Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-03 14:51:20

LOGOUT.hu

Ezt a fórumot azért hoztuk létre,hogy ne zavarjuk azon felhasználókat, akik még csak most ismerkednek a tablettel, vagy akár az Android rendszerrel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Sirlab 2.0


Sirlab 2.0
friss újonc

Szia, új vagyok (gondolom). :)

Elolvastam az összefoglalót, de nagyon biztos akarok lenni, mert nem az én nyelvem.
Szeretném tudni, hogy a 4.2.2-es táblagépem frissíthető-e a lehető legújabb verzióra.
Köszönöm


PS: Remélem, hogy nem vagyok idegesítő ""A tévedés joga fenntartva!"" :(((

(#4402) Aryes válasza Sirlab 2.0 (#4401) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Ez milyen tablet? Inkább a beállítások/táblagépről (vagy ha nem magyar, akkor a legutolsó menüpont) csinálj screenshotot, mert ez így elég semmitmondó, de a látható tárhely alapján azt mondom, hogy ezen már az utolsó fw fut, annak is a 6gigás mókolt változata, tehát ezzel nincs más teendőd, mint használni.

(#4403) Sirlab 2.0


Sirlab 2.0
friss újonc

Valójában a készüléken lehetséges legújabb verzióval rendelkezik.
De az fw-vel frissíteni lehet egy újabb verzióra (Open_dott, p89 vagy hasonló), mert ugyanaz a hardverük.
Frissíteni kívánom 4.4.4-re vagy nagyobbra (ha lehetséges)
Néhány további információ a táblagépről:

és itt egy youtube videó, ahol a táblagép látható (figyelmen kívül hagyja az oktatóanyagot):
https://www.youtube.com/watch?v=zNdTb4GuEHk

(#4404) Aryes válasza Sirlab 2.0 (#4403) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hmm... Szóval ez a táblagép nem is open dott, de szerinted azonos az open dott tablettel, ezért megpróbálnád feltenni rá az erre kiadott legutolsó 4.4.2 fw-t. Ha jól dekódoltam a hozzászólásaidat. Fordítóval írsz? :)

Valószínűleg a CPU-n kívül lehet még benne pár hardverelem, amiben különbözik: talán be sem fog bootolni; talán nem lesz hangja, vagy nem lesz töltés kijelzés, mint ahogy az open dott tablet a látszólag azonos hardverrel rendelkező teclast tablet romjával. Szóval én nem ajánlom. Mit nyersz vele?

Az összefoglalóban arról van szó, hogy amikor a srácok kísérleteztek a partíciók méretének növelésével, nem volt gyári open dott rom a helyreállításhoz, de az egyik teclast tablet romjával újra tudták éleszteni, ha nem bootolt be. Ekkor bootolt a gép, de nem volt hang és töltés visszajelzés. Ezután felmásolva az eredeti mmcblk0boot0.img és mmcblk0boot1.img image-eket, működött a gép, mint az új.

Ha szeretnéd megpróbálni ezt, javaslom, hogy először is csinálj mentést erről a két fájlról, a módszer az összefoglalóban olvasható. Az egész romot is meg lehetne próbálni lementeni, de azt sajnos nem tudom, hogyan lehetséges.

De én lebeszélnélek róla, a videó alapján nem nyersz semmit, funkcionalitásban talán még kevesebb lesz, de ugyanúgy elavult régi rendszer lesz rajta. Személyes véleményem alapján pedig a jelly bean volt a legjobb Android rendszer, már csak ezért sem cserélném le. :)

(#4405) cocska


cocska
tag

Üdv Mindenkinek!
Hátha valakinek volt már ilyen problémája mint nekem és tudna is segíteni....
tipus: OP3N DOTT
model : W032-C3
Tudom, hogy a tablet nem egy mai darab, de a 2 nappal ezelőtti lemerüléséig/kikapcsolásáig tökéletesen működött és az akksija is több órát bírt.
A hiba előtt youtube videó volt nézve, amikor is 15%-os töltöttségi állapotot mutatott az akku.
Feltettem tölteni és kicsit később láttam, hogy a tablet kijelzőjén van némi háttérvilágítás. Nem volt teljesen sötét a képernyő ezért tűnt fel. Nem reagált semmire, ezért a power gomb hosszú megnyomásával kikapcsoltam a tabletet. Azóta sajnos nem lehet bekapcsolni. Próbáltam minden gomb kombinációt, de nem reagál semmire. :(
Lekaptam a hátlapot és úgy mértem, hogy az akku veszi a töltést. Jelenleg 3,78 V-ot mérek töltés közben. Javítsatok ki ha ez nem azt jelenti, hogy veszi a töltést.
Pc-re eddig még sosem volt kötve. 1-2 hard resetet csináltam korábban a szükséges gomb kombinációval, és akkor simán újra lehetett indítani az alap android-ot.
Win10Pro-t (64 bit) használok, így kétlem, hogy arra találnék vmi progit amivel újra lehetne húzni a gyári ROM-ot.
Tudnátok valamilyen tanácsot adni, hogy hogyan tovább?

[ Szerkesztve ]

(#4406) Aryes válasza cocska (#4405) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Szerintem próbálkozz meg win10 alatt, úgy tudom volt, akinek sikerült. Ha máshogy nem, win7 kompatibilitás módban. Ezekkel a fájlokkal próbáld meg éleszteni. Ami fontos, hogy alaplapi 2.0 usb-re kösd (néhány laptop belső usb hub-ot tartalmaz, azokkal valószínűleg nem fog működni), a lehető legrövidebb usb kábellel (ha van 20cm, akkor azzal).

(#4407) cocska válasza Aryes (#4406) üzenetére


cocska
tag

Köszi a gyors reakciót.
A linken található drivers.zip-ből, csak ezt lehet feltelepíteni : 1_iSocUSB-Driver-Setup-1.0.1.exe
A 2-ik és a 3-ik fájlnál is arra hivatkozik, hogy a rendszergazda letiltotta ennek a programnak a futtatását. Rendszergazdaként futtatva is ez a hibaüzenet és Win7 kompatibilitási módot választva is ez az üzenet. :(

(#4408) Aryes válasza cocska (#4407) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos én ennyit tudtam segíteni. :( Rendszergazda fiókból futtatva, UAC teljes letiltása mellett is próbáltad már?

(#4409) cocska válasza Aryes (#4408) üzenetére


cocska
tag

A javaslatod után próbáltam de úgy sem. Bukó....

(#4410) DraXoN válasza cocska (#4409) üzenetére


DraXoN
addikt

vírusírtó is "letudja tíltani" ... esetleg ha fut olyan akkor azt is érdemes kilőni.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4411) cocska válasza DraXoN (#4410) üzenetére


cocska
tag

Köszi a tippet.
Win Deffender-en kívül nincs semmi más. Azt is kikapcsoltam hátha, de nem...

(#4412) cocska válasza cocska (#4411) üzenetére


cocska
tag

Ma este ismét volt egy kis időm ezzel foglalkozni, így sikerült Win10 alá feltelepíteni a #4407-ben említett fájlokat.
A Phone Flash Tool látja a tabletet, de egyetlen egyszer sem sikerült a flash-elés a Teclast-os flash fájllal. 20-ból 18x kaptam hibát úgy, hogy szépen megindul a flashelés lépésről lépésre aztán a
09/19/20 19:48:09.122 INFO : Port 4: XFSTK-STATUS SN: 74E9F218C2F0238D Firmware download completed. Continuing to OS...
üzenet után az alábbi üzenettel zárja a flashelést.
09/19/20 19:48:42.267 INFO : XFSTK-STATUS--Reconnecting to device - Attempt #40
09/19/20 19:48:42.267 INFO : XFSTK-STATUS--Detecting Intel Device - Timeout
09/19/20 19:48:42.806 ERROR : Port 4: IFW flash failed - SN : 74E9F218C2F0238D

20-ból 2x kaptam Windrv hibát, De azt is random...
3 féle kábellel próbálkoztam és USB 3 portba.

Van egy hosszú log fájl a folyamatról, de nem szívesen szemetelnél tele a topikot, de ha valaki lát benne fantáziát szívesen felteszem.

Jól gondolom, hogy innentől papírnehezéknek lehet használni a tabletet? :O

(#4413) Aryes válasza cocska (#4412) üzenetére


Aryes
nagyúr

Attól félek, hogy már először sem szoftveres oka volt a téglásodásnak. :( A nand chip szokása volt régebben meghalni, amikor lemerült az akkumulátor. Vagy csak úgy, minden ok nélkül. :U

(#4414) FMolnar


FMolnar
csendes tag

Helló srácok, ha esetleg érdekel valakit -->
https://hardverapro.hu/apro/op3n_dott_tablagep_7_85_col_android_4_4_2_0/hsz_1-50.html

[ Szerkesztve ]

(#4415) FMolnar válasza FMolnar (#4414) üzenetére


FMolnar
csendes tag

Ha valakit érdekel egy tökéletes állapotú, épp most raktam fel:
https://hardverapro.hu/apro/op3n_dott_tablet_android_4_4_2_tokeletes_allapotba/hsz_1-50.html

(#4416) Gery85


Gery85
tag

Üdv mindenkinek. Érdemes még foglalkozni ezzel a tablettel? Eddig anyukám használta, de most már elképesztően lassú lett. Csináltam egy resetet de nem segített.

(#4417) Aryes válasza Gery85 (#4416) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos eljárt felette az idő. :( Az eredeti gyári programokkal van értelme használni, frissíteni nem érdemes, mert az újabb frissítések (pl böngésző) már újabb rendszerekre vannak (?) optimalizálva, ez a hardver csak küzd velük. Van ami már nem is működik rajta, pl. youtube.

(#4418) Gery85 válasza Aryes (#4417) üzenetére


Gery85
tag

Igen észre vettem sajnos. Pedig emlékszem milyen fasza kis Tab volt ez. Yt kid még elvergődik rajta ha az ember ki várja.

A tervem az volt hogy felrakom rá a xiaomi homeot és mint univerzális távirányító és kamera kijelző lesz, le is tudom tölteni de ki fagy sajnos rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4419) Aryes válasza Gery85 (#4418) üzenetére


Aryes
nagyúr

Régebbi verziót próbálj meg.

(#4420) pane


pane
tag

Sziasztok
Telcast gyári rom-ra lenne szüksègem újraèlesztèshez.

(#4421) Aryes válasza pane (#4420) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#4422) pane válasza Aryes (#4421) üzenetére


pane
tag

:R

(#4423) N. Gabi


N. Gabi
csendes tag

Üdv !
Lenne egy ilyen tablettom ami behalt úgymond már pár éve nem működik semmit nem ír ki a kijelzője viszont a számítógép fel ismeri meg régen adott ki hangot is !
Próbáltam rá vissza flashelni a gyári rom-ot csak és ezt a hibát kaptam phone flash tool-on keresztül :
07/21/23 15:50:59.311 WARNING: Timeout "C:/Program Files (x86)/Intel/Phone Flash Tool/fastboot.exe" -s reboot bootloader
Mi a teendő ilyenkor ?
Minden fel van telepítve ami kell, és csak a gyári szoftvert akarom meg hogy működjön

(#4424) Aryes válasza N. Gabi (#4423) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia!

Két dolgot tudok javasolni.

Az egyik, hogy alaplapi, 2.0 portra dugd az eszközt (ne hub-ra, vagy például laptopoknál szokás a belső hub, amikor több külső port mögött egy belső elosztó van, ilyenkor másik gépet kell keresni. És a lehető legrövidebb USB kábellel. Vannak ilyen 20cm darabok, ha tudsz ilyet szerezni, vagy próbálj meg többet, a magyarázat az, hogy olyan alacsony szintű kommunikáció zajlik a flash alatt, amit könnyű bármivel megzavarni. Minden egyéb USB eszközt húzz ki a gépből.

A másik, hogy vidd el egy elektronikai hulladékot gyűjtő telepre, ahol gondoskodnak a megfelelő kezelésről. :))

(#4425) N. Gabi válasza Aryes (#4424) üzenetére


N. Gabi
csendes tag

Már próbáltam több portban is, sőt még xp-s gépen is próbáltam ugyan arra a problémára jutottam mindig ..
Csak érdekesség képpen szeretném még fel éleszteni
Esetleg más megoldás lehetséges amit még megpróbálhatok vagy tényleg esélytelen ez a hulladék technológia.. :))

(#4426) Aryes válasza N. Gabi (#4425) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerintem eleve hibás a hardver, talán a flash is sérült benne, engedd el. :N

(#4427) N. Gabi válasza Aryes (#4426) üzenetére


N. Gabi
csendes tag

Pedig örültem volna ha életre tudom kelteni , talán kicsit melengetem a chippet hátha az javvít rosszab már nem lesz :C

(#4428) BandiHUN


BandiHUN
veterán

Sziasztok! Kérdés lenne... van mód a tabot szoftverezni win 10 alól? Nem jutok egykönnyen xp-s géphez... és w10 alatt a phone flash tool újabb verziói mennek csak, amik nem boldogulnak a flash. xml-el, a tabot látja rendben amúgy.
Vagy mit rontok el? Az itteni feltett letöltésekben van ugyan tar.gz csomag is a mappában, de arra is kiírja, hogy nem flash file, a kicsomagolás végén.
Sajna a régi flash tool rendszergazdai parancssorral sem megy fel.:R:R:R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4429) Aryes válasza BandiHUN (#4428) üzenetére


Aryes
nagyúr

Win7 alatt még ment, az biztos. Honnan vetted az XP-t? 2016-os gép.
Esetleg kompatibilitás módban próbáltad?

(#4430) BandiHUN válasza Aryes (#4429) üzenetére


BandiHUN
veterán

Semmilyen komp. módban nem megy, egy blog oldalon találtam olyat, hogy win admin parancssorból betallózva manuálisan ment a telepítés, de már ugyanúgy adminisztrátorgond.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4431) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Google Play áruház újabb verzióját nem lehet sehogyan sem ráerőltetni ugye? Vagy az AliExpress appját? Így akkor újabb programokkal teljesen használhatatlan ez a tablet?

[ Szerkesztve ]

(#4432) kanyi51 válasza batyus086 (#4431) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen

(#4433) Aryes válasza batyus086 (#4431) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az már régebbi appokkal is használhatatlan volt évek óta. 😄

(#4434) DraXoN válasza Aryes (#4433) üzenetére


DraXoN
addikt

én is egy 5 éve csak könyv/manga olvasásra használom, meglepő de máig jó az akkuja :DDD a "teszkós kihajtható tok" már rég szétment.. elősször a külselye "málott" le (azt lekapartam és "szőrős" tokk lett :D)... de mostanában szemezek a széles ragasztószalaggal (nem az amivel csomagokat zárunk le, vastagabb, szűrke, "kézzel téphető" fajtával), mert a hajlatok mentén "reped" a tok (de kb 10 éves mostmár? vagy közelít).

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4435) Aryes válasza DraXoN (#4434) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az akkuja, na az tényleg jó. Meg szép a kijelzője. :K

(#4436) BandiHUN válasza batyus086 (#4431) üzenetére


BandiHUN
veterán

Netről lehet letölteni appokat, ami 5-ös android max, azok felmennek... pl. én csináltam belőle másodlagos kijelzőt, a Remote Desktop appal,kell egy kis kliens a PC-re, és remekül működik pl. Aida 64 monitorozni, vagy más, pl. Discord, akármi appot futtatni játék közben, és reklámmentes free az app+ a kliens. Hátránya egyedül, hogy picit késik a kép(közös wifi hálón kell lenni), de win szempontjából full rádugott monitornak látszik.

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#4437) Aryes válasza BandiHUN (#4436) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez jó ötlet, köszi! :R
A Microsoft felé RD appról beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#4438) BandiHUN válasza Aryes (#4437) üzenetére


BandiHUN
veterán

Spacedesk az app. :R

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.