Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) dqdb válasza zodo (#11200) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Közben egy hozzászólással később írtam, hogy én is tapasztaltam a problémát. Semmit sem tudsz ellene tenni, a hibaoldal után ismét látogasd meg az edigital kezdőoldalát.

Penge_4: próbáltam user JS-ből elkapni az átirányítást, de sajnos http szinten mehet 30x státusszal, mert nem jön esemény (biztos akkor lennék, ha beizzítottam volna egy packet monitort, de lusta voltam csak ezért Wiresharkot telepíteni).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11202) zodo válasza dqdb (#11201) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi, most már látom. :R

(#11203) kovaax


kovaax
őstag

Valamiért nem tudom megnézni a PH fórumokat a legfrissebb stabil operával linux alatt. A középső rész üres marad, és homokórázik vég nélkül. Kuglikróm és ff működik szépen...

-=- There's no place like /home -=-

(#11204) #41133696


#41133696
törölt tag

Most nézem, hogy 10.60-nál nálam Windows 7 alatt nem megy az AeroPeek. Most kikapcsolták volna vagy nálam van elállítódva?

(#11205) Lui04 válasza #41133696 (#11204) üzenetére


Lui04
aktív tag

Alapból ki van kapcsolva.
Beállítások, haladó, fülek, további fül beállítások alatt megtalálod.

(#11206) #41133696 válasza Lui04 (#11205) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#11207) brd válasza Penge_4 (#11188) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, automatikus a memory cache, és a disk cache-t is próbáltam a maximumra állítani, de semmi változás.

Egy Desktop Team-es kommentből kellett megtudnom, hogy a szó után "/"-t kell írni[...]

Jaja, erről beszélek. :( Ha van is mód valahogyan kiküszöbölni az idióta új működést, azt hosszú percekig (néha órákig) kell keresni.

The only real valuable thing is intuition.

(#11208) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Gép újratelepítés után Opera rendszeremet(10.54) sikeresen átmentettem az új rendszerre.
Lényegében telepítettem ugyanazt a verziót, majd a helyére fogtam a korábbi programmappát,
elindítom az opera.exe - t és már megy is,
Megmaradtak az egyéni billentyűzetbeállítások, letöltésbeállítások, stb.
Viszont abban a pillanatban maikor elindult, befrissítette magát 10.60 - ra.

Azóta nem érem el a korábban használt böngészési folyamatokat.
A *.win fájlok ott vannak, csak mégse látom.
A "súgó->névjegy" résznél ez áll:
Lementett folyamatok: E:\Programok\Opera\profile\sessions\autopera.win

Ilyen fájl(autopera.win) sehol sincs, ráadásul a böngészési folyamatokat külön-külön fájlokba
kellene keresnie ugyanebben a mappában(E:\Programok\Opera\profile\sessions\).
Természetesen a "Documents and Settings" részt is megnéztem, ott sincs,
a multi-user továbbra is ki van kapcsolva...

Ha létrehozok új böngészési folyamatokat, azokat sehol sem találom meg, mindig csak
a legutolsóra találok rá az operaprefs.ini-ben, de a session leíró *.win sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

(#11209) AtHoS válasza szombi (#11208) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"A *.win fájlok ott vannak, csak mégse látom."

Hát ha ott vannak, akkor látnod is kéne. Ha nem látod, akkor nem ott vannak, hanem máshol.

autosave.win van nálam amúgy használatban

Milyen OS egyébként? "Documents and Settings"-ből kiindulva XP-nek tűnik

Én legelső lépésben rákeresnék pl. TC-vel *.win -re. Valahol csak ott vannak, ha az Opera-ban a böngészési folyamatoknál ott vannak. Ott vannak?

read-only mode on the forum

(#11210) szombi válasza AtHoS (#11209) üzenetére


szombi
tag

Kicsit félreérthető voltam.
A *.win fájlok megvannak(30 darab, folyamatonként 1 fájl): E:\Programok\Opera10\profile\sessions\
Ha a "Fálj->böngészési folyamatok" menüpontra megyek rá, a lista üres.
Új folyamat lementésekor nem jön létre újabb .win fájl.

(#11211) AtHoS válasza szombi (#11210) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Érdekes tünet van nálad. Bepróbálnék egy új telepítést és ha rendben működik akkor raknám rá a régi mentését.

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11212) szombi válasza AtHoS (#11211) üzenetére


szombi
tag

Új 10.60 telepítés, majd a sessions mappa másolása megoldotta a problémát.
A profilmappa nem másolható egy az egyben, mert inkompatíbilisek...

A billentyűzet, folyamatok beállításait átmentettem,
de a letárolt jelszavakat nem tudom hogy hol találhatom...

(#11213) szombi válasza szombi (#11212) üzenetére


szombi
tag

Nah, ezt is sikerült, elég sokat keresgéltem utána:
"Opera\profile\wand.dat"

Egyébként van valami bevált módszer a teljes profil importálásához, vagy egyenként kell
hozzáadni a modulokat(billentyűzet, egér, jelszavak, böngészési folyamatok, stb.) az új verzióhoz?
Egyébként a telepítő miért nem engedi, hogy már ott kikapcsolhassam a multi-user-t,
miért kell emiatt az "operaprefs_default.ini"-t megpiszkálni?

[ Szerkesztve ]

(#11214) brd


brd
nagyúr

Ne baz*, most látom, hogy kb. 3 év után már normálisan lehet kezelni a tanúsítványokat, pl. a nem "100-as" tanúsítványnál a megjegyez pipa tényleg megjegyezt jelent. Végre valami pozitív is a sok bal****kodás között. :K

The only real valuable thing is intuition.

(#11215) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

Új vagyok Operában, ezért kérdezek egy gyorsat. Hol/hogyan tudom megváltozatatni az opera alapértelmezett cache mappáját egy másik elérési útvonalra. SSD miatt akarom így és FF alatt is így használtam. Az about:config cache/disk cache alatt nem találom. :)

[ Szerkesztve ]

(#11216) brd válasza g.gergo (#11215) üzenetére


brd
nagyúr

Ott van az pedig. ;) Ezt írd be a címsorba (sajnos ide nem tudom linkként betenni):
opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4

The only real valuable thing is intuition.

(#11217) g.gergo válasza brd (#11216) üzenetére


g.gergo
senior tag

Köszi, nem gondoltam, h ott lesz, és azért ott nem is néztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#11218) body007


body007
addikt

Hali

Ki lehet kapcsolni azt a ficsőrt, h amikor középső gombbal (mellé) kattintok és nem a tab közepére hanem az aljára bökök (ahol át lehet méretezni a tab-ot) ne ugorjon nagyra a tab? Baszot idegesítő mikor kikapcsolnám a tab-ot erre meg felteszi nagyra... :(

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11219) dqdb válasza body007 (#11218) üzenetére


dqdb
Topikgazda

jobb klikk a füleken > Testreszabás > Bélyegképek a füleken opció kikapcsolása

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11220) body007 válasza dqdb (#11219) üzenetére


body007
addikt

Ezt szeretem az operában, minden testre szabható, köszi az infót :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#11221) Ventur@ válasza body007 (#11220) üzenetére


Ventur@
senior tag

Egy kérdésem lenne:

Hogy tudom azt visszaállítani, hogy fájl mentésnél (pölö kép, zene, program stb) feldobja az ablakot hogy: Mentés, Megnyitás stb stb. Most már csak az van, hogy hova akarom menteni. Elcsesztem, mert bepipáltam hogy jegyezze, meg erre fel most minden amit letöltök .jpg kiterjesztésű lesz (zene, program doc stb) :F .

Előre is köszöntem :R .

Ui: Lett volna még egy kérdésem, de arra időközben rájöttem hogy kell :D (szöveg kijelölésnél ha jobb klikk Keresés akkor ne az aktív fülön nyíljon meg a keresés, hanem új fülön. Shift-et kell nyomni :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#11222) g.gergo válasza g.gergo (#11215) üzenetére


g.gergo
senior tag

Még egy kérdésem volna. Beraktam felülre a jó megszokott könyvjelzőimet. Mivel az asztal háttérképe az alapértelmezet kék, középen az windows logóval, így az aero miatt egy kicsit sötét lett a könyvjelzők körüli rész, így némely alig látható. Más bőrön vagy windows native skinen kívül van más lehetőség?

(#11223) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Ez a beállítás nincs meg az Opera 10.60-ban:
opera:config#UserPrefs|EnableEditTripleClick

Opera 9-es verzióiban ha egy szöveges linkre rákattintok 3-szor,
akkor az egész kijelölésre került, szóköztől szóközig.
Ezután "jobbegér --> Ugrás az URL-re".

A mostani, 10.54-es és 10.60-as verzióknál ez nem működik,
ott nem képes kijelölni az egész linket. Nagyon kényelmetlen,
hogy nekem kell az egeret húzigálnom.

Hogy lehet ezt a triplakattintást visszahozni?

[ Szerkesztve ]

(#11224) Penge_4


Penge_4
veterán

(#11221) Ventur@: Ctrl+F12->Haladó->Letöltések

"Shift-et kell nyomni"

Vagy Ctrl+F12->Haladó->Fülek újrahasznosítása

(#11222) g.gergo: "Más bőrön vagy windows native skinen kívül van más lehetőség?"

- Szerkeszted az aktuális bőrt.
- Kikapcsolod/lejjebb veszed az átlátszóságot vezérlőpultban.
- Hátteret cserélsz a Windowsban.
- Szerkeszted a háttered személyes sáv mögötti részét MS Paintben.

A lehetőségek határtalanok. :D

(#11223) szombi: "Hogy lehet ezt a triplakattintást visszahozni?"

Ez a leggyorsabb módja: [link]

Ne felejtsd el beírni a Desktop Team-es kommentekhez sem: [link]

Ha valamelyik fejlesztő reagál, hogy nem bug, hanem fícsör, akkor pedig ez a te fórumod: [link]

(#11225) dqdb válasza Penge_4 (#11224) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

Látom, nem csak én kaparom a falat, hogy miért képtelenek ezt megoldani már hónapok óta ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11226) AtHoS válasza szombi (#11223) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez eddig nekem fel sem tűnt, de most kattintgattam mint az "állat" és 4 kattintásra kijelöl egy sort, 6 kattintásra pedig az egész szakaszt amiben nincs enter-rel "szétütve" a szöveg.

Mondjuk érdekes, mert most próbálgattam megint a hsz-od ezen részén:
opera:config#UserPrefs|EnableEditTripleClick

és a # jelen kattintgatva elegendő a kijelöléshez 3 kattintás is. Érdekes :F

read-only mode on the forum

(#11227) szombi válasza AtHoS (#11226) üzenetére


szombi
tag

Az aláírásod linkjét("ki a legjobb focista?") viszont nem tudod így kijelölni, csak ha végighúzod az egeret az elejétől a végéig.

(#11228) AtHoS válasza szombi (#11227) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát ez igaz :K

Esetleg valami linkifi user.js a triplakatt helyett? Az írásjelek megbolondítják valahogy ezt a kijelölgetéses módszert, mert 6 klikkre kijelöli az egész aláírásom ahogy észrevettem. Viszont az sem mindegy hol kezdek el klikkelgetni a linken belül :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11229) pethYeti


pethYeti
addikt

Van olyan flashblock ami működik 10.60-al? Többet próbáltam most de össze vissza mennek, jobb klikk menü elő se jön, minden 4.-ik oldalon blokkol stb...:S

(#11230) pethYeti


pethYeti
addikt

Még valami érdekelne, adblock filter listát hozzá lehet valahogy adni? Most a javascriptes, user css-es tartalomszűrést használom.

(#11231) AtHoS válasza szombi (#11213) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Opera profilozás

"Egyébként a telepítő miért nem engedi, hogy már ott kikapcsolhassam a multi-user-t, miért kell emiatt az "operaprefs_default.ini"-t megpiszkálni?"

A Classic telepítővel telepítés közben lehet megadni, hogy egyszemélyes használat lesz.

Szerk.:
pethYeti
Fanboy's Adblock List for Opera

ad server list

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#11232) pethYeti válasza AtHoS (#11231) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi.

(#11233) Penge_4 válasza brd (#11207) üzenetére


Penge_4
veterán

Rájöttem! Ctrl+F12->Haladó->Előzmények->Memória cache-t állítsd 400-ra.
Utána opera:config-ban:
opera:config#Cache|Document amennyit gondolsz, javaslom az 1 milliót.
opera:config#Cache|ECMAScript szerintem ide elég félmilla is.
opera:config#Cache|Figure Ide is kb 1 milla a korrekt érték.

Mentés és restart.

Itt figyelgesd: opera:memdebug
A Documents részt veszi alapul (képeknél az Images-t is), nem pedig a Disk Cache-t.
Az az 1024 kilobájtos RAM cache pedig nem tudom mi.

A memóriafogyasztása így viszont kicsit megugrik.

(#11234) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Az mitől van, hogy az opera rosszul tördeli a gmail levelező lapját?
Alul van egy görgetősáv. 10.53-al nem volt ilyen gond.

(#11235) dqdb válasza Lacpac (#11234) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam rendben van, és a szokásos kísérletekkel nem tudtam reprodukálni, ezért "konzervválasz" következik.

A jobb alsó sarokban állítsd be a nagyítást 100%-ra (ha nem ennyi lenne) és kapcsold ki az illeszkedést (ha be van kapcsolva). Ellenőrizd, hogy az Opera menü > Lap > Stílus menüben a nincsen pipa egyetlen stílus mellett sem (Alt hibakeresés és alatta lévő menüpontok). Ugyanitt válaszd ki a Szerzői nézet menüpontot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11236) brd válasza Penge_4 (#11233) üzenetére


brd
nagyúr

Ennyire felhúzott téged is a működés, hogy ráértél tesztelgetni? ;)

RAM Cache automatikus maradt, és 100e, 50e, 50e beállítással próbálgatom, a szokásos oldalaimmal egyelőre jól működik, és a memóriafogyasztás sem fájdalmas (persze ez majd huzamosabb idő után derül ki). Az az 1024 tényleg érdekes érték, jó lenne tudni, az mit jelent.

:R

The only real valuable thing is intuition.

(#11237) Penge_4 válasza brd (#11236) üzenetére


Penge_4
veterán

Miután írtad én is extrém tesztelésnek vetettem alá. Én elég rendszertelenül használom, vagy nagyon sok fül van nyitva nálam is, vagy kevés.

Ahogy figyeltem folyamatosan a memdebug-ban akkor kezdett el problémázni oldal komplexitásától függetlenül, miután a Documents értéke túllépte a 100%-ot.
Utána kipróbáltam a képeknél is, ott nem volt különösebb probléma, visszalépéskor volt, hogy villantak egyet az avatarok az oldalon, meg ilyesmi.

A memóriahasználatban annyit vettem észre, hogy gyorsabban eszi, nem azt, hogy többet. Tehát megnyitok 20-30 oldalt és kapásból beránt 4-500-at, nem marad a korábbi 300 körüli értéken.

De a memóriakezelése a szokásos maradt. Tehát tétlenség esetén a working set lassan visszakúszik a fizikai memória 10%-ára, ahogy kell neki, kivéve ha Flash tartalmat engedek futni, mert akkor szintén a szokásos, 300-400-500 és végül 20-30 óra után átlépi a bűvös 1-1,2 gigás határt is, ha közben nem indítom újra. :U

Más: Ilyet tapasztalt valaki?
Normál ablak:

Teljes méretű ablak:

Teljesen random csinálja, beállítok egy normál méretet (ezt ritkán szoktam használni) és teljes méretben használom, a Windows meg is jegyzi, aztán egyszer csak azt veszem észre, hogy az első képen látható módon megfurcsul a bezáró gomb és becsúszik felül az monitor látótere mögé. :D

[ Szerkesztve ]

(#11238) #41133696


#41133696
törölt tag

Számomra újdonság, hogy 10.60 az msn-es linkeket privátfülön nyitja meg :) nem zavar, de miért van ez ?:)

(#11239) Penge_4 válasza brd (#11236) üzenetére


Penge_4
veterán

"RAM Cache automatikus maradt"

Ja, ezt most vettem észre. Ha automatikuson hagyod, akkor a fizikai memóriád 10%-ára állítja be a Docs-t, az Images-t az 5%-ára, az EcmaScript-et pedig 0,1%-ára.

Tehát csak akkor működik, ha kikapcsolod. Fix érték beállítása a beállításokban egyet jelent azzal, hogy kikapcsolod, de ettől függetlenül a fizikai memória 10%-a lesz az alap ugyanúgy. Tehát ha nem nyitsz sok fület akkor ugyanúgy visszacsökken.

(#11240) pethYeti válasza #41133696 (#11238) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem is, akkor nem csak nálam van ez jelen, nekem még a thunderbird-ös linkeket is úgy nyitja.

Valami használható flash blockert tudtok adni?

(#11241) Penge_4 válasza pethYeti (#11240) üzenetére


Penge_4
veterán

(#11242) pethYeti válasza Penge_4 (#11241) üzenetére


pethYeti
addikt

Ezt próbáltam de össze vissza működik 10.60 alatt. Alig pár oldalon blokkol, és ha valamit blokkol is nem jelenik meg a jobb klikkes menü:(

(#11243) Penge_4 válasza pethYeti (#11242) üzenetére


Penge_4
veterán

A FlashBlock.js-t próbáltad, ugye? Csak mert én is azt használom és minden oldalon blokkol.

[ Szerkesztve ]

(#11244) pethYeti válasza Penge_4 (#11243) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen azt, korábban ment nekem is, mindjárt törlöm a beállításokat aztán meglátom mi lesz.

operaprefs.ini törlése semmit nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#11245) Penge_4 válasza pethYeti (#11244) üzenetére


Penge_4
veterán

A Local Storage-t ürítsd ki.

szerk: Ctrl+F12->Haladó->Storage (még nincs lefordítva)

szerk2: Ha törölted az operaprefs.ini-t akkor pedig újra meg kell adnod a userjs könyvtárat, ugye nem felejtetted el? Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállítások.

[ Szerkesztve ]

(#11246) pethYeti válasza Penge_4 (#11245) üzenetére


pethYeti
addikt

Azt pontosan hol találom?

(#11247) pethYeti válasza Penge_4 (#11245) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, most már blokkol, de még mindig ha jobb klikkel rányomok egy blokkol elemre nem jelenik meg a menüje.

(#11248) Penge_4 válasza pethYeti (#11247) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Haladó->Tartalom->JavaScript beállításoknál be van pipálva a jobbklikk menü engedélyezése?

Mióta frissítgeted te az Operát operaprefs.ini törlés nélkül? Csak mert 10.50 óta már ez alapértelmezett beállítás.

(#11249) pethYeti válasza Penge_4 (#11248) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen. De még akkor se engedi a jobb klikkes menüt ha az egész Roamingból törlöm az Opera mappát és csak ezt a userjs-t alkalmazom:S

(#11250) Penge_4 válasza pethYeti (#11249) üzenetére


Penge_4
veterán

Most megnéztem én is, mivel nálam le van tiltva a jobbklikk menü, mert utálom. Max oldalspecifikusan engedélyezem. Ez valószínűleg ugyanaz a bug, mint ami a Docs-ban is van, ott sem működik a jobbklikk menü. Majd javítják, remélhetőleg pár napon belül jön egy újabb snapshot. Ha így haladnak 10.64-re egész használható lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.