Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19201) Tim82 válasza syler (#19200) üzenetére


Tim82
nagyúr

de azóta még nem sikerült nekik a törlésről szóló papírt küldeni.

Rajtad kívül még pár tízezer (ha nem százezer) embernek sem sikerült még kiállítaniuk, többek között azért, mert milyen meglepő, de épp azzal foglalkoznak, hogy egyszerre oldják meg ezt és az esedékes csoportos létszámleépítést*. Úgyhogy türelem, meg fogod kapni, gondolom, valamikor most január folyamán.

* köszönet érte kormányunk bankbarát politikájának.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19202) syler válasza Tim82 (#19201) üzenetére


syler
aktív tag

Nem is az miatt vagyok ideges, hogy nem jön meg:) De meg volt igérve még múlt évre. Azért lett volna fontos, mert tesómék fizették ki, az ügyvédnél pedig volt egy adásvétel is sógorom és köztem. Mivel nem érkezett meg December 30-ig a papír, így nagyobb lesz az illeték sajnos. Na ez az ami dühít igazából!

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#19203) FehérHolló válasza syler (#19202) üzenetére


FehérHolló
veterán

Verd rá a bankra a különbözetet.
(Tudom, mintha olyan egyszerű lenne.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19204) syler válasza FehérHolló (#19203) üzenetére


syler
aktív tag

Nem igazán tudom, hogy most ez szarkazmus vagy komoly?:) Rá lehet verni ilyenkor a bankra?

Szerk: szerintem sem lenne olyan egyszerű, bár úgy is menni kell még ügyvédhez, nála rákérdezek akkor.

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#19205) tildy válasza syler (#19200) üzenetére


tildy
nagyúr

5 ev bizonyitott itteni tartozkodas utan. (nem munkaviszony)
Illetve kell plusz egy ev permanent residency, szoval 6 az az 5.

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19206) syler válasza tildy (#19205) üzenetére


syler
aktív tag

:R Egyébként sógorom most Március 25.-én lesz kint öt éve. De ezt a bizonyított kint tartózkodást nem igazán értem. Mivel lehet jobban bizonyítani, mint 5 év bejelentett munkával? Abból rendesen adózik, ez az egy munkahely van neki 5 éve /tesco/, van a nevére a rent stb. Szerintem a bizonyítással nem lesz gond:) Köszönöm a segítséged.

[ Szerkesztve ]

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#19207) tildy válasza syler (#19206) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem mindenkinek van 5 ev munkaviszonya , holott tobb mint 5 eve kinn el. Pl. alberleti szerzodessel is lehet bizonyitani ilyen esetekben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19208) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Most nézem a discoveryn Keith Barry trükkjeit,hát elég kamu szaga van a műsornak

(#19209) Mawyx válasza ToBeY (#19208) üzenetére


Mawyx
senior tag

Rákapcsoltam én is, erre már nincs.

Nagyon időigényes egy blogot rendben tartani, megint csak összecsaptam, bejegyzés alig került bele, pár képet belehajigáltam és így is órák mentek el vele. Utazási napló, szeretném megörökíteni milyen szép helyeken jártam, de mindig arra lyukadok ki, hogy ott kint kellene esténként minden nap vezetni, mert amikor hazaérek mindig nyakamba szakad minden és nincs rá időm rendesen, később meg már nem olyan, elvesznek a részletek....

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19210) pohár válasza ToBeY (#19208) üzenetére


pohár
félisten

aki nézi a Mentalistát, annak már nem tud újat mutatni, kb 15 percet láttam belőle szenteste, többet se nézem az biztos :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19211) ToBeY válasza pohár (#19210) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én most futottam bele először és mivel elég kamunak találtam,szerintem utoljára.

(#19212) NoLF válasza zolynet (#19199) üzenetére


NoLF
addikt

nem eszem, nem iszom, csak dolgozom, mint a gép :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19213) NoLF válasza NoLF (#19212) üzenetére


NoLF
addikt

viszont aludni sem tudok, úgy tűnik... :|

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19214) Tothgera30 válasza NoLF (#19212) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...azért néha próbálj lazítani, nekem is volt olyan időszakom mikor megviselt, azóta kicsit talán jobb lett, de még mindig nem vagyok biztos benne hogy itthon kéne-e maradnom...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19215) NoLF válasza Tothgera30 (#19214) üzenetére


NoLF
addikt

lazítottam én már életemben eleget, koma...
valószínű most nyal vissza a fagyi. sebaj, ezzel is elbírok :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19216) Tothgera30 válasza NoLF (#19215) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor igen. Ugye, ami édesen indul, ami édesen indul, keserűen végződik... És ami keserűen indul, annak édes lesz a vége...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19217) NoLF válasza Tothgera30 (#19216) üzenetére


NoLF
addikt

nem szeretem az édességeket :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19218) vikvuk válasza NoLF (#19217) üzenetére


vikvuk
aktív tag

mit szeretsz helyette?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#19219) NoLF válasza vikvuk (#19218) üzenetére


NoLF
addikt

őszintén? a friss levegőt, a napsütést, a tenger simogató hullámait, egy szép lány őszinte ölelését, meg még millió más dolgot... de a cukros süteményekért, csokikért, üdítőkért, és általában az édes dolgokért csöppet sem vagyok odáig, mondjuk úgy kb 14 éves korom óta (ez nyilván csak tipp, hisz nem tudatos döntés volt).

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19220) Tothgera30 válasza NoLF (#19217) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én szeretem, de csak mértékkel :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19221) kételkedem válasza Tothgera30 (#19220) üzenetére


kételkedem
addikt

a friss levegőt, a napsütést, a tenger simogató hullámait, egy szép lány őszinte ölelését?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19222) FehérHolló válasza Tothgera30 (#19216) üzenetére


FehérHolló
veterán

Túl sok narancsot/grapefruitot ettél.
Persze az a legrosszabb, amikor keserűen indul, aztán savanyú, vagy fordítva. Ezek ilyenek.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19223) Tim82 válasza kételkedem (#19221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy szép lány őszinte öleléséből sohasem lehet elég. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19224) Tothgera30 válasza kételkedem (#19221) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Előbbi néha jót tesz, a simogató hullámoktól szabadságon érzem magam és a munkamorált nagyon befolyásolja, a legutolsótól pedig kanos leszek.

#19222 FehérHolló: ...sajnos nagyon kevés gyümölcsöt/zöldséget eszek, narancs még elmegy mondjuk.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19225) ne_nezze válasza FehérHolló (#19222) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

savanyú a ... de jó! (paradoxon)

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#19226) tope válasza Tim82 (#19223) üzenetére


tope
addikt

Hacsak akkor mikor feleséged van, ép nem a nejed az illető, és rajtakapnak ;]

Na de igaz :K

(#19227) Tim82 válasza tope (#19226) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyelőre nem aktuális az upgrade a Version Wife-ra. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19228) FehérHolló válasza Tim82 (#19227) üzenetére


FehérHolló
veterán

Visszahívták a terméket, vagy nem hiszel a szórólapon lefestett élménynövelő hatásban?

Skynet is real. It's called Google.

(#19229) Tim82 válasza FehérHolló (#19228) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még nem ismertem ki a Version Girlfriend teljes funkcionalitását.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#19230) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

mi fojjik itt a gyongyi... ize a lapon? be be szoktam nezni a miert mideatunkba, foleg ha meglatom bal oldalon, de msot mast se latok csak hogy egyfijjtaban ott vn, lassan a legnebszerubb toyik lesz???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19231) Mawyx


Mawyx
senior tag

Lassan odarakom az ebédet. Imádom a hétvégét amikor itthon vagyok :)) Nem kell muszájból felkelnem 5-kor főzni, amit úgyis hidegen eszek meg melóban, hanem elég akkor, amikor megéhezek és lehet frissen enni. És van sör. :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19232) Apika válasza Mawyx (#19231) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nálunk most készül el lassan a paprikás krumpli... :K

(#19233) Mawyx válasza Apika (#19232) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akkor nem vagyok elkésve vele én se. :)

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19234) FehérHolló válasza neduddki (#19230) üzenetére


FehérHolló
veterán

Több eksön van itt, mint a bornyúnyájt bambulva, bár színvonalban nem mindig sikerül felülmúlnunk azt.

Skynet is real. It's called Google.

(#19235) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Hátrányos helyzetű polgártársam az utcán egy akkora köteg Deák Ferencet számolt, hogy alig bírta átfogni. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#19236) tope válasza FehérHolló (#19235) üzenetére


tope
addikt

Hát igen, nagy szegénység van feléjük, a segély, meg a lopás...

UI: Megvizsgáltatnám az összes rokkant nyugdíjas állapotát, hogy mennyire valós a helyzete, akinek nem az, nem kap nyugdíjat az életében sose már az életben

[ Szerkesztve ]

(#19237) Mawyx válasza tope (#19236) üzenetére


Mawyx
senior tag

Anyámék rettegnek folyamatosan, hogy elveszik a rokkantnyugdíjukat, mert láb nélküli emberektől szedik el, 30-30ezer Ft-ot kapnak, de ha ez se lesz, akkor éhenhalnak, én 100ezerből nem tudom őket is eltartani, ők dolgozni nem birnak és munka sincs, de így is több lábuk és kezük van, mint akit visszaszázalékoltak :(
Szerk: mert ezektől nem meri senki visszavonni, csak olyanoktól akitől nem kell tartani.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19238) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elég beteg film ez a fekete hattyú,de Natalie Portman alakítása ötös.

(#19239) Algieba válasza Mawyx (#19237) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az én anyámtól júniusban visszavették, mert a Parkinson-kórja ellenére teljesen munkaképesnek találta a felülvizsgálatot végző orvos. :U

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#19240) Mawyx válasza Algieba (#19239) üzenetére


Mawyx
senior tag

Jajj ne, Anyu is az :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19241) tildy válasza Mawyx (#19237) üzenetére


tildy
nagyúr

Lab nelkuliektol nem szedhetik el, leven 1.-2. rokkantsagi csoportban levoket nem bantjak,felul sem vizsgaljak , ha jol tudom. 3. csoportban levoknek kell kb. ketevente felulvizsgalat.

Ha apumtol ezek ellenere elszednek, en nem allok jot magamert.

Apunak evekig 3. csoport volt, leven nehezen jart (erelmeszesedes a labaiban) , illetve a szivenek egy jo resze elhalt infarktus miatt , bar aki elsore latta lehet tole is elszedte volna a rokkantnyugdijat. Hat most mar -sajnos- 1. csoport:(

Es meg varhat masfel evet, hogy automata valtoju kocsira tamogatast kapjon. Amit olyan jol megcsinalt a kormany az uj autokkal kapcsolatban, hogy csak nem automata suzuki swiftre adnak kb 1.5 milla tamogatast. Ha az aprobetut meg elolvassa az ember, akkor meg kiderul, hogy csak hitellel veheted meg, es joval tobbet fizetsz vissza...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19242) Mawyx válasza tildy (#19241) üzenetére


Mawyx
senior tag

Anyuék most várják a rendkívüli felülvizsgálatok időpontját, pedig most voltak nyáron.
Mindenesetre erre nincs befolyásunk, de ki kelldolgozni egy tervet hogy tudnék szinte dupla ennyit keresni, ah ez bekövetkezik, hogy oda tudjam adni a felét Anyuéknak.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19243) FehérHolló válasza Mawyx (#19242) üzenetére


FehérHolló
veterán

Most csúnya leszek, mert bizonyos mennyiségű alkohol befolyásoltsága alatt állok és alapállapotban sem vagyok kedves.

Szóval az elmúlt időszakokban olyanokért picsogtál, amiket a végzettséged alapján simán meg tudnál oldani a titkárnői szint felett is. (Az eddigiek alapján titkárnőnek használ a főnököd.)
Keress már végre egy olyan helyet, ahol értékelik a szaktudásod. Ne munkaügyi felügyelet, újságok, meg kutyafüle. Pesten azért elég sok vállalat/cég van, ami megduplázta a bevételét az elmúlt 3 évben a "válság" ellenére is, nézz utána ezeknek. Több, mint felük keres informatikust is. Linked in, profession.hu, felkapottabb állásbörzék - mind adhat valami támpontot, illetve segíthetnek. Pályakezdőként nem az a fontos, hogy értesz-e valamihez, hanem hogy mennyire vagy magabiztos.
A te végzettségeddel - még a nemedre való tekintettel is - legalább dupla ennyit ajánlanak kezdőknek, mint amennyit most keresel. Legyél már egy kicsit ambiciózus. Mindenféle képzettséget igazoló papír nélkül kerestem nettó havi 160k-t (legálisan), csak jó helyen kellett becsöngetni (lásd fenn).
Több tippet nem adok, mert valamennyire konkurenciám vagy.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19244) tbs válasza tope (#19236) üzenetére


tbs
addikt

Höhö. Vicces ez. Tesómnak el van törve a gerince, évente felülvizsgálják, hátha összenőtt... :DDD

(#19245) ToBeY válasza tildy (#19241) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezzel az állítással tudnék vitatkozni,de nem merülök bele inkább itt publicba...
Ha akarod priviben leírom a storym.

[ Szerkesztve ]

(#19246) vikvuk válasza FehérHolló (#19243) üzenetére


vikvuk
aktív tag

na igen, a 100 az nevetséges ilyen végzettséggel

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#19247) tildy válasza ToBeY (#19245) üzenetére


tildy
nagyúr

Johet. Az is, hogy melyik allitasom. (Nekunk konkretan ezt mondtak, most mar nem lesz felulvizsgalat, a laba mar nem fog kinoni.)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19248) tope válasza vikvuk (#19246) üzenetére


tope
addikt

Hagyj ne mondjam mennyit keresek :(

UI: De most az előbb találtam 1 pont nekem valót állást, reménykedek

[ Szerkesztve ]

(#19249) vikvuk válasza tope (#19248) üzenetére


vikvuk
aktív tag

ja, de ha csak azt nézzük múltkor mennyit írtatok pohárnak arra az állásra... 140-ek...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#19250) zolynet válasza tbs (#19244) üzenetére


zolynet
addikt

egyik cimbimnek 4gerincműtéte volt az elmúlt 2évben és neki is kellett menni igazolnia hogy kicsit sincs jobban ... ránézés, két kérdés után megállították h nem jogosult, idióták :( , írt nekik egy 4oldalas levelet a sajátos stílusában (remélem odaadja majd és elolvashatom)

Life is too short to stay stock!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.