Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23051) tbs válasza McKane (#23049) üzenetére


tbs
addikt

Ríasztóóó/custom immo.

(#23052) fokukac válasza McKane (#23049) üzenetére


fokukac
nagyúr

hi!

nem tudok okosat mondani, nekem nincs ilyen.

Btw, Géza (GZA-531) hamarosan betölti a 13-at, de kaptam levelet a suzukitól, hogy menjek el hozzájuk, ingyen kicserélik az első lengéscsillapítókat, mert rájöttek, hogy veszélyes...

mutassatok még egy autómárkát, ahol törődnek veled, 13 év után!

ui. már tavaly is kaptam ilyet, nem igazán érdekelt... erre egy évre küldtek még egy másikat. :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23053) szg88 válasza McKane (#23049) üzenetére


szg88
őstag

:DDD

(#23052) fokukac: nekem már kicserélték.

[ Szerkesztve ]

(#23054) lujó55


lujó55
őstag

Ma egész nap olyan fejfájásom volt, hogy a szememből ömlött a könny.
Ez nem az első migrénes eset. Kész vagyok, totál frontérzékeny lettem. Csak tudnám mitől alakult ki. :O

(#23055) Viszlát válasza lujó55 (#23054) üzenetére


Viszlát
addikt

Pajzsmirigyed rendben? (Nem akarok ördögöt falra festeni, csak sok ismerősömnek volt tünet az egyre sűrűbb migrénes fejfájás.)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23056) kételkedem válasza fokukac (#23052) üzenetére


kételkedem
addikt

Apósom Szuzija alól tavaly nyáron egy forgalmas kereszteződésben tört ki a lengéscsillapító. Blokkolta a fél város forgalmát, de szerencsés volt, hogy nem valami kátyús úton 90-nél történt ugyanez!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23057) Winner_hun


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23058) Tothgera30 válasza McKane (#23049) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem ott a vonóhorog-utánfutó index visszajelzője van (pontos nevét nem tudom) :B .

ui.: Ma rokonság, ismerősi kör letudva, holnap lazulás lesz, valószínű hogy uszoda közelébe megyek (mert rám férne), ha nem lesz tömeg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23059) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha az ember olyan hírre lel, amihez egy pici köze van, még nagyobb a döbbenet és a megrendülés. Az egyik facebookos ismerősöm lánya meghalt. Megtaláltam a tűzeset hírét az indexen. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#23060) BlacKSouL válasza fokukac (#23046) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nem. ez havi, HUF, és Nógrád megye

ha ügyes vagy, és meg vannak veled elégedve, 5 év alatt feltornászhatod magad akár a br. 200k-s szintig is. és nagy eséllyel azzal a cégnél akkor épp dolgozó irodisták 80%-ánál magasabb bért kapsz(mert átlagosan 1, max 2 évet töltenek el a cégnél). nem beszélve arról hogy a fizikai dolgozók 100%-ánál kétszer többet.
ha valaki a cégnél 300k-t keres, azzal a jelenleg ott dolgozó 170-180 ember közül a 10 legjobban keresőben benne van. ha pontosak a nemhivatalos értesüléseim. de ehhez menedzsernek kell lenni, és 6-7-8 éve ott dolgozni, meg eleve magas kezdővel bekerülni.

és mindig akad valaki, aki diplomával, nyelvvizsgával, 1-2 év munkatapasztalattal eljön 130k-ért. akkor minek fizetnének többet?

úgyhogy aki tőlünk nyugatabbra van, az egy szót se szóljon..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23061) bandus válasza BlacKSouL (#23060) üzenetére


bandus
veterán

omg :(
netto 200k-ért sem kezdenék el dolgozni, basszus, nemhogy bruttó 130-ért. szomorú, hogy milyen a helyzet az ország egyes területein.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23062) concret_hp válasza bandus (#23061) üzenetére


concret_hp
addikt

bp-n (+ esetleg a nyugati országrészen kívül) kívül pedig ez a mai helyzet :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23063) bandus válasza concret_hp (#23062) üzenetére


bandus
veterán

itt az oroszlányi ipari parkban meglehetősen jól keresnek a mérnökök, meg úgy a fizikai dolgozók is. amit blacksoul mondott, annak kapásból a dupláját, de pár év után a tripláját is. érdemes lenne megfontolni a költözést :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23064) tildy válasza bandus (#23061) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat , pedig egy kezdonek ritka esetben realis a netto 2k. Nekem az volt otthonletem alatt 2 ev fejlesztoi tapasztalattal a teteje, nemhogy kezdet...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23065) bandus válasza tildy (#23064) üzenetére


bandus
veterán

végzettségtől függ szerintem. egy jó, keresett műszaki diplomával (infó, villamos vagy gépészmérnök) ez a pénz kezdőként is simán megkereshető szerintem, ha tud az ember tisztességesen angolul, meg van néhány hónap gyakorlata.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23066) tildy válasza bandus (#23065) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerinted. Szerintem a mostani otthoni helyzetben nem. A realisabb inkabb a netto 150 kezdo.
Nem hinnem, hogy az en infos es villmernoki diplomam ne lenne keresett. ( de ez is milyen mar oyyhon, lenyegtelen mit tudsz, mutasd a papirt)

Mint mar irtam, nekem ez volt a plafon, amit otthon elertem. ( ugy, hogy elotte mar min 4 evet info teren lehuztam) Most se nagyon lenne 230 nettonal tobb.

De egyszeruen ebben a gazdasagi helyzetben, ha gyors novekedest akarnak, akkor vagy profikat vesznek fel, 300 folotti berert, vagy minnel olcsobban alkalmaznak kezdot.

De szerintem nezz korul, probald ki magad :) Nem akarom letorni a lelkesedesed, de sajnos joval pesszimistabb vagyok ebben a temaban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23067) tope


tope
addikt

Kellemes Húsvétot mindenkinek

(#23068) tbs válasza bandus (#23061) üzenetére


tbs
addikt

Lesz még hoppá az életedben, úgy érzem... :DDD

(#23069) degu válasza tbs (#23068) üzenetére


degu
senior tag

Az artistaiskolaban.../csak ott elkapjak,aki zuhan!/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23070) FehérHolló válasza tildy (#23066) üzenetére


FehérHolló
veterán

Minden mostanában műegyetem MSc-t végzett kollégám 220k nettó felett helyezkedett el (kezdőként). Volt, aki 340k nettót kapott/kap az egyik multinál, mert épp indult egy új projekt és nagyon kellett nekik az ember.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23071) concret_hp válasza tildy (#23066) üzenetére


concret_hp
addikt

kezdőként is prónak kell lenni :)

szerintem sem irreális amiket bandus írt, csak jónak kell lenni, én ahogy tudom ilyen 200K netto körül lehet keresni pályakezdő infósként, és elég hamar tud emelkedni, jópár évfolyamtársam duplája körül keres (2004-ben kezdtük az egyetemet) nem állítom, hogy mindenki keres ennyit nyilván, de azért az sem írja le a helyzetet, hogy ne lehetne ennyit keresni.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23072) bandus válasza tildy (#23066) üzenetére


bandus
veterán

Van olyan ismerosom, akit ennel joval tobbert vettek fel kezdokent, meg nem fejezte be a sulit sem,es no is raadasul. Azota uj munkahelyen meg nagyobb fizut kap, es barmifele hatszel nelkul jutott be oda.
Persze nem ez az atlagis, de en bizom benne.. itthon 200k alatt nem kezdenwk dolgozni
..ha nem jon ossze, irany kulfold. Ha ottse jon ossze, akkor fogok elkeseredni, es elkezdek asztalosnak tanulni :D az egy szep szakma, tuti az lennek ha nem jovok egyetemre.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23073) fokukac válasza concret_hp (#23071) üzenetére


fokukac
nagyúr

BME-s végzettséggel szerintem sem elérhetetlen, de látni kell, hogy minden másra ma kicsi a kereslet.

amúgy nem irígylem azokat, akik most kezdők, nagyon nem egyszerű most.

Pár évvel ezelőtt símán elérhető volt kezdőbérként a br. 250, és onnan könnyen lehetett duplázni, ha jó voltál, de ma már nincs így.

az én kezdő bérem br. 90 volt 2001-ben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23074) tope válasza bandus (#23072) üzenetére


tope
addikt

A mai magyar "átlagbér" az 140-150.000 nettó körül van, szóval a te 200.000 nettó fizetésed az kicsit sok így, igaz gondolom nem 1 "eldugott" helyen akarsz dolgozni, hanem Pest a cél, mert ott adnak ennyit kb. kezdőnek. A vidék meg le van nagy ívben szarva, ez a nagy harci helyzet, örülhetünk, hogy van hol dolgozni, nem hogy még ennyit keressünk. Én is váltanék szívesen, de az infó szakma nem dúskálkodik nagy munkaerőpiaccal, illetve teli a piac álláskeresővel.

(#23075) fokukac válasza fokukac (#23073) üzenetére


fokukac
nagyúr

egyébként még valami: azért se legyenek illúzióitok, mert ilyen pangás a gazdaságban nem volt 20 éve, és ez pontosan látszik a hirdetett állásokon, és azok számán...

Mindenki körbetartozik mindenkinek, vagy a csőd szélén tántorog, de még aki nem, az sem ruház be, senki nem vesz fel embert, mert nem tudja, hogy mit hoz a holnap, mikor hoznak egy új, a gazdálkodást, a pénzügyi kereteket felborító törvényt/különadót/bérkompenzációt, stb.
Szóval nagy szarban vagyunk, jórészt a kormányunk naaagy szabadságharca miatt, intézményi, bizalmi válság is van, és ez új.

igazából pont ezért ideális az időpont lelépni innen.
persze, ez minél fiatalabb vagy, még annál könnyebb.
akinek már van családja / lakása / hitele, sokkal nehezebben mozdul.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23076) bandus válasza fokukac (#23075) üzenetére


bandus
veterán

gyors rá is kerestem valami munkára, pl londoban. első angol job portal, az én végzettségemmel, szakterületemen, tapasztalattól függően évi ~30-100k fontig hirdetnek állásokat. ennek az alsó vége mennyire számít jónak ott, mennyire lehet jól megélni belőle?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23077) FehérHolló válasza fokukac (#23075) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez azért bullshit, mert nemrég vettek fel egy itthon terjeszkedő osztrák céghez. :P

Annyi igazság van benne, hogy diákmunkára például jelenleg háromnegyed annyit fizetnek, mint 3 éve. Gyakornokra meg sokszor nem akarnak, ha külön nem jelzed, hogy illene.

Skynet is real. It's called Google.

(#23078) fokukac válasza FehérHolló (#23077) üzenetére


fokukac
nagyúr

Örülök, hogy neked jó, de azért mondjuk úgy, hogy a magyar gazdaság 90%-a szenved, max. 10%-nak megy jól.

Bandus: évi 30k az átlagkereset angliában, abból vígan megélsz, de kérdezd Tildy-t.
Az én szakterületemen kb. 40-70k között kínálnak... de persze ez az egy csomó lokál tudást igényelne és lehet, hogy gastarbeitereknek , hogy nem azt adják meg

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23079) tildy válasza bandus (#23072) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, biztos van tobb ilyen is, az en tapasztalataim kb 3 evesek, azota eleg sok viz lefolyt a Tiszan.

Viszont pl. ott van Mawyx is, o is infot vegzett, megsem talal megfelelo munkat, es joval a netto 200 alatt van. Nem azt mondom, hogy nem elerheto a palyakezdoknek a netto 200as fizu, azt mondom, siman el tudom kepzelni, hogy inkabb 150 korul van ATLAGban a palyakezdo fizu ( akar ezen a teruleten is) . Ha videken van a munka, akkor meg hatvanyozottan igaz ez.

kukuc: attol fugg milyen teren vagy , ha van kicsit szamitestechnikai vonala is annak, amit csinalsz kozgazdaszkent (jol emlekszem ugye) , akkor szerintem tart karokkal varnak.

30k-bol pedig egy ember habzsidozsiben, de ket ember is meg eleg jol megel. ( Ilyenkor szokott jonni emvy, hogy de nem , viszont sajat tapasztalatbol beszelek, szoval de).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23080) tildy válasza bandus (#23076) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulfoldieknek szokasuk ez ala ajanlani, ha kezdo vagy, nulla referenciaval, akkor ez inkabb 20-25-rol indul.

30k , ahogy kukac mondja atlagfizu, a lakas visz el sokat, kb a felet a bernek, de minden mas , kaja, ruha, muszaki cikk olcsobb vagy ugyanannyi mint otthon. ( A szolgaltatasok mas teszta)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23081) bandus


bandus
veterán

köszi tildy a válaszokat, meg az infót :) ez a lényeges különbség itthon és a nyugat között, hoyg ahogyan írod, ott egy átlagfizuból is elélhet akár két ember is, itt pedig...

nagyon jó pozíciókat találtam, sok olyan van ami érdekelne. és ahogyan nézem sok olyan is van, ami a későbbiekre jelent jót, azaz 4-5 éves (esetleg kicsit több), már évi 60-80, esetleg 100k-s ajánaltok is vannak. persze ehhez komoly szerencse meg tudás kell, de legalább nem lehetetlen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23082) tildy válasza bandus (#23081) üzenetére


tildy
nagyúr

Azert egy otthonrol kijott infosnak realisabb itt a 30-45 , mint a 60-80. Most a korombeliekrol beszelek.

Kornyezetemben, akik kijuttek, es mernokok, egyet tudok , aki 60 felett kap, a tobbi ( es eleg sok infos ismerosom kinn van) mind alatta, a jellemzo a fent leirt sav.

80 folottirol egyaltalan nem tudok. Es nem is tul realis, hacsak nem mainstreamben jartas az ember.
Tulzottan optimista vagy. Nem lehetetlen elerni azt az osszeget, de nem az az altalanos.

Nekem a teteje kb 50-nel van, jelenleg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23083) transmission


transmission
tag

Kellemes húsvétot mindenkinek :)
Holnaptól már megkezdődik a hajtás :(

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#23084) bandus válasza tildy (#23082) üzenetére


bandus
veterán

ezek a magas fizuk már vezető beosztásokban voltak, project manager, construction manager szingapúrba, komplett erőműberuházások lebonyolítása, szóval vezető pozíció. egyszer csak sikerül elérni, mert ilyesmivel szeretnék foglalkozni, de itthon meg vagyok lőve, mert az elkövetekző időkben nem nagyon fog itt erőmű épülni sajnos.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23085) Winner_hun válasza transmission (#23083) üzenetére


Winner_hun
félisten

Végre.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23086) transmission válasza Winner_hun (#23085) üzenetére


transmission
tag

Ennyire örülsz neki? :D

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#23087) Winner_hun válasza transmission (#23086) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23088) transmission válasza Winner_hun (#23087) üzenetére


transmission
tag

én még azért döglenék itthon egy pár napot.. már kezdtem hozzászokni

http://www.neobux.com/?rh=6C616375733131 Internetes pénzkeresés! Ha többi infó kell, privátban írj!

(#23089) Mr.Csizmás válasza Winner_hun (#23087) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

órabér?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23090) lujó55 válasza Winner_hun (#23085) üzenetére


lujó55
őstag

+1
Túléltem, már hiányzik a munka nekem is.
Ennyi elég a távoli rokonokból.

(#23091) bnss


bnss
veterán

Így utólag is kellemes húsvéti ünnepeket az ittenieknek! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#23092) NoLF válasza bandus (#23081) üzenetére


NoLF
addikt

én ha átlagolva kiszámoljuk, akkor egy évben nettó 19-20 ezret keresek kb, és ebből igen bőven meg lehet élni. jut is, marad is :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23093) fokukac


fokukac
nagyúr

nem tud valaki egy autós szakit, fórumtársat?

a bnőm 18 éves astrájának beragadt a kézifékje, és meg sem mozdul...
se nagy gázra, se tolásra, semmi, mintha odacövekelt volna...

ami azért gáz, mert fizető övezet, holnap fizetni kell 2400-at...

köszi,

@

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23094) Winner_hun válasza fokukac (#23093) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kerék leszed, dobfék leszed és lehet látni hogy mi a gubanc:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23095) Mawyx válasza fokukac (#23093) üzenetére


Mawyx
senior tag

Bazinagy kalapáccsal próbáltátok? Anno nekem azzal ütötték, sikeres volt a művelet, azóta nem használok kéziféket.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23096) gaborbol válasza Mawyx (#23095) üzenetére


gaborbol
őstag

+1 s szovjet modszernek! kb 1 eve engem is megmentett :)

(#23097) NoLF válasza fokukac (#23093) üzenetére


NoLF
addikt

ütni szokás, jaja!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23098) lujó55 válasza fokukac (#23093) üzenetére


lujó55
őstag

odarozsdált? :F

(#23099) pohár válasza lujó55 (#23098) üzenetére


pohár
félisten

mi se tudtunk egyszer kiállni a garázsból, a bowden elrohadt (?), vagy mi volt már vele

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23100) lujó55 válasza pohár (#23099) üzenetére


lujó55
őstag

Hát annyira nem értek hozzá, még soha nem szereltem féket, talán ez a kalapácsos dolog segíthet, de ha szétvered, akkor már csak az első kerekeket fogó fék marad ha meg kell állni. Szerintem csináld úgy ahogy mondják és másnap szervíz.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.