Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#23351) Tim82 válasza tbs (#23350) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincsen rá valamiféle extra levonás, vagy + szorzó, ami alapján számolják? Nyugdíjjárulékot, egészségbiztosítási járulékot, munkaerőpiaci járulékot stb. ebből nem vonnak le? :F

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23352) tbs válasza Tim82 (#23351) üzenetére


tbs
addikt

De, vonnak mindent. JÖVEDELEM. Ami extra járulék, az az a bruttóra számított 25%, amit nekem kell fizetned...

(#23353) Tim82 válasza tbs (#23352) üzenetére


Tim82
nagyúr

Felcsaptál NAV-nak? És mondd, anyukád hogy bírja a csuklásrohamokat? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23354) FehérHolló


FehérHolló
veterán

MTI-s hír, szóval mindegy a forrás:
A parlament döntése értelmében január 1-jén létrejön az Országgyűlési Őrség, a házelnök irányítása alatt álló fegyveres szerv is. Az új országgyűlési törvény úgy rendelkezik, hogy az önálló költségvetési szervként működő őrségnek feladata lesz egyebek mellett a házelnök személyi védelme, az Országház és az Országgyűlési Irodaház biztosítása, tűzbiztonsági és protokolláris feladatok ellátása.

Mikor kellett utoljára fegyverrel védeni a demokráciát? :U

Skynet is real. It's called Google.

(#23355) BlacKSouL válasza FehérHolló (#23354) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ööö, melyik ország ez?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23356) Mr.Csizmás válasza BlacKSouL (#23355) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szerintem közép-Jamaica.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23357) pohár


pohár
félisten

egész jó ez a Roast, vannak benne olyan osztások mint az eredetiben :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23358) BlacKSouL válasza pohár (#23357) üzenetére


BlacKSouL
addikt

van pár erőltetett, de inkább csak még kezelni nem tudják a szitut. szerintem viszont hamar kifullad majd a dolog. nemtom az 5 részt megéri-e. inkább úgy mondom, hogy kínosan viccelődő...KAP a legjobb..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#23359) pohár válasza BlacKSouL (#23358) üzenetére


pohár
félisten

Dombóvárit éppen elkaptam, de utána Kiss Ádám tarolt rendesen... :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23360) fokukac válasza Tim82 (#23349) üzenetére


fokukac
nagyúr

vonnak mindent,
a jelenlegi adószabályok szerint a bruttó 61,18%.-át kapod meg, ennyi a többlet-jövedelmed effektív határ-adókulcsa.
(ha meghaladod a br. 200k-t éves átlagban)

16% x 1,27 szja = 20,32%
plusz 10% nyugdíj-járulék
plusz 7 % egészségügyi járulék
plusz 1,5% munkavállalói járulék.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23361) Tim82 válasza fokukac (#23360) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy is meghaladom már, sajnos (bruttóban legalábbis).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23362) fokukac válasza Tim82 (#23361) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért ne sajnáld már annyira..
az alatt csak éhen halni lehet.

Amúgy ez a 61% egész baráti, 2010-ben 42%-át kaptam meg a bónusznak, azaz az állam bácsi 58 (!) %-ot levont....
2009 előtt 47%-ot kapott meg az ember nettóban, 53%-ot nyelt le az állam

szóval sokat javult a helyzet.
:-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23363) Tim82 válasza fokukac (#23362) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem azt sajnálom, hanem azt, hogy fizetésből kevesebb nettót kapok kézhez azért, mert a havi bruttóm 200k fölé emelkedett.

Jó, az is benne van, hogy kiesik a műszakpótlék, ami eddig megvolt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23364) fokukac válasza Tim82 (#23363) üzenetére


fokukac
nagyúr

ácsi. miért kapsz kevesebbet? csak a 200k fölötti részre kapsz kevesebbet, az az alatti részt ez nem kéne, hogy érintse.
az adó sávos.

jó, ezek az idióták bekavartak az adójóváírással, meg bérkompenzációval, de én azokat nem is bírom követni...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23365) Tim82 válasza fokukac (#23364) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én sem bírom már követni, túl nagy ez a söralátét.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23366) Pisztillus válasza Tim82 (#23365) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Söralátétnek söralátét, csak egy láda sör alá tervezve... :DDD

Amúgy meg: Szép napot mindenkinek!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#23367) pohár


pohár
félisten

[link] :Y :Y

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23368) fokukac válasza pohár (#23367) üzenetére


fokukac
nagyúr

a kocsi se semmi, de a regadója mindent visz... :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23369) pohár válasza fokukac (#23368) üzenetére


pohár
félisten

na ja... nézem, 58m, mondom még egy Bently-ért nem is sok annyira, regadóval ~76m, hát nyaljanak sót... ilyet se veszek

na meg a 6 literes benzinmotort is elég etetni a mai fenomenális benzinárak mellett... 15 liter alatt nemigen jössz ki :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23370) szg88 válasza pohár (#23367) üzenetére


szg88
őstag

nagyon el lett csúfítva szegény, max az ára kellene, de az is csak szivességből :K

(#23371) kételkedem válasza pohár (#23369) üzenetére


kételkedem
addikt

Viszont legalább fehér :U

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23372) pohár válasza kételkedem (#23371) üzenetére


pohár
félisten

akkor muszáj leszek szlovák rendszámot tenni rá :( ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23373) NoLF válasza pohár (#23369) üzenetére


NoLF
addikt

+áfa

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23374) kételkedem válasza NoLF (#23373) üzenetére


kételkedem
addikt

Én is úgy olvastam, de Teljes vételár: 75.700.000 Ft magyarországi forgalomba helyezés esetén Így most összezavarodtam! A 75,7-ben benne van az áfa, vagy sem?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23375) NoLF válasza kételkedem (#23374) üzenetére


NoLF
addikt

az 58 milliós ár az áfát nem tartalmazza. ebből nekem a regadótöbblet még nem tesz ki áfát, de lehet nincs igazam. úgyis teljesen irreleváns az egész :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23376) kételkedem válasza NoLF (#23375) üzenetére


kételkedem
addikt

pont azon mosolygok, hogy milyen hülye vagyok, hogy egy számomra teljesen irreleváns hirdetést elemzek, fejtegetek! :W :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23377) szg88 válasza kételkedem (#23376) üzenetére


szg88
őstag

neked se tetszik mi??

(#23378) kételkedem válasza szg88 (#23377) üzenetére


kételkedem
addikt

Nekem a régebbi Bentley-k tetszenek, a mostaniaknak az eleje szerintem elég elfuserált. Persze nem a tetszik-e kérdés, hanem a horror ár!

Bakker, Pécsett 7°C van! Mindez április 17-én kora délután!
Hogy is mondta Mawyx? vac-vac
Bár ha akarom, ez teljesen jó, 1981.-ben Miskolcon -6,4°C fok volt! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23379) szg88 válasza kételkedem (#23378) üzenetére


szg88
őstag

Globális felmelegedés, 30 év alatt 13°C fok emelkedés :DDD

(#23380) Tothgera30 válasza pohár (#23367) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az egyik barátom egy ilyen Lexus IS 200 Sport típusú járgányt vett, nekem bőven elég lenne egy olyan, ha luxusra vágyom és nem akarok senkit sem magamra haragítani. Persze mikor megvette, ki is próbáltam, hát talán az első autó amit nagyon-nagyon el tudnék képzelni úgy, mint ember-gép közötti kialakult bensőséges kapcsolatot. Meg az a műszerfal, ehhh, nagyon tetszik minden része.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23381) fokukac válasza Tothgera30 (#23380) üzenetére


fokukac
nagyúr

a keresztanyamnak ilyen van, hatul kisebb a hely, mint a suzukimban....
nem ezt varna az ember egy 4,6 meter hosszu autotol.

persze amugy nagyon jo kocsi, ha fenn birod tartani...
igaz, tobbe kerhlt, mint a lakasom :-)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23382) pohár válasza fokukac (#23381) üzenetére


pohár
félisten

túl nagy a húzzukkid! ;]

tothgera... szép kis kocsi, de ha szarnám a pénzt, és mindegy lenne mennyit költök, simán megvenném a Bentley-t :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23383) FehérHolló válasza pohár (#23382) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ne legyél ennyire meggondolatlan. :(
Egy új Bentley-hez kell egy új garázs, ahova éjszaka leparkolod; egy új szolárium, ami elé nappal odaállítod; egy új kacsacsőrű maca, aki vonaglik rajta, satöbbi. Nem egyszerű... :U

Skynet is real. It's called Google.

(#23384) Tothgera30 válasza fokukac (#23381) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az nekem nem olyan lényeges hogy hátul mekkora a hely, két gyerek hátra befér, oszt' csókolom, 4 ajtós, autó formája van, és rohadt jól néz ki, illetve minőségi anyagokból van, persze nem is egy tucattermék, szóval kéne. Már csak azért is mert a sebességmérő olyan mint egy conographos óra, amikért oda vagyok.

#23382 pohár: Ha sz@rnám a pénzt, ergo lenne egy lottó 5-ösöm (egy vagy több), akkor se vennék egy áhított BMW M5-től nagyobbat (E39 a kedvenc), mivel tök felesleges, a másik pedig hogy ha megkarcolják, beletolatnak vagy netán komolyabban összetörik, akkor ne engem verjen le a víz hogy "aztekibeb@szottmennyibekerüleznekem", hanem csak egy laza "leszarom" hsz.-el konstatáljam az ügyet. Továbbá aprópénzért is öltek embert, nem akarom hogy a sötétben betörjék a szélvédőt, leszurkáljanak és az autóm gumijának a visítása legyen az utolsó földön töltött hang, amit megjegyzek. Tehát autó/motor és bringa imádatom határtalan, de sokkal értelmesebb dolgokra fordítanám azt a pénzt, pl. árvaházakat/kórházakat/betegeket támogatnék, illetve biztos hogy megtanulnék ejtőernyőzni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23385) pohár válasza Tothgera30 (#23384) üzenetére


pohár
félisten

hidd el, aki >M5-tel járkál, annak olyanok az ismerősei is... egyszóval you're in safe :))
ha meg lottóötösöd lenne, hol izgatna hogy meghúzták az ajtót? leadom a karosszériásomnál, addig átülök a 640-be... ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23386) Tothgera30 válasza pohár (#23385) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ehhh, hát hülyevagyol :DDD ? Drága a benzin :Y ! M5 mellé csak 320d, azt is szigorúan rákönyökölt ECO gombbal használva :K ! Ha meg még smucig is lennék, akkor VW Lupo 3L TDI, oszt' csá :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23387) venember83 válasza NoLF (#23373) üzenetére


venember83
nagyúr

Állj, a regadót még megáfázzák? :U

(#23388) tbs válasza venember83 (#23387) üzenetére


tbs
addikt

Remélem..! Végül is egy szolgáltatás..! :K

(#23389) kételkedem válasza venember83 (#23387) üzenetére


kételkedem
addikt

Úgy tűnik!

A személygépkocsik belföldi forgalom számára történő vámkezelése során kiszabott vámteher "összetevői":

vám, (1)
regisztrációs adó, (2)
környezetvédelmi termékdíj, (3)
általános forgalmi adó. (4)
[link]

Általános forgalmi adó

A személygépkocsik belföldi forgalom számára történő vámkezelése során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség is keletkezik, melynek alapja a vámérték, a vám, a regisztrációs adó és a környezetvédelmi termékdíj együttes összege, mértéke valamennyi gépjármű esetén 25 %.

nice!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23390) venember83 válasza kételkedem (#23389) üzenetére


venember83
nagyúr

Ehhez csak gratulálni tudok.

(#23391) fokukac válasza Tothgera30 (#23386) üzenetére


fokukac
nagyúr

szóval, milliomos lennél, Te meg mégis traktorral járnál?

inkább ne legyél milliomos... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23392) Tothgera30 válasza fokukac (#23391) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jó lenne az nekem, nem kell pörgetni hogy menjen, és még takarékos is ;) . Ráadásul sz@rossal, mert ha csillog-villog, akkor ellopják :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23393) fokukac válasza kételkedem (#23389) üzenetére


fokukac
nagyúr

szerintem ez csak új kocsira van így, illetve, ha külföldön visszaigényelted az áfá-t.

az eu-n belül nem fizethetsz kétszer áfá-t.

bár a regadó igazából egy bújtatott vám, formailag mégsem lehet belekötni, egyszerűen g.ci az állam, és kész.

Ui. Amerikában egy Honda Civic kb. 3 M Ft, nálunk meg 5,5 M Ft, mert nálunk még rájön a regadó, áfa, meg egy-két idióta adó is...
és ott 200 Ft a benzin, nálunk meg 460.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23394) tope


tope
addikt

1 jól felszerelt Mondeoval már simán beérném, kell a fenének Bentley ;]

(#23395) fokukac válasza Tothgera30 (#23392) üzenetére


fokukac
nagyúr

de kerreg, kattog, és okádja a kormot, meg a mikro-korom-szemcséket.
uui. nézd meg az euro5 normát, mennyivel több mocskot enged meg a dízelnek, mint a benzinesnek..

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23396) Tothgera30 válasza fokukac (#23395) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tetszik a diesel autók hangja, akkor kormol ha odalépsz neki, de mivel takarékoskodunk, ezért nem. Azért szennyezés terén nem egy autótól fogsz megdögleni, inkább a gyárakra kellene koncentrálni, bár ha egy buszt megnézel a városban, na az kormol, de hajtva is van rendesen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23397) kételkedem válasza tbs (#23388) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha már a szolgáltatásnál járunk:

Eddig évi 13208 Ft-ot fizettünk a szemétszállításért. A szállítást egy helyi kft végezte. Szerencsére április 1.-től egy kizárólag megyei önkormányzatok tulajdonában álló cég veszi át a szolgáltatást. A szolgáltatás éves díja mindössze 15860 Ft lesz! Még szerencse, hogy elzavarták a drága maszekot, az állami cég alig 12 %-al drágábban adja ugyan azt a szolgáltatást! :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23398) Tim82 válasza kételkedem (#23397) üzenetére


Tim82
nagyúr

Barátnőméknél Kunszentmiklóson ugyanez történt.

Btw, a magáncéggel - meg a régi önkormányzattal - meg lehetett egyezni, hogy ha valakinek nincsen szemete (mert mondjuk mindent vissza tud forgatni - komposzt, takarmány stb.), akkor esetleg nem kell szemétdíjat fizetnie, hiszen minek fizessen egy olyan szolgáltatásért, amit nem használ.

Na, az új rendszerben - új önkormányzat és annak tulajdonában lévő szemétszállítás - ilyen nincs. Szerintem büszkék lehetnek magukra, nehogy már megússza bárki is a perkálást! :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#23399) Mawyx válasza kételkedem (#23371) üzenetére


Mawyx
senior tag

Fehér kocsi nem kell :N
Ilyet kérek sötétszürkében, szövet üléssel, benzinesben :K

(#23378) kételkedem: azaz vacok :D

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#23400) Winner_hun válasza Mawyx (#23399) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez VW? Én valami Peugeot - Renault hibridnek nézem inkább.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.