Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) odrif válasza F34R (#11949) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Akkor a probléma nálam van, mert én is 10.63-at használok.
Köszi a választ!

20 éve a Prohardveren

(#11952) Ifju


Ifju
aktív tag

Skacok! Be lehet valahol lőni, hogy a keresőboxokba írt szövegeket mentse (illetve legkeresettebb szerint sorrendben felajánlja)?

(#11953) AtHoS válasza Ifju (#11952) üzenetére


AtHoS
nagyúr

15hsz-al előtted: [link]

read-only mode on the forum

(#11954) Ifju válasza AtHoS (#11953) üzenetére


Ifju
aktív tag

:R

(#11955) Penge_4


Penge_4
veterán

Zsír: http://netticat.ath.cx/Misc/overrideflashblockdemo.htm

Ennyit a Flashblockról. Hogyaza... :(((

ps: Az On Demand még véd ellene, de azt meg a swfobject.js-t használó oldalak játszák ki.

(#11956) F34R válasza Penge_4 (#11955) üzenetére


F34R
nagyúr

No ez munka :DDD

(#11957) St3venson


St3venson
tag

Hali!

Már most bocsánatot kérek, ha előfordult már korábban, de kb 1 hete a netes videokat nem tudom megnézni, az opera el kezdi lejátszani, hang van kép az egy zöld képernyő (bármilyen is volt előtte ilyen lesz), és kb 2ms-en belül "lefagy", csak homokórázik, és be kell zárni a progit. Nem tudom hogy pontosan mi okozta ezt a hibát, mert mikor először előjött, akkor nem volt időm foglalkozni vele, csak 4-5 nap mulva, de akkor már nem tudtam a rendszert visszaállítani.

Ha van valami ötlet, kipróbálom.

Köszi

(#11958) brd válasza St3venson (#11957) üzenetére


brd
nagyúr

Cseréltél Flash Playert, vagy VGA drivert a hiba jelentkezése előtt? Valamelyik a kettő közül a probléma oka. Ha nagyon nem megy másképp, akkor jobbgomb a videon és a beállításokban ki tudod kapcsolni a HW-es gyorsítást, de így lassabb lesz a Flash működése.

The only real valuable thing is intuition.

(#11959) St3venson válasza brd (#11958) üzenetére


St3venson
tag

Most tettem fel egy friss vga drivert, de ez nem oldotta meg a gondot, lehet akkor hogy a flash player lezs a megoldás. Néhány napja a műveletközpont hibát jelzett a flashplayernél, aminél az uninstallt javasolta :), lehet hogy ujra kellene tennem.
Azt is észrevettem, hogy vmi tényleg kicsit összekuszálta a kodekeket is, bár mivel classicot használtam eddig, ezért nem is telepitettem neki semmit. De valami ott sem 100-as.

Majd referálok, hogy mi a megoldás.

Köszi,

Üdv

(#11960) pethYeti


pethYeti
addikt

Olyan gomb nincs külön mint ami panelen van leveleknek? Tehát ha levelem jött akkor a levél mellett egy pötty jelenik meg?

(#11961) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

most valtottam Firefox-rol Opera-ra, lenne egy olyan problemam, hogy nem menti el a jelszavakat, pedig bepipaltam minden olyan oldalon ahol szüksegem lenne ra. Mi lehet a gond? Illetve erdekelne, hogy a könyvjelzö savot, hogyan lehet a legegyszerübben elöhivni, ha gyosan kellene valami?

[ Szerkesztve ]

(#11962) F34R válasza audi100td (#11961) üzenetére


F34R
nagyúr

Olyan hogy könyvjelző sáv konrétan nics csak a 10.7 s build-ekben
egyébként meg tárolja csak nem írja ki az oldalon mint a firefox hanem szóköz+enter-el lép be ;) van egy olan hogy személyes sáv oda kibirod pakolni őket ;)

(#11963) audi100td válasza F34R (#11962) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szoköz+enter nem hozott nekem elö könyvjelzöket, mindegy akkor marad a szemelyes sav, köszi.

A jelszavas problemara nincs valami ötleted?

(#11964) Penge_4 válasza audi100td (#11963) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+Enter, kulcs ikon vagy gyors előre (az esetek 90%-ában).

(#11965) audi100td válasza Penge_4 (#11964) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi szepen, ugy tünik a kulcsikonnal megy minden rendesen, egyebkent mi az a "gyors elöre"?

(#11966) Penge_4 válasza audi100td (#11965) üzenetére


Penge_4
veterán

Az Opera egy előre definiált fájl alapján megpróbálja kitalálni a következő oldalt. Sok helyen működik. Jobbklikk->Gyors előre, a duplanyíl ikonra kattintva (ami belépéskor átváltozik kulcsra), vagy egérmozdulatparanccsal, vagy FlipForwarddal (balgombot nyomva tartod és úgy nyomod le a jobbgombot) tudod használni.

Tudsz vele lapozni a keresők (Google, Yahoo, Bing) találati listájában, itt a PH-n több oldalas írásokban, a több oldalas fórumtopicokban, képgalériákban meg még pár helyen.

Kényelmesebb, mint az Előre/Tovább/Következő oldal linkeket keresni, majd arra kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#11967) F34R válasza audi100td (#11963) üzenetére


F34R
nagyúr

Bocs kevertem a Launchy-val mert az nbekem szóköz+entererrel működik ;)

(#11968) audi100td válasza Penge_4 (#11966) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ertem, köszi a reszletes leirast, egyebkent hogy lehet alapertelmezett böngeszönek beallitani az Opera-t?

(#11969) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Üdv! Kis testreszabás közepette sikerült eltüntetnem a speed dialt, mint kezdőlapot. Config helyett azt nyomtam neki, hogy "hide". Na azóta se találom, hogyan lehetne visszaállítani, mert kezdőlapnak továbbra is azt mondja, hogy speed dial van betéve (de csak üres lapot nyit helyette). :F

Sent from my keyBoard

(#11970) N€T0X|N válasza N€T0X|N (#11969) üzenetére


N€T0X|N
őstag
LOGOUT blog

Jaj, lol... megtaláltam a jobb alsó sarokban a kis gombot. Akkor tárgytalan, köszi. :D

Sent from my keyBoard

(#11971) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Nem tudom vki ismeri-e a 9gag nevezetű oldalt, nekem az egyik kedvencem, de most egyik pillanatról a másikra, nem működnek a funkciók az oldalon, opera alól. Pl.: like,comment, stb.
ha rá klikkelek, felugrik a lap tetejére és nem hajtja végre a parancsot...ötlet, hogy mi kavar be neki??

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#11972) Penge_4 válasza 용 Bob (#11971) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha telepítetted a NoAds nevű addont (vagy ennek userJS változatát), akkor vidd le az egeret az oldal jobb alsó sarkába és ahol látod, hogy ki van írva: "Blocked 7 scripts", nyomj rá, majd frissítsd az oldalt.

Amúgy ezekkel az addonokkal nemhogy egyszerűbb, de bonyolultabb lett az élet. Vissza is tértem userJS-ekhez. Ott definiálva van valami, az ottmarad, akárcsak a CSS-ben, ellentétben a Local Storage-tól ez nem mondható el. :U

Szóval ahelyett, hogy XML-ből bányásznék 32 karakterből álló sessionID-ket, amiket összeegyeztetek az elérési útvonallal, visszaraktam a "jó öreg" Adblock+-t.

Igazán nem bánnám, ha implementálnák a FileWriterAPI-t, mert anélkül ez JS alapú Extension próbálkozás vicc kategória, akárcsak Chrome-ban.

[ Szerkesztve ]

(#11973) 용 Bob válasza Penge_4 (#11972) üzenetére


용 Bob
senior tag

Nem találtam ilyen gombot, vagy címet. A Noadds prefben, vagy a 9gag oldalon kéne ezt keresnem? :F

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#11974) Penge_4 válasza 용 Bob (#11973) üzenetére


Penge_4
veterán

(#11975) 용 Bob válasza Penge_4 (#11974) üzenetére


용 Bob
senior tag

Nekem Noadds userJS 1.1.0 verzió van, de nekem egyik oldalon sem jelenik meg ez az opció, ami nálad van.

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#11976) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Siker!

Oda kellett vinni a kurzort és csak akkor jött elő a kis fül. Nem is tudttam, hogy ilyet tud a Noadds.
Penge_4: Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#11977) Cicero


Cicero
őstag

Amikor ráviszem az egérmutatót egy linkre, rövid idő után megjelenik egy megjegyzés a mutató mellett a link címével. Képekkel is hasonló a helyzet, egy idő után zavaróvá válik.
Hogy lehet kikapcsolni ezt a funkciót?

(#11978) dqdb válasza Cicero (#11977) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11979) Kloden


Kloden
senior tag

Mióta új Operám van, Vateránál vagy 20x feldobja ezt az ablakot.
Hogy lehet ezt kilőni? (nem jegyzi meg hogy elfogadom)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11980) dqdb válasza Kloden (#11979) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A második fülön van egy checkbox, kapcsold be azt is az elfogadás mellett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11981) F34R


F34R
nagyúr

Azt szeretném megkérdezni mennyire használhatóak a 11 -s spanshot-k ? (b1094)
A stabilitás érdekelne , mennyire omlósz :D ? 10.63-tól mindenképp jobb lenne.
Véglegesig mennyi idő 7-8 beta 2 RC és kész ?

(#11982) Kloden válasza dqdb (#11980) üzenetére


Kloden
senior tag

Ezer köszönet, kibökte a szemem :D :R

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11983) Penge_4 válasza F34R (#11981) üzenetére


Penge_4
veterán

A legújabb nálam elég stabil. Viszont az új címsort érintő fícsöröknek nem igazán örülök.

(#11984) fatal` válasza Penge_4 (#11983) üzenetére


fatal`
titán

Nekem mindegyik stabil volt a 11esek közül, de a címsor nekem sem jön be. Ez van, majd megszokom.

(#11985) dqdb válasza Penge_4 (#11983) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A címsor nekem bejött egészen addig, amíg észre nem vettem egy fórumon, hogy nem látszik az URL kérdőjel utáni része. Remélem, ezen változtatnak (legalább bekapcsolható legyen), mert így az információ eléggé fontos része elveszik. Belekattintani a címsorba csak ezért pedig eléggé kényelmetlen.

A gesture-ös rész tetszik, bár kicsit csiszolni kell rajta, mert mintha mindig default érzékenységgel üzemelne, pedig én érzékenyebbre állítottam át.

Részemről is stabil eddig a legfrissebb build.

Kloden: az élet és az Opera Software ASA egyik nagy kérdése, hogy miért rejtik el az opciót a második fülre. Ráadásul volt egy olyan időszak is, amikor ott sem működött.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11986) Penge_4 válasza dqdb (#11985) üzenetére


Penge_4
veterán

Kikapcsolható: opera:config#UserPrefs|HideURLParameter

Ez volt az első, amit megtettem telepítés után, mikor megláttam, hogy a DesktopTeam-en csak az anchorokat, de a Google keresésnél például a google.com/search rész látszik csak. Ez még opcionálisan is nagyon gáz, hogy ilyesmire pazarolják az idejüket.

A HTTP-s rész lenne még a legelviselhetőbb, ha legalább kíírná az "Web" helyett (tegyem hozzá, jó hosszú paddinggal), hogy "HTTP, HTTPS vagy FTP, esetleg HTTPS piros színnel, ezzel jelölve a mixed content-et.

A gesture tippek szép, designos, de idegesít. Első lesz, hogy kikapcsolom, mert például a jobbklikk-görgős váltásnál még takarja is a listát.

A levelező panel újításai nagyon tetszenek. Az illegal-url kiiktatása után (kb 2 builddel ezelőtt) számolva ez a második kívánságom, ami teljesült. :)

Viszont a "Manage Feeds" menüpontot kár volt elvenni.

De azt is jó látni, hogy például az expand bugot javították (a kis nyílra kattintva már nem vált át a mappára, csak összecsukja a mappára kattintva pedig nem csukja már össze, ha előtte rajta volt a fókusz).

Annyi még jó lenne, ha a régi panelhez hasonlóan a Feeds-re/All Mails-re kattintva átváltana és nem két kattintás lenne (cogwheel->Read Feeds).

(#11987) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

olyan kérdésem lenne,hogy a személyes sávba, hogy lehet mappát létrehozni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11988) brd


brd
nagyúr

Megkérdezem már, mert bár nálam így működik, de elkeserítő, ha erre az ilyen scriptek készítője nem gondol: a localstorage tényleg csak akkor kerül elmentésre, ha normálisan záródik be az Opera, vagy valamit elállítottam?

The only real valuable thing is intuition.

(#11989) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Szeretnék végleg áttérni az operára, de kicsit körülményes számomra a dolog.
Régóta Firefoxot használok, Xmarks szinkronizálással. Na már most, minden adatomat szeretném átimportálni az Operába. Könyvjelzők az okés, de a jelszavaimat is át tudom valahogy? Mivel elég sok helyre van elraktározva, mindenképp át akarom vinni, anélkül nem akarom használni.
Előre is köszi a választ!

(#11990) dqdb válasza Penge_4 (#11986) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Köszi :R Azt hittem, hogy megint hosszú ideig lehet kérlelni őket emiatt, de látom, náluk se mindenkinek tetszett a megoldás.

Szerintem a HTTP szövegről lemondhatsz, átlagembereknek készült a módosítás, nekik pedig a Web szó többet jelent mint az URL elején az az "idétlen rövidítés"

brd: erre nem a scriptek fejlesztőinek, hanem az Operának kell gondolnia, hogy időnként mentse el a változásokat.

Pano: jelszavak átvitelére csak a "kézzel beírom újra az összeset" megoldás létezik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11991) fatal` válasza dqdb (#11990) üzenetére


fatal`
titán

Ettől még simán lehetne egy kapcsoló a klasszikus címsorra.

(#11992) cellpeti


cellpeti
veterán

a pdfeket hogyan kezeli?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11993) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Üdv.

Feltelepítettem a 10.63-as verziót,a kérdésem az lenne hogy,hogyan tudnám a firefox könyvjelzőit az operába át importálni,a menüben megtaláltam,de a mappát amit meg kellene mutatnom az operának nem találom.

(#11994) Pano válasza dqdb (#11990) üzenetére


Pano
addikt

Szomorú vagyok :( Mindegy, ez van. Köszi szépen a választ!

(#11995) Penge_4


Penge_4
veterán

(#11987) cellpeti: Sehogy, mivel az egy virtuális hely, ahová a könyvjelzőidet és a könyvjelzőmappáidat rakhatod ki. A könyvjelzőmappán jobbklikk, Tulajdonságok->Megjelenítés a Személyes sávon

(#11988) brd: Ismert bug alacsony prioritással, de szerencsére random. Van egy másik is, mégpedig több Local Storage-t használó script, amikor egyidejűleg éri el a Local Storage tartalmát sérülhetnek az adatok.

Szóval egyelőre még mindig a cookie a legstabilabb, vagy a fájlokban (JS, CSS) tárolt adatok.

(#11989) Pano: Egyszer kell átvinni, mivel Firefoxban alapból ki is írja a jelszavakat annyira nem nagy dolog szerintem, ha tényleg át akarsz állni.

(#11990) dqdb: Már azzal megelégednék, ha az FTP-t írná ki külön és a HTTPS esetében a mixed content-nek lenne valami külön jelölése. Mint például Chrome-ban a piros, áthúzott https felirat.

Így kizárásos alapon a Web szó utalna a http-re, amit úgyis csak akkor szerkesztek, amikor belkattintok a címsorba.

A HTTP ebben az esetben már csak annyival lenne jobb, hogy nem lenne a Web szó után felesleges 10 pixel üresen.

(#11992) cellpeti: Úgy, ahogy a többi. Telepíted az Adobe Reader plugint. De javaslom inkább a userJS-es megoldást, ami a Google nézőkében nyitja a PDF fájlokat. Biztonságosabb és stabilabb, már ha nincsenek extra igényeid PDF olvasás terén.

(#11993) Nagymelák: A legegyszerűbb, ha Firefoxon belül exportálod a könyvjelzőket HTML formátumba, majd a HTML fájlt beimportálod Operába.

(#11996) Nagymelák válasza Penge_4 (#11995) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Köszönöm Penge_4. :R
Még egy kérdésem lenne a helyesírás ellenőrzést hogy lehet bekapcsolni?
Ami az első hozzászólásban írva van azt nem értem,hova klikk jobb egérgomb? :(

(#11997) Penge_4 válasza Nagymelák (#11996) üzenetére


Penge_4
veterán

Bármilyen formba vagy szövegdobozba. Például itt a PH-n ahova írod a hozzászólás szövegét.

(#11998) Nagymelák válasza Penge_4 (#11997) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Isten vagy!!! :R :R :R
Az életbe nem jöttem volna rá.
Köszönöm. :R

(#11999) vv5204


vv5204
senior tag

Ha a 1094-be kikapcsolom a mouse gestures-t, eltűnik a jobb-klikk
lehetőség az Operából. Másnál is így van? :F

(#12000) brd válasza dqdb (#11990) üzenetére


brd
nagyúr

Jogos, de így jelenleg akkor nem sok értelme van pl. a textarea backupnak. :(

Penge_4: Köszönöm az infókat!

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.