Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20551) kraftxld válasza JetiRulez (#20549) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Home premium-on nincs helyi group policy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20552) tbs válasza tildy (#20548) üzenetére


tbs
addikt

Már nem. '98 óta nem.

Mawyx: utolsó örökös az, aki az elhunyt közvetlen leszármazottja. Lehetnek többen is. (Résztulajdont örökölnek.) Ha több potenciális utolsó örökös van, akkor a még élő örökül hagyó és a többi örökös beleegyezésével, közjegyzői nyilatkozattal hitelesítve lemondhat az örökségéről egy-egy örökös. Az utolsók utolsója viszont már nem (hiszen nincs kivel megegyezzen), és vicces módon egy ideje kitagadni sem lehet az örökösöket. Szóval csak ügyesen. ;) (Remélhetőleg értelmes módon változtatják az örökösödési törvényt, mert a mostani kicsit vicces itt-ott...)

(#20553) vikvuk


vikvuk
aktív tag

[link] hányan linkelik majd...

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20554) Timocicu válasza vikvuk (#20553) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A büntetés ilyen esetekben általában nagyságrendileg húszezer forint szokott lenni.

Ez nevetséges vagy felháborító inkább, nem is tudom :F

szerk: Nevetségeset az összegre értem. :U

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20555) Woodslave válasza tbs (#20544) üzenetére


Woodslave
nagyúr

futhattál volna még pár kört. :D Negatívot nem örökölhetsz. Ha jelzáloggal terhelt ingatlant örökölsz, akkor azt mondod a banknak, hogy vidd az ingatlant, viszlát. (Tildy ezt írta le korábban)
Olyan sincs hogy "utolsó örökös", (illetve van, az állam) kizárás, kitagadás szintén létező jogintézmény még ma is..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#20556) tbs válasza Woodslave (#20555) üzenetére


tbs
addikt

:DDD Hát ez csudajóhír..! :)

Akkor tavaly nyáron félrevezettek többen is... :( Tudnál vmi törvényi hátteret linkelni..? (Örökösödési megvan - sajnos ismerem is...)

(#20557) Woodslave válasza tbs (#20556) üzenetére


Woodslave
nagyúr

A Ptk. szabályozza, mire gondolsz?

Az örökség visszautasítása

674. §. (1) - csak az állam nem utasíthatja vissza

Az örökös hagyatéki tartozásokért való felelőssége:

679. §. (1) az örökös elsősorban a hagyaték tárgyaival és hasznaival felel, ha nincs meg akkor a hagyaték értékével.

Persze ez nem jelenti, azt, hogy ne jöhetnél ki rosszul egy öröklésből, fenti példánál maradva örökölsz egy csurig terhelt ingatlant, amire kifizeted az öröklési illetéket (mondjuk mert nem leszármazóként örökölsz), aztán viszi a bank az egészet. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#20558) tbs válasza Woodslave (#20557) üzenetére


tbs
addikt

Aham, ismerős cikkelyek, ezeket én is mutogattam, de erre vmi nagyon csúnya mást mutattak... :( Oszt jogász meg nem vagyok - de úgylátszik kérdezni sem tudok tőlük. :DDD

Van esetleg ilyesmiben járatos jogász a környékeden..? Volna számára egy meló...

(#20559) Woodslave válasza tbs (#20558) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az én környékemen van. én :D ( viccet félretéve, ha privátba megírod mi a szitu, azt meg tudom mondani mi lehet/kell csinálni)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#20560) pohár


pohár
félisten

így kell ezt csinálni :C :W

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20561) Tothgera30 válasza föccer (#20496) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát ezt én úgy fogalmaztam volna hogy a hülyeségre nincs ellenszer! De gondoltam hogy nem kattint rá minden popup ablakra és tölt le minden exe./rar./zip. fájlt, illetve torrenten nem tölt le mindent illegálisan.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#20562) szg88 válasza pohár (#20560) üzenetére


szg88
őstag

Legalább nem kell magyarázkodni.

(#20563) FehérHolló válasza FehérHolló (#19394) üzenetére


FehérHolló
veterán

Baj van a részeg tengerésszel minden áldott reggel.

Skynet is real. It's called Google.

(#20564) nike_ válasza pohár (#20560) üzenetére


nike_
addikt

"A Blikk információi szerint az ügy titkosítására azért került sor, mert több politikus neve is felmerült a nyomozás során, köztük olyanoké is, akik jelenleg is mentelmi joggal rendelkeznek."

Nincs több kérdésem.

(#20565) Algieba válasza nike_ (#20564) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Meddig marad még Magyarország következmények nélküli ország, vagyis a drága urak mikor fogják megérezni a ballépéseiket? Mert a többség igen csak érzi, hogy játszótérnek, malacperselynek, "családi" vállalkozásnak tekintik a hazát. :(((

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20566) nike_ válasza Algieba (#20565) üzenetére


nike_
addikt

Nekem egy kicsit más a véleményem az egész politikáról, mint a többségnek, de inkább nem nyilatkozom.

Úgyis jönnének a "nagyok", akik megmondanák, hogy minden hülyeség amit beszélek, ezért inkább nem is mondok semmit.

(#20567) vikvuk válasza nike_ (#20566) üzenetére


vikvuk
aktív tag

lehet más a politika? :U

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20568) nike_ válasza vikvuk (#20567) üzenetére


nike_
addikt

Semmi köze hozzá.

(#20569) vikvuk válasza nike_ (#20568) üzenetére


vikvuk
aktív tag

akkor nem lehet ;]

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20570) Algieba válasza nike_ (#20566) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Írd meg nekem privátban.
A konzervatív gondolkodásom ellenére eltolódtam radikális irányba a politikusaink arcátlanságának hatására. :(((

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20571) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20572) vikvuk válasza BlacKSouL (#20571) üzenetére


vikvuk
aktív tag

3,14na?

A CSUPA NAGYBETŰ nem jelent semmit.

(#20573) BlacKSouL válasza vikvuk (#20572) üzenetére


BlacKSouL
addikt

ááá, ritka mint a

amúgy nem ez a jó válasz... :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20574) degu válasza Algieba (#20565) üzenetére


degu
senior tag

Valahogy az nem stimmel az egeszben,hogy ma,MO-on egy dorzsolt,lelkiismeretlen alak szinte azt csinalhat,amit akar! :W
Csodalom,hogy a vilag osszes bunozoje meg nem csodult ide...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20575) bobsys válasza pohár (#20560) üzenetére


bobsys
addikt

Paypal, valaszolt, toll a fulembe a repjegy visszateritessel kapcsolatban. Ebbol bekelteto testulet lesz, de mar elkoszontem a jegyartol.
Ideges vagyok, remelem gyogyszerre koltik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20576) pohár válasza bobsys (#20575) üzenetére


pohár
félisten

mennyit buktál?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20577) Csyppa válasza pohár (#20576) üzenetére


Csyppa
senior tag

[link]

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#20578) pohár válasza Csyppa (#20577) üzenetére


pohár
félisten

áú
hát ez nem épp kellemes dolog :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20579) Mawyx válasza bobsys (#20575) üzenetére


Mawyx
senior tag

Melyik társaságra van jegyed és kinél foglaltál melyik társaságnál?
Akkor írom miért lényeges: Pl British Airways, American Airlines a Malév jegyet ha 182.vel kezdődik a ticket number és február 2-a előtt lettek véve, akkor elfogadja.
Hívd fel az adott társaságot és a jegy szám alapján megmondják él-e a foglalás és átfoglalnak-e vagy mi van.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20580) bobsys válasza Mawyx (#20579) üzenetére


bobsys
addikt

Malevnal online vettem a jegyet. 182vel kezdodik, beszelek akkor a BAval.

(#20576) pohár: 101 000 Ft

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20581) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

gyak 2 napot nem voltam itthon ma es 18fokos lakasbn ma megon21% van ehhhhh: - (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20582) Mawyx válasza bobsys (#20580) üzenetére


Mawyx
senior tag

Szerintem ezt nem buktad :N de várjuk ki a végét. :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20583) tope


tope
addikt

Na fasza, most mondta az "ideiglenes" fönököm, hogy mint informatikus nem leszek itt már többé elvileg. (tudnám hogy oldják meg nélkülem a dolgokat, mert sok mindenhez csak én férek hozzá, de ha ez lesz, akkor b@szok nekik segíteni, szívjon az én fönököm is)

(#20584) bobsys válasza Mawyx (#20582) üzenetére


bobsys
addikt

vigasztalas keppen vettem is egy zappert meg egy COD MW3-at wiihez :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20585) Mawyx válasza tope (#20583) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nekem meg most mondta nem adja meg a kért napokra a szabadságot (holott a melót lehetne úgy igazítani, tökmindegy mikor vagyok itt vagy nem, de ő a főnök és az van amit ő mond és kész), így 2 repjegyet dobhatok a kukába, holott amikor felvettek én mondtam szeretek utazni és támogatnának-e ebben, hogy a szabadságokat úgy tudjam kivenni, persze hogyne igen volt a válasz, de ami szóban elhangzott köztük, abból semmi se úgy van, se a fizetés, se a kocsi, se a szabadság.
Ilyenkor gondolom bárcsak elvállaltam volna a nettó 85-ös melót, de ha a különbözet megkereséséhez kellene pont oda passzoló másodállást találni, akkor ugyanott lennék ahol a part szakad.
Meg azon tépelődtem a napokban, hogy itthagyni se egyszerű ezeket, kezdhettem volna a melóban azonnal, de 1hónap a felmondási idő és látom ezek sose mennek bele a közös megegyezésbe és 1hónap alatt rommá szívatnak meg addig az új helyen se várnak rám, ha kell nekik ember és felvesznek, akkor oda kell menni max pár napon belül, de nem majd valamikor 1hónap múlva.

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20586) tildy válasza Mawyx (#20585) üzenetére


tildy
nagyúr

Valts. Majd lesz mas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20587) Mawyx válasza tildy (#20586) üzenetére


Mawyx
senior tag

Azon vagyok. Egyelőre még nincs semmi sajnos, nézem minden nap és küldöm :K
Egy barátnőm adott egy tippet, de nem infós vonal és onnan nehéz visszakapaszkodni, nagyon rosszul festene az önéletrajzomban, nem tudom ez mennyire számít, lehet csak a top infós állásoknál számít ez, hogy mit dolgoztam ezelőtt.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#20588) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na megnesztem 2. win7es mobilt, nyomkodtam kicist de nem igazan ertm mi a hajp korulotte /na jo en se a i botuse se a zudrobote se rajongok, jol el vagyok a b2710val/

udv

neduddki

p.s. aze ide irtma, mert sejtem ez teflonos korokben piros keszkeno lenne 3xosan is:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20589) Tim82 válasza neduddki (#20588) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudod te, mi a jó. :(

Sent from my LG Optimus 7 ;]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20590) kételkedem válasza neduddki (#20588) üzenetére


kételkedem
addikt

Öregszem.
Nyomkodom a srácaim androidos, érintőképernyős telóit és nem érzek egy csöppnyi vágyat sem, hogy nekem is olyan legyen. Bizonyára ennek oka az is, hogy kizárólag telefonálásra használom a telefonom. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20591) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha már itt tartunk: Kérdés

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20592) kételkedem válasza BlacKSouL (#20591) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha már itt tartunk:
A Nokia Komáromban 2300 főt bocsát el 2012 végéig - közölte a cég az MTI-vel szerdán.
[link]
:(

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20593) BlacKSouL válasza kételkedem (#20592) üzenetére


BlacKSouL
addikt

már itt tartunk?

..meg lesz az az egymillió..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#20594) kraftxld válasza BlacKSouL (#20593) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Minuszban? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#20595) szg88 válasza kételkedem (#20592) üzenetére


szg88
őstag

Állitólag a végét járja a cég (a bbc clikk c műsorában beszéltek róla)

(#20596) kételkedem válasza szg88 (#20595) üzenetére


kételkedem
addikt

Vélhetően nem kimagasló gazdasági eredményük miatt kell elküldeniük világszerte 4000 embert...

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#20597) föccer válasza szg88 (#20595) üzenetére


föccer
nagyúr

Minusz 1 milliárd dollárral zárta a 2011 évet, a lumina sorozat messze nem akkora sikertörténet, mind szerették volna. Valami nagyon újat, valami nagy trendit kellene kitalálniuk ahhoz, hogy ne ezt a jövőképet lássák a világban.

Túl konzervatív a cég.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20598) szg88 válasza föccer (#20597) üzenetére


szg88
őstag

Az android kinyírja őket.

(#20599) föccer válasza szg88 (#20598) üzenetére


föccer
nagyúr

Meg az Iphone. Ez olyan nagy és annyira stabil vásárló réteget jelent, ami önmagában jelentős bevételkiesést jelentett a Nokiának, mit még kiegészített a Samsung és a többi apróság... :(

Jó lenne, hogy ha meg tudna újulni a cég, de ehhez túl drasztikus lépéseket kell tenniük. Abban meg nem vagyok biztos, hogy megteszik. Ahhoz túl konzervatívak. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20600) pohár válasza föccer (#20599) üzenetére


pohár
félisten

most jön a WP7-es telefonjuk, az hátha megdobja őket kicsit :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.