Pixelezésnél az S20-ra gondoltam, írok privit.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#124) BEE


BEE
addikt

Csak tájékozódás képpen tudtok mondani valamit,
jót-rosszat a jelenleg tudhatóak alapján erről a gépről
és a vele kínált 18-55mm DA objektívről ?
Mindezt 270000-ért megvenni jó vagy rossz bolt ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#125) Dare2Live válasza BEE (#124) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pont 270boltban obival.
jó vagy rosz bolt? pont bolt. :D

Ha nem urgent én megvárnám az első 3-4hetet, hogy kijöjjenek a komoly tesztek éshogy essen az ára egy 10%ot.

ha hozza a d80 képminőségét messze a legjobb vásár az árkategóriájában, bestbuy

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#126) BEE válasza Dare2Live (#125) üzenetére


BEE
addikt

Hát nem holnap akarok venni, csak rettentően nem vagyok képben dslr ügyben.
Per pillanat jól elvagyok az FZ30-ammal, de majd váltani akarok,
és addigra szeretnék tájékozódni a kínálat milyenségéről.
Ez a gép pedig ígéretesnek tűnik, érdemes utánanézni.

BEE

Az árat természetesen én is a bolti kínálatból néztem,
a jó vagy rossz a többi géphez képest értendő.

[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#127) perempe válasza BEE (#126) üzenetére


perempe
addikt

Azért nem csak pozitív oldalai vannak a tükrös gépeknek: most próbálgatom a DS-t, és hangos, nehezen fogok hozzászokni. Dinamikában se annyira meggyőző, mint az előző gépem (Fuji S20 Pro), persze 1általán nem rossz. Az új K100D-t dinamikában istenítik RAW esetén. (Abból meg a pentaprizmás keresőt spórolták ki. A DS pentaprizmás keresője összevethető a régi, filmes Zenitével is.)

Persze a pentaprizmás kereső, a cserélhető obi, a sebesség és a gyors fókusz (nem csak AF esetén!) remek dolog.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#128) j.bravo válasza perempe (#127) üzenetére


j.bravo
addikt

Mutass már egy nagy dinamikaátfogású képet amit az s20pro-val lőttél! Komolyan érdekel.

Whatever.

(#129) perempe válasza j.bravo (#128) üzenetére


perempe
addikt

[link]
Nézzed meg, ahogy az Olympus C-8080WZ-vel hasonlítják. Sokkal filmszerűbb.

A DS-hez vettem egy Tamron SP AF 28-75mm f/2.8 XR Di LD (IF) obit is. Persze így már van DOF, de nincs filmszerű hatás.

Nekem a Canon 300D/mostani gépem képei élettelennek tűnnek. (Az meg más kérdés, hogy szar a TFT-m, de ennek tudtában.) Nem annyira zajos, de kicsit élettelen.

Milyen érzés mexokni a DSLR hangját? Nekem baromi furcsa bridge után.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#130) Dare2Live válasza perempe (#129) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

dinamikat tolja ki. Ettől nemlesz szebb a bőrszín, szebb az ég hanem kevesebb a beégett, alul/felülexponált rész.

Ami másgépnél már beég ott még az SRes Fuji érzékelőnél még nem. Ennyi és nemtöbb.

[link]
Ott a lufi jóllátszik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#131) j.bravo válasza perempe (#129) üzenetére


j.bravo
addikt

Saját képre gondoltam, a való életből, nem tesztoldaléra. :D
(nem kötözködni akarok, de tényleg mintha te egy rosszul sikerült darabot fogtál volna ki az s20-ból anno, a képek amikre emlékszem, erősen vitathatóak voltak. De cáfolj meg :)

Akárhogy is, szerintem jól jártál a cserével.

Először nekem is fura volt hogy a kevesebb zaj miatt úgy tűnt mintha kevesebb részlet lenne a képen; pedig alapos szemlélés után kiderült hogy nem :) Ha élettelen a kép, akkor a színeknél kell keresgélni, akár fehéregyensúly, akár egyéb színbeállítások. (de némely Nikon géphez, pl a d70-hez sokan tettek fel custom curve-öket, hogy a fényerő/kontrasztviszonyok a helyükön legyenek... mutass pár ''élettelen'' képet!)

A hang: nemtom, nekem tetszik :) Rendes géphangja van. Mondjuk a 350d-é spec. nem tetszett, az élesebb, csattanósabb volt. A d50-nek kulturáltan csapódik a tükre :) Halkabb is.
Hallani kéne a DS hangját. De szvsz megszokható.

Whatever.

(#132) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]

csakhogy ontopic is legyen

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#133) perempe válasza Dare2Live (#119) üzenetére


perempe
addikt

Érdemes megnézni a Dpreview véleményeket: van user, aki a DS-be 50K expot tett, és semmi baja. A K100D-nek se lehet gondja, de ott az képstabi mellé nincs pentaprizmás kereső.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#134) Dare2Live válasza perempe (#133) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Ezen gondolkodom, csak mivel még nemvolt dslrem nemtudom, hogykell félóra alatt megtesztelni annyira, hogy kijöjjenek a hibái. pedig 3alap obival + vakuval mondjuk 140Kért annyira nemtűnik rosszvételnek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#135) perempe válasza Dare2Live (#134) üzenetére


perempe
addikt

Mindenképp jónak tűnik, ha nincs baja. (Nálunk vidéken Canon S3 IS-t árulnak ilyen árban.) Én se értek igazán hozzá teszt szempontjából.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136) gyuri10


gyuri10
tag

Nem tudjatok veletlenul, hogy a K10D hajlando a kanyonokhoz hasonoloan lencse nelkul is fenyt merni? Egy ismerosom azt mondta, h a kanyonokra ra lehet-e tekerni egy wc papir gurigabol es egy karora uvegbol keszult lencset is, ugy is muxik.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#137) gyuri10


gyuri10
tag

Korbenezegettem a hasznalt piacon. Viszonylag olcson, 15-40e-ert lehet venni, Pentax filmes gepeket 2-3 lencsevel, neha vakuval meg egyeb aprosagokkal. Lencseket, esetleg vakut felhasznalni, maradek pedig kukaba (bocsanat a muzealis darabokkal szembeni tiszteletlensegert :B ). Szoget utott a fejembe, hogy venni kene esetleg egy K10D-s vazat, plusz bagoert bevasarolni hasznalt lencseket... Ez igy elvileg mukodhet, vagy csak bilibe log a kezem? :F
Ha mukodik, akkor mire kell figyelni hasznalt obi vasarlasakor? (Marmint azon kivul ami ra van irva az uvegre.)

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#138) j.bravo válasza gyuri10 (#137) üzenetére


j.bravo
addikt

A Pentax szerint működni fog. Egyébként én a helyedben egyébként eltenném a sublót mélyére a filmes vázat is, ki tudja, hátha egyszer kedved támad azt is kipróbálni.
A kisebb Pentaxok is hajlandók fényt mérni mindennel, vsz menni fog. Persze kipróbálás után a biztos.

Ja, azért attól hogy filmen jól teljesít egy obi, még nem biztos hogy digin is tetszeni fog a képe. Próbát megér...

Használt obi vétel: sokan azt mondják, a régi gazdáját nézd meg elsőként, pár szóból talán kiderül a hozzáállása is, azaz megsejtheted, mennyire vigyázott a cuccaira. A zoom/blende/élességállító gyűrűk forogjanak rendesen (nem lötyög, nem szorul), az üvegek lehetőleg legyenek karcmentesek (elöl még belefér, lehet hogy a képen nem látszik, de a hátsó lencsetag legyen makulátlan) És persze ha csak teheted, lőj tesztképeket, többféle blendével és gyutávon.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#139) BEE válasza gyuri10 (#137) üzenetére


BEE
addikt

Ha az üvegre van írva, akkor nehogy megvedd ! :D :D :D

Egyébként én is hasonló dolgokon töröm a fejem.

A K10D és az E330 egy áron fut a boltban, csak az Olyhoz két obit adnak.
Szerintetek melyik lehet a jobb gép vagy vétel ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#140) j.bravo válasza BEE (#139) üzenetére


j.bravo
addikt

Ebben a topikban szerinted melyiket mondják? ;)
Az e330 nem tűnik rossznak, főleg ha fontos a liveView, kihajtható kijelző.
A keresőjét mondjuk nem láttam, de ha olyan mint az e500-é, akkor ez engem eltántorítana a Pentax felé, ami felé amúgyis hajlanék ;]

Az Olyhoz adott obik közül a tele jó kis darab, a 14-45 viszont sokak szerint khm, határeset: nem jobb a kanyon kitobinál.

Whatever.

(#141) BEE válasza j.bravo (#140) üzenetére


BEE
addikt

A legnagyobb baj, hogy még nem ismerjük pontosan a K10D minőségét.
Árban jobb az E330 a két obi miatt.
No meg az élőkép és a kihajtós LCD nagyon sokat ér makrózásnál,
ami közismeren egyik kedvenc elfoglaltságom. :))

De ezen kívül persze még sok szempontja van egy gépválasztásnak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#142) j.bravo válasza BEE (#141) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, ebben az esetben viszont az e330-nak nemigen van párja. Persze van szögkereső, meg a Zigview [link] de ez is plusz pénzbe kerül, ugye.

Whatever.

(#143) BEE válasza j.bravo (#142) üzenetére


BEE
addikt

Na ez sem lehet egy túl olcsó jószág !
Pedig hasznos kis valami.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#144) gyuri10 válasza BEE (#141) üzenetére


gyuri10
tag


Az E330 a kihajthato kepernyoje feledhetetlen gyakorlati elony makrozaskor. Azt az egyet nem ertem, hogy miert nem mennek ebbe az iranyba mas gyartok. Hallottam mar tobbfele indokot az erzekelovel kapcsolatban, de nem ertem, hogy mi gatolna a gyartokat, hogy ne 1 hanem 2 db erzekelot epitsenek be. Az egyik a fenykepet kesziti, a masik az elokepet. Az elokep szenzorjat meg esetleg be lehetne epiteni a tukor fole vagy a pentaprizma moge a kukucskaloba. Amikor meg nem kell, akkor felre lehetne csusztatni a feny utjabol. A gagyi 20Ft-os telefonom is ad elokepet, miert nem tudja ezt egy fenykepezogep? :W

Viszont a kepstabi nagy aduasz a pentaxban. Probaltam 1 kicsit szamolgatni, javitsatok ki lecci ha balgasagokat fecsegek. Sacc/kb a K10 szerintem ISO800-on fog a FZ30 ISO80-asahoz hasonlo zajt produkalni. Ez 3.5 fenyertek kulonbseg. A Pana obja 2.8-3.7, hasonlo zoom obik a slr-ekhez kb 0.5-1 fenyertekkel rosszabbak, hacsak nem szemermetlenul vastag a tarcad. A kepstabi meg enged tovabbi 2-3 fenyerteket a zarido csokkentesere. Igy szamolgatva, rossz fenyviszonyok kozott a dslr kepstabi nelkul ugyanolyan bemozdult kepet fog kesziteni mint a pana mert a nagy erzekenyseggel meg csak a kepstabi hianyat kompenzaltad. Persze ez csak egy terulete az osszehasonlitasnak, mert amikor allvanyt vagy vakut hasznalhatok, illetve gyors temanal a kepstabi jelentosege eltorpul.

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#145) gyuri10 válasza j.bravo (#138) üzenetére


gyuri10
tag

Ja, azért attól hogy filmen jól teljesít egy obi, még nem biztos hogy digin is tetszeni fog a képe. Próbát megér...

Aztat olvastam, hogy a filmre mindegy milyen szogben esik a feny, az erzekelok meg csak a merolegesen beeso fotonokkal bratyiznak. Ebbol azt a kovetkeztetest vonta le internetes forrasom, hogy ez a problema inkabb csak nagylatoszognel jelentkezik. Komment?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az õ egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen õ benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#146) j.bravo válasza gyuri10 (#145) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban, telében kevésbé valószínű. De még így is előfordulhat, hogy míg a 24x36mm-es filmre elég az üveg felbontása (feloldása?), addig a kisebb érzékelőre már nem annyira.
Próba-cseresznye.
De vannak nálam jóval hozzáértőbbek, remélhetőleg benéznek kicsit később.

Whatever.

(#147) Dare2Live válasza BEE (#139) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

stabi + kereső + érzékelő + 100Ks shutter + vízállóság k10Dben

live view olyban.

k10D kezdőára 250 esni fog az első 1-2hó után ugyanúgy kb uakkorát mint nikon d80/d200 canon 400d tette imho.

live view oriási előny röhely kiad az ember ennyi pénzt és ezt a megszokott és nagyon hasznos funkciót hiányolni kell az egy e330/pana kivételével.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#148) Dare2Live válasza gyuri10 (#144) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igazából énse semennyire se értem. Ott a Sony R1 ''dslr'' live viewel.

... kéne egy ''tükörfelcsapó'' gomb ha felcsapva van live view ha nem kereső.
Mondjuk canon cmos nál kétséges de sony, nikon, pentax azaz ccds gépeknél nemhinném probléma ugye R1nél se az.




kb jólszámolgatsz. sötétben vaku nélkül stabi + ''nagy'' szenzor ultimate még ocsó obival is. Egy 0.7 apperatúrás CarlZeissal meg álom.
csakhát egy lakás árát nemköltheti mindenki obira...

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#149) werttzui


werttzui
őstag

Lessz a k10D-ben tükörfelcsapás??

PENTAX

(#150) j.bravo válasza werttzui (#149) üzenetére


j.bravo
addikt

Tekintve hogy a Pentax alapmodellekben is van, több mint vsz hogy lesz.

Live View-ról: azért nézzétak meg azt is mennyivel drágábbak tőle a vázak... ha veszel egy live view nélküli vázat, és mellé egy ZigView-t, majdnem ugyanott vagy pénzben.

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.