Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19751) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Elállt a havazás ;) .

Reggel 6-tol toltam a havat, egy óra múlva a benzinkúton tankoltam a kocsiba, most meg itthon netezek :D . Elég laza vasárnap lesz ez :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19752) tildy válasza BlacKSouL (#19746) üzenetére


tildy
nagyúr

Azt tudd, hogy piszokmod irigyellek :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19753) BlacKSouL válasza pohár (#19747) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én is szeretek bokáig tocsogni a sáros lucskos latyakban, meg órákig lapátolni a havat, aztán meg söpörni hogy 5 perc múlva újra essen. Meg imádom hogy az autóra 5 perc alatt egy Mátrányi sár, salak, sóder rakódik a hektoliternyi rávert vízzel együtt. Imádom azt is ahogy a kétcenti vastag sóderen pillanatok alatt elkopik a cipőm talpa, de legalább a mellé kiszórt centi vastag sóréteg elősegíti a mielőbbi szétrohadást. Az autóknál dettó. Azt is imádom, ahogy a félig megolvadt 10 centis hó szanaszét az úton, a zebráknál fél focipályányi 10 centi mély tócsákat gyárt, és vagy a havon esel hanyatt a zebra mellett, vagy bokáig merülsz a salakos, saras, sós latyakos hólébe. Szeretem még azt is, hogy az utak, járdák széleire felhalmozott hó, napokon, heteken keresztül olvadozik, keresztülfolyva mindenen, éjjelente újra megfagy, amire újabb centis salakréteget szórnak ki, amire újabb sóréteg kerül ami akkor is magába szívja a nedvességet, ha hetek óta nem esett semmi, és hetekre vizesen, nedvesen tartja a járdákat, utakat, amit minden hajnalban újra le lehet szórni. És mindez tavasszal amikor egyszercsak mégis kiszárad, akkor 3 centi vastagon ott áll 60 centi szélességben a járdán, az utakon, az autók, kamionok zúzzák apróra, a szél felkavarja a sós salakport, és az emberek boldogan szívják fel az orrukba mondván hogy milyen gyönyörű is a tél.

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19754) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Milyen személy adatokat érdemes elkérni egy illetőtől akivel üzleti kapcsolatba kerülök és előre utalok számára? Tehát fontos hogy a későbbekben lenyomozható legyen. A neve és a telefonszáma már megvan, mit kérjek még el?

#19755 Winner_hun: Számlaszámot ad, személyigazolványt ad, de még mit kérjek? Nem félek, de majdnem 200k körüli összeg megy és ez már nem vicc kategória, ez kb. 4 minimál bérnek felel meg, amit sokan fél évig gyűjtögetnek, így emiatt kételkedem benne. Bár segítőkésznek tűnt és minden adatot szívesen megad, legalábbis azt mondta!

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19755) Winner_hun válasza Tothgera30 (#19754) üzenetére


Winner_hun
félisten

Számlaszám alapján a rendőrség le tudja nyomozni. Kamu adatokat meg meg tud adni. Személyi igazolványt nem biztos hogy fog mutatni.. ne utalj előre ha félsz:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19756) zolynet


zolynet
addikt

jóllaktam Merlin kosarával (A marha legjavát csíkokra szabdalom, s kegyelmed kosarába csípôsre varázsolom, jó étek!) :)

Life is too short to stay stock!

(#19757) FehérHolló válasza nike_ (#19742) üzenetére


FehérHolló
veterán

:K

Skynet is real. It's called Google.

(#19758) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Ért-e valaki itt mélyebben a VPN-hez, biza?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19759) Winner_hun válasza zolynet (#19756) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tegyél még be képet aztán rájövök hogy lassan éhes leszek...:D
Az a gáz hogy és tényleg.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19760) zolynet válasza Winner_hun (#19759) üzenetére


zolynet
addikt

jó étvágyat ;)

Life is too short to stay stock!

(#19761) FehérHolló válasza Tothgera30 (#19754) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy ekkora összegnél aránylag kevés pénzbe kerül a személyes találkozó+átvét.

zolynet: Rettenetesen piszkos a fantáziám, de az ott egy álló banán? o_O

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19762) Winner_hun válasza zolynet (#19760) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megvan, thx. Termelem befele a kocsonyát:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19763) Winner_hun válasza FehérHolló (#19761) üzenetére


Winner_hun
félisten

2

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19764) FehérHolló válasza Winner_hun (#19763) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ez már homoszekszualitás, nem kívánok beleszólni. Igazad van.

Kocsonyát sikeres ember nem fogyaszt. :P

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19765) pohár válasza Winner_hun (#19762) üzenetére


pohár
félisten

fffffffffffffffffffffffuj

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19766) Tothgera30 válasza FehérHolló (#19761) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez igaz, de idő hiányában ez nem igazán kivitelezhető. Nekem 4-5 óra az út oda, vissza ugyanennyi, munkarend változó. A másik félnek pedig olyan munkarendje van hogy szinte soha sincs otthon, reggel megy, este jön és ha gond van be kell menni. Így elég nehéz közös tényezőre jutni, bár ő ajánlotta fel hogy személyesen intézzük ha lehet, de ez így elég nehéz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19767) FehérHolló válasza Tothgera30 (#19766) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha ő ajánlotta fel anélkül, hogy tudta volna a te ütemterved, akkor valamennyire megbízható.
Egyébként én nem sajnálnám egy nap szabim, vagy nagyon a körmére néznék. Ha valóban át akar vágni, akkor utána a rendőrség meg fogja találni valamennyi időn belül,de nem biztos, hogy ez neked megéri (időben, idegeskedésben, ügyvédben, satöbbi). Valamennyire próbáld meg pénzben kifejezni az utóbbiakat, aztán ha még mindig nincs jobb (=olcsóbb) alternatívád, akkor utalj előre. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19768) tildy válasza BlacKSouL (#19753) üzenetére


tildy
nagyúr

hiszti.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19769) Tothgera30 válasza FehérHolló (#19767) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Remélem nem lesz gond, nem tűnik megbízhatatlannak! Ha át akarna vágni, személyesen is átvághatna. Viszont nekem az út 5 óra 37 percbe és kb. 12-15 ezer forintba kerülne/fő, és nem egyedül mennék ha személyesen oldanánk meg, szóval 30 ezret rá lehet számolni. A körmére van nézve, telefonszáma megvan, közösségi profil, cím, pontos név, bankszámlaszám, e-mail cím. Holnap úgy is eldől hogy mi lesz belőle addig, bár azóta már váltottunk pár szót e-mailben is, nem csak telefonon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19770) venember83 válasza BlacKSouL (#19753) üzenetére


venember83
nagyúr

A reggel kimentem futni az erdőbe. Bár hullott a fákról az olvadt hó, mivel plusz fokok voltak, de azért nagyszerű érzés volt a friss hóban futni, és még hideg sem volt. Én ezért szeretem a telet, pl. S nem érdekel, hogy holnap reggel a bringán nagyon le fognak csapni latyakkal, esetleg lefagy ez a trutyi. Nekem ennyit megér a dolog.

(#19771) BlacKSouL válasza tildy (#19768) üzenetére


BlacKSouL
addikt

tények.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19772) kraftxld válasza FehérHolló (#19758) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

A kecskék igen :)
Bővebben: [link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19773) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Miért hangos a vízforraló, illetve miért hangos a forralt víz forralás közben?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19774) kételkedem


kételkedem
addikt

Ismét hétfő! :K

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19775) venember83 válasza kételkedem (#19774) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez is tény. :K

(#19776) kételkedem válasza venember83 (#19775) üzenetére


kételkedem
addikt

Ugye! :)

353 kilogramm marihuánát találtak a pénzügyőrök egy bolgár hűtőkamionban Röszkénél vasárnap. [link]
Remélem senki sem lépett még véletlenül sem a csomagokra, mert mint tudjuk, fűre lépni tilos!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19777) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#19773) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez amúgy egy olyan kérdés volt, amire keresem a választ, tehát nehogy költőinek vegye valaki.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19778) kételkedem válasza BlacKSouL (#19777) üzenetére


kételkedem
addikt

A fűtőszálon kivált, rátapadt vízkő a forró fűtőszál és a hideg(ebb) víz között helyezkedik el. A fűtőszál felmelegszik, térfogata kissé kitágul, amit a vízkő nem képes azonnal követni. emiatt néhány helyen picit megreped. A sok pici repedésnél a forró fűtőszállal közvetlenül érintkezik a víz, és egy nagyon kicsi része rögtön gőzzé is válik. Tehát a vízkő repedését, a gőz keletkezését kíséri a jellegzetes sistergős hang.
Remélem tudtam segíteni!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19779) BlacKSouL válasza kételkedem (#19778) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Köszi.
Ám ez akkor igaz teljesen, ha tényleg vízköves vízforralót használok. Ám a jelenség új, azaz garantáltan vízkőmentes forraló esetén is tapasztalható, sőt, egyszerű főzőlapon, fazékban, lábasban, rozsdamentes(és vízkőmentes) belsejű edényben forralás esetén is.
A másik dolog, hogy a nem kontakt forraló esetén is jelentkezik, tehát ha a fűtőszál nem a vízzel, hanem egy hőterítő lappal érintkezik csak.
Vagyis alapvetően a robajszerű nagyon hangos zajt nem feltétlenül az általad említett, esetenként azonban helyes ok okozza.
Illetve még egy. Az általad említett jelenségnek van szemmel látható jele, míg amit én mondok, ott még csak zaj van(nem kicsi), de gőz, buborék vagy egyéb képződés még nincs jelen. Később megjelennek a buborékok, de ekkor még ezek sem gőzbuborékok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19780) neduddki válasza BlacKSouL (#19773) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

viz goz atalakulas koben jelentios terfogastniovekedes klep fel es az hallod

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19781) kételkedem válasza BlacKSouL (#19779) üzenetére


kételkedem
addikt

Főzőlapon, edényben forralt víznek én még nem hallottam hangját, illetve csak akkor, mikor már valóban forr!
Ez esetben a te hallószerved lehet különösen érzékeny bizonyos frekvenciákra. Bármilyen zajt ezekben az esetekben szerintem csak a hőtágulás, illetve a gőzképződés okozhat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19782) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Már fél órája agyalok, de nem jöttem még rá, hogy mit kérdezzek:
Napi rejtvény

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19783) tbs válasza JetiRulez (#19782) üzenetére


tbs
addikt

Olyanokon agyalj, hogy "Mit mondana a másik madár ha azt kérdezném tőle hogy...?". ;)

(#19784) tbs válasza neduddki (#19780) üzenetére


tbs
addikt

Nos, ez csak az igazság egy részlete. ;) Mert forrás közben a térfogatnövekedés okozta (telített)kavitáció abuzálja (ütögeti) az edényt, és az edény adja ki a hangot. ;)

Ha a forrást légnyomáscsökkentéssel éri el az ember, akkor is az edény fog rezegni/pattogni.

(#19785) JetiRulez válasza tbs (#19783) üzenetére


JetiRulez
őstag

Akkor sem válik kerekké. Ha azt kérdezem bármelyik madártól, hogy "Hazudsz?", akkor is mindkettő nemet mondana és ugyanott tartanék.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19786) Winner_hun válasza JetiRulez (#19782) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja nem

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19787) neduddki válasza tbs (#19784) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

na msot setitnek leirom hoy kavitacio szeritned mejjik abakon ugrik i?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19788) kételkedem válasza JetiRulez (#19782) üzenetére


kételkedem
addikt

Ez könnyű!
"Aki a pokolra kíván jutni annak
Balra a második ajtó"
[link]
Nem kell vacakolni a gyagyás tollasokkal! :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19789) JetiRulez válasza kételkedem (#19788) üzenetére


JetiRulez
őstag

Alapmű! :R

A képen viszont mind bal, mind a jobb oldalon csak egy ajtó van. :P

Nem megy ez most nekem. Leszívja az agyamat a sulis tananyag. :B

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19790) Winner_hun válasza JetiRulez (#19789) üzenetére


Winner_hun
félisten

Semmi köze a nemmenéshez a sulis tananyagnak..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19791) tbs válasza JetiRulez (#19785) üzenetére


tbs
addikt

Tudodmit, kabbe. :) :) :P

[ Szerkesztve ]

(#19792) BlacKSouL válasza neduddki (#19787) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nyilván a D-épületén... vagy mittudomén már hol volt kivitrinezve a kavitációs "egérrágta" turbinalapát. Ja nem, a D-ben a hajtómű volt. Akkor már nem emlékszem...
Na mindenesetre azon. :)

Viszont így már világosabb a téma.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19793) bandus válasza BlacKSouL (#19792) üzenetére


bandus
veterán

volt akkoriban is ÁTG? :D

más: marha jó érzés volt 4 órát eltöteni az ágyban az új laptopommal úgy, hogy nem merült le 40 perc után mint a régi :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19794) FehérHolló válasza bandus (#19793) üzenetére


FehérHolló
veterán

Én 40-60 perc alatt azért eléggé le tudok merülni az ágyban. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#19795) BlacKSouL válasza bandus (#19793) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kovács Attilához jártunk fel mindig jegyet beíratni, vagy UV-időpontért, vagy mittudomén már miért, és ott volt kirakva a folyosón a lépcsőforduló meg az irodaajtó között. Most már beugrott.
Bakker, van amire 99-ből jobban emlékszem, mint a későbbi dolgokra. Pl. hosszú hónapokig faltam reggelente a hotdogot az AudMax - KA55 folyosó fordulójánál a lépcsővel majdnem szemben. Az ott megvan még?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19796) bandus válasza BlacKSouL (#19795) üzenetére


bandus
veterán

aha, el se mozdult onnan. de már nincsen KA, hanem KF van helyettük asszem, de már vagy másfél éve nem volt órám a főépületben.

Holló: gondoltam, hogy valaki le fogja csapni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19797) BlacKSouL válasza bandus (#19796) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Alagsorból földszint lett? :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19798) kételkedem válasza BlacKSouL (#19797) üzenetére


kételkedem
addikt

Emelkedett az oktatás szint vonala! :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19799) tildy válasza JetiRulez (#19785) üzenetére


tildy
nagyúr

Mert rosszul kerdezel.

Odaallsz az egyik ajto ele, ez azt kerded:

Mit mondana a másik madár ha azt kérdezném tőle hogy ez az ajto vezet - a mennybe?
A verzio , tenyleg a mennybe vezeto ajto elott allsz:
-igazmondo madar azt mondana, a masik nemet mondana.
-hazug madar , mivel hazudik, szinten nemet mondana

B verzio: pokol ajtaja elott allsz, megint megkerded
-igazmondo madar azt mondana : a masik madar igent mondana.
-hazug madar azt mondana: a masik madar igent mondana.

Ergo ott kell bemenned, ahol mindket madar nemet mondott.

Tbs: ez nagyon konnyu volt:-)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19800) Tim82 válasza tildy (#19799) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egyetlen egy kérdést tehetsz fel, de csak az egyik madárnak.

Szerk.: oké, én vagyok ehhez fáradt, leesett. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.