Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23851) asuspc96 válasza bandus (#23850) üzenetére


asuspc96
senior tag

azért írtam úgy ahogy mert pl erőművek teljesítményét is így fejezik ki...érted, hogy gondolom..de köszönöm :K

asuspc96

(#23852) szg88 válasza Winner_hun (#23830) üzenetére


szg88
őstag

csak erősen szenvedve :O ;] :DDD

(#23853) neduddki válasza tbs (#23839) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tovabbi par millio forit az a rendszer, ami egint az egez szummat modositja resndezn

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23854) tbs válasza neduddki (#23853) üzenetére


tbs
addikt

Nem. Hidd el, körbejártam a témát pár éve. Van egy egyszer már építési engedélyezett passzívházról tervem, 2 független gépészszakértővel kiszámoltatva az energetika... Egy szónak is 100 a vége: még most is olcsóbb megépíteni és üzemeltetni azt az épületet, mint egy AKÁRMILYEN hagyományos fűtési rendszerűt...

A tervezők még mainapság is borzasztóan bele vannak ragadva a "rutinjukba". Az én tervezőmnek is kellett a 2 független gépész számítása az enyémen kívül, hogy le merje hagyni a kéményt... :DDD

A telek még megvan, de ez a kujva válságosdi elfújta a projektet azthiszem... :(

(#23855) tbs válasza asuspc96 (#23849) üzenetére


tbs
addikt

Lehet független épületet építeni, de... Erősen megkérdőjelezhető az értelme. Aminek látom értelmét, az a napkollektoros rendszer napelemes működtetése.

Az a baj a napelemmel, hogy nem tudod értelmes áron visszatáplálni a rendszerbe (nagyon sokat kellene betolni, hogy az elműnek megérje a házadig oda/vissza rendszerűvé bővíteni a hálózatát). Tárolni meg pláne.

(#23856) neduddki válasza tbs (#23854) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most en az altalam isert konkret esetrol beszelek, ami egy 80as evejben epult haz, kollektoros futeskorszerusitessek, egy szot nem beszeltem passziv hazrol, amit ugye mar a kedetektol ugy tervezek/tetek meg es epitem/tetetm
amit a ket haz tutaj allit, hogy a szurt feny nem eleg a futeshez, ill. megtereulesi ido 30+ ev, ha msot a mar meglevo 3.5M es kozltseghez meg hozzaadom az egyeb rendszerket az tovabbi penbe fog kerulni, amivel teljesn ki tudom valtani a fuggoseget, de az gye nem adgyak ma ingyen hozza ezert modosul a megterules is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23857) FehérHolló válasza asuspc96 (#23851) üzenetére


FehérHolló
veterán

A nagy kutya fülét, erőműveknél is GW-ot írnak, nem "GW-ot óránként"-et.

bandus: Én azért mértem már teljesítményt is. :P Mondjuk nem GW-os nagyságrendben.

tbs: Én a napelemet egyedül vízbontásra látom alkalmasnak hibrid kocsihoz..

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23858) neduddki válasza FehérHolló (#23857) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

metanol leszott anyero, fedelzeti wassetroffeloalitassal, v. direct metolcellat veszik elo meint?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23859) FehérHolló válasza neduddki (#23858) üzenetére


FehérHolló
veterán

Inkább privát, nem tudom, hogy mennyire publikus.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23860) tbs válasza neduddki (#23856) üzenetére


tbs
addikt

Régi épületet el kell adni, mert pont annyiba kerül a normális hőtechnikája, mintha építenél egy normális hőtechnikás házat. Egyetlen előnye, hogy időben durván elhúzhatod a költségeket, illetve ha sok mindent magad csinálsz, akkor "olcsóbb" (nem, de szeretik ezt hinni az emberek).

(#23861) lujó55 válasza tbs (#23860) üzenetére


lujó55
őstag

pedig de :K

(#23862) fokukac


fokukac
nagyúr

megpróbáltam beüzemelni a légkondimat, szétszedni, kitakarítani, de ez az "ozone" nevű kínai csodamárka olyan cizellált használati útmutatót adott, amiben az ábrák nem ábrázolnak semmit, a fordítás meg olyan, amilyen, és nem magyaráz semmit.
nem jutottam el a porszűrőig, pedig már két lemezt letéptem... :D

imádom az ilyen komoly termékeket :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23863) ToBeY válasza fokukac (#23862) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A miénkek szerencsére csak fel kell hajtani a tetjét és kipattintani a szűrőjét. Így könnyű tisztítani

(#23864) Tim82 válasza fokukac (#23862) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kínai légkondi?

Téged átb... vertek. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23865) Tothgera30 válasza fokukac (#23862) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyira komoly hogy szétszedni sem tudod rendesen ;] ?

#23866 venember83: Majd ebay-ról rendelünk egy átlag kínai gyármunkást, a lényeg hogy 140-150cm-től ne legyen nagyobb és 40-45kg-tól ne legyen több (bár ezek átlagos adatok a világ túlsó felén), hogy egy TV-s dobozba beleférjen. Azután ő majds szépen 5-10 perc leforgása alatt összeszereli és leteszteli, ráadásul minőség ellenőrzi is a készre szerelt terméket.

#23867 fokukac: Fotózd, érdekel, bár szerintem mindenkit a topicból! A drasztikusság nagyon jó dolog, spájszer, balta, kalapács után kell nyúlni, az a célszerszám egy klíma szét és összeszerzésénél, bár utóbbinál inkább a Duck Tape.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23866) venember83 válasza Tothgera30 (#23865) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez a jobbik eset. Nehogy pár óra múlva azért írjon, mert sikeresen szétszedte, de nem tudja összerakni. :DDD

(#23867) fokukac válasza Tothgera30 (#23865) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem merek elég drasztikus lenni :D
igazából akkor tudnám érzékeltetni rendesen, ha lefotóznám a használati utasítást, meg azt is, hogy hogy néz ki valójában... ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23868) Mawyx


Mawyx
senior tag

Reggel meló, a kaja kész, tudok mit vinni, kétfélét is.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23869) nike_ válasza Mawyx (#23868) üzenetére


nike_
addikt

Most már nyugodt szívvel engedlek el dolgozni itthonról...

;]

(#23870) Mawyx válasza nike_ (#23869) üzenetére


Mawyx
senior tag

:K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23871) tbs válasza Tothgera30 (#23865) üzenetére


tbs
addikt

Duct Tape...

(#23872) Tothgera30 válasza tbs (#23871) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elírtam na, van ilyen! De hogy legyen egy kis igazság is benne. Minél nagyobb mennyiségben használandó!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23873) Winner_hun válasza fokukac (#23862) üzenetére


Winner_hun
félisten

ha sok mindent magad csinálsz, akkor "olcsóbb" (nem, de szeretik ezt hinni az emberek)

Mikor menjek szétszedni?:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23874) concret_hp


concret_hp
addikt

este 11kor kell a tűzoltózenekar, mint egy falat kenyér :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23875) tildy


tildy
nagyúr

London, a kommunista part unnepli majuss elsejet:[link]
Igen, az ott biza egy Magyarorszagon tiltott jelkep.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23876) pohár válasza tildy (#23875) üzenetére


pohár
félisten

lehet nem ünnepelnék annyira ha ott is a szovjetek pöffeszkedtek volna ~45 évig :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23877) tildy válasza pohár (#23876) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, mondtam is munkatarsaimnak, hogy ezek szerint nem valoszinu , hogy tudjak mi a szocializmus meg a kommunizmus, csak hirbol hallottak rola.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23878) szg88 válasza tildy (#23877) üzenetére


szg88
őstag

Csak az elméletet nézik, amit olvastak valahol. Csak az megvalósíthatatlan.

(#23879) degu válasza neduddki (#23858) üzenetére


degu
senior tag

A metanol...az egy vegyulet,semmi mas!
Kocsiba teljesen felesleges hasznalni,sot! Karos!
Hosszu tavon tonkreteszi a motort,tobbet fogyaszt a kocsi,mint benyabol,es a tehenpasztoraink szep lassan felemelik a metanol arat arra a szintre,hogy lenyulnak igy is,meg ugy is!
Kiprobaltam! Nem valt be,es a motor is gyengebben teljesitett.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23880) neduddki válasza degu (#23879) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vmijje ugy erzem, nemerted, hogy itt h2-es hajtasrol van szo, ahol a metanolt tarolok, es a jarmu fedelzeten bontom, hogy h2-hoz jussak:- )
ugye ne mkell leirnom a ch3oh elonyeit a ch4-hez kepesst?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23881) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nnna. Végre az időjárásra nem lehet panasz. Nem kéne ma dógozni...az a baj. De már legalább melóidő után is marad pár perc-óra szabad amit világosban tölthetünk, és nem ázunk sz.rrá. Teljesen, egészen, abszolút jobb ilyenkor az ember hangulata.
Ráadásul a barackot is lefújtam végre. Remélem most már elkezd gyógyulni is. A szőlő meg látni ahogy nő. 24 óra alatt 3 centit.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23882) fokukac válasza BlacKSouL (#23881) üzenetére


fokukac
nagyúr

na ne már.
jó az idő?

nincs túl meleg? :P

Ui. remélem, amúgy, Te azért gyorsabban nősz... :D
(a hőtágulás nógrádban különösen nagy :P)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23883) fokukac válasza Winner_hun (#23873) üzenetére


fokukac
nagyúr

akármikor. :D

de tényleg, rossz hozzá a használati utasítás, azt úgy nem lehet leszedni, ahogy le van rajzolva.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23884) Viszlát válasza fokukac (#23882) üzenetére


Viszlát
addikt

a hőtágulás nógrádban különösen nagy

Ezt elsőre sikerült nadrágnak olvasni... :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23885) fokukac válasza Viszlát (#23884) üzenetére


fokukac
nagyúr

:DDD
hát, lehet, setítlelkünk ott is tágul... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23886) lujó55


lujó55
őstag

Nagy a szmog pesten már megint.
Beindult a hétköznap?

(#23887) BlacKSouL válasza fokukac (#23882) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jó. Pont.
Pont jó.

Én növök, nadrágban, nógrádban, mindenhol. Itt a tavasz, dagad a... ezt idén nem sütöttem még el. ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23888) venember83 válasza BlacKSouL (#23887) üzenetére


venember83
nagyúr

Dehogynem... [link].

(#23889) Winner_hun válasza venember83 (#23888) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hőgutát kapott a hirtelen jött melegben, nem tudja hogy mit ír.
:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23890) BlacKSouL válasza venember83 (#23888) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Á, az nem én voltam. Valaki behatolt a rendszerbe. Bár itt a behatolás kicsit megint kellően egy irányba mutató kifejezés.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23891) neduddki válasza degu (#23879) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

GYun eszembe hun probaltad a metanolt? atalakitas nelkul? es hany km utan tette tonkre a alkatreszeket?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23892) Mawyx


Mawyx
senior tag

q melegem van :O :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23893) Dylen válasza Mawyx (#23868) üzenetére


Dylen
aktív tag

hánykor kelsz hogy még kaját is csinálsz reggel?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#23894) Mawyx válasza Dylen (#23893) üzenetére


Mawyx
senior tag

Néha fél 5-kor :U
Így már tildyék is értik miért aludtam el náluk már vacsi előtt :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23895) Dylen válasza Mawyx (#23894) üzenetére


Dylen
aktív tag

Nem elég este megcsinálni?

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#23896) Mawyx válasza Dylen (#23895) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor meg annyival később fekszek le.
Nem mindig főzök és nem mindig kelek ilyen korán.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23897) kételkedem


kételkedem
addikt

A Nógrád megyében fekvő Patak közelében 35 °C-ig emelkedett a hőmérséklet. (Napi rekord: 31,7 fok - Szolnok, 1952) idokep.hu
1 hete még fűteni kellett esténként, most meg 30+ fok. :U

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23898) fokukac válasza kételkedem (#23897) üzenetére


fokukac
nagyúr

pedig a nógrádi kollega azért sír mindig, hogy ott van a leghidegebb... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23899) ToBeY válasza kételkedem (#23897) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak nehogy megint fűteni kelljen Júniusban mint tavaly vagy azelőtt...Inkább nyáron kéne ez meleg,bár én szeretem ezt a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#23900) BlacKSouL válasza fokukac (#23898) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem mindig, csak amikor itt van a leghidegebb. Olyan 90%-ában az évnek. :)
Hát de sírtam én a melegrekord miatt?

Index
"
Tíz forinttal olcsóbb lesz a benzin
A benzin literenként átlag 441 forint lesz péntektől.
A gázolaj ára 5 forinttal 436 forintra csökken.
Vége a görög csődnek
Az S&P a csődbesorolást a még nem csődben lévő országoknak járó legrosszabb minősítésre cserélte.
Szárnyal a forint
Az euró 283 forintot, a frank 236 forintot ért reggel.
"

Bár az vicces volt, hogy 1 órája még a "Szárnyal a forint" cím alatt közvetlenül a "Soha nem volt ilyen mélyponton a magyar gazdaság" cím figyelt ;]
De lesz még ennek böjtje...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.