Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-05 21:32:12

LOGOUT.hu

Padavan firmware image file-ok, hasznos infók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) attilav2


attilav2
őstag

Asus RT-AC57U routerem van, amely 99% hogy azonos az RT-AC1200GU routerrel ez utóbbira pedig elérhető a padavan a prometheus scripten keresztül. Próbaképp már leforgattam egy fw-t, több mint 2 óra volt toolchain buildeléssel együtt :)) Felrakni még nem merem, mert a felrakás mikéntje nem egészen világos számomra, és nem szeretném téglásítani a routeremet.
Egy orosz fórumot találtam az AC57U-ról: [link] itt 3 oldalon keresztül vesézik ki ezt a routert, nem valami sok, de kezdésnek elég.
Az AC57U/1200GU hekkelésében főleg Tyran17 aktív, ezeket a telepítési módokat javasolja cfw esetén:

1. TFTP-vel
2. Asus firmware restoration programmal (itt nekem nem tiszta egy ehhez mindenképp helyreállítási módba kell kapcsoljam a routert ahogy az asus oldalán a faq írja, vagy normál módban is megy a program?)
3. SSH paranccsal:
mtd-write -i RT-AC1200GU_3.4.3.9L-100.trx -d linux && reboot
itt az nem világos hogy az ssh terminálból hogy érem el a pc-n lévő firmware fájlt? Fel lehet valahogy csatolni? Maga a leforgatott fw 14mb körül van, a flash mérete 16mb, tehát ha átmásolom a firmware fájlt a routerre akkor már nem lesz hely felírni, de átmásolni se tudnám mert gondolom a gyári firmware miatt el sem férne :))
4. edik lehetőségként adódna a prometheus scripttel felrakni ssh-n keresztül, erről Tyran17 nem ír semmit, működne e ez a módszer vagy téglát eredményezne?

Ha valakinek sikerülne felrakni az AC57U-ra a padavant akkor ne csodálkozzon ha a wifi ledek nem világítanak, ez ismert hiba: [link]

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.