Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) 19870820 válasza dqdb (#11300) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi ezek már be voltak kapcsolva. Nekem egy kész javascript kellett volna csak amugy amit fogok és bemásolok a többi közé a mappába. Ezekszerint ilyen nem létezik,mert úgy kellene csinálni. Mind1 azért kösz.

(#11302) Penge_4 válasza 19870820 (#11301) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem kell csinálni, meg van csinálva. Miután bemásoltad megnyitod a JS-t Jegyzettömbben és kicseréled a jelszó és a felhasználónév sorokat.

[
{ username: "buga_jakab", password: "kacsa" },
{ username: "bugajakabne", password: "cica" },
];

Például:

[
{ username: "felhasznalo1", password: "jelszo1" },
{ username: "felhasznalo2", password: "jelszo2" },
];

Utána elmented és használhatod.
A lényeg, hogy a példafelhasználók nevének és jelszavának helyére az idézőjelek közé írd a sajátodat.

(#11303) dqdb válasza 19870820 (#11301) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A mágusból nem lehet kinyerni a jelszavakat (főleg, hogy az a problémád, hogy állandóan elfelejti őket :D), de a belépéshez valahogyan a user JS-nek tudnia kell, azaz szerepelnie kell a forráskódban. Penge_4 magyarázata alapján remélem sikerrel jársz, nekem fejlesztőként annyira nyilvánvaló volt, hogy azt a részt kell átírni, hogy eszembe nem jutott részletezni jobban :B

A felhasználónév-jelszó sorok számát maximum kilencig növelheted, a Freemail főoldalán a Ctrl+Alt+1, Ctrl+Alt+2 .. Ctrl+Alt+9 billentyűk lenyomásával léphetsz be a listában előre letárolt első, második .. kilencedik fiókokba.

Egy megfelelő admin felülettel ellátott user JS, ami ezeket az adatokat local storage-ben tárolja, és a scriptet nem kell hozzá módosítani, sokkal elegánsabb megoldás lett volna, de ez megvolt 10 perc alatt, az pedig nem :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11304) Penge_4 válasza dqdb (#11303) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyébként ha már szóba kerültek a userJS-ek, lenne egy kér(d)ésem. :D
Volt nekem egy google relinker userJS-em, ami együtt is működött az oAutoPagerize-vel egészen addig, amíg meg nem újult a Google. Azóta csak az első oldalon működik, miután görgetek a további oldalakon nem alkalmazza a scriptet. Kerestem másikat, de ezt az egyet találtam, ami működik az aloldalakon is. Viszont ez csak direktlinkel és nem linkeli az eredeti oldalt alatta, mint a régi (a frames hülyeség nem kell).

Szóval nem tudnád megoldani úgy az oAutoPagerize-vel együttműködő JS linkeljen az eredeti tartalomra is a kép alatt, vagy az elsőt úgy, hogy együttműködjön az oAutoPagerize-vel (amelyik egyszerűbb a kettő közül)? :)

(#11305) dqdb válasza Penge_4 (#11304) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Estefelé ránézek majd. Látatlanban a plusz linkelést egyszerűbb megoldani, mint rájönni, hogy mi a másiknak a baja.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#11306) HelloWorld válasza 19870820 (#11299) üzenetére


HelloWorld
tag

Hát, ezek a srácok csak nem értik meg, mi a problémád...

Megnyitod a Jegyzettömböt, és belemásolod azt a kódot, amit dqdb írt.
Utána átírod a felhasználóneveket és a jelszavakat a kódban, már írták előttem, hogyan kell.
Utána elmented mondjuk freemail.js néven. Bármi lehet a neve, csak a kiterjesztése legyen .js, ez a lényeg.
Majd ezt a fájl bemásolod a userscript mappába.
Bár mentheted egyből a userscript mappába.

(#11307) Brutális eb


Brutális eb
addikt

silver star-nak :) ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11308) 19870820 válasza HelloWorld (#11306) üzenetére


19870820
senior tag

Köszi tőled az egyszerű segítséget.Ma meg is próbálom.Majd jelentkezek mi lett. :)

(#11309) sgergi


sgergi
veterán

- téves

[ Szerkesztve ]

(#11310) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Kéne nekem egy normális Divx lejátszó meg egy sima média lejátszó plugin.
Firefoxban működik mindenféle Divx lejátszó, de operában lejátsza a filmet és kész, nincs se play-stop gomb, se beletekerni nem lehet semmi, mediaplayer ugyan így. Mindent lejátszik, csak nincs play-stop, meg sáv.

Remélem érthető a kérés. Szeretném megállítani a videót, újra elindítani, vagy viszatekerni a feléhez, hasonlók, és ehhez kéne nekem 1-1 normálisan működő plugin.
Opera 10.60-ot használok.

Köszönöm előre is a választ!
Üdv!
Dudika

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11311) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Az után szeretnék érdeklődni, hogy opera mail-ben miként lehet beállítani, hogy az elküldött elemeknél ne a feladó, hanem a címzett látszódjon. Ha van is ilyen beállítás én vaksi nem látom sehol, ezért fordulok hozzátok. Hátha Ti tudtok ajánlani valami okosat. Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#11312) Penge_4 válasza kalasz (#11311) üzenetére


Penge_4
veterán

A gyári Sent mappában automatikusan az jelenik meg, az IMAP-os "Sent" mappákban pedig ugyan "From" van írva felül, viszont jól látható, hogy a nevek előtt ott van a "To:" és azok neveit írja ki, akiknek küldted a levelet, nem pedig végig a saját nevedet/címedet.

(#11313) dudika10 válasza dudika10 (#11310) üzenetére


dudika10
veterán

Senki nem néz divx-et vagy sima videot? :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11314) HelloWorld válasza dudika10 (#11313) üzenetére


HelloWorld
tag

Én csak flv-t nézek netről, meg nagyon-nagyon ritkán (évente 2x) tudomisén milyen kódolású avit.
Ha divx-re vágyom, belököm VLC-be a film címét (vévévé pont izébigyó pont hu per film pont avi), oszt meg :)

(#11315) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Kereső nemadott értelmi választ.

Hogyan ill. hol lehet kikapcsolni az opera auto frissítését, 10.5-től felfele?
Akarja a franc az újabbakat használni :F
Google-vel se találtam érdemi infót róla.

(#11316) Penge_4 válasza Mtbsrác (#11315) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Haladó->Biztonság

"Akarja a franc az újabbakat használni"

Mert? A 10.5x-től csak stabilabbak jöttek.

(#11317) brd


brd
nagyúr

Tudja valaki, hogy azt hogyan csinálja a youtube, hogy nem lehet az oldalán megjegyeztetni a jelszót? Fel sem kínálja az Opera, hogy megjegyzi. Ill. hogyan lehet megkerülni?

The only real valuable thing is intuition.

(#11318) kalasz válasza Penge_4 (#11312) üzenetére


kalasz
tag

Szia!
Köszi a gyors választ, az rendben van amit írtál, csak nekem ott kellene a címzett neve ahol a levelek vannak felsorolva: , amit sikerült nem túl szépen bejelölnöm.
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#11319) AtHoS válasza kalasz (#11318) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én 10.70b3452-t használok most és az általad linkelt levelező résznél nálam a Feladó helyén Címzett felirat szerepel és alatta a címzettek e-mail címei olvashatóak. Nem állítottam külön semmit ez-irányban

read-only mode on the forum

(#11320) Mtbsrác válasza Penge_4 (#11316) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

THX!

Mert innét sok oldal szétcsúszik köztük a ph is.
Meg nemjeleníti meg az eddig látogatott oldalakat csak negyedét,
ill. összemossa az eddig látogatott oldalak leírását.

(#11321) Penge_4 válasza Mtbsrác (#11320) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor nálad a hiba. Nem tudom mi, de sem én nem tapasztaltam ilyesmit, sem más nem panaszkodott az általam látogatott fórumokon (rajtad kívül) erre. Mindössze két regresszió van benne a 10.5x-hez képest, az egyik, hogy az IE9 tesztoldalon a Deep Zoom nem működik a másik, hogy bizonyos oldalakon (például torrentz.com) a faviconokon az átlátszó rész rózsaszín/kék lesz, bár ezek a javításokhoz képest apróságok.

Bug még van benne néhány, de többnyire a mindennapi böngészést nem érinti. Például a snap-links-re is tegnap csinált egy My Opera user egy alternatívát (amíg nem javítják az elm.DispatchEvent bugot.

(#11322) kalasz válasza AtHoS (#11319) üzenetére


kalasz
tag

Hali!
Én 10.60 3445-öt használok Xp alatt, de mióta az operát használom (9.xx) mindig ilyen volt a levelezőm. Soha nem tudtam meg változtatni, pedig próbálkoztam egy párszor.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#11323) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali. Hogy tudom operát rávenni arra hogy együtt működjön az orbitdownloader-el ?

Letölteni letölt de valami idétlen használhatatlan formátumba, átnevezni se lehet. köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11324) zodo


zodo
nagyúr

MyOpera beállításairól találok valahol egy hasznos oldalt, írást?
Kinézete érdekelne igazán, de CSS-hez nem értek és nem szeretném elrondítani.

(#11325) Penge_4 válasza zodo (#11324) üzenetére


Penge_4
veterán

Mármint a blogra gondolsz? A beállításaidnál felkínál vagy 20 különböző stílust

httṕ://my.opera.com/<felhasználóneved>/account/layout.dml

Ha kiválasztasz a Default-tól eltérőt, akkor felül megjelenik egy "customize" link. Ott színskálákat állíthatsz, meg ilyesmi.

De ha igazán testre akarod szabni, akkor kénytelen leszel érteni a CSS-hez, vagy keresni egy havert, aki mondjuk egy üveg sörért ért a CSS-hez. :D

[ Szerkesztve ]

(#11326) zodo válasza Penge_4 (#11325) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen. Stílusokat, szín palettát, stb. megtaláltam.

Értem akkor ezekkel kell játszanom. Gondoltam, hátha van egy "gyors lecke" vagy segédlet, hogy CSS ismeret nélkül is át tudom szabni a kinézetet.

Haladó fülön, mintha csak be kellene szúrni egy CSS kódot.
(tényleg nem tudom, hogy az mit takar)
pl. egy meglévő sablont lehetne beilleszteni, mint CSS kód? :B

(#11327) HelloWorld válasza Penge_4 (#11325) üzenetére


HelloWorld
tag

keresni egy havert, aki mondjuk egy üveg sörért ért a CSS-hez.

Jelen!
Bár nem vagyunk haverok, zodo, de a harmadik sör után már puszipajtások leszünk, a hatodik után meg akár testvérek is, ha akarod! :D

(#11328) zodo válasza HelloWorld (#11327) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi a felajánlást, de odahaza van olyan barátom aki ért hozzá. :R

(#11329) figyusz


figyusz
csendes tag

Sziasztok!

Firefox után szeretnék áttérni operára, fel is raktam de vagy 1 dolog ami nekem nagyon hiányzik és nem találtam még megoldást rá. Arra gondolok hogy ha van egy szövegmező akkor hogy lehet arra rávenni az operát hogy az oda beírt szöveget megjegyezze. Ez FF alatt megy. Pl: itk oldalán amikor meg szeretném nézni a nyelvvizsga eredményemet be kell írni egy hosszú kódot. Na pl azt szeretném hogy ne kelljen ezt a kódot minden alkalommal beírni, vagy kimásolni az emailból, hanem jegyezze meg, mint pl a webmailnál az email címet, de csak az email címet. Remélem érthetően írtam le. Előre is köszönöm a segítséget.

64 kb mindenre elég

(#11330) fatal` válasza figyusz (#11329) üzenetére


fatal`
titán

Évek óta könyörögnek a használók az AutoFillért és a fórumokban lévő szövegmegjegyzésért (elszállás esetén) egyelőre nem sikerült megoldaniuk és senki sem érti miért...

Esetleg tedd jegyzetbe és onnan be lehet emelni azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#11331) brd válasza fatal` (#11330) üzenetére


brd
nagyúr

A fórumos problémára részben van UserJS-es megoldás. Viszont figyelni kell, mert pl. a HWSW quick reply ablakában nem működik; valószínű, a hasonló módon működő helyeken sem fog (én eddig csak ezzel találkoztam, ahol ne lett volna jó). Úgy tudom, AutoFillre is van hasonló, de azt én nem használok, majd valaki más.

The only real valuable thing is intuition.

(#11332) fatal` válasza brd (#11331) üzenetére


fatal`
titán

Nekem ez a userjs a 10.5 óta nem működik :(

(#11333) Penge_4 válasza fatal` (#11330) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha ezt megírná valaki 10.50+ kompatibilisre, már az is valami lenne...

A jegyzetek helyett már az űrlapkezelő is jobb megoldás (Ctrl+F12->Forms), ami ugyanúgy legördül, mint az autofill a többi böngészőben. Egyetlen hátránya talán, hogy egyrészt nem oldalspecifikus, másrészt korlátozott mezővel bír.

Egyébként (attól függetlenül, hogy én amúgy utálom ezt a funkciót és máshol is kikapcsolom) tényleg nevetséges, hogy még nem implementálták. Főleg annak ismeretében, hogy a weboldalak kivételével mindenhol van autofill (gyorskereső mezőkben, akár a levelezőben, akár a Historyban, akár a süti és tartalomblokkoló gyorskeresőjében.

A userJS meg jó dolog, csak
1: HTTPS oldalakon a folyamatos confirm dialógusokkal kell szenvedni, mióta a Rafal-féle DLL patch sem működik 10.00 verziók fölött.
2: Vagy sütiben, vagy Local Storage-ban tárolja az értékeket. Utóbbi jobb, mivel nincs benne az évek óta jelen lévő bug, hogy csak domainspecifikusan működik (értsd: a www.example.com/forum/ alatt elmentett dolgokat az egész www.example.com-ra alkalmazza), de egyrészt oldalanként kell törölni, mivel a LS is cookie alapon működik (ráadásul nincs is olyan jó menedzselhetősége egyenlőre) és fordítva: ha törlöd őket akkor repülnek az így elmentett infók is.

(#11334) Baldric válasza Penge_4 (#11333) üzenetére


Baldric
csendes tag

Az ops-ből van nekem egy saját verzióm, ami működik az új operákban is, de én már nagyon régen módosítottam rajta annyit, hogy nem jegyez meg automatikusan semmit, csak egy billentyűkombináció lenyomása után, így talán sokaknak nem lenne megfelelő. De ha lesz egy kis időm akkor kezdek vele valamit.

(#11335) brd válasza fatal` (#11332) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy jól megnézted, amit linkeltem? Ez nem is létezett előtte, a 10.50-hez írták.

The only real valuable thing is intuition.

(#11336) Penge_4 válasza brd (#11335) üzenetére


Penge_4
veterán

Az a szövegdobozokban menti el a gépelt szöveget, nem a formokban.

(#11337) fatal` válasza brd (#11335) üzenetére


fatal`
titán

Akkor ez már másik, megnézem majd :)

(#11338) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Van egy apró, de annál jobban idegesítő gondom az Operával (10.70). A verzió szám igazából lényegtelen, mivel minden buildnál ugyanez a helyzet.
A gondom az, hogy mikor letöltök az Operán keresztül, néha percekig ellenőrzi a NOD32. Szerintem nem a NOD hibája, mivel más böngészőnél nincs ez a hosszú várakozás a letöltés végén. Megjegyzem, a NOD-ban nincs bekapcsolva az aktív ellenőrzés a HTTP védelem résznél.

[ Szerkesztve ]

(#11339) erdoke válasza Clemi (#11338) üzenetére


erdoke
titán

Más vírusirtóval viszont nincs ez a jelenség (AVG, Avast, MS).

A legjobb aláírás a héten

(#11340) Penge_4 válasza Clemi (#11338) üzenetére


Penge_4
veterán

Nekem a 3-as verzió óta ezt csinálta a NOD, minden böngészővel, a 4-esnél lecseréltem MSSE-re, mert elegem lett belőle.

(#11341) brd válasza Penge_4 (#11336) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, de én arra is válaszoltam. ;) Vagyis nem figyusz felvetésére írtam választ.

The only real valuable thing is intuition.

(#11342) g.gergo válasza Clemi (#11338) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nálam nincs ilyen probléma: NOD32 4.2.40.23 és Opera 10.60.

(#11343) Clemi válasza g.gergo (#11342) üzenetére


Clemi
veterán

Ez érdekes :F Ugyanazt a NOD verziót használom, és az operám is a legújabb.

(#11344) figyusz


figyusz
csendes tag

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem, egy egyszerű céges weboldalt készítettem, van benne egy flash menü, operában viszont nem lehet egyből rákattintani a menüre alul kiírja hogy kattintsak az eszköz aktiválásához, utána működik. Kiderült hogy valami licencelési ok miatt van ez. De arra lennék kíváncsi hogy nem lehet valami csellel megkerülni ezt? És hogy operában is simán lehessen használni a menüt? Arra gondoltam hogy esetg JavaScriptből meghívni a Flasht? Vagy az az egyetlen megoldás hogy flash nélküli menüt kell csinálnom ha azt szeretném hogy Operában is működjön az oldal? Lehet hogy ostoba volt a kérdésem de még sajnos csak ismerkedek a webfejlesztéssel. A válaszokat előre is köszönöm.

64 kb mindenre elég

(#11345) Baldric válasza figyusz (#11344) üzenetére


Baldric
csendes tag

Használj [swfobject]-et, az megoldja neked.

(#11346) Penge_4 válasza figyusz (#11344) üzenetére


Penge_4
veterán

De miért használsz menüre Flash-t? Ezzel kirekeszted a látogatók nagy részét. Bővebben: [link]

Továbbá, mivel a Flash, mint köztudott, elég különböző módon működik különböző hardvereken, sokszor a teljesítmény is irreleváns, így szvsz nem túl jó reklám egy céges oldalnak, ha a látogatónak 100%-ra pörgeti a procit, mert megkattan nála a Flash plugin.

Sok munkahelyen, iskolában és egyéb közintézményben éppen ebből az okból nincs is telepítve Flash. Ők akkor még a menüt sem tudják majd kattintani.

Ha stílusozni akarsz, arra ott a CSS3. Árnyéktól kezdve mindenféle effektet adhatsz neki. Még JavaScriptet is használhatsz helyette.

Esetleg ha az IE6-ot sem akarod kirekeszteni, akkor arra beállítasz egy user agent szűrést, hogy ha IE6, IE7 vagy IE8, akkor rakjon be egy GIF-et a CSS menü helyett. Vagy ha marad a CSS, akkor is kattintható és olvasható, maximum nem lesznek körülötte effektek.

Pár link: [link] (angol), [link] (magyar)

(#11347) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali

mini alkalmazást hogy tudok az előtérbe tenni hogy ne kelljen 80-at kattintani mire elérem ?

(nem külön panelba,vagy minek hívják, akarom kitenni oldalra hogy foglalja a helyet!)

köszi.

(#11348) Baldric válasza Penge_4 (#11346) üzenetére


Baldric
csendes tag

Véleményem szerint sem szerencsés a flash menü használata, de az ügyfél gyakran szeretné ezt, és megoldható úgy, hogy senki ne legyen kirekesztve emiatt, persze ehhez dupla munka kell, mert kell a flash menü, és a sima menü is.
Az swfobjectet írtam, mivel az eleve csak akkor fut le, ha van js, így js nélkül nem lesz flash menü (kell js a flash menü működéséhez is, szóval ez fontos), ha nincs flash, akkor pedig egy alternatív tartalom jelenik meg, ami alapesetben persze a sima nem flash menü.
Ráadásul egy nem pocsékul elkészített flash menü a procit sem fogja felpörgetni, legalábbis windowson nem.

(#11349) Penge_4 válasza #27441408 (#11347) üzenetére


Penge_4
veterán

Az Input context rész alatt megadsz neki egy kívánt billentyűparancsot, ami még nincs használatban az alul látható módon (tehát ha például a Ctrl+Shift+W-t szeretnéd, akkor így (idézőjelek nélkül): "w ctrl shift"

[ Szerkesztve ]

(#11350) #27441408 válasza Penge_4 (#11349) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ok köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.