Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20051) fokukac válasza neduddki (#20050) üzenetére


fokukac
nagyúr

Jelentkezem a mentőakcióba, főnök!
Csak szervezzetek hozzám is, mentsetek ki engem is a sötét panelprolik közül már végre! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20052) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

6:48 -14°C

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20053) föccer válasza BlacKSouL (#20052) üzenetére


föccer
nagyúr

O.o

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20054) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#20052) üzenetére


BlacKSouL
addikt

7:18 [link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20055) venember83 válasza BlacKSouL (#20052) üzenetére


venember83
nagyúr

Mínusz tizennégy? Az már embernek való. :K

(#20056) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Az egyébként teljesen fasza, hogy ha egy évben 6 vagy annál több táppénzes napom van, összesen, akkor nem kaphatok fizetésemelést, sem féléves/éves bónuszt? Magyarul ha véletlenül beteg vagyok, akkor legalább dögöljek is éhen? Egyébként tök logikus és ésszerű motiváció nem?
Csupán csak azért, mert volt 2-3 olyan operátor, aki 2 hónapon át táppénzen volt, közben meg máshol dolgozott feketén 3x annyiért mint itt kap, ezért én szopjam meg a f*aszt, meg minden irodai dolgozó is. Igazán ügyes, hozzáértő, konstruktív megoldás.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20057) kételkedem válasza BlacKSouL (#20056) üzenetére


kételkedem
addikt

Táppénzen lenni sokszorosan szívás. Beteg vagy, drága gyógyszert szedsz, kevesebb pénzt kapsz, izgulhatsz, hogy megmarad a munkahelyed vagy sem. Több helyen vonnak meg kedvezményeket, vagy egész egyszerűen elküldik azt aki táppénzre ment. Sokan emiatt csak akkor mennek táppénzre, ha olyan súlyos gondjuk van, ami miatt képtelenek bemenni a munkahelyre. Egyébként jól látod, ez azok miatt alakul így, akik sportot űztek abból, hogy ha volt valami dolguk (fusi meló, gyümölcs szedés stb), akkor 2-3 hétre ki íratták magukat a dokival.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20058) BlacKSouL válasza kételkedem (#20057) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ennek az lesz az eredménye, hogy akkor is itt fogok bent rohadni, és összevissza fertőzni mindenkit, ha vért hányok az iroda közepén és görcsökben rángatózok a padlón.
Az üzlet az üzlet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20059) kételkedem válasza BlacKSouL (#20058) üzenetére


kételkedem
addikt

Remélem nem leszel beteg és akkor mentesülsz az összes káros következménytől!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20060) lorcsi válasza kételkedem (#20057) üzenetére


lorcsi
veterán

nálunk épp most volt olyan eset,hogy próbaidőn a kolléganő többet volt táppénzen mint a munkahelyen...meg is lett az eredménye...persze ő nem értette miért..és totál sértődötten távozott. saját kárán tanulta meg mi a helyzet ebben a balkáni államban
pés a táppénzes időszakra is most már annyira minimál pénz jár :(

[ Szerkesztve ]

(#20061) kételkedem válasza lorcsi (#20060) üzenetére


kételkedem
addikt

Két dolgot kell elkülöníteni! Van olyan aki beteg és emiatt nem tud dolgozni. Aztán van olyan aki nem, vagy csak egy kicsit beteg és egyfajta szabadságként használja a táppénzt. Egyébként tudomásom szerint országtól függetlenül sehol sem kedvelik különösebben azt a munkavállalót aki táppénzre megy.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20062) bandus


bandus
veterán

havi 10k-s útdíj, az igen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20063) kételkedem válasza bandus (#20062) üzenetére


kételkedem
addikt

Egyelőre csak ötlet. Persze előbb vagy utóbb biztosan lesz dugódíj, hídpénz, útdíj vagy bármi ehhez hasonló!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20064) fokukac válasza kételkedem (#20061) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerintem pedig másik két dolgot is el kell különíteni.
Van a betegszabadság, és a táppénz.

Egy évben jár 15 nap betegszabadság (ekkor a munkáltató fizeti a bért, ami a normál bér 70%-a).
A 15 nap feletti betegszabadság a táppénz, amit az állam fizet, és asszem a bér 60% jár, de már nem 45 napig, mint régen, hanem kevesebb ideig.

Tehát, ha úgy van megfogalmazva, hogy egy évben max. 6 napot lehetsz táppénzen, akkor az a fentiek tükrében 15 + 6 = 21 nap betegség, ami több, mint egy hónap, szerintem ez még belefér.

Ha ugyanakkor a betegszabit értik táppénz alatt, az minimum bicskanyitogató. Amúgy pedig igen, az a tendencia, hjogy újabban mindenki bejár dolgozni betegen is, és egymást fertőzik oda-vissza a kedves kollégák...
meg az irodaházak szellőztető-rendszere is csodásan keveri a kórokozókat az épületen belül...

szép ez az új világ na. nézzetek jack bauert, ő elbánik a vírusokkal is! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20065) fokukac válasza BlacKSouL (#20054) üzenetére


fokukac
nagyúr

a france telekom ilyen lassú salgóland-ben?
szerintem befagyott a mínusz 14-től :DDD

Ui. amúgy élsz még, nem fagytak el a végtagjaid?
én bejöttem az irodába, és konkrétan 17 fok volt, mert ezek a b.zik spórolnak hétvégén. eddig termo-pulcsiban ültem itt...

Uui. amúgy én már a járdadíjat várom!
és szedjenek parkolási díjat a padokon ücsörgőktől is!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20066) tbs válasza fokukac (#20065) üzenetére


tbs
addikt

Ingyen adod az ötleteket?!? Hüjevagy..? :O

(#20067) neduddki válasza tbs (#20066) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

azmahtg en eserd???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20068) kételkedem válasza fokukac (#20064) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez a betegszabadságos rész számomra nem tiszta. Régebben úgy volt, ahogy írod, de valamiért úgy gondolom, hogy ez megváltozott.

Mindjárt utána nézek, ha már így szóba került!

szerk:

Tévedtem, nem változott!

"A betegszabadság és a táppénz fogalma egymásra utalódó fogalmak, mivel táppénz az adott naptári évben csakis akkor adható, amennyiben a munkavállaló az adott naptári évre járó betegszabadságát már maximális mértékben igénybe vette. A betegszabadság naptári évenként 15 munkanapot jelent, melyet a következő esztendőre nem lehet átvinni"

"A betegszabadság 2012-ben is változatlanul 15 nap lesz. Igénybevételéhez kezelőorvosi-, ill. kórházi ellátás esetén, kórházi igazolás kell. A betegszabadság idejére a munkavállaló a távolléti díj 80%-át kapja meg."

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20069) degu válasza kételkedem (#20057) üzenetére


degu
senior tag

Nem azert alakult ki! :(
Egyszerubb buntetni,mint ellenorizni,es az ellenorok fizetese helyett meg hoz is a konyhara!
/Kb.minden cegnel van 3-4,vagy tobb,tanult csirkefogo,aki az ilyesmiket -nagy penzert persze-
kitalalja! :W /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20070) kételkedem


kételkedem
addikt

Egy férfi azzal az ürüggyel kérezkedett be hétfőn délelőtt a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság épületébe, hogy az illemhelyet szeretné használni. Amikor kifelé jött, az ügyeletnél álló két egyenruhás rendőrre ráfogott egy éles fegyvernek látszó tárgyat, majd az értékeik átadására szólította fel őket. A rendőrök lefogták, elvették a fegyvernek látszó tárgyat, és megbilincselték a 20 éves férfit
[link]

Ilyen hülye tuti nincs!
Mi lehetett az igazi szándéka a 20 éves férfinek?
Ha mégis ilyen agyament, akkor jár neki a Darwin díj!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20071) Lortech válasza kételkedem (#20070) üzenetére


Lortech
addikt

Még olcsón megúszta, jó hogy le nem lőtték, mint sok helyen tették volna.

Thank you to god for making me an atheist

(#20072) fokukac válasza Lortech (#20071) üzenetére


fokukac
nagyúr

elképesztő, most ennyire hülyül ez a nép, vagy már ennyire kétségbeesettek az emberek?
De most komolyan...
Persze lehet, hogy csak a hideg elől akart bekerülni egy fűtött helyiségbe az illető...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20073) pohár válasza fokukac (#20072) üzenetére


pohár
félisten

hát majd akkor mi lesz ha a pesti autósok fizetik ki a bkv tartozását... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20074) Mawyx


Mawyx
senior tag

Jövök picsogni, elpuskáztam az interjút :( Viszont döbbenet egy-egy álláshirdetés mit takar, ha csak fele ilyen jó lett volna, mint amennyire az, már az is túl szép lett volna. Mondjuk kevés is vagyok, pedig a kiírt feltételeknek megfelelek...
mondjuk legalább behívtak, ez is valami.
Viszont a holnapit meg lemondom, mert ezek után végképp látom, amit bandus is pedzegetett, hogy azzal nem jó irányba tartanék.
És rohadt hideg van.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20075) venember83 válasza Mawyx (#20074) üzenetére


venember83
nagyúr

Állásinterjút lemondani? Butaság. Soha nem tudhatod, mit vet eléd a sors.

(#20076) Mawyx válasza venember83 (#20075) üzenetére


Mawyx
senior tag

De arról konkrétan tudom micsoda és nettó 85 a fizu, ami egészen egyszerűen nem elég, egyedül élek albérletben a fővárosban. Az mellé muszájból kell találnom mellékállást, ami időben passzol és akkor heti 7napot dolgozhatnék ugyanannyiért, amennyit most heti 5nap melóval keresek még ha rossz körülmények között is. Csak menekülni akartam innen a pénteki dolog után, de annyi fizuval szó szerint éhenhalok, másféle meló kell, keresgélek, addig meg fogat összeszorítva el kell itt tűrnöm bármit.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20077) tbs


tbs
addikt

Most dolgoztunk ki 3 dínókihalásos elméletet a leányommal.

1. Aszteroida -> por a levegőben -> kihal a tápláléklánc.
2. Vulkánkitörés -> por a levegőben -> kihal a tápláléklánc.
3. Akármi miatt por a levegőben -> unatkoznak a sötétben -> inkább kihalnak.

(#20078) tope válasza tbs (#20077) üzenetére


tope
addikt

Jaj
Jaj
Jaj

Szép estét mindenkinek

(#20079) Mawyx válasza tbs (#20077) üzenetére


Mawyx
senior tag

Van lányod? Kicsit lemaradtam :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20080) Tim82 válasza Mawyx (#20079) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elég régóta van neki.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20081) tildy válasza Mawyx (#20079) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is kicsi...
Nos fiuk lanyok, liberot fel kell kotnom, ez egy olyan munkahely, ahol sok uj dolgot tanulhatok :-)
Mindezek melle friss gyumolcs, keksz, kave , kola, viz :) Szimpi. Ha a 3 honapban bevalok, akkor ez egy tuti hely, nemcsak anyagilag, meg benefitekben, de szakmailag is nagyon:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20082) tbs válasza Mawyx (#20079) üzenetére


tbs
addikt

:K ;)

szerk.: Többiek is cukik. :K

[ Szerkesztve ]

(#20083) Mawyx válasza tbs (#20082) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szerintem én sokkal fiatalabbnak néztelek avagy én vagyok elkésve de nagyon :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20084) tildy válasza Mawyx (#20083) üzenetére


tildy
nagyúr

Hatarozottan fiatal meg tbs:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20085) fokukac válasza tildy (#20084) üzenetére


fokukac
nagyúr

a korához képest jól tartja magát... :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20086) tope


tope
addikt

1 gép (nem laptop, de 1 Windows 7 azért fut már rajta :) ) beszerválva egyelőre, szerencsére drága volt :D

(#20087) Mawyx válasza tope (#20086) üzenetére


Mawyx
senior tag

Akinek ilyen jó dolga van, az örüljön :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20088) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, az Allianz-cal sem leszünk barátok. A múlt héten küldték a KGFB-számlát, rajta, hogy fizetési határidő: február 2; beállítottam az utalást, erre ma, azaz január 30-án küldenek egy felszólító levelet elmaradás miatt. :)
imádom ezeket az ügyfélbarát cégeket :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20089) Winner_hun válasza tildy (#20081) üzenetére


Winner_hun
félisten

kóla, kávé - nagyon kellenek...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20090) tildy válasza Winner_hun (#20089) üzenetére


tildy
nagyúr

A kave igen :-) Ja lemaradt, van sör is:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20091) Winner_hun válasza tildy (#20090) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem élek vele. Inkább bor. Vörös. Házi. Nem valami bolti izé.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20092) bobsys válasza fokukac (#20088) üzenetére


bobsys
addikt

Johogy mondon, utalni kell a lakbert

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20093) fokukac válasza bobsys (#20092) üzenetére


fokukac
nagyúr

megadjam a számlaszámom? :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20094) bobsys válasza fokukac (#20093) üzenetére


bobsys
addikt

Oda draga utalni inkabb maradok a real estates szamlaszamanal

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20095) fokukac


fokukac
nagyúr

Blacksoul, ugye még nem fagytál meg ott a messzi, fagyos északon...?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20096) kételkedem


kételkedem
addikt

Ez a wizskis gyerek tényleg ekkora űber ász, hogy a létező összes tévé és rádióműsorban vele kell foglalkozni? :F

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20097) neduddki válasza fokukac (#20095) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a nyocszogon az abkakban -5fok volt, ami mar geszen hidegnek minosul itten

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20098) kételkedem válasza neduddki (#20097) üzenetére


kételkedem
addikt

Otthon -14,7, Nyíregyháza belvárosában a köztéri hőmérő -11-et jelzett.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20099) fokukac válasza neduddki (#20097) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát nekem befagyott a seggem az 1 mm vastag öltönynadrágban...
Holnap vennem kell alá jégeralsót..!
:)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#20100) Timocicu válasza kételkedem (#20098) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ráadásul még hidegebbet is mondanak, Szibériait! :Y
Nem szeressem idő ez kérem. :(

Élmény reggelente sétálva oviba vinni a nagyobbat, de a kicsit sem hagyhatom egyedül otthon.
Viszont addig Bogi olyan jót alszik, míg a lakásban nem.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.