Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20451) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Élmény ilyen időben babakocsival közlekedni!
Nem tudom merre, hogy takarítják az utakat, de itt szinte csak a házak előtt a járda van letakarítva. A kerékpárút csak le van járva, így azok is a járdán közlekednek, a főúton csak nem mehetek tologatva a kiscsjszimat ... :W

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20452) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#20449) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Hát igen, azok még autók voltak, vasból, annak minden előnyével és hátrányával együtt, rohadtak is ahogy kell, a maiak pedig műanyagból készülnek. Annyi hogy a miénk 1500ccm-es volt, ha jól emlékszem 75Le-s. Akksi és gumik már nem gyáriak voltak rajta, az első H4-es izzókat emlékszem hogy cseréltük erős fényűekre, és téli gumi garnitúrát is vettünk hozzá, illetve vonóhorgot szereltettünk rá. Viszont egy ilyen gyári 2107-est elspájzolnék az utókornak, vagy ezt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20453) kételkedem válasza Winner_hun (#20450) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem január elején.

(#20451) Timocicu
Babakocsival sehol sem lehet közlekedni, ahol esett egy kis hó. Különösen azokkal nem, amikre 8-10 cm átmérőjű kerekeket szereltek. Amelyiken ekkora méretű dupla kerekek vannak, azokat csak ölben lehet vinni. Van ahol a járdát nem takarították le, csak egy ösvényt lapátoltak el. Van ahol egyáltalán nem takarították, csak letaposták.

A lakásunktól kb 1,5 km-re van az ovi, ahova a srácaim jártak. Mi ilyen időben szánkón húztuk őket. Persze csupa kis forgalmú mellékúton el tudtunk menni.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20454) 7 válasza Timocicu (#20451) üzenetére


7
addikt

Nem tudom, hogy nalatok mi a helyzet, Budan a harmadik keruletben mindenesetre szakad a ho, es mivel erosen minuszok repkednek, nem is csodalkozom, hogy eleg hamar eltunik a takaritas nyoma is. :)

(#20455) Timocicu válasza kételkedem (#20453) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Mi kb 1km-re lakunk az ovitól. A Fiam 5 éves lesz napokon belül még élvezné is, de a kicsi 6 hónapos, Őt babahordozóstól ( 8-as ) kéne "rákötöznöm valahogy " a szánkóra, ami elég mókás lenne. Ugyan ül már, de nem olyan stabilan, ráadásul hazafelé még a Tesó sem lenne mögötte, Aki rásegítene az ülésre. :N

Nem kicsi kerekei vannak a járgányunknak, de kimelegedtem, még reggel eltoltam az oviig és vissza.

Akkor megnyugodtam, hogy másfelé sem jobb a helyzet. :(

yetike:Itt Keleten a hétvégén elég tetemes mennyiség hullott le, kint is voltunk jó párszor eltakarítani.
Most is szállingózik elég szép ütemben, amint bealszik a kicsi, mehetek is ki eltakarítani ...

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20456) kételkedem válasza Timocicu (#20455) üzenetére


kételkedem
addikt

Féléves gyereket tényleg csak babakocsiban lehet szállítani.
A mi babakocsinknak ilyen kerekei voltak. Csak a száraz és sima betonon lehet rendesen tolni. Egy kis sár, por vagy hó és már mehet is a csöndes anyázás! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20457) fokukac válasza Timocicu (#20455) üzenetére


fokukac
nagyúr

Már 5 éves a fiad...?
Hogy ezek hogy öregednek... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20458) kételkedem


kételkedem
addikt

Most nézem a MÁV oldalán, hogy mire lehet számítani a hazautazásnál:

A pillanatnyi késés 109 perc.
Bombariadó miatt a monori vonatok nem közlekednek. A zónázó vonatok minden állomáson és megállóhelyen megállnak.

Király! Nem elég a hó, a befagyott váltó, valami elmeroggyant hülyéskedik a bombariadóval!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20459) Timocicu válasza kételkedem (#20456) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Már kengurun gondolkozom, lehet jó az, ha van itthon ilyen időkre, vagy ahová körülményes el vagy bejutni babakocsival.

fokukac: Biza! Sőt, közben hugicája is született és már Ő is elmúlt pár nappal 6 hónapos! :K

kételkedem: Na az sem normális! Lehet úgy van vele, ha már késnek, késsenek rendesen!
Szerintem szerezz be két napi hideg élelmet hazafelé menetre! ;)

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20460) Tim82 válasza fokukac (#20447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tőzsdézés megy rajta, te burzsuj? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20461) fokukac válasza Tim82 (#20460) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem tudom, a nyugdíj-einstand óta, mikor elbuktam az addigi150e nyerőm dupláját, nem tőzsdézek. Amíg ez a gyorsnaszád így kóvályog, mint gólyafos a levegőben, nem csinálok ilyesmit...

még meg kell szoknom majd. eddig vakon gépeltem az e71-en, itt meg ugye, ez nem így lesz. :)

majd ihatnánk egy sört, aztán megmutathatnád a trükköket...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20462) Tim82 válasza fokukac (#20461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha fizeted, természetesen. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20463) fokukac válasza Tim82 (#20462) üzenetére


fokukac
nagyúr

jajjmár, biccs..!
(mondaná erre Bolondembör :DD)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20464) Tothgera30 válasza fokukac (#20461) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...E71...hmmm. Visszasírod te még azt :K ! Én az E52-met nem nagyon akarom lecserélni, áh, de mégis, egy vadi új ugyan ilyenre :DDD !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20465) kételkedem válasza Tim82 (#20462) üzenetére


kételkedem
addikt

Te pénzért mutatod a trükköket? Nagy varázsló vagyol! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20466) Tim82 válasza fokukac (#20463) üzenetére


Tim82
nagyúr

(+ kételkedem: ) Naná, csak úgy érdemes. :K

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20467) Mawyx


Mawyx
senior tag

2pulcsi, kabát, 2 nadrág, térdig érő sízoknival, fejemen 2kapucni, az ujjaim lefagytak, az orrom jéghideg, a lábfejem már nem is érzem, beárulom ezt a szar helyet anyukámnak :D Cefetül fázik a lábam, felső testre ennyi réteg elég, de alul nem birok már jobban felöltözni, remélem nem fogok megfázni, cidri van rendesen.
Kolléganő mondta, ha ezt valakinek meséljük azt hiszi piaci kofák vagyunk, holott irodai munka, szép...

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20468) JetiRulez válasza Timocicu (#20451) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nálunk a hókotrós kocsi egyfolytában a helyi pizzéria mellett áll és a munkások bent melegednek. Szintén csak a járda van takarítva a lakók által, az útmenti havat pedig a kocsik csak úgy széthordják. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#20469) fokukac válasza Tim82 (#20466) üzenetére


fokukac
nagyúr

anyagiasch biccs..! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20470) fokukac válasza fokukac (#20469) üzenetére


fokukac
nagyúr

sőt, house-osan manipulative bitch..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20471) pohár válasza fokukac (#20470) üzenetére


pohár
félisten

az szerintem cutthroat bitch akart lenni, nem? :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20472) bandus válasza Mawyx (#20467) üzenetére


bandus
veterán

ennyire nincs fűtés az irodában? :O ez brutális...

én szerencsére már elfelejtettem milyen fázni, áldom is érte a drága páromat, hogy tudta mire van szükségem :D

de ennek ellenére együttérzek veled, mert én extra fázós vagyok, nagyon remélem, hogy találsz magadnak új munkahelyet sürgősen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20473) Tim82 válasza fokukac (#20470) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dicsérj mééééég!... :B :DD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20474) Dylen válasza Mawyx (#20467) üzenetére


Dylen
aktív tag

Már írni akartam, hogy minek vagy így beöltözve, szerintem nincs is kint hideg...dehogy ez bent van?!!! :Y Jelentsetek föl mindenkit!!

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#20475) tope


tope
addikt

A tököm tele az ilyen hirdetésekkel, mint ez, miért nem lehet Mo-on, magyar nyelven hirdetni, főként itt, ahol kötelező nyelv a magyar.

Szép napot, estefelét mindenkinek

(#20476) zoltanz válasza Mawyx (#20467) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Símaszk, kesztyűt mért nem veszel, amúgy ilyenről még nem is hallottam.
(itt nincs nagy hó kb 10 cm, de a szél viszi és nem nagyon takarítják a járdákat)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20477) Mawyx válasza Dylen (#20474) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én már gondolkozok rajta erősen :U
Itthonról indulva kint nem fázok, márkás, jó minőségű téli dzsekim van, de melóban egész nap egy helyben ülve átfagyok teljesen.
Jelentkezek, de a kép nem túl jó, sokszor gondolom azt, hogy egész jól keresek meg jó helyen vagyok, sokan dolgoznak nagyon rossz körülmények között úgy, hogy semmilyen tekintetben nincsenek megbecsülve.

(#20476) zoltanz : én se néztem ki kolléganőkből, mert csinosan öltöznek, de amikor ketten vagyunk és elsírja, hogy mennyire fázik ő is, de az ügyfeleknek nem szabad mutatni és előttem elkezdi húzogatni a rétegeket magán, olyankor nem nézem magam hülyének a 2nadrággal, mert a többiek is így vannak öltözve meg nagy pufi dzsekiben ülnek.

(#20475) tope: ezzel nem vagy egyedül, a Magyarország táblát ki lehet hajítani, magyarul úgyse beszél szinte senki.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20478) bandus válasza tope (#20475) üzenetére


bandus
veterán

szerintem nem gond, ha amúgysem magyar nyelven kellene dolgozni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20479) zolynet válasza tope (#20475) üzenetére


zolynet
addikt

ezen kár fennakadni, akarom mondani hagyod abba a hőbörgést!

Life is too short to stay stock!

(#20480) tope válasza bandus (#20478) üzenetére


tope
addikt

Esetek többségében tuti nem angolul kell dolgozni, ez most olyan mintha Angliában németül tennének fel 1 hirdetést (na jó kicsit túlzok, de akkoris)

zolynet: hőbörg, hőbörg, hőb

[ Szerkesztve ]

(#20481) bandus


bandus
veterán

hihetetlen, hogy ez a szemét máv ilyenkor is képes olyan kocsikat üzemeltetni, amelyeken kurvára nem megy a fűtés. hihetetlen, hogy még egy ilyen holt egyszerű, ellenállásos fűtési rendszert sem tudnak úgy rendbe rakni, hogy működőképes legyen, és megbírkózzon -10 fokkal. az is hihetetlen továbbá, hogy wifi adókat képesek szerelni egynéhány ic kocsira, képesek kialakítani egy tök jól működő gps alapú követési rendszert, ahelyett hogy azt a pénzt arra fordítanák, hogy normális minőségű szerelvényeket vásároljanak, amiken télen nem fagy meg, nyáron pedig nem sül meg az ember... ezeket majd az után lehetne értékelni, hogy nem fagy le a lábam egy miskolc-bp út alatt. botrányos. sokkal jobban szeretek a mifelénk járó gyesev, vagy öbb üzemeltetésű vonatokkal járni. egyrészt mert ezeken mindig megfelelő hőmérsékelt van, nem ennek a szemét tehetetlen bandának a zsebébe nyomatom a pénzt, a vonatok pontosan, gyorsak, ésatöbbi ésatöbbi. sajnos erre kelet felé ezek nem lesznek elmodnhatóak a következő 10 évben sem, vagy sohasem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20482) tope válasza bandus (#20481) üzenetére


tope
addikt

MÁV = Állam az államban

(#20483) föccer válasza tope (#20482) üzenetére


föccer
nagyúr

Azt hittem, hogy Mindig Állni és Várni.... :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20484) zoltanz válasza bandus (#20481) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még a hőség nem is olyan gáz, de megfázni annál veszélyesebb ma már. Elmész táppénzre mire visszajösz már vettek fel helyetted valakit. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#20485) bandus válasza zoltanz (#20484) üzenetére


bandus
veterán

szerencsére ez a veszély nem fenyeget, mivel nem dolgozom még, de ettől függetlenül igazad van. továbbá senki sem szeret beteg lenni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20486) tope válasza föccer (#20483) üzenetére


tope
addikt

Ja, az a rövidítésének a neve :DDD

(#20487) fokukac


fokukac
nagyúr

Hi!,

1,5 órája küzdök a gépemmel, a mai bekapcsolás óta még nem nagyon sikerült használni
azt írja a nod32, hogy valami vírus van a memóriában... :(((

Scan Log
Version of virus signature database: 6863 (20120206)
Date: 2012.02.06. Time: 20:34:47
Scanned disks, folders and files: Operating memory
Operating memory » dwm.exe(1788) - a variant of Win32/Spy.Zbot.AAN trojan - unable to clean
Operating memory » \GLOBAL??\33a1483e\Windows\$NtUninstallKB31647$\866207806\Desktop.ini - Win32/Sirefef.DN trojan - cleaned by deleting [1]
Operating memory » \\.\globalroot\systemroot\system32\mswsock.dll - error opening [4]
Number of scanned objects: 547
Number of threats found: 2
Number of cleaned objects: 1
Time of completion: 20:35:07 Total scanning time: 20 sec (00:00:20)
Notes:
[1] Object has been deleted as it only contained the virus body.
[4] Object cannot be opened. It may be in use by another application or operating system.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20488) Tim82 válasza fokukac (#20487) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a sok letorrentezett hádémúvi, az az oka mindennek! :(((

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20489) Tothgera30 válasza fokukac (#20487) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nod32... :U Kezd egy szép vírus irtó törléssel és használj normális programot ;) . Miután beszerezted nézd meg jutsz-e valamire. Nem fogsz. Memóriát és minden sz@rt üríts ki. Uninstall és új Win/Linus/OS húzása a gépre. Mindenki örül és te pedig használsz normális vírusírtót, nem Nod32-őt! Én évek óta Avastot használok minden gépen.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20490) pohár válasza Tothgera30 (#20489) üzenetére


pohár
félisten

mióta az eszemet tudom, csak NOD-ot/Smart Security-t használok, semmi baj nem volt vele eddig, vírusom se volt még

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20491) neduddki válasza fokukac (#20487) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

EHESSSSSSSVAGYOKKKKKKKKKK!!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20492) tope válasza fokukac (#20487) üzenetére


tope
addikt

Csökkentet módban próbáltad ?
Nézz be a vírusírtós totyikba

(#20493) Tothgera30 válasza pohár (#20490) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...eddig. De ugye egyszer mindennek eljön az ideje. Váltsd le, nekem régen az volt, minden kórokozó átjött. Persze nagyon régen még vírusírtó nélkül használunk a gépeket, jó volt úgy is, most hogy te vannak flash-elt oldalakkal az alapvetően megbízható oldalak is és még letöltések nélkül is bármi átjöhet a szűrőn, így elég kockázatos a neten való szörfölés. Egyik ismerősöm a prostituáltakkal való szexuális közösüléshez hasonlította, természetesen óvszer nélkül, vagy legalábbis hibással, így ugye "tripper, kankó együtt menő" elvet vallva minden játszik egy nemi beteg gondozóban...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20494) szg88 válasza fokukac (#20487) üzenetére


szg88
őstag

Avg is, jó csak kicsit kötözködős. Comodóval kombinálva.

(#20495) bandus


bandus
veterán

én avirát használo, szerintem jobb mint az avast, dehát végülis buddhát és istent sem látta még senki, mindenki eldöntheti, hogy miben hisz :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20496) föccer válasza Tothgera30 (#20489) üzenetére


föccer
nagyúr

Rendszergazdaként az oké, oké, next, next, next, finish ellen semmi nem véd. Értsd: a megfelelő magatartással a fertőzések >95% kivédhető. Honnan, mit töltesz le és telepítesz, milyen oldalakat látogatsz, ott milyen vezérlőket és pluginokat engedélyezel.

Én MSE-t használok, amióta megjelent, előtte nod32 próba, illetve avast ingyenes verzióját használtam és még egyetlen egy férget nem kaptam be. :N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20497) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Engem továbbra is bőszít, hogy a húgomat szinte kilapítja a deviza alapú lakáshitele. :(
Agyrém, hogy 7millióért cserébe már 16 milliót kéne visszafizetnie. :(((

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20498) tbs válasza föccer (#20496) üzenetére


tbs
addikt

:K

(#20499) szg88 válasza föccer (#20496) üzenetére


szg88
őstag

Egyet kell értenem, én néha direkt letiltom a vírusirtót, hogy egy két fájlba ne kössön bele :D Azokon kívül nem is szokott vírus lenni.

(#20497) Algieba: Nem akartak forintosra váltani?

[ Szerkesztve ]

(#20500) föccer válasza szg88 (#20499) üzenetére


föccer
nagyúr

A víruskergetők túlnyomó részének van fehér listája. Miért kellene kikapcsolni az egész védelmet, ha csak 1-1 fájllal akarsz dolgozni.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.