Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23401) bobsys


bobsys
addikt

Felek lassan megkapom a szoporollert.
Tegnap nezem a credit kartya egyenleget van rajta 200 dolcsi. No worries, jon fizetes es kifizetem ma.
Reggel leulok a gep ele, belogolok netbankba, hogy akkor kiegyenlitem erre nezem es majdnem fullra fel van toltve, 150 dolcsival vagyok alatta. WTF fej.
Hivom a bankot, hat o is latja hogy megnott az available balance de nem tudja miert o sem lat semmi jovairast.
Ellenben eltunt az egyik repulojegy fizeteserol szolo record. Se hire se hamva, hogy 13-an vettem volna repulojegyet.
Nosza hivjuk a Qantast. Kislany lassa a bookingot es azt mondja teljesen rendben vagyunk, a penz tuti megerkezett hozzajuk, mert addig nem kerul confirmend es reserved statuszba.

Persze nam banom en az a plusz lovettat, de felek ha nem talalom ki mi tortent, par honap mulva levonjak szo nelkul vagy valahol feluton Europa es Ausztralia kozott nagyon beszopjuk.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23402) kraftxld válasza bobsys (#23401) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen, hogy eltűnt a terhelés pár napra, aztán utána simán lezúzták a kártyáról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23403) bobsys válasza kraftxld (#23402) üzenetére


bobsys
addikt

Hadde ezt igy hogy. 5 nap utan eltunik a fizetes rekordja, annyival tobb lovetta lesz majd megint lehuzzak? Mikozben a Qantas szerint fizetve?
Nagyon nincs valami rendben akkor a rendszerrel.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23404) kraftxld válasza bobsys (#23403) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ugyanez történt, a Lenovo-tól rendeltem a T520-at, simán már shipped státuszban volt a gép amikor egyszer eltűnt a zárolás a számláról és elérhetővé vált a pénz. Simán átdobhattam volna a megtakarítási számlára, aztán nem tudom hogy szedték volna le.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23405) bobsys válasza kraftxld (#23404) üzenetére


bobsys
addikt

Remek. Ezzel csak az a bajom, hogy igy toppon kell tartani a kartyat, mert a jegy a rendelkezesre allo kredit 85%-a volt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23406) venember83 válasza Winner_hun (#23400) üzenetére


venember83
nagyúr

Pedig ez egy Scirocco. Ilyet is tud a VW.

(#23407) Dylen


Dylen
aktív tag

Van olyan a munkatörvénykönyvben, hogy nem kötelezhető a dolgozó ünnepnapon dolgozni? Tudja valaki? Én nem találom.

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#23408) kételkedem válasza Dylen (#23407) üzenetére


kételkedem
addikt

Az Mt. értelmében (Mt. 125. §. (5) bekezdés) munkaszüneti napokon a munkavállalóknak nem kell munkát végezniük, kivétel:

Megszakítás nélküli munkarendben,
A rendeltetése folytán e napon is működő munkáltatónál, illetve ilyen munkakörben foglalkoztatott munkavállaló esetében

Továbbá az Mt. 127.§ (1) bekezdése alapján nincs törvényes akadálya a munkaszüneti napon történő foglalkoztatásnak, ha a munkavégzés baleset, elemi csapás vagy súlyos kár, továbbá az életet, egészséget, testi épséget fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, illetőleg elhárítása érdekében szükséges.

munkavégzés ünnepnapon
rendkívüli munkavégzés

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23409) Dylen válasza kételkedem (#23408) üzenetére


Dylen
aktív tag

köszönöm!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#23410) bobsys válasza bobsys (#23401) üzenetére


bobsys
addikt

Expediat felhivtam .Naluk is minden ok. Bugos a rendszer valahol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23411) gaborbol válasza bobsys (#23403) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem olyan volt kb 2 eve, hogy Washington-BP oda-vissza es soha nem vontak le, azota sem :)
Megjott a confirmation, minden rendben volt, megvolt az utazas minden gond nelkul....Sokat javult az a legitarsasag azota a szememben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23412) bobsys válasza gaborbol (#23411) üzenetére


bobsys
addikt

Ebben remenykedem. Majusban ugyis szeket kell majd foglalni ha addig nem vonjak akkor megvesszuk az exit row szekeket, mert elni tudni kell :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23413) gaborbol válasza bobsys (#23412) üzenetére


gaborbol
őstag

Hahaha :)

Most mar jopar emberrel talkoztam itt, es rengetegen mondjak, hogy turista osztalyrol ingyen felraktak oket elso osztalyra, ilyen olyan okbol kifolyolag.
Ha bakker azert en is megyek minden fele mint gep, de velem meg soha nem fordult elo :(

Azert az atlag 750 dodos jegyhez kepest a 3K-s elso osztaly annyira nem vonzo szamomra, bar multkor kaptam akcios ajanlatot 2k-ert, de inkabb kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#23414) bandus válasza bobsys (#23412) üzenetére


bandus
veterán

szegények..:) [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23415) Mawyx


Mawyx
senior tag

Szombaton munkanap? Nemá :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23416) kételkedem válasza Mawyx (#23415) üzenetére


kételkedem
addikt

A héten a mai az utolsó munkanapom! ;] :P

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23417) Mawyx válasza kételkedem (#23416) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jó neked :)

Felvettek valakit ugyanilyen munkakörre, mindig is egy ember végezte ezt a melót. Lehet jobb ha erősen keresek melót? Abbahagytam a keresést, mert fel se hívtak sehonnan, nem láttam értelmét, ahová mehetnék kevesebb a fizu, más helyre meg nem vesznek fel.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23418) tbs válasza kételkedem (#23416) üzenetére


tbs
addikt

Kirúgtak az előbb..? :O

(#23419) kételkedem válasza tbs (#23418) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem, szabit kaptam a hét hátralevő részére! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23420) tbs válasza kételkedem (#23419) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#23421) Mawyx válasza kételkedem (#23419) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem is kéne egy hétköznap ügyet intézni, de nem megy. Jó lenne egy 12 órázós meló, ahol pl 5nap meló, 5nap szabad és a szabadnap nem hétvégére esik, hanem mikor hogy. Vagy egy igazi infós meló, ahol kötetlen a munkaidő, lenne egy irodai törzsidő, de lehetne otthonról melózni... így napközben elmehetnék ahová kell, mert akkor vannak nyitva, este be tudnám pótolni a melót, de ezek kemény programozós melók...a lényeg, hogy ez így nekem nem jó, de ez van. sóhaj-sóhaj

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23422) kételkedem válasza Mawyx (#23421) üzenetére


kételkedem
addikt

Dolgoztam 24/48 -ban kb 12 évig. Az éjszakák néha eléggé megviseltek, ünnepnapon keserves volt 24 órát egy üres telepen eltölteni, de azt nagyon szerettem, hogy egy nap meló után jó esetben 2 napig odamentem ahova akartam.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23423) szg88 válasza kételkedem (#23422) üzenetére


szg88
őstag

Őrként? Főleg ha vmi világvége helyen vagy egyedül. Én is nyomtam egy ideig, de mi hárman voltun különböző poszton. Állandóan félálomban voltam :U

(#23424) Mawyx válasza kételkedem (#23422) üzenetére


Mawyx
senior tag

Engem ez idegel ki, hogy egyszerűen nem tudom elintézni a dolgom. Múltkor orvoshoz is sikerült meló után elmennem, de ehhez kellett valaki barát, akinek olyan a munkaideje, hogy munkaidőben oda tudott menni személyesen eljárni az ügyemben, de nem lehet mindig ráakaszkodni és megint kellene valami, már rengeteget segített, kitaposta za ösvényt, de most már nekem kéne odamenni személyesen.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23425) Viszlát válasza Mawyx (#23424) üzenetére


Viszlát
addikt

Székesfehérvári IBM-nél nem próbálkoztál még? Nem tudom mennyit adnak most, de többnyire két- vagy háromműszakos melók vannak és infó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23426) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Találtam ma egy ilyet, hogy "Pályakezdő és Diplomás Álláskeresők Közvetítő Irodája".
Furcsa, hogy ennek az irodának nincs weboldala. Legalább is Én nem találtam meg. Mindenképpen fel kellett hívni drága pénzért, hogy megtudjam, milyen okmányok kellenek a regisztrációhoz. :U

Abból indult ki az egész, hogy egy hirdetésben láttam, amint ez a közvetítő pályakezdőket keres biztonsági őri munkára valahova Pestre. Ok, de a megadott telefonszámon nem tudok emberrel beszélni. Csak egy gép kántálja végig a legfontosabbakat. Így a hirdetett munkáról sem tudtam meg semmit. :(

Holnap meglátjuk. Úgyis megyek pár helyre pofavizitre. Oda is benézünk öcsémmel és haverral.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#23427) gaborbol


gaborbol
őstag

Legjobb ceg komolyan mondom. Nemsokara koltozik a cegunk egy sokkal nagyobb helyre.
Ma jott egy email a tulajoktol, hogy batran lepjunk be ide: [link] felhasznalonev/jelszo Itt latjuk az aktualis epulet alaprajzat, irodak, mosdok,raktar, koferencia terem stb.

Ha akarjuk dozeroljuk le az egesszet, es allitsunk fel sajat tervet, ki mekkora irodat szeretne hol-hogyan helyzekedjen el stb...

[ Szerkesztve ]

(#23428) Csyppa válasza gaborbol (#23427) üzenetére


Csyppa
senior tag

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#23429) bandus


bandus
veterán

unatkoztam: [link]

ezek alapján nem sok jót jósolok idén nyárra...

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23430) bobsys válasza gaborbol (#23413) üzenetére


bobsys
addikt

En ilyen embert meg nem lattam. Olvasni olvastam, de latni nem.

(#23414) bandus: hehe, qantas mindig is tudott vetiteni, amugy jah $120 kicsit soknak tunik utankent es ulesenkent az exit rowhoz, international jaraton, de egy syd-lax uton nem jonne rosszul, mert aludni kene eppen (reggel 10kor indul a gep es aznap reggel 7re er oda)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23431) Mawyx válasza bobsys (#23430) üzenetére


Mawyx
senior tag

Időutazás, király :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23432) BlacKSouL válasza bandus (#23429) üzenetére


BlacKSouL
addikt

és vajon a doppingtesztek számában hanyadikok leszünk? és mennyin bukunk el?

amúgy meg lehetne már melegebb, mert kurvahideg van és már unom

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23433) pohár válasza BlacKSouL (#23432) üzenetére


pohár
félisten

holnap jön a melegedés, neféjjé! :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23434) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szép jó estét kívánok! :))

Átlépte a blogom a "3000 lekérés 30 nap alatt" lélektani határt. Oké, csak számomra lélektani határ. Na, de akkor is, ez jó. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23435) venember83 válasza Algieba (#23434) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg ezt te látod. A látogatók nem, tudtommal.

(#23436) concret_hp válasza bandus (#23429) üzenetére


concret_hp
addikt

én mondjuk az aranyat raktam volna a tengelyre, nem a bronzot, milyen mérnök lesz belőled így? :U pont a lényeg látszik nehezebben :(

amúgy ja akárhogy is nézzük gazdaságiasodik a sport az utóbbi 20-30 évben, abban meg hát mondhatjuk, hoyg enm vagyunk jók :(

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23437) degu


degu
senior tag

A statisztika *varazslata*...
Iden 60.000-el kevesebb regisztralt munkanelkuli van,mint tavaly! :C
Eljen!Mivel 600000 a regisztralt munkanelkuli-ez 10% csokkenes!
Ennyi UJ munkahely letesult?!
/Ha szamitasba vesszuk,hogy evente 30.000-tobbnyire fiatal,munkanelkuli menekul kulfoldre,akkor mar az egesz nem igaz...annyira... :F
De nem hangzik rosszul...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23438) Algieba válasza venember83 (#23435) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kiraktam a számlálót. Bárki láthatja. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23439) concret_hp válasza degu (#23437) üzenetére


concret_hp
addikt

plusz egy nagy generáció kezd nyugdíjba menni (ötvenes években születettek) és jelentősen kisebbek jönnek (80as évek második fele, 90es évek) a munkaerőpiacra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23440) Algieba válasza concret_hp (#23439) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ez a generáció fog elsőként meglepődni, mert nem igazán lesz miből fizetni nekik a nyugdíjat, vagyis a mindenkori kormány emelni fogja a nyugdíjkorhatárt és mindenféle módon akadályozni a népes korosztály nyugdíjba menését.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23441) degu válasza concret_hp (#23439) üzenetére


degu
senior tag

ötvenes években születettek

Szulettek...mivel szulette"k oket! /Ratko-korszak/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23442) bobsys válasza bobsys (#23430) üzenetére


bobsys
addikt

Nah, ujra levontak :(

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23443) Mawyx válasza Viszlát (#23425) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nem próbálkoztam, az oldalukat nézegetem, de csak nézegetem, kell a jó angol, másrészt meg vidékinek mindenki azt mondja költözzön a fővárosba, itt van meló és jól lehet keresni, aki meg felköltözik az költözzön vidékre? Bp-en szeretnék maradni. Néztem a Merci gyárat is, diplomás melókhoz kell a nyelv, betanítotthoz meg valami szakma, de az is baromi messze van.
Vidéken tök durva, ismerőeim gyári melósok, vagy pl telepen vannak minimálért, kiemelnek közülük egyet, az kap nettó fél millát mint telepvezető, a többi meg ugyanolyan végzettséggel (max gimi, esetleg valami okj) minimált, azt is sokszor feketén. Nem ám kapna mondjuk 200k-t, még az is több mint dupla, nem, fél misi befigyel egy vidéki porfészekben :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23444) Viszlát válasza Mawyx (#23443) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem ismerjük egymást, de talán nem haragszol meg ha leírom az őszinte véleményem. :) A Pest-Szfvár távolság körülbelül 60 km, pitiáner távolság, de egyébként is rengetegen járnak le, szóval még csak tömegközlekedni sem kéne. A másik dolog, hogy azt nem nagyon értem, hogy te most azért mentél Pestre, mert valakik azt mondták, hogy oda kell menni? Szerintem meg oda kell menni ahol munka van, ahol a céljaidat meg tudod valósítani, vagy közbenső lépésként tudsz készülni a következő lépcsőfokra. Tényleg nem bántó szándékkal írom, de kicsit úgy tűnik, hogy elvesztél valamiféle ábrándban és élből lepattintasz mindent, ami nem illik bele az elképzelésedbe. Így baromi nehéz lesz munkát találni.

A fehérvári IBM nem egy kánaán, de arra tökéletesen jó, hogy elfogadható pénzt keress, informatikában dolgozz és rengeteg lehetőség van fejlődni, céges és egyéb tanfolyamokat megcsinálni, fejleszteni magad. Nem mellesleg referenciának sem utolsó. Ezt 60 km miatt elvetni, főleg úgy, hogy az itt látottak alapján semmi lehetőséged nincs viszonylag hosszú ideje, nekem nagyon nagy luxusnak tűnik.

A jó angolról meg annyit, hogy szokásos duma, legyen meg az alap, aztán napi használatban majd úgyis belejössz. Vettek fel oda már olyan embert, aki a saját nevét is csak dadogva tudta elmondani angolul. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23445) Mawyx válasza Viszlát (#23444) üzenetére


Mawyx
senior tag

Figyelj itt van hol laknom, nem fogok Fehérvárra cuccolni, ha mondjuk 50ezerrel többet keresnék is, akkor lennék ugyanitt és szakítani kéne a párommal is.
De az meg tényleg nevetséges, hogy csak úgy küldözgetitek az embert vidékről Pestre, onnan meg vidékre. Ha Pesten nem találok a jelenleginél jobbat, akkor majd vidéken igen, ahan persze jó, csomagolok is.
Álom, hogy a fővárosban találjak, jó akkor legyen az. Ahogy ezt találtam, ugyanígy lesz másik is ha oda kerül a sor.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23446) NoLF válasza Viszlát (#23444) üzenetére


NoLF
addikt

veszett fejsze nyele.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23447) bandus válasza Mawyx (#23445) üzenetére


bandus
veterán

mert szerinted fehérváron nem találnál albérletet? :)
az a baj, hogy nagyon elégedetlen vagy a mostani állásoddal, viszont tenni meg nem mernél azért, hogy máshol sokkal jobb munkát találj.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23448) Viszlát válasza Mawyx (#23445) üzenetére


Viszlát
addikt

Tényleg nem akartalak megbántani, főleg küldeni nem akarlak sehova, azt se tudom ki vagy. Az az egy biztos, a folyamatos panaszkodástól semmi sem fog se megváltozni, se jobb lenni. De a legjobbakat kívánom neked! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23449) tbs


tbs
addikt

Srácok, van aki kicsit könnyebben mozog, van aki kicsit nehezebben. Habitus kérdése.
Kész szerencse, hogy Ti könnyen mozogtok :R , de ne fikkantsátok már a nehezebben mozdulót a különbözősége okán. Higgyétek el, hogy nem bacogatásra van szüksége.

#23448, Mr. PáPá: Jól látod. Van aki szeret panaszkodni és van aki nem. Habitus kérdése. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23450) Viszlát válasza tbs (#23449) üzenetére


Viszlát
addikt

Én kérek elnézést, de az indító hozzászólásom tisztán segítő szándékkal íródott, ha csesztetni akarnám, az máshogy nézne ki. :) Egyébként azzal meg sosem értettem egyet, hogy mindenkit meg kell hagyni a maga kis levében, legtöbbször pontosan a folyamatos piszkálásra van szüksége az emberek nagy részének, mert magától nem jut el a megoldásig. Azonban a leányzót nem ismerem, így ez nem az én hatásköröm, éppen ezért gondoltam, hogy néhány gondolattal próbálom megvilágítani számára a dolgok másik oldalát.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.