Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11493) venember83 válasza (Kolombusz) (#11488) üzenetére


venember83
nagyúr

Síszemüveg nagyjából 3 dolog miatt szükséges, de ezek egyike sem az UV sugárzás elleni védelem.

1. Napos idő, finom fehér hó - nagy fénytől nem látsz rendesen, mivel a hó is visszaveri a nap fényét, kellemetlen - javallott sötét lencsés síszemüveg.
2. Ködös idő - nagy tejszerű akármin nem tud áthatolni a fény és semmit se látsz - ekkor segíthet a sárga lencsés síszemüveg.
3. Sebesség miatt könnyezik a szemed - látásjavító szemüveg nem fog megvédeni, alatta és fölötte, valamint oldalról is be fog vágni a szél, kellemetlen és zavaró, főleg a magas hegyekben előforduló fagyos, éles szél.
4. (bónusz) A síszemüveg rendkívül rugalmas, ergó esésnél nem törik, de legtöbb esetben a megfelelő rögzítés (gumis pánt) miatt fejeden marad. Azonban ha mégis leesne, sokkal könnyebb megtalálni, mint egy látásjavító szemüveget.

Szerintem.

P.S. Én egyszerre két szemüveggel síeltem idén, kicsit bugyuta az egész, de csak így volt megoldható, hogy a fenti körülmények elkerülhetők legyenek ÉS lássak is. Ja, nekem sötét narancssárga lencsés síszemüvegem van, ködben és napsütésben is megfelel nekem.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Második menet!] - Archivum II (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.