Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dare2Live válasza kpista (#398) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem halálbiztos! K10d reportnál pentaxék céloztak rá, hogy lesz fulframe pentax. Ennyi az össz tutibiztos hír róla. A többi gosip.


a cikket nemtalálom ellenben találtam pár képet egy másik Pentaxról
[link]
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#402) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

najó ténylg nemtalálom deazért olvasgassatok interjukat: :)
[link]
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#403) j.bravo válasza kpista (#398) üzenetére


j.bravo
addikt

Hááát, a helyedben az alapján döntenék (de erre nyilván rájöttél magad is), hogy a jelenlegi filmes objektívjeid mennyire teljesítenek jól digit vázon. Ha nem nagyon, akkor ugye ''szabad vagy'', mert úgyis le kéne cserélni, és nulláról választhatsz rendszert. Ha a két rendszered közül az egyik obijai jobbak, és komoly befektetés fekszik bennük, nyilván azt a rendszert érdemes választani.

A másik vonal hogy melyik rendszerr szoktad meg...

Részemről nagyon szeretnék a digit mellé egy filmes vázat is, közös obiparkkal, de eme cél érdekében mindkét obimat le kéne cserélnem, mert DX érzékelőméretet rajzolnak csak ki :( Szóval, amíg nem veszek rendszervakut, még relatíve szabadon vál(asz)thatok rendszert, csak egy kicsivel kéne több pénz mint amennyi van :)

Whatever.

(#404) #27070592 válasza BEE (#397) üzenetére


#27070592
törölt tag

A K10D jpeg problémára gondolsz? Inkább nagyobb sd-kártyát kell hozzá venni, és 'raw'-ban, lossless formátumban fotózni, állítólag a K10D-t támogatja az adobe is. Később ráérsz majd jpegbe tömöríteni CS3ban is , ha a fájlméret fontos. Szerintem.
Engem nem zavar, ha egy dvd-re kell archiválnom fotókat és csak 300 kép fér egy lemezre. :)

Dare2Live: ha az új Pentax objektívek közül jópár darab kirajzolja majd a teljes Leica-méretet, szvsz elég jó esély van ff-vázra, belátható időn belül. Már csak a Foveont kéne bevásárolni a boltba :)

(#405) BEE válasza #27070592 (#404) üzenetére


BEE
addikt

Alapvető előnye a többiekkel szemben, hogy az ISO3200-at
tudja is, nem csak megengedték neki.
Egész emberi képeket készít 3200-on.

A másik előnye a fekete képrészeknél van szerintem,
ott nekem jobbnak tűnik a többinél.
Kicsit ráemel a színekre, de ezt legalább jól csinálja,
nekem tetsző végeredménnyel.
Igaz persze hogy ezeken sokat lehet hozni ha RAW-ban fotózunk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#406) BEE válasza Allien (#400) üzenetére


BEE
addikt

Tudja az is az 1600-at is.
És még a zaja is belül van nálam a használhatóságon.
Nálam még versenyben van mert a legolcsóbb, élethűek a színei és
a kihajtható élőkép nagyon sokat segíthet egy magamfajta makrókedvelőnek.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#407) Dare2Live válasza #27070592 (#404) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemhinném k10d jpeg problémájáról beszélt volna, az neki sem nagy hátrány mivel A3alatt nemlátható hameg fontos ott a RAW, egy 4gigás kari meg 18K, ''nemtétel''.
Arra gondolt imho, hogy 30D képminősége iso800on kevéskét, iso1600on meg egyértelműen jobb mint a D80/D200/K10Dé.

ez egyébként mindig megalkuvás lesz én pl egy olyan gépet szeretnék ami:
-d40méretű, 30d érzékelős, pentax funkciós, keresős, és természetesen D200ból is örökölt pl Matrix Meteringet, e330ból meg live viewet.... jaés legyen k10d árában.
de mivel ilyen nincs átgondolom mi fontos nekem és marad a k10d. :) (Aki meg méretmániás milliomos vesz egy D40et ésatöbbi....)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#408) Dare2Live válasza BEE (#406) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

oly e330nak valszeg van mégegy nagy előnye. Nemrég kölcsönkaptam egy 30Dt egy 24-70 2.8a sigmával és ha fényképezni akarok és pl sorozatot akkor nyekereg(nincs hsm) ami még ok de aztán kattanés és kattanás és kattanás (tükörfelcsapás) és ez bezony baromi zavaró, a fél világ rám figyel mi a f*t csinálok.
Nagyon feszélyeztet a dolog.... ha teheted teis kérj kölcsön egy dslrt mielött bevásárolsz én pl sose gondoltam volna ilyen problémáim lesznek.

olynál meg mode Aban nincs ha jóltudom tükörfelcsapás, mégis látod mit fényképezel kijelzően, nem haszontalan.


szerk: elöző hszem jól elkésett.....



[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#409) BEE válasza Dare2Live (#408) üzenetére


BEE
addikt

Hidd el hogy szívesen kölcsönöznék, de nincs kitől. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#410) ThufirHawat válasza #27070592 (#393) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

''Nincs még lehetőségük marketing-trükközésre, mögöttes tartalom nélkül, mint a Canonnak''
Azért ez erős volt... A jelenlegi legszebb rajzú szenzor, az MP-E optika, a TS-E optikák gyártójáról, a fotográfiai célú képstabilizálás úttörőjéről beszélünk.
De egyébként igazad van. Én is nagy érdeklődéssel várom az 5D utódját, meg persze a fullframe Pentaxot. A kettő viszonya jelzésértékű lehet...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#411) kpista válasza Dare2Live (#402) üzenetére


kpista
tag

Kösz a linket.
Hát részemről erős túlzás lenne az ''olvasás'' és a fordítás angolul, de hát ez az én bajom, sajnos nem megy.

A sorozatjelzés arra utal, hogy a sor folytatódik: 100D, 10D, ...?1D? Sok évvel ezelőtt olvastam egy akkori Photokina cikkben, hogy bemutatták a filmes MZ-S váz digitális változatát, 6 Mp-es 24x36 mm-es érzékelővel. Sosem jött ki...
És szerintem korai volna még egy fullframe érzékelős váz a Pentaxtól. Erre még ez a cég nem érett, nincs felkészülve: olyan CCD-t építhet be, amit eladnak neki. Az obiparkot pedig már kitárgyaltátok...:(

(#412) kpista válasza j.bravo (#403) üzenetére


kpista
tag

Szia!
Kösz a tanácsokat. Fogalmam sincs hogyan teljesítenek digitvázon, mert még nem találkoztak olyannal:-)
Már keresgélek a környezetemben olyan fotóst, akit érdekelne egy ilyen közös próba.
Egyébként mindkét rendszerben vannak ''legendás'', ill. hasznos darabjaim, a Pentaxban kizárólag manuális fixek. Így csak obipark alapján nehéz lesz döntenem.
Azt mondogatták, írogatták, hogy a 10Mp-es érzékelők már kívánják a jó minőségű obikat. A Pentaxnak nem ritkák az igen-igen jó minőségű obijai, pl. a 31-es, 43-as, 77-es Limitedek. Ezek aranyárban mennek, ha éppen lehet kapni...

(#413) Dare2Live válasza kpista (#411) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nikon is Sony CCDt használ.... ugyanúgy Sony hoz van kötve mint pentax. Váz készítésben meg már bizonyították tudnak egysmást, ha egy 645Dt össze tudnak rakni akkor imho ha CCDt kapnak a FulFrame se valószinűtlen. :)


Ha limitedet akarsz MOon pl innen beszerezhető [link] ha kevés a 2Limited rajta(SMC DA 21mm F3.2 AL Limited 147 688Ft DA 40MM F2.8 Limited tokkal 89 824Ft) akkor keresd fel a ccswebshop-ot ők ami németországban fellelhető azt 2héten belűl prezentálják neked, meglepően jó árakkal.

Végezetül érdemes megnézni a photodo.com-on a 10legnagyobb pontszámot kapott obit köztük van az első 10ben 4.6os pontszámmal a
Pentax D F Macro 50mm F2,8 és a Pentax SMC f1.4 50 amik vagy utóduk kb 150.000Ft ért megvehetőek, beszerezhetőek.... Ezek után egyébként érdemes megnézni a többi első tizben szereplő lencse beszerzési árát, én nemlátok olyat ami félmillió alatt megkapható lenne...

Hát nekem többek közt ezért lesz Pentax-om...

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#414) BEE válasza Dare2Live (#413) üzenetére


BEE
addikt

És ha a Samsung azért nyomul, mert szeletet akar a CCD tortából ?

Pentax+Hoya+Samsung = ??? De ha jól csinálják akkor a többiek
felköthetik a gatyájukat.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#415) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

[link]
BUÉK!


Bee: Nemtudom, de ez a HoyaPentax + Samsung nem egy gyengécske 2.vonalbeli céget sejtet a jövőben. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#416) BEE válasza Dare2Live (#415) üzenetére


BEE
addikt

Imádkozzunk, hogy ( nekünk is !!! ) jól csinálják ! :F :F :F
Mert ha nem akkor... :W :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#417) pleiades


pleiades
csendes tag

Látom, beszélgettek az E-330-ról is. Elég sokat használtam, elsőként lejmoltam az Olympustól az országban (még az első gépet) :). Jó gép, de amatőr kategóriás. Nem hasonlítanám a K10D-hez. A LiveView viszont valóban egyedi, de azt meg semmi máshoz sem lehet hasonlítani (leszámítva a Panát), sem a belépő, sem a közép, sem a pro kategóriában. De azért annak is van böjtje.

Ha bővebben érdekel titeket, az oldalamon van elég részletes teszt a gépről (a K10D teszt mellett).

http://pleiades.extra.hu/

(#418) BEE válasza pleiades (#417) üzenetére


BEE
addikt

Már elolvastam az írásodat ! :R

Elmondanád, hogy mi nem tetszett az E330 élőképével kapcsolatban ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#419) pleiades válasza BEE (#418) üzenetére


pleiades
csendes tag

Az élőképpel semmi baj, náccerű. Viszont ennek köszönhetően a kereső apró és sötét a Pentaxokhoz képest, de még az átlagosabb keresőkhöz képest is... Egyébként a gép tényleg belépő szint, nem mérhető egy középkategóriás DSLR-hez. Az lesz jó, ha lesz LiveView egy komolyabb vázon is.

http://pleiades.extra.hu/

(#420) pleiades válasza Dare2Live (#408) üzenetére


pleiades
csendes tag

A tükör minden expozíciónál felcsapódik ott is.

http://pleiades.extra.hu/

(#421) BEE válasza pleiades (#419) üzenetére


BEE
addikt

Köszi !
Reménykedjünk benne, meg abban hogy ki is tudjuk majd fizetni.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#422) Dare2Live válasza pleiades (#420) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hmmm aszittem B-mode-ban alapból felvan csapva a tükör.... minek engedné akkor le expozició elött?

ah megvan a válasz:
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#423) Dare2Live válasza BEE (#421) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Volt nálam egy 30D+24-70es sigma 3napot. Fantasztikus élmény, új dimenzió és mégsem rohanok még jóideig a boltba dslrt venni. Mert kompktommal 99%ban megtudom csinálni amit akarok pl nemsokára HDR aztán photoshop tudásom is rájöttem szükös aztán..... de facto nekem most nem DSLR re van szükségem ha jó, kreatív fotós akarok lenni hanem könyvolvasásra, 5letekre és sok fotózásra. Ha majd meglépem ezeket a lépcsőket (és az államvizsgán is túl leszek :) ) beruházok egy DSLRre de ezmég odébbvan.
Tudom én nem te vagyok, csak gondoltam elmondom mik is a konklúziói a 30D vel való találkozásomnak. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#424) pleiades válasza Dare2Live (#423) üzenetére


pleiades
csendes tag

Ez egy jó hozzáállás. Ha többen lennétek így, akkor a marketingeseket ki is rugdosnák a nagyobb cégektől :).

Én is akkor vettem DSLR-t, mikor elértem arra a szintre, hogy érdemes legyen. Ahogy most a K10D is már az a szint, hogy érdemes lett megvennem, mert ki tudom használni. De csak divatból... á...

http://pleiades.extra.hu/

(#425) BEE válasza Dare2Live (#423) üzenetére


BEE
addikt

Hát szívom a fogamat én is !

Mert a magasabb érzékenységen kívül kevés dolgot hozhatnék fel
az FZ30 ellen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#426) Allien válasza pleiades (#424) üzenetére


Allien
veterán

Ha lesz fotós tali, és én is el tudok menni, mostmár kipróbálok egy dslr-t. Csak azért, mert soxor a bridge gépemmel problémáim vannak. Lassu AF, de az MF-el is sokat tököl, még ha full manuálba is rakom. Persze, akkor sokkal kevesebbet gondolkodik. Az 1/1000 nálam a max, és rittkán, de az is kevés, mint pl a kacsafarku szender fotozásánál.:DDD Rendszeressen kerülök olyan helyzetbe, ahol kevés a fény, belsőtérben akár, de mozgó embereket akarnék lefotózni, és bizony, auto üzemmódban esélytelen, manuálissan egy kicsit késik, de az is néha még zavaró.
Tehát, igenis gondolkodjanak másképpen az emberek, vegyenek minnél több dslr-t, hogy olcsóbb legyen és én is meg tudjam venni!;) Az obik miatt nem leszek előrébb, mint most, de legalább akkor készül el a fotó, amikor megnyomom azt a nyomi kis gonbocskát!:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#427) werttzui válasza pleiades (#424) üzenetére


werttzui
őstag

Nekem egyszerűen tetszenek a tükörrefis gépek imádom őket és akarok egyet .

PENTAX

(#428) werttzui válasza BEE (#425) üzenetére


werttzui
őstag

Azért tényleg a magasabb érzékenység nekem is nagyon hiányzik voltam én is hastáncot fotózni de sajna csak vakuzni tudtam így a háttér sötét lett és nem jött vissza a hangulat sajna bajna .1600 as iso-nál már tutkó képek készültek volna.

PENTAX

(#429) pitman válasza Dare2Live (#365) üzenetére


pitman
őstag

Miért ne tudnák javítani a banding problémát, Canonnál is voltak ilyen javítások.

(#430) Dare2Live válasza pitman (#429) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát remélem. egyébként csak iso1600nál és 1-1 lencsetipus kombinációjánál jelentkezik szóval annyira nemvészes.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#431) Dare2Live válasza Allien (#426) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kompakt/bridge irdatlan mélységélessége + prefocus = akkor készül a kép amikor nyomod. 1hét gyakorlás és nincs többé ilyen problémád... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#432) j.bravo válasza Dare2Live (#431) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos nem minden kompaktnál; pláne nem vakuval. Allien se ma kezdte, a prefocus mellett olyat is csinált már hogy próbálja előre megsaccolni mikor ér oda a mozgó téma ahova élességet állított... :) Mint ahogy én is próbáltam a régi gépeimmel, Fuji s5500, Minolta A1...

(Vaku nélkül prefocus-szal még istenes volt, de TTL vakuval (Minolta 2500d-vel) az A1 a prefocus dacára sokat gondolkodott, és nem is mindig ugyanannyit (!). Általában nem volt zavaró, csak pl. táncfotózásnál. Aki nem akar sportot vagy táncot gyakran fotózni, annak persze a többi erénye sokszorosan feledtette ezt, de hát... na mindegy, ''rég'' volt. :D Azért érdekes hogy d50 tulajként is néha visszasírok pár dolgot az A1-ből. A gyorsaság viszont vitathatatlan, itt vakuval is gyakorlatilag 0 a shutter lag - bár ttl vakut (elővillantás stb) még csak a beépítettet próbáltam.)

Allien: megy egy privi.

werttzui: valóban, de hogy ne legyen nagyon bemozdult (egy kicsi még jót is tehet a képnek persze), azért egy fényerős obi se árt majd.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#433) Dare2Live válasza j.bravo (#432) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nálam hálisten prefocus után azonnal megy a kép, vakut meg nehéz felrakni az A610re: így ilyen bajokkal hálisten nemtalálkoztam. :)

Milyen dolgokat sírsz vissza a Minoltádból?
Nekem ami miatt nagyon ellenszenves a DSLR kategória(egy 30D+sigma 24-70 2.8 volt nálam) az az, hogy ''szállíthatatlanul nagy'', ha előveszem észrevesznek + ''megilyednek'': ugrott a fotó, ráadásul az első fotó után ugyis kiszúrtak: baromi hangos a tükörfelcsapás nincs esély 2. fotóra. (Szocifotó lett volna kocsmában elövettem ''háttérzaj leszált'' és engem néztek mi a f*t csinálok. :O )

A másik oldala a dolognak meg szerelem, az érzés ahogy fogom, hogy milyen profin 0sec alatt fokusz, 2sec alatt 10fénykép, nomeg a képek.... Kárhogy 30D/K10D nem D40 méretű azonnal megvenném. vagy legalább necsak méregdrága AF-S el müködne. (DXabból se jó, mind irdatlanul vignettál)


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#434) pitman válasza Dare2Live (#433) üzenetére


pitman
őstag

Hát igen, egy (d)slr felszerelés nem kicsi...

(#435) pitman válasza Dare2Live (#430) üzenetére


pitman
őstag

Azt hiszem ott is hasonló volt a helyzet

(#436) Dtomi válasza Dare2Live (#433) üzenetére


Dtomi
őstag

Kár hogy a 30D-K10D nem a40 méretű??? Egyedüli vásárló lennél!!! megijednek...

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#437) Dare2Live válasza Dtomi (#436) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ázván odaírva, hogy ''Kárhogy 30D/K10D nem D40 méretű''

fogtál már D40et? Kicsi, könnyű és nagyon kényelmes a fogása. Kárhogy más szempontokból meg ''van baja''.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#438) werttzui válasza j.bravo (#432) üzenetére


werttzui
őstag

Előbb utóbb kénytelen vagyok beszerezni valami komolyabbat a tesóm jár hastáncra nekem kell folyton fotóznom mondjuk én a táncfotózást nem kifejezetten kedvelem (azaz de jó csajokat szívesen fotózok :D )vakuval valahogy nem az igazi .

PENTAX

(#439) pleiades válasza werttzui (#438) üzenetére


pleiades
csendes tag

Tőlem is rendkívül távol állnak a kis méretű vázak, bármilyen kényelmesek. Semmi esetre sem birtokolnék egy D40-et, ha jobb képessége lenne, akkor sem. De mindenki mást tart jónak.

http://pleiades.extra.hu/

(#440) BEE válasza Dare2Live (#433) üzenetére


BEE
addikt

Kocsmában inni kell, nem a drága gépet mutogatni ! :)) :P

Én szeretem ha egy gépbe bele lehet kapaszkodni,
meghát a nagyobba több tudás is fér bele. :D

A kompaktomban az a jó, hogy kihajtható az élőképe,
a tükrösben meg a prizmás kereső.
Most rettentően hiányzik a prizmás, de tudom, ha az lesz
akkor nagyon visszasírom majd a mostanit. :B

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#441) Allien válasza pleiades (#439) üzenetére


Allien
veterán

Sokan mondogatják, hogy kell a súly, meg hasonlóak. Szvsz, a méret ettől még lehet igenis kicsi! Max hozzá kell csomagolni mondjuk ólom darabokat, azt mindenki oda rakja, ahova akarja. Van, aki a gépére, van, aki a pecabotjára!;) De igenis, legyen kis méretű, és könnyen szállitható. Persze, relative. Nem hinném, hogy tényleg szükség van ekkora böszmenagy gépekre. Az én KonicaMinolta Z2-m megfelelő, talán egy kicsit jobb lehetne a markolata, mondjuk gumirozott, de ennyi! Magánvélemény, mert ezt szoktam meg.:DDD
Illetve, van 1-2 érdekes funkciója, amiben egyedülálló (nem biztos, hogy ez a jobb megoldás). Tehát, van egy LCD hátul (ami egy dolog), lehetne nagyobb, meg a felbontása is, de nem mai gép, akkor ez jónak számított. De, nem átnéző keresője van, hanem egy gombot átállítva, egy tükör segítségével felvetiti a képet a ''nézőkébe''.:DDD Olyan a hangja, mint a tükörfelcsapásnak (szvsz, mert ugye az is). Ergo, ugyan azt látom itt is, ott is.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#442) Allien válasza Dare2Live (#431) üzenetére


Allien
veterán

Hát, ebben nincsen jó tapasztalatom (ügyettlen vok). Illetve, szinte mindent kipróbáltam vele. Vannak körülmények, ahol (szvsz) minden gép szinte tökéletessen megálja a helyét, max egy kis segítség kell neki, mondjuk, hogy ki legyen küszöbölve a CA. Én spec erre polárszűrőt alkalmazok, de ugye, elég hosszabb időt adni nekije, és csá. Csináltam vele ''csodálatos'' képeket is, de ehez rengeteg gyakorlás, türelem, és szerencse kell. Pl. kacsafarku szendert fotóztál? Ahoz, hogy 1/1000-l tudjam fotózni, bizony napsüti kell, meg az, hogy az anyósom ''vasvirágjait'' zabálják (imádják őket)!;) Nekem meg ''csak'' be kelett állitanom a gépet arra a virágra (meg a záridőt, és egyebeket, ja ISO 50-n, természetessen), ami éppen jött nekik a sorban!;) De, fotóztam táncitáncit, és az egyik csarnokban éppenséggel jó fényviszonyok voltak (erőteljessen besütött a nap, de az ablakok miatt szórt, deritett fény volt. Ergo, itt is sikerült 1-2 fotó jobban is. De itt is az volt a baj, hogy autofokusz nagyon lassu, ergo, mire beáll, a táncos pár már fél méterrel arrébb van, meg sorolhattnám (pl 1/150 körül már elmosódott a kép). mondjuk úgy, hogy ilyen jellegü tevékenységhez csak speciális körülmények között alkalmas a gép.
Ami azt illeti, közelítek a 30E képhez, alig több, mint 2 év alatt!:B Ebből annyi eredményt elértem, hogy azért ha sikerül összehozni a körülményeket, már gond nélkül, reflexből fotózok. Illetve, a szerencse, meg egyébb dolgoknak köszönhetően, már kiállitották egy képemet a ''panaszkodik'' pályázatán. Ami mondjuk nem nagy eredmény, csak arra utal, hogy azért ismerem legalább a gépemet (bár néha még így is el lehet rontani).:B Ja, és mivel a táncsuliban tudják, hogy hülye vagyok, illetve, oda eleve ''kicsit magamutogató'' emberek is járnak, nekem speciel nem kell kocsmába mennem, ha jó képet akarok készíteni (csak fény kérdése)!;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#443) Allien válasza Allien (#442) üzenetére


Allien
veterán

Visszatérve, felraktam pár képet egy másik totyikba:
[link]
illetve, a kacsafarku szender:
[kép]...[link], [kép]...[link].
Azóta vannak elvileg jobb mélységélességü kacsafarku képeim, de ezek voltak az első próbálkozásaim. Egy dslr géppel azért ha másért nem, a záridő miatt megérte volna szórakozni, és valszeg, jobban is sikerülhetett volna.:B (szvsz) Ugyanis, a gépem max F8-ig megy, de akkor már 1/1000-hez iso50-n szinte reflektor kellene plusszban, a napsütés mellé!:DDD Iso 100-on már kicsit zajosodhat (bár erős fényben nem jellemző), 200-nál pedig már szvsz túl zajos. :B

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#444) kpista


kpista
tag

Sziasztok!

A K10D tulajokat - és persze - azokat is kérdezem, akiknek volt közvetlen kapcsolata a vázzal:
- mit tapasztaltok eddig, hogy sikerült összebarátkozni vele?
- mi a gyengéje a váznak?
- van-e, vannak-e meghibásodások?
- mi okozott esetleg csalódást az eddigi használat során?
- hogy ''muzsikál'' a régi Pentax K-s, M-es, esetleg M42-es obikkal?

Hallottam olyat, az érzékelő tisztítás funkció nem az igazi?

(#445) BEE válasza kpista (#444) üzenetére


BEE
addikt

Sok ilyet itt sajna nem kaphatsz, mivel csak egy hozzászóló van,
aki magáénak mondhat egy ilyen gépet.
Mi is csak szeretnénk venni majd.

De itt vannak többen is akiknek már van, hátha megkapod a válaszokat.[link]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#446) kpista válasza BEE (#445) üzenetére


kpista
tag

Ez nem jó hír....., hogy egy hozzászóló tulaj van. Mert akkor mindenki más ''marketing anyagot'' beszél...:(
Az Index-en valaki által/közreműködésével készül egy K10D és tsa-i (D200, 30D) teszt...

Egyébként a beépített vaku ''meghalását is beszélik...

(#447) Dtomi válasza kpista (#446) üzenetére


Dtomi
őstag

Én is kiváncsi lettem a vázra mert nagy lelkesedés övezi de ha megnézed az összes K10D fórumon index, német, angol nagy fórumokon irdatlan sok hozzászólás van pentax vázakról de tesztképet nagyon keveset látni.

fotozz.hu-n lévő képek száma:

Pentax *ist DS 98 kép
Pentax K100D 26 kép
Pentax *ist DL 11 kép
Pentax *ist D 9 kép
Pentax K10D 3 kép

Ez a képmennyiség kb 2 max 4 regisztrált pentaxos emberkét mutat

Nemzetközileg se jobb a helyzet Pbase.com adatai szerint:

Pentax *ist DS 701 felhasználó
Pentax *ist DL 161 felhasználó
Pentax K100D 82 felhasználó
Pentax K10D 43 felhasználó
Pentax *ist DS2 14 felhaszáló
Pentax K110D 2 felhasználó

A két lista nagyjából azonos sorrendben is van.

U.h inkább spekulációkról beszélgetnek az emberek és sokan csak kóstolgatják a gépet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#448) BEE válasza kpista (#446) üzenetére


BEE
addikt

Ezek miatt nem vagyok vásárlója egy új tipus első szériájának.
Meghát kapni sem nagyon lehet.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#449) kpista válasza BEE (#448) üzenetére


kpista
tag

Igen, talán érdemes kivárni az első széria kifutását. Pár hónap aztán tisztábban látunk majd.

Sajnos én a külföldi oldalakkal nem nagyon boldogulok, mert - ugye - nem magyar nyelven szólnak hozzá:))

Kapni - elvétve, úgytűnik - csak lehet, mert éppen tegnap este árultak egy németből jött új vázat 200e-ért, ...már el is ment.

(#450) Dare2Live válasza Dtomi (#447) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

gyak dec1 óta kapható nemcsoda.
(Sőt lehet inkább úgymondani, hogy nem kapható... Pentax úgynézki képtelen kielégíteni a gépre jövő igényeket.)

Akinek gyakorlati tapasztalat kell az első körben olvassa el pleiades tesztjét, aztán index forumában jópár komoly fotós használ k10dt ott érdemes még érdeklődni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.