Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) Winner_hun válasza Dylen (#19093) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jelen állás szerint nem. De ha lesz még olyan nap a héten mint a hétfői akkor leszek.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19102) Winner_hun válasza tbs (#19094) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezt nem úgy rakják össze ahogy én szoktam..:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19103) Dylen válasza tbs (#19098) üzenetére


Dylen
aktív tag

ahogy tope írja: 80x48x100

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#19104) Tothgera30 válasza BlacKSouL (#19057) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...azért egyedül lenni jó, csak néha kicsit unalmas...

Az új HA pedig nekem sem nyerte el tetszésemet, túl bonyolult ahhoz hogy használni tudjam, ahhoz pedig hogy érdekeljen is, ahhoz túl egyszerű :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19105) degu válasza pohár (#19097) üzenetére


degu
senior tag

Nem latszatintezkedes,hanem egy kettos hatasu kabitoszer!
Egyreszt beinditja az *oszdd meg es uralkodj* okolszabalyt,masreszt ki van nyilvanitva,hogy azt csinalnak az orszagba/orszaggal - Veled - amit csak akarnak!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#19106) fokukac válasza Dylen (#19093) üzenetére


fokukac
nagyúr

összeszerelve??? az ikeában? Azt hogy lehet, elcsábítottad az eladócsávót, és összerakta Neked?
Ui. amúgy ez még a Suzukiba is beférne, símán. Csak, hogy érezd, milyen praktikus kocsi :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#19107) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Végre sikerült belépnem az új hardverapróra /thx Winner :)

(#19108) xxman


xxman
senior tag

nekem csak Karbantartás-t ír de talán jobb is mert csak felhúzom magam ezen a "design"-on. :W

I just wanna have some fun.

(#19109) bnss válasza kételkedem (#19083) üzenetére


bnss
veterán

A jövő havi fizetés lesz a "vízválasztó", ha nem tévedek

---

Szép estét!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19110) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

óhogy tegyem a fejemre a glóriát amikor félretettem a fölösleges eurót a kiküldetésekből. 4 év alatt bőven 1000 € felett járnék, de azért költeni is kellett néha, úgyhogy kevesebb, de legalább egy olyan pénznemben van az érték, amelyik később éri el a 0 szintet, mint a huf...már kisbetűvel kell írni. És asszem lezsírozom a főnökkel hogy ajróban kapjam a fizetésem. Úgyis a ajró az alappénzneme a cégnek. Aztat szeressük. Vagy legyen japán jen? :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19111) FehérHolló válasza xxman (#19108) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

BlacKSouL: A jen árfolyama fölött a japán érdekek uralkodnak, nem az igazi piac. Inkább euró a kettő közül. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19112) tbs válasza Dylen (#19103) üzenetére


tbs
addikt

Szinte biztos, hogy befér a járműbe. :K Honnanhovámikor..?

(#19113) BlacKSouL válasza FehérHolló (#19111) üzenetére


BlacKSouL
addikt

japán cégnek dolgozom, legfeljebb veszek céges részvényt :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19114) FehérHolló válasza BlacKSouL (#19113) üzenetére


FehérHolló
veterán

Sajnos a kisbótban nem biztos, hogy elfogadják a jent, amikor tejet vásárolsz. :)
Részvény sem olyan hülye ötlet, de nálatok nem szoktak X év munkaviszony után ingyen osztani jutalomként? (Nem teherautónyi mennyiséget ofc.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19115) neduddki válasza FehérHolló (#19114) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Falun lakik kimegy a domodalba es mekfeji:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19116) BlacKSouL válasza FehérHolló (#19114) üzenetére


BlacKSouL
addikt

jó, de az ajrót se nagyon :)
Nálunk 5 évi munkaviszony után egy karórát, meg valami huf alapú bónuszátutalást szoktak adni. részvény az max japánban a japán munkavállalóknak van lehetőségük. de nem hiszem egyébként hogy az igazgatósági tagokon kívül bárki is hozzájuthat.

macsekúr: mit fejek meg? :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19117) tbs válasza BlacKSouL (#19116) üzenetére


tbs
addikt

"mekfeji" -> egyszóbanbenneMINDEN..! :K ;]

(#19118) FehérHolló válasza neduddki (#19115) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálunk falun nem szokás domboldalakat fejni, de boltos néniket sem.

BlacKSouL: Attól még elérhetőek a részvények mindenki számára, hogy nem osztogatják. Legfeljebb a szokásos úton kell megvenni őket. :)
5 év munkaviszony számomra elég sok egy multinál. Te nem csömörödtél bele?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19119) neduddki válasza FehérHolló (#19118) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

me Te egy elamradott vejeny laiksz:- )))

udv

neduddki

mod: tbs: ma a bigmek sem a regi,,,

setit: csak a szoaksosot:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19120) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Visszaállít a régi apró yeah :C

(#19121) Dylen válasza fokukac (#19106) üzenetére


Dylen
aktív tag

Azon csodálkoznék, mert a mienkbe se fér bele, pedig az finoman szólva is nem kicsi :) Belül már elférne, csak az ajtón nem megy be, a csomagtartón keresztül se.
Amúgy pedig használt, de még garis :P

tbs: ez nagyon jófejség Tőled, köszönöm szépen, de azóta már sikerült beszervezni egy ismerőst, aki megfelelő autóval is rendelkezik :K

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#19122) kételkedem válasza bnss (#19109) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem tévedsz! :N

Állítólag még a könyvelők sem tudják, pontosan mi alapján kellene kiszámolni a kifizethető fizetések mértékét....
Netes kalkulátorok alapján a bruttómat kb 6%-al kellene emelnie a munkaadómnak, hogy a nettóm annyi maradjon, mint tavaly volt :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19123) BlacKSouL válasza FehérHolló (#19118) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én még csak 4 évnél tartok, ami ugyan pesti vagy rendes normális nagyvárosi viszonylatban sok, de itt, ahol örül az ember ha fűtött helyen van és fizetgetnek, itt egész elmegy. Persze már cégen belül is csodálkoznak páran miért vagyunk még ott, kollégám megkapta idén az 5 éves törzsgárdát, én egy év múlva ha kihúzom.
Igazándiból ad egyfajta jó tapasztalatot a meló sok téren. Aki tőlünk elmegy, azért érzi furán magát, mert az itt megszokott 'munkarendhez' képest bárhol másik tisztességes hasonló munkahelyen kellemesebb, lazább a légkör, hangulat. Bele lehet fásulni, megkeseredni, ráadásul csak nők/lányok mentek el, és faszik jötte az irodánkba az utóbbi 1 év alatt, tehát a munkán kívüli része ami igazából kellemessé teszi számunkra, most hiányzik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19124) tbs válasza Dylen (#19121) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#19125) tbs válasza BlacKSouL (#19123) üzenetére


tbs
addikt

Ezt küldeném Neked - érdemes végigküzdeni, jó ötletek vannak benne -> [link]. :DDD

(#19126) bnss válasza kételkedem (#19122) üzenetére


bnss
veterán

Állítólag még a könyvelők sem tudják, pontosan mi alapján kellene kiszámolni a kifizethető fizetések mértékét...

Ez elég szomorú. A netes kalkulátoroknak szeretnék hinni, de tartok tőle, hogy nincs/nem lesz igazuk.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#19127) tope válasza kételkedem (#19122) üzenetére


tope
addikt

Hát ha ennyivel fogok többet kapni (bruttóban, nem nettóban), akkor kezet csókolok a Viktornak, egyébként meg menjen a francba messzire

(#19128) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ma felhivott egy joember es 10 percen kereszul gyozkodott, hogy vett tolem egy xbox-ot meg regebben es es meg kene neznem mert vmi nem stimmel, hat nem allta kotelnek es megsertodve letette, 10 perc mulva hiv, hogy ja bocs 2.5 120as wd-t adam neki meg vmikor evszazadokkal ezelott, mostanra kinotte, ken eg nagyibb, meggyeztunk hogy var meg egy kicsit mert ne annyira surgos, osszekevert vkivel akinek szinten teflonalni akart es nem ertette mert allok enyire ellent /en sem/:- )))

udv

neduddki

mod: akit erint: fizetes ugybe figalmazzatok meg pontosan akerdest es megkerdem otthon a lanyokat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19129) kételkedem


kételkedem
addikt

Hegesztik a PH! motort?
Eddig csak 503-as lapokat kaptam!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19130) Apika válasza kételkedem (#19129) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Nálam a belépés és a hozzászólás közben is volt némi gubanc...

(#19131) Apika válasza neduddki (#19128) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Lényeg az, hogy kötekedhessen az illető...

(#19132) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Azt is látjuk, hogy az ország finanszírozását nem belső, hanem külső forrásokból kell biztosítani. - Fellegi Tamás miniszter úr
:W

Skynet is real. It's called Google.

(#19133) Apika


Apika
Közösségépítő

(#19134) FehérHolló válasza Apika (#19133) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olvastam én is másik hírportálon.
Mivel egy páli fordulat nem 1 nap alatt játszódik le, ez valószínűleg csak a piac megnyugtatására szolgál, hogy ne szálljon el a francba az euró. Amolyan ellensúlya az EU-s sérelmeknek.
Majd februárban meglátjuk, hogy mi lesz ebből az IMF-es megállapodásból, a jegybank törvényből és hasonlókból, ami miatt most "eljárást" folytat ellenünk az EB.
Sőt, jelen pillanatban azt is számba kell venni, hogy a nép nagyon begurulhat és elkezdhet kukákat gyújtogatni, aminek teljesen beláthatatlan következményei lehetnek.

Fellegi mai sajtótájékoztatója pedig több ponton ellentmond az origós cikknek és a kormány esetleges álláspontjának. Legalább lehetnének konzekvensek. De úgy látszik, a törvénygyár mellé felépítettek egy nyilatkozatgyárat is. Másik lehetőség természetesen, hogy az origó von le torzított következtetéseket.

Nem kívánok méréselméleti módszereket alkalmazni az ellenzéki és a kormánypárti nyilatkozatok igazságtartalmának elemzésére. Szegény parasztbácsi a tanyán ezek után pedig azt hihet, amit nem szégyell.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19135) bandus


bandus
veterán

akvapónia az indexről, nagyon jó, nagyon érdekes, és a srác is szimpatikus :)
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19136) kételkedem válasza bandus (#19135) üzenetére


kételkedem
addikt

Kétszer néztem végig! Mindenképpen érdekes egy ilyen majdnem önfenntartó ökoszisztémát létrehozni! Teljesen szembe megy egy hagyományos kiskert szemléletével. Teljesen más gondolkodás módot igényel. Nekem például eszembe nem jutna, hogy retket lehet termelni vízben álló kavicsokon!

Szerintem az egyszeri nagy beruházás és a rendszeres havi rezsi miatt nem térül meg a befektetés, vagy csak nagyon sok év alatt. Olyan, mint a hőszivattyús fűtés. Klassz, meg környezettudatos, meg független, de ez sem fog tömegesen elterjedni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19137) tildy válasza FehérHolló (#19134) üzenetére


tildy
nagyúr

Az euro elszallas a vegtorlesztes + a kormany kommunikacioja miatt van. Annyira sokat nem csokkent a gbp arfolyam pl. tegnap reggel 383 volt, most 389...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19138) BlacKSouL válasza NoLF (#19068) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Most nyitottam egy ilyen Uniont. Még júliusban hoztam Skofja Lokából. Van a lejjebbi Lasko is, szintén olyan barnából, két kisüveg.

A cseh Masterek is nagyon bejönnek, csak nem nagyon kapható a szlovák teszkóban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#19139) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Lenne egy igen fontos kérdésem, és ennek sajnos nem találtam a topikját, tehát itt pofátlanul, de megkérdezem. Tehát ha a közeljövőben repülőgépen utaznék, laptopot hogyan vihetek magammal, esetleg a gépen (utastérben) vagy csak raktérben, és ez jár-e valamiféle plusz költséggel, esetleg kalkulálni kell a jegyárakba?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19140) bandus válasza Tothgera30 (#19139) üzenetére


bandus
veterán

Ott viszed magaddal ahol akarod..:) en a kezipoggyaszt javaslom, annak fenyeben, hogy dobaljak a csomagokat a repteren. Annyi h csekkolas utan a laptopot kulon ki kell venni a taskabol, esetleg szet is nyitjak, de amugy ennyi.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19141) Tothgera30 válasza bandus (#19140) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem, köszönöm :R . Mert később utánam küldeni postán vagy 18 ezerbe fájna :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19142) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A szeptemberben induló közgazdász képzéseken az országban összesen 250 államilag támogatott hely lesz! :Y

Skynet is real. It's called Google.

(#19143) tbs válasza FehérHolló (#19142) üzenetére


tbs
addikt

Unortodoxiában még ez is sok...

(#19144) venember83 válasza FehérHolló (#19142) üzenetére


venember83
nagyúr

Megnézve a jelenleg munkanélküli vagy szakmán kívül dolgozó közgazdászokat, az is sok.

(#19145) FehérHolló válasza venember83 (#19144) üzenetére


FehérHolló
veterán

Való igaz, egy jövőbeli államilag, esetleg rendeletileg irányított gazdaságú országba nem kellenek közgazdászok.

Egyébként erősen kétlem, hogy ne lenne jelenleg évente 250 olyan közgazdász, aki a szakmájában helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#19146) tildy válasza Tothgera30 (#19139) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak utasterben "ajanljak". Egyebkent sem javasolnam csomagterben.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19147) Mawyx válasza tildy (#19146) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ja, mindenképp kézipogyóban.

----------------------
ELVÁRÁSOK:
- legalább középfokú NORVÉG és ANGOL nyelvtudás
- szövegértés szintjén DÁN és SVÉD nyelvtudás
szép elvárások, 4nyelv :D :N

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#19148) FehérHolló válasza Mawyx (#19147) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egyik kedvesebb ismerősöm kiment Dánba fél évre egy ösztöndíj keretein belül. Angolul, németül tudott, a maradék három általad említett nyelvet mind megtanulta kinn, a dánt majdnem anyanyelvi szinten. :)
Nincs lehetetlen, csak eléggé kell akarni.

Skynet is real. It's called Google.

(#19149) NoLF válasza FehérHolló (#19148) üzenetére


NoLF
addikt

nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#19150) tildy válasza FehérHolló (#19148) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinuleg nyelverzeke , az van.
3 honap alatt nekem kb norvegbol csak annyi ragadt, hogy lo:k, hvitlo:k, meg Jeg er fra Ungarn.
Mondjuk aki norvegul tud, az saccperkabe svedul is es danul is. Apro dolgokban ter el a nyelv, megertik egymast.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  ON TOPIC [újabb ámokfutás] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.