Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#4166) bulgesz777


bulgesz777
tag

Sziasztok, Vásároltam a PCX-en pár hónapja egy pendriveot:

Sandisk 64GB Extreme Go USB3.1 SDCZ800-064G fekete pendrive

A problémám a következő:

A pendrive-on annyira belassult a másolás, hogy szinte használhatatlan. Amikor megérkezett exFAT fájlrendszere volt, másoltam rá nagyobb 720p-s filmeket, melyet gyorsan el is végzett. A TV-m sajnos csak NTFS fájlrendszerű meghajtókat tud kezelni, így átformáztam NTFS-re a pendriveot. Működött is egy darabig, tényleg szuper gyors volt róla a fel-le másolás/írás NTFS alatt is. Az utóbbi pár napban viszont többször próbáltam rá új anyagokat tenni, de iszonyat lassan másol, nyoma sincs a korábbi szélvész sebességnek. A másolás bizonyos pontján (ha mondjuk egy 5GB-os fájlt másolok), akkor kb 10-30% között úgy belassul, hogy szinte meg is áll...Próbáltam az eszközkezelőben a pendrive tulajdonságainál a \"Házirendek\" fülön a \"Jobb teljesítmény\" opciót választani, ez sikerült is, de nem érezni a különbséget. Ugyanitt az \"Írási gyorsítótárazás az eszközön\" chekboxot bepipálva nem engedi elvégezni a gép a műveletet az eszközön, mivel a következő hibaüzenet jelenik meg: \"A windows nem tudta megváltoztatni az eszköz írás-gyorsítótárazási beállítását. Lehet, hogy az eszköz nem teszi lehetővé ennek a funkciónak a használatát vagy a beálíltás megváltoztatását\".

Próbálkoztam Windows 10 és újonnan telepített Windows 7 alatt is. A fent említett funkciók beállítása egyiken sem sikerül, és mindkét rendszer alatt lassan másol (vagy meg is áll...) a pendrive NTFS fájlrendszerrel. Van egy Silicon Power Blaze 20 32Gb-os pendriveom, mely szintén jobban kedveli az exFAT fájlrendszert, de az 2 év után is villámgyorsan másol ugyanezen a számítógépen NTFS fájlrendszer alatt is. Nagy reményeim voltak a termékhez fűzve ,ezért is vettem ilyen drágát és elvileg minőségi (több fórumon is ajánlott) pendrive-ot, de ez így eddig nagy csalódás. Szerintetek mi lehet a gond? (ui. a felmásolt filmeket tudom nézni, de a windows alatti másolás NTFS (update: és most már exFAT alatt is!!!) elviselhetetlen lassú lett. Ja és a számítógépen az elmúlt fél évben semmi nem változott (se driver, se oprendszer, semmi).

Készítettem exFAT fájlrendszer alatt, LOW format után egy tesztet, íme az eredmény:
Azt mondanom sem kell, hogy lenti eredmény kb 2 óra alatt állt elő...!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.