Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Sziasztok,
Megőrjít az Opera a következő nevű felugró ablakkal:
"a kiszolgáló tanúsítványa lejárt"
Elfogad és elutasít opció van, de bármelyikre kattintok előjön újból :W. Ha arra kattintok hogy jegyezze meg a választásom, akkor is előjön újból :W. Hogy lehet ezt a felugró ablakot letiltani örökre?

(#11552) grabber válasza Penge_4 (#11550) üzenetére


grabber
addikt

JS-ek mennek,többé kevésbé.Youtube auto stop az müxik,de a az előre bufferelés már nem,+ stb.De majd js között keresek jobbat.

Ötlet a magyar szótárra?Mert töröltem a szótár fájlt,újra raktam és azóta a szótárak hozzáadása menüben nincs egyetlen szótár sem.

(#11553) 19870820 válasza Atom_Anti (#11551) üzenetére


19870820
senior tag

Szia.Ez a jelenség nálam is van mióta Operára áttértem. Igazából meg se mertem említeni eddig,azt hittem én csinálok valamit rosszul. :) Nálam egyébként az origonál és a freemailnél van ez csak.Nálad?

(#11554) dqdb válasza grabber (#11552) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ötlet a magyar szótárra?Mert töröltem a szótár fájlt,újra raktam és azóta a szótárak hozzáadása menüben nincs egyetlen szótár sem.
1. kiléptem az Operából
2. töröltem a dictionaries mappát a profilom alól
3. elindítottam az Operát

Most jön a lényeg:
4. rányomtam az Opera menü > Súgó > Frissítések keresése menüpontra, ami ugyan nem talált frissítést, de közben újra letöltötte a dictionaries.xml fájlt

5. jobb klikk egy beviteli mezőn > Szótárak > Szótár hozzáadása és törlése alatt tudtam magyar szótár telepíteni

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11555) grabber válasza dqdb (#11554) üzenetére


grabber
addikt

4 pontot és az 5-et is megcsináltam,de nem hozta létre a fájlt.

(#11556) dqdb válasza grabber (#11555) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A miértre: passz ...

Utolsó ötlet: töltsd le a hordozható Operát, és másold be a mappába kézzel a két fájlt (dictionaries.xml, hu.zip).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11557) grabber válasza dqdb (#11556) üzenetére


grabber
addikt

Most már jó ;)

(#11558) Penge_4 válasza Atom_Anti (#11551) üzenetére


Penge_4
veterán

A második fülön be kell pipálni azt, hogy elfogad. Onnantól a Ctrl+F12->Biztonság->Tanúsítványok kezelése résznél itt meg kell jelennie:

Innentől ez a fájl felelős érte: optrust.dat

(#11559) 19870820 válasza Penge_4 (#11558) üzenetére


19870820
senior tag

Nálam eddig működik,úgy néz ki így végleg megjegyezte. :) Ahogy nézem ez a tanusítvány egy évig jó,legalábbis azt írja a leírásában.Elvileg akkor amíg le nem jár addig nem fog ilyen előugró ablakot behozni ezentúl? :)
Köszi a Magyar Operás segítséget. ;) El bénáztam volna még a Temp mappába való keresgéléssel egy ideig,ha nem írod hogy ezt törölheti is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11560) Penge_4 válasza dqdb (#11515) üzenetére


Penge_4
veterán

"A regexp helyett örültem volna egy sokkal kisebb CPU igényű, egyszerű * és ? wildcardokat használó maszkos szűrésnek."

Ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem. A Firefox-féle Adblock Plus regexp-et használ (tehát erőforrás zabálóbb, mint a maszkos). A maszkost viszont nem lehet kibővíteni egy változóval (csak eggyel), ami mondjuk a whitelist-et jelentené?

(#11561) dqdb válasza Penge_4 (#11560) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz :F

Egy átlagos regexp egy maszkoláshoz képest lassít, de nem annyira jelentősen. Azonban össze lehet rakni olyan szép és kompakt feltételeket, amiknek a kiértékelése rengeteg időbe telik. Megnéztem már korábban néhány ABP filtert, általában a visszafogottság volt jellemző a szabályokra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11562) Ablakos


Ablakos
őstag

Be lehet azt állítani, hogy bizonyos linkek, - akár könyvjelzőn, akár személyes sávon - mindig privát ablakban induljanak?

(#11563) Penge_4 válasza dqdb (#11561) üzenetére


Penge_4
veterán

Hogy például be lehessen állítani, hogy a *.example.com/* filter esetén van egy *.example.com/content/xy.js mint fehérlista.

(#11564) dqdb válasza Penge_4 (#11563) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ja értem. Próbáltad már, hogy felveszel kézzel ilyen bejegyzést az urlfilter.ini-ben, és a priorize excludelist beállítást 0-ra állítod? Természetes előtte a * sort tüntesd el az include blokkból.

Nem tudom, hogy működik-e, csak ötletelek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11565) Penge_4 válasza dqdb (#11564) üzenetére


Penge_4
veterán

Az KIOSK módhoz van.

Fehérlistára nem jó, mivel bármire állítod azt jelenti, hogy az [include] alatt vannak az oldalak, amiket megnyithat az Opera (tehát csillag, mint minden oldal) az [exclude] alatt pedig amiket nem nyithat meg és a priorize excludelist pedig azért "true", mert így teljesül, hogy minden oldal, kivéve az exclude alatt lévők.

Ha 0-ra állítod, akkor értelemszerűen az include listát priorizálja, amiből ha kiveszed a csillagot, akkor nem fehérlistát kapsz, hanem azon oldalakat sorolhatod fel vele, amiket megnyithat az Opera.

(#11566) 19870820 válasza Penge_4 (#11558) üzenetére


19870820
senior tag

Ez a módszer mégse jött be másnapra eltünt a biztonság->tanusitványok részből.Hiába jegyeztettem meg.

(#11567) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Helló.

Hogyan tudom beállítani ebben a szenzációs Operában, hogy minden ablakot új ablakként nyisson meg, és ne fülként.

Igen, használtam a keresőt és a Google-t is, még sem találtam meg.

Kösz.

Aquila non captat muscas.

(#11568) Ablakos válasza Hegyirabló (#11567) üzenetére


Ablakos
őstag

Na most megtalálni nem oly nehéz, de sajnos nekem nem azt csinálja amit kellene.
Ctrl+F12 -> Fülek -> További beállítások gomb (legalul) és ablakok nyitása fülek helyett (chkb)
Na most erre nekem a régi fülek újrahasznosítás dolog lesz. Vagyis mégcsak egy új fület sem nyit, hanem a tartalmat az aktuálisba vágja. :(

[ Szerkesztve ]

(#11569) Hegyirabló válasza Ablakos (#11568) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi!

Igen így van. Nekem sem működik. Ennyit erről az agyondicsért böngészőről.

Aquila non captat muscas.

(#11570) Ablakos válasza Hegyirabló (#11569) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem is ez a bajom ezzel az eszközzel. Telenyomják minden úri huncutsággal, de a legalapvetőbb dolgot mindig elrontják a mérnök urak. Hetente kizavarnak egy bétát és némelyikkel még csak böngészni sem lehet, nemhogy tesztelni.

(#11571) Baldric válasza Ablakos (#11570) üzenetére


Baldric
csendes tag

Azért az nem jellemző hogy nem lehet vele még böngészni se, én egy ilyen bétára emlékszem.
Az sem jellemző hogy a legalapvetőbb dolgot elrontják.
Az mondjuk gáz lenne ha egy végleges verzióban nem működne az ablak nyitás fülek helyett, de nálam működik (10.61 3484).

Első próbálkozásra én is azt hittem hogy nem jó, hiszen hiába kattintottam középső gombbal, új lapon nyitotta meg, de utána rájöttem hogy a középső gombnak ez a funkció van beállítva (shift+középső egérgomb), de új lap, keresés shiftel és egyéb funkciók mind új ablakot nyitnak.

Egyébként megkérdezhetném hogy milyen feladatokra, miért előnyösebb ez a használati mód?

[ Szerkesztve ]

(#11572) Ablakos válasza Baldric (#11571) üzenetére


Ablakos
őstag

Mindíg fülesen böngészek. Én csak a felvetésre gondoltam bepróbálom és nem sikerült a külön ablakos mód. Rajta vagyok a shiftes dolgon, egyelőre semmi. Frissítésnél mindíg újra telepítek, de sokminden ott marad, amit nem pucolok ki. Lehet az okozza a zavart.

(#11573) dqdb válasza Ablakos (#11572) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Bekapcsoltam az állandóan görgetett alapprofilomban az opciót, és szépen megy. Az olyan link, ami új fülön nyitná meg az ablakot (például itt a PH-n egy tag adatai), az új ablakot nyit. Ha egy linkre a Shiftet, vagy Ctrl-Shiftet lenyomva klikkelek, akkor is új ablakot nyit. A középső gomb nyitja meg egyedül a linket új fülön, de azt pedig külön be lehet állítani, és az is jól működik.

Hetente nem jelenik meg béta, hanem pár naponta egy snapshot. Ez még fejlesztési közbeni állapot, teszteltségre nézve az alfa állapottól is messze van, nem hogy a bétától. 9.0 óta rendszeresen telepítem a bétákat, snapshotokat (nagy átlagban ötből négyet szinte biztosan), és eddig mindössze kétszer kellett downgrade-elnem, mert tényleg instabil volt az a verzió. Még páran vagyunk itt a fórumon, akiknél akkor van csak fent végleges változat, ha éppen nincsen nála újabb snapshoz, szóval ezt a "böngészni sem lehet" szöveget nem értem :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11574) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Be lehet azt valahol állítani, hogy egy kijelölt szövegen a jobb klikk keresés új fülön nyíljon meg?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11575) dqdb válasza Armahun (#11574) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megoldás 1: klikkelés közben lenyomod a Ctrl billentyűt

Megoldás 2: módosítod a Google keresőjét a következő értékre

javascript:window.open("http://www.google.hu/search?q=%s&sourceid=opera&num=%i&ie=utf-8&oe=utf-8");void(0)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11576) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A következő gondom lenne: jelenleg a 10.70-es opera van fent. Fel akarom tenni a végleges 10.61-et, de ha feltelepítem ugyanúgy a 10.70 marad. Gondolom régebbi verzióra nem "frissít".
Hogy lehet ezt megoldani? Köszi előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#11577) Armahun válasza dqdb (#11575) üzenetére


Armahun
addikt

A második megoldás tökéletes.
Köszi szépen

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#11578) Penge_4 válasza LLKobe (#11576) üzenetére


Penge_4
veterán

Le kell előtte szedned a 10.70-et (ha marad utána bármi a Program Files-ban azt manuálisan törölni), majd feltelepíteni a 10.61-et. A profilod maradhat, azt nem bántja.

De szerintem ha a Dragonfly nem szükséges, akkor jobban jársz a 10.70-nel, mert bár pár javítás nincs benne, ami a 10.61-ben, de több javítás van már benne összességében. A következő snapshot meg ahogy ígérték tartalmazni fogja az összes 10.61 javítást.

(#11579) 19870820 válasza Penge_4 (#11578) üzenetére


19870820
senior tag

11566-os hozzászólásra valamit tudsz? :) Nekem lövésem sincs mit lehetne még tenni vele.

(#11580) AtHoS válasza LLKobe (#11576) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gondolom régebbi verzióra nem "frissít"

Nálam simán megette a 10.61 véglegesre frissítést w7 x64 hp. Valami más lesz nálad

Ablakos

Ahogy dqdb is írta rendben működik az új ablakos módszer. Gondolom a "Megnyitott fül újrahasznosítása" elől kivettétek a jelölést.

read-only mode on the forum

(#11581) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom eltüntetni a kis lebegőablakot, ami megjelenik, amikor rámegy a kurzor véletlenül egy képre. Kijön a kép neve és a címe. Szóval ezt hogyan lehetne kiiktatni? Köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11582) grabber


grabber
addikt

Létezik olyan JS ami az összes oldalról eltünteti a Facebook-ot és a twittert is?

Vagy valaki csak a szervert tüntetné el,az még jobb lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11583) brd válasza grabber (#11582) üzenetére


brd
nagyúr

ADBlock+, és a css-be ezt felveszed:

DIV[class="facebook"],
DIV[class="share"],
IFRAME[src^="http://www.facebook.com/plugins/like.php"],

De az is sokat segít, ha a Prefs-ben a Tartalom, Letiltott tartalmak közé felveszed a
http://*.facebook.com/*-ot.

A twitterre hasonló (bár a share DIV azt is eltünteti a PH!-ról).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#11584) dqdb válasza littlemamba (#11581) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl-F12 > Haladó > Böngészés > Eszköztippek megjelenítése

vagy kapcsold be a állapotsávot, és akkor ott jelenik meg ez az információ

Shift-F12 > Eszköztárak > Állapotsáv

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11585) 19870820 válasza dqdb (#11584) üzenetére


19870820
senior tag

11566-os hozzászólásra valamit tudsz? :) Azért kérdezlek téged mert ahogy nézem te elég jól értesz az Operához. :)

(#11586) dqdb válasza 19870820 (#11585) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Sajnos nem, találkoztam vele, és rettentően idegesít :D Annyira azért nem, hogy nekiálljak nyomozni az okát, vagy megnézzem, nem hiányzik-e véletlenül a tanúsítványláncból valamelyik elem (jellemzően a root CA-é), és nem is maga a tanúsítvány miatt reklamál, hanem egy őt tanúsító tanúsítvány hiánya miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11587) Penge_4 válasza 19870820 (#11585) üzenetére


Penge_4
veterán

Viszont arra rájöttem, hogy csak a Netlock-os tanúsítványokkal csinálja ezt. Bár a fájltípus stimmel, de Firefoxból hiába exportálom a Netlock-os tanúsítványokat, az Opera nem fogadja el.

(#11588) 19870820 válasza dqdb (#11586) üzenetére


19870820
senior tag

freemail-nél és az origo-nál bármikor reprodukálható. Igazából engem az érdekelne hogy hogyan lehetne megcsinálni azt hogyha én a megjegyzésre megyek akkor másnap ne kérdezzen újra? Elég idegesítő,pláne így hogy ezt a két oldalt én minden nap nézem.

(#11589) 19870820 válasza Penge_4 (#11587) üzenetére


19870820
senior tag

Érdekes mert egy ideig megjegyzi az Opera és ott tárolja is ahol te mutattad. De össze vissza gondol egyet és olyan mintha elfelejtené hogy megjegyeztettem. Ez valami Opera bug lehet?

(#11590) littlemamba válasza dqdb (#11584) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm, 1000 hála :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#11591) pethYeti


pethYeti
addikt

Ezen az oldalon ahol különféle gombokat lehet csinálni, hogy tudok olyat hogy ctrl+alt+f lenyomást szimuláljon adott gomb?

Melyik dobozba és mit kellene írni?

(#11592) Penge_4


Penge_4
veterán

Új 10.70 snapshot (b3486)! (Javítva a tanúsítványos hiba is).

(#11591) pethYeti: Így konkrétan sehogy, mivel csak funkciókat tudsz társítani hozzá. Tehát mit csinálna az a Ctrl+Alt+F parancs, amit szimulálni akarsz?

(#11593) pethYeti válasza Penge_4 (#11592) üzenetére


pethYeti
addikt

Flashblock (Lex1 flashblockja.) be-kikapcs adott oldalon, van hozzá írva külön gomb, de nem tetszik hogy kis könyvjelző az ikonja, az is jó lenne ha ezt tudnám módosítani.

(#11594) Penge_4 válasza pethYeti (#11593) üzenetére


Penge_4
veterán

Itt a gomb forrása:
opera:/button/Go%20to%20page,%20%22javascript%3A(function()%7Bvar%20getValue=function(name)%7Bif(window.localStorage)%7Breturn%20window.localStorage.getItem(name)%7C%7C''%7Delse%7Bvar%20eq=name+'=',ca=document.cookie.split(';');for(var%20i=ca.length;i--;)%7Bvar%20c=ca%5Bi%5D;while(c.charAt(0)=='%20')c=c.slice(1);if(c.indexOf(eq)==0)return%20unescape(c.slice(eq.length))%7D;return''%7D%7D;var%20msg='ujs_flashblock_'+(getValue('ujs_flashblock')!='unblocked'%3F'disable':'enable');window.postMessage(msg,'%2A')%7D)()%22,,%22Disable/enable%20FlashBlock%22

Ennek a végére kell vesszővel elválasztva idézőjelek (tehát kódolt formában %22) közé berakni az ikont. A szóköz %20

Tehát Panel Info ikonnal (kis i betű) így néz ki:

opera:/button/Go%20to%20page,%20%22javascript%3A(function()%7Bvar%20getValue=function(name)%7Bif(window.localStorage)%7Breturn%20window.localStorage.getItem(name)%7C%7C''%7Delse%7Bvar%20eq=name+'=',ca=document.cookie.split(';');for(var%20i=ca.length;i--;)%7Bvar%20c=ca%5Bi%5D;while(c.charAt(0)=='%20')c=c.slice(1);if(c.indexOf(eq)==0)return%20unescape(c.slice(eq.length))%7D;return''%7D%7D;var%20msg='ujs_flashblock_'+(getValue('ujs_flashblock')!='unblocked'%3F'disable':'enable');window.postMessage(msg,'*')%7D)()%22,,%22Disable/enable%20FlashBlock%22,%22Panel%20Info%22

Nem tudom pontosan milyen ikont akarsz neki adni, de ebből már remélem megérted a struktúrát.

Az ikont a skin.ini-ben definiált néven tudod meghívni ([Images] szekció alatt) és skinenként változhat.

ps: A forráskódnézet miatt, hogy ne kelljen vertikálisan görgetned a 9.2x kompatibilis billentyűparancsok esetén nyomj egy Ctrl+F11-et, az új billentyűparancsoknál pedig az állapotsávon Zoom gomb->Illeszkedés

[ Szerkesztve ]

(#11595) pethYeti válasza Penge_4 (#11594) üzenetére


pethYeti
addikt

Értem a lényegét, csak az alap skins.ini-t nem találom, a roaming-ba csak a letöltött skinek tömörítetve találhatóak, de a default-ot merre találom?

(#11596) pethYeti válasza pethYeti (#11595) üzenetére


pethYeti
addikt

Meglett ez kivételesen program files-ba volt:)

Szóval akkor ennek a helyére raknák majd saját ikont

Contact36 = contacts/special05.png

Az lenne a kérdésem, hogy ide egy flash ikont akarok rakni akkor annak mekkora legyen a mérete, hogy azonos legyen pl. a kezdőlap gombbal, és legyen körülötte keret?

Valamint mi lehet ennek a kódja?

(#11597) Penge_4 válasza pethYeti (#11595) üzenetére


Penge_4
veterán

A tömörítettbe kell belemenned Total Commanderrel és azon belül megnyitni a skin.ini-t.

Onnan másold át gyorsan, mert a Program Files tartalmát a következő telepített Opera felülírja.

Ha a standard skint akarod használni, akkor nyiss egy skin mappát a Roaming-os profilban és abba másold át, majd legfelül, ahol ott van, hogy Opera Standard a NAME mezőben ott változtasd meg valamire, hogy meg tudd különböztetni a Shift+F12-es skinválasztóban a kettőt egymástól.

A contacts ikonok 16x16-osak, a címsávon lévők pedig 22x23 pixel.

Szerintem adj hozzá inkább egy ikont, amit bemásolsz mondjuk a buttons könyvtárba (transzparens PNG legyen).

A keret nem kell köré, mivel az egy háttér a gombok körül, az automatikusan a gombokon lesz, amit oda húzol.

[ Szerkesztve ]

(#11598) Penge_4 válasza pethYeti (#11596) üzenetére


Penge_4
veterán

Nincs semmilyen kódja. Miután elkészítetted az ikont, vagy találtál egy megfelelőt a Google képkeresővel, ezt a sort tedd bele a skin.ini-ben az [Images] szekció alá valahova, ahol könnyen megtalálod:

Flashblock Icon = buttons/flashblock.png

A sor elején lévő névvel kell majd meghívnod a sajátgombbal az ikont az = után lévő pedig a relatív elérési útvonal az adott skinhez viszonyítva.

A sor elejére tett ; karakterrel tudod kikommentelni az adott sort, ha nem akarod használni.

Arra is jó, hogy új sorba rakod a saját ikonokat például

;Custom Icons

Flashblock Icon = buttons/flashblock.png
Example Icon 1 = buttons/example1.png
Example Icon 2 = icons/example2.png

A névnél arra figyelj, hogy olyan nevet adj neki, ami nem egyezik más ikon nevével. A Flashblock Icon ilyen, de bármilyen szabadon választott név lehet.

Az egyenlőségjel előtt és után legyen 1-1 szóköz, de tabulátorral és szóközökkel egy sorba hozhatod, hogy átláthatóbb legyen a fájlod.

[ Szerkesztve ]

(#11599) 19870820 válasza Penge_4 (#11592) üzenetére


19870820
senior tag

Üdv.Ezt a tanúsítványos hiba javítást arra érted amit én írtam hibaként? :)

(#11600) Penge_4 válasza 19870820 (#11599) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, arra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.