Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD

Hozzászólások

(#5251) -ZeeZee- válasza zazira2 (#5250) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Bocsi, kicsit megcsúsztam...

Volt hasonló esetem, de ott a layer sorrend sem működött.

Nálunk az oldotta meg a problémát, hogy az acad2019doc.lsp (map3d 2019 esetén, 2018 esetén acad2018doc.lsp) be kellett tenni az "indítópultba". Eszközök/Alkalmazások betöltése, ott indítópult (vagy a kis táskára böksz), hozzáadás, és betallózod a C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2019\Support\hu-hu helyről (ha más verziód van, akkor onnan). Utána CAD újraindítás, lehet, hogy megkérdezi, hogy megbízol-e az adott lisp-ben, ott válaszd a "betöltést mindig" opciót.

Nálunk ez bevált, hiába van a support útvonalba betéve a fenti hely, akkor sem töltötte be a lispet, amikor kellet volna... Remélem ez megoldja.

(#5252) CSROBERT


CSROBERT
friss újonc

Sziasztok!

A következő problémához kérek segítséget:
Elrendezésből történő exportálás közben, mikor visszaléptem modell térbe az összes korábban felhelyezett mutató felirat elvesztette a kapcsolási pontját és sárga felkiáltó jelek jelentek meg. Exportálásnál nem látszik, viszont a modell térben elkezdett (szerintem ettől) iszonyat szaggatni a szoftver.

Egyesével újra tudom kapcsolni a feliratokat, de talán van erre valami gyorsabb megoldás? (Több száz feliratról van szó)

Visszamásoltam egy korábbi mentésű projekt file-ba és ott nem jelentkezik ez a probléma.

Előre is köszönök bármilyen jellegű reakciót!

(#5253) dcsabesz


dcsabesz
tag

Tárgytalan kérdés :R

[ Szerkesztve ]

(#5254) tpotyka válasza tpotyka (#5241) üzenetére


tpotyka
junior tag

Képernyővillódzás Show Desktop (Asztal megjelenítése) parancsra Windows 11 alatt – inkább scaling és felbontás kezelési probléma

Hátha valakinek hasznos lesz a későbbiekben az infó - mindenféle GPU driver letisztázás, kijelzőcsere próba, majd további beállítgatás, tesztelés után.:

Úgy tűnik, az ismertetett zavar nem Win 10 / 11 specifikus, hanem Win-ACAD, és nem is pl. a 14'-es kijelzőmérettel van "gond", sőt, valószínűleg így a gyengébb felbontású kijelzők ill. hardver kevésbé tudtak érzékenyek lenni erre a scaling bajos szitura. Vagyis hogy egyre jobb felbontású kijelzőn, de pl. laptopon is betelepül a Windows, ezáltal 150% vagy 125% recommended scaling mellett (ami kell is a láthatósághoz), ezt viszont nem tudja jól lekezelni, abban a finomhangoltságban, ami jelen esetben az ACAD megközelítéséhez kellene. Kb. mint elefánt a porcelánboltban: mindegy, milyen évben születik az újabb elefánt, vagy hányszor renoválják a porcelánboltot. Tehát nem is a Win 10 és 11 közt van nagy differencia a boltra hatásban.

Kipróbálva a szakfórumokon az összes általam talált ACAD, Win11, NVIDIA, GPU beállításokat, megoldás javaslatokat (az enyémnél tágabb problémakörben): perpill még az ACAD beállításainak/lehetőségeinek lebutítása sem ad megoldást, a Win-on belül állítgatni végképp hatástalan. Hanem csak ha a kijelzőt felbontást rontja le az ember, hogy úgy 100%-on már ne legyen a Windows-nak látható kínlódás, a felhasználónak meg szembántalom. Bár a félmütyürség sem kellemes.

A régi laptopomnál nem volt tehát oly feltűnő a Windows darabossága, amit csak megspékeltek a (számomra) tök felesleges vizuális effektelés erőltetéssel. Ami passziánszhoz biztos tök jó.

Amerikai kollégák persze hamarabb szereznek be erősebb gépeket, frissebb op.rsz-t és újabb ACAD-et, így hamarabb tesztelik (végigszenvedik) a Win képernyőkezelést, és hogy az AutoCAD csapata mondjuk évente csak 1-2-szer ad ki olyan frissített kiadást, amivel próbálják kezelni az adódó panaszokat. Ugyanaz a javaslat meg nem jön be csomó eltérő konfignál, ugyebár. Legtöbb felhasználó hazacipel végül egy olyan méretű monitort, amivel lebutítás nélkül tudnak 100%-on rajzolni stb. mégha relatív nagy is eredendően a laptop kijelző. És csak akkor váltanak op.rsz-t, ha azt meghaladó-utánkövető ACAD-re már szert tettek. Sajnos úgy tűnik, ez a szenvedés 10+ év óta fennáll. Bár azért én most aktuálisan beküldtem a MS felé videós report-ban, hogy ne felejtsék a problémát, s inkább hanyagolják az effektelést is.

Sarkítva: csak keskeny keresztmetszetben (de éppen tágas kijelzőn) és letisztázott viszonylatban kompatibilis a Win és az ACAD. Bár más op.rsz-en sosem próbáltam, és hát kb. mindenki más oldalt hibáztat, miért nem igyekszik jobb kompatibilitásra. A laptopomat gyártó Dell pl. inkább az ACAD-et, nem a Win 11-et, amit gyárilag javasoltak is a gépemre. S a gyártó oldalán mostanra örülni fognak, hogy önérdekből is muszáj voltam körbejárni és tesztelni, s kijelenthetően okafogyott az alapcsere - ugyanis az itt jelentkezett probléma mögött még az lehetett a pakliban, amit nem zárhattunk ki.

(#5255) Doki16


Doki16
addikt

Van egy csomó dwg fájlom. Mindegyikben csak 1-1 elemterv van. Össze lehet ezeket fésülni egy fájlba? Nekem már az is elég lenne ha át tudnám alakítani a rajzokat PDF-be, mert azt már viszont nagyon könnyű egy fájlba összefűzni. AutoCad 2022-öm van.

Előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#5256) robertka válasza Doki16 (#5255) üzenetére


robertka
tag

Ha a Layout-ot akarod átmásolni egybe akkor Ctrl+2 és ott kikeresed a fájl-t majd azon belül a layout-ot és jobb egér kattintás és hozzátudod adni, ha modeltér akkor meg kijelölöd amit akarsz és Ctrl+Shift+C majd 0,0 és beilleszteni ugyan így Shift nélkül V-vel.

(#5257) tpotyka válasza Doki16 (#5255) üzenetére


tpotyka
junior tag

Szia, furcsállom a kérdésedet. Szintén AutoCAD 2022-ben rajzolok, amiben tehát van beépített pdf-be nyomtatási lehetőség, illetve már sok év óta adott ez. Ha valaki további/más PDF gyártó programokat használna inkább (pl. azokban rendelkezésre álló speciális beállítások érdekében), azokat is felkínálja a program. Lehetséges, hogy te nem mentettél még pdf-et az ACAD-ből?

(#5258) agyrágóbogár


agyrágóbogár
csendes tag

Sziasztok!

Egy rendszerváltozóra lenne szükségem, amely eltünteti ezeket az előnézeteket, amit bekarikáztam a képen. (Roppant idegesítőek.)
Valaki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5259) genndy válasza agyrágóbogár (#5258) üzenetére


genndy
addikt

FILETABTHUMBOVER = 0
FILETABPREVIEW = 0

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#5260) agyrágóbogár válasza genndy (#5259) üzenetére


agyrágóbogár
csendes tag

Köszi!

(#5261) Ödike


Ödike
tag

Sziasztok!

Civil 3D 2024-et telepítettem fel, de nekem sokszor elég a sima Acad.
2022-nél megtaláltam, de most a 2024-ben nem találom.
Tudja valaki, hogyan tudok csak sima acadot indítani?

Előre is köszönöm! :R

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#5262) Ndruu válasza Ödike (#5261) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy a parancsikon mit indít.

Civil parancsikon:
"...\AutoCAD xxxx\acad.exe" ... /product C3D /language en-US

ACAD parancsikon:
"...\AutoCAD xxxx\acad.exe" ... /product ACAD /language en-US

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#5263) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Agyrágóbogár kolléga kérdéséhez hasonlót tennék fel én is. Nekem a papírtereket listázza ki, amikor oda viszem a kurzort, hogy "kiixeljem" a rajzot. Nagyon zavaró. Ehhez esetleg tudjátok a rendszerváltozót, hogy kikapcsoljam?

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5264) Ndruu válasza lumpy92 (#5263) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

24-esben is hasonlóan kellene működnie, mint 22-ben, a listát a fül alatt kellene megjelenítenie. Nálad valamiért a fül fölött jelenik meg. Lehet túl hosszú a lista? Vagy a ribbon kavar be?

Ha nem felejtem el, akkor hétfőn megnézem 24-ben.

Az előzőleg írt FILETABTHUMBOVER és FILETABPREVIEW változón kívül nincs más, a legördülő listát nem lehet kikapcsolni, csak ha kikapcsolod a füleket (FILETABCLOSE).

Harrrr!!!!

(#5265) lumpy92 válasza Ndruu (#5264) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszi! Igen, ennél a rajznál nagyon papírtér van. De akkor is zavaró.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5266) HugóBoss


HugóBoss
tag

Sziasztok! Azért offtopic, mert a kérdésem/kérésem Solid edge-re vonatkozik, de annak nem találtam külön topikot.
Szóval lézervágáshoz kell solid edge-ben dolgoznom, de nem értek hozzá, csak a nagyon alapok vannak meg, mivel eddig elég volt a corel draw.

Szóval lemezalkatrészből random szabálytalan minta kivágása. Erre keresnék valami tutorialt, de valszeg rosszul keresek, mert nem találtam :)
A mostani, meglehetősen macerás megoldás az, hogy megrajzolom corelben, aztán a rajzot solid edge-ben újra körtberajzolom :( Ez így meglehetősen hosszadalmassá teszi a dolgot.

(#5267) BigManus válasza HugóBoss (#5266) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Ha képként scanneled be az alkatrészt és konkrétan a képet rajzolod körbe? Én Autodesk Inventort használok, így csinálom.
Ha megvagyok, a .dxf fájl etetem a lézerrel.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#5268) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Az alábbi videón látható hibával küzdök. A mai napig ezt nem csinálta az Autocad, mitől változhatott ez meg? A videón látható megoldással a kurzor körüli fehér vonalak eltűnnek, viszont a kurzor villog, nem éppen pihentető szemnek. Esetleg van valamilyen megoldás?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#5269) lumpy92 válasza sharp4 (#5268) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szerintem ez nem AutoCAD probléma, hanem videókártya driver. Cégnél is volt ilyen, windows updattel a videókártya driver meghülyült. Próbáld annak a driverét frissíteni/ korábbi windows állapotot visszaállítani.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5270) sharp4 válasza lumpy92 (#5269) üzenetére


sharp4
őstag

Erre gondoltam én is. Mellesleg pont tegnap érkezett egy intel frissítés, valószínűleg akkor ez lesz a hiba. Ezt szokták észlelni és küldenek javítást, vagy inkább telepítsem fel az előző verziót. Amúgy Intel Iris a “videokártya” benne.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#5271) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok,
abban kérném a segítséget, hogy blokk bázispontját hogyan lehet áthelyezni anélkül, hogy az fel lenne robbantva. (Dinamikus blokkról van szó azért nem akarom felrobbantani).
Csaba

(#5272) Ndruu válasza dcsabesz (#5271) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jelöld ki a blokkot, lépj be a blokkszerkesztőbe és ha eddig nem volt, akkor tegyél a blokkba egy Basepointot. A Test Block funkcióval le is tudod tesztelni, anélkül, hogy elmentenéd. Ha jó, akkor mentéssel lépj ki a blokkszerkesztőből.

Harrrr!!!!

(#5273) dcsabesz válasza Ndruu (#5272) üzenetére


dcsabesz
tag

Köszönöm

(#5274) Palikum


Palikum
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdést szeretnék feltenni.
Milyen autocaddel mac-en dolgozni?
Mármint gépcsere előtt állok és eléggé húz a szívem az apple világába. Eddig windowson dolgoztam, de most váltanék. Jobb esetleg, vagy csalódás lehet? Más területen már használom (telefon, tablet) és tetszik. Az autocad webes verzióját is használtam már tableten, de most asztali gépet is szeretnék cserélni.

(#5275) Atke


Atke
senior tag

Sziasztok!

Van egy .step fileom, és az lenne a kérdésem, hogy valaki tudna-e abban segíteni, hogy a benne lévő "ojektum" méreteit (egy ITX open case) "megméri" nekem ? Sajnos abszolút nem értek hozzá, konkrétan viewert sem találtam amiben meg tudom nézni, csak onlinet
Előre is köszönöm

(#5276) Jetx


Jetx
csendes tag

Sziasztok!
Nálam az Autocad Map3d 2021 úgy van beállítva, hogy a közeli vagy egymást fedő vonalak esetében a egykattintásos kijelöléskor feldob egy "Kijelölés" ablakot ahol kell választani melyik objektumot akarom kiválasztani. Ezt hogy lehetne eltüntetni és mindig automatikusan a felül lévő objektumot válassza ki?
Előre is köszi a segítséget. :R

(#5277) Ndruu válasza Jetx (#5276) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Alap esetben a Ctrl+W billentyűkombinációval lehet ki- és bekapcsolni ezt a funkciót.
Vagy a SELECTIONCYCLING változót állítsd 0-ra.

Az alsó gombsoron keresd ezt az ikont:
Ha nincs ott, akkor a jobb alsó hamburgermenü gombbal tudod kiválasztani, hogy megjelenjen.

Harrrr!!!!

(#5278) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok! A windows tálca nem ugrik fel az autocad2017-nél. A tálca automatikus elrejtése van bekapcsolva.

(#5279) Jetx válasza Ndruu (#5277) üzenetére


Jetx
csendes tag

Ezer köszönet. :) :R

(#5280) Ndruu válasza zazira2 (#5278) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez a Windows miatt van, nem az Autocad hibája.
Átmenetileg megoldás szokott lenni, ha ki- és újra bekapcsolod a tálca automatikus elrejtése funkciót.
Okozhatja egy telepített program (pl. Nvidia Shadowplay) vagy Windows frissítések hiánya, stb.
[link] [link]

Már a Windows 7-ben is probléma volt, de ennyi idő alatt sem tudták kijavítani 100%-osan.

Harrrr!!!!

(#5281) zazira2 válasza Ndruu (#5280) üzenetére


zazira2
tag

köszönöm

(#5282) zazira2


zazira2
tag

Sziasztok! A parancssor alatti sötét részt el lehet valahogy tüntetni? cad17

(#5283) Ndruu válasza zazira2 (#5282) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

STATUSBAR értékét állítsd 0-ra.

Harrrr!!!!

(#5284) zazira2 válasza Ndruu (#5283) üzenetére


zazira2
tag

köszönöm

(#5285) ThuG4LifE


ThuG4LifE
senior tag

Sziasztok,
keresőt használva láttam, hogy volt már aki kapott korábban kedves emailt az Autodesk-től, hogy "túlhasználták" a licenszet, viszont ez már több éves írás volt.

Most kaptam én is egy ilyet, ahol leírják, hogy a 2 élő előfizetésünkkel tavaly szeptember és idén február között többször is használtuk egyidőben. Vagyis mintha 4 használat lett volna. HO-ban dolgozunk kollegámmal, van, hogy napi többször is belépünk az irodai gépre, hogy a szerverről régi rajzból kimentsünk valamit. Egyszerűbb, hogy az irodai gépen megnyitom a rajzokat és látom, hogy mire van szükségem, nem kell mindent átmásolgatni.
Nyilván az otthoni autocad is fut közben. Amiből nem lépünk ki arra a pár percre amíg a távoli asztalt használjuk, mindezt annak a tudatában is tettük, hogy az autodesk oldalán van egy ilyen cikk: [link]
Ez alapján naívan gondoltuk, hogy ha probléma van, akkor jelzi a program. Hát nem jelezte! :))

Az Autodesk szeretné, hogy vásároljunk 2 ÚJ (nem meglévő hosszabítást) előfizetést és fizessünk az ő vizsgálati költségüket. Ez nagyjából 18ezer € összesen.
Egyszerűen teljesen abszurdnak tartom ezt a követelést. A saját weboldaluk szerint nem is történhetne ilyen, illetve ez a duma, hogy fél évenként készülnek a riportok, ők csak akkor látják ... többen átálltak már más szoftverre a cégnél, ezek után mi sem támogatnánk, hogy náluk maradjunk, pedig már több, mint 20 éve használjuk a szoftvereiket. :U

Nektek mi a véleményetek erről, illetve van friss tapasztalata valakinek?

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5286) lumpy92 válasza ThuG4LifE (#5285) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia!
Ismerős cégnél volt ilyen ~1 éve.
Ők alkudoztak velük, aminek a végén vettek új licenszt is, de jelentősen sikerült lefaragni a díjakat.
Mindenképpen érdemes alkudozni velük, már ha nem akarod teljesen ignorálni Őket.
Amit leírtál szerintem egy méltányolható helyzet, valami kedvező megegyezés kihozható ebből.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5287) ThuG4LifE válasza lumpy92 (#5286) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Beszéltem egy magyar forgalmazóval, akitől vásároljuk a licenszeket, ő is az alkudozást javasolta. Viszont akkor is tartom magam ahhoz, hogy abszolút inkorrekt ez az eljárás. Új licenszre nincs szükségünk, úgyhogy nem tudom mi fog kisülni ebből.
Nem értek a joghoz, nem is szeretnénk peres ügyet ebből, de a webolaluk alapján szerintem védhető az érvelésünk. (Nyilván így is simán nyernének! :D ) Ha valamennyi pluszt fizetnünk kell, akkor azzal csak azt érik el, hogy nem fogjuk megújítani a jelenleg élő licenszünket. Ha nekik jó lesz ez így ... :)

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5288) lumpy92 válasza ThuG4LifE (#5287) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Probáld meg a következő esedékes licensz megújítást belealkudni.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5289) ThuG4LifE válasza lumpy92 (#5288) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Arra gondoltam igen, hogy a 2 élőt nem éves, hanem akkor 3 évesre módosítjuk. Viszont azok lejárata október és jövő év január. Nem tudom ez mennyire tetszene nekik.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5290) Janusz001


Janusz001
őstag

Üdvözlet. 3D -ben hogyan lehetne minél egyszerűbben zártszelvényből készült szerkezeteket ábrázolni? Semmi extrára nem kell gondolni, egyszerű 40x40 es zártszelvényből készült keret, néhány helyen keresztbe merevítéssel.
2D már elég jól megy, de a 3d eddig ismeretlen terület volt, próbálkoztam 3d vonalláncalapú testtel, söpréssel, de valahogy mindig felemás végeredményt kapok. Valahogy normális yt tutorialt sem találok erre.
2022 -es acad -ot használok.

(#5291) lumpy92 válasza Janusz001 (#5290) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Jó helyen kapisgálsz pedig. Én még a kihúzás parancsot szoktam használni ilyenkor.
A felhasználói koordinátarendszert valamint a nézetek forgatását is meg kell először érteni, utána sokkal könyebb a 3D-s munka.
Videóból nem tudok egy tutit ajánlani, de magyarul Primusz Péter videóit ajánlom, angolul meg végtelen a lehetőség.
Ha van konkrét kérdésed, akkor lehet, hogy jobban tudunk választ adni rá.

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5292) Janusz001 válasza lumpy92 (#5291) üzenetére


Janusz001
őstag

PPéter videóit ismerem, a 2d alapokat onnan sajátítottam el, anno mikor néztem még nem volt 3d vel foglalkozó része. Utánanézek, aztán ha nem megy, kérdezek.

(#5293) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

Ha vízsugaras vágóhoz van egy ilyen 2d-s képem, mondjuk jpg vagy bármi, azt hogy lehet a vágógéphez átkonvertálni dwg formátumba? (ez a kép fenn van dwg-ben is, a kérdés inkább általános bármilyen alakra)

Ilyenkor mélységet is meg kell neki adni, vagy elég neki a 2d, és addig vág, amíg az anyag vastagsága van?

Köszi

(#5294) ThuG4LifE válasza static00 (#5293) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

“Atkonvertalni” tobb modon lehet, konturt korbe rajzolod, illustratorba rajzolod (tud dxf-et kimenteni).

A vastagsagnak nincs itt jelentosege. Azt a vizsugaras vago programozasakor adod meg, hogy milyen anyagbol vagod.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5295) Janusz001 válasza lumpy92 (#5291) üzenetére


Janusz001
őstag

Nos továbbra is felemás a végeredmény, beteszek egy példa vonal rajzot, miből is kellene 3d -t varázsolni egyszerűen.
Ezt kellene 40x40 -es zártszelvénnyé konvertálni, a külső méretek a mérvadóak. Ez pl. 1000X3000 -es keret.

Egyszer világosodnék meg, aztán menne, mint a karikacsapás.

[ Szerkesztve ]

(#5296) Ndruu válasza Janusz001 (#5295) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Rajzolj meg egy 40x40-es négyzetet, ez lesz a kiindulási alapja a zártszelvénynek. Megrajzolhatod akár felülnézetből is, akkor 3D-ben el kell forgani az egyik tengely mentén. Egyszerűbb valamelyik oldalnézetben megrajzolni. Ha kész, akkor belépsz 3D nézetbe és extrudálod a megrajzolt kis profilt.

Harrrr!!!!

(#5297) lumpy92 válasza Janusz001 (#5295) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Ndruu közben leírta a megoldást. Annyi még, hogy amennyire emlékszem (nem vagyok gépnél), a négyzetből LEMEZt kell csinálni a LEMEZ paranccsal és utána kihúzással már ott a 3D test. Vagy végigküldheted a megrajzolt keret mentén is.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5298) Janusz001 válasza Ndruu (#5296) üzenetére


Janusz001
őstag

Kipróbáltam, ezzel annyi a bajom, bár lehet rosszul értelmezem, hogy minden irányban és kihúzáskor újra meg kell rajzolnom a zártszelvényt.
Viszont megnéztem azt, hogy az általam belinkelt vonalra a 3d vonallánc paranccsal rá tudom illeszteni a zártszelvény, lehet jobbra, balra, középre tenni, le lehet követni a kontúrt.
Lehet rossz az elgondolás de nekem csak az arányos szemléltetésre kell a méretekkel.
Viszont, ahogy nézem ezzel csak xy irányban tudom a láncot lerakni, z tengelyre valamiért nem engedi.
Szendvicspanel elrendezéshez kellene, 2 ilyen keret, közte 100mm -es 40X40 -es távtartókkal.
Na majd alakul ez, egyelőre csak a felszínt kapargatom.

(#5299) ThuG4LifE válasza Janusz001 (#5298) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Masolni es forgatni is tudod, egy komplettet megrajzolsz es elmasolod z-ben a kivant tavra. Majd z iranyban rajzolsz egy tavtartot es azt masolod el. Bks parancs jo baratod lehet ehhez.

Esetleg van Advance Steel programod? Azzal meg egyszerubb lenne.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5300) rgqjx válasza Janusz001 (#5298) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, hogy a legjobb szoftvert használod erre a célra. Persze megértem, ha ezt kell/ez van.

Sok évvel ezelőtt volt szerencsém Solidworks-höz, ott már a rajzolgatás elején meg tudtam adni, hogy milyen zártszelvényt szeretnék használni, milyen módon szeretném ha csatlakoznának egymáshoz stb. Az előttem említett Advance Steel is lehet hogy tökéletes lenne.

(#5301) ThuG4LifE válasza ThuG4LifE (#5289) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Ma megjott a valasz az Autodesk-tol. Elfogadtak az erveleseimet, lezartak az ugyet. :R
Kicsit meglepodtem, de orulok ennek a hozzaallasnak.
Illetve kertem tajekoztatast, hogy hogyan mukodik ez a “double seat”, mert a korabban linkelt cikk (a sajat weboldalukrol) ezek szerint nem igaz.

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5302) lumpy92 válasza ThuG4LifE (#5301) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Na grat, örvendetes! Végre valami jó hír!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5303) Janusz001 válasza rgqjx (#5300) üzenetére


Janusz001
őstag

Marad az acad, lézer alá dolgozni 2d terítékhez tökéletes és nagyon hatékony, azért gondoltam, hogy megtanulok ebben 3d -ben rajzolni, csak többet kellene gyakorolni.
Ezek az egyszerűbb 3d vázlatok is csak a lakatosoknak kellene kiadni a munkát, legyenek rajta a méretek, csatlakozások, el tudja képzelni mit is akarok, szóval nem a golden gate hidat akarom megtervezni.

(#5304) static00 válasza ThuG4LifE (#5294) üzenetére


static00
csendes tag

értem, köszi!

mezei userként se illustratorom nincs, se rajzolni nem tudok :)
valami online cucc nincsen hozzá, ami behúzza a képet és kidobja a dxf-et?

(#5305) lumpy92 válasza Janusz001 (#5295) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Szia! Csináltam egy rövid (és tökéletlen) videót arról, hogyan kepzelem el.
A nézetek és koordinátarendszer forgatását próbáld megérteni, megtanulni, nekem is az volt sokáig a gát a 3Dnél.
Igen, kihúzásnál stb. eltűnik az eredetileg megrajolt keresztemtszeted. Másold le előtte és akkor ez nem probléma.
videó link

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5306) Janusz001 válasza lumpy92 (#5305) üzenetére


Janusz001
őstag

Köszi, majd tanulmányozom, remélem ragad rám valami.

(#5307) ThuG4LifE válasza static00 (#5304) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Biztos van, még nem használtam ilyet.
Aki ezzel foglalkozik nálunk az általában körbe rajzolja a kontúrt cad-ben. Ha valami precízebb, akkor meg illustratorban megcsinálom.
Jobb megrajzolni magadnak, mert akkor tudod, hogy mi az a legkisebb vonal vagy ív hossz amit még tud vágni a gép, és úgy rajzolod meg akkor a kontúrt.

[ Szerkesztve ]

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#5308) Soroszoli


Soroszoli
csendes tag

Sziasztok!
A 2D nézetet elállítottam véletlenül, így a csatolt pdf helyett az alábbi felirat látható: "A PDF-alávetítéseket kizárólag 2D drótváz látványstílussal lehet megjeleníteni"
A kérdésem, hogy hogy lehet visszaállítani a 2D drótváz látványstílust?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#5309) Ndruu válasza Soroszoli (#5308) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Modelltér bal felső sarkában van a vezérlő, ott tudod átállítani leggyorsabban.

Ha nincs ott a vezérlő, akkor VPCONTROL értékét ON-ra kell állítani.
Vagy lehet állítani a VSCURRENT paranccsal is a megjelenítés típusát.

Harrrr!!!!

(#5310) Soroszoli válasza Ndruu (#5309) üzenetére


Soroszoli
csendes tag

KÖSZÖNÖM!!!

(#5311) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudtok arra lehetőséget, hogy a tárgyrasztert a modelltér éppen aktuális ablakméretére korlátozza?
Tehát ha le akarok kattintani egy fogót pl., akkor ne rajzolhasson egy 1000 méteres kört csak mert szerinte ott van valami, amihez odaugorhat. Csak az aktuálisan látható területen belül gondolkozhasson az opciókon.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#5312) Ödike


Ödike
tag

Sziasztok!
C+I-t használunk e-közmű rajzok konvertálására (shp-dwg).
A kész rajzot most kollégák nem C+I vel akarják használni, és a vonaltípusok nem jelennek meg.
Van erre valami megoldás, hogy a vonaltípusok (shx, lin, stb.) is működjön?

Előre is köszi! :R

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#5313) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,
Mi a legegyszerűbb módja a pfd-ből dwg fájl elkészítésének?

(#5314) Ndruu válasza lumpy92 (#5311) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A LIMITS beállításával és LIMCHECK értékének 1-re állításával el lehet azt érni, hogy ne rajzolhass a megadott területen kívülre, de kör esetén pont nem működik jól.
Hátha segít, de érdemes megnézni, hogy mire snappel rá. Ha hatchre, akkor az OSNAPHATCH értékét állítsd 0-ra. Ha xrefre, akkor pedig ajánlom az Xref Tools Extra plugint, amivel nagyon sok minden xreffel kapcsolatos dolog állítható.

Harrrr!!!!

(#5315) Ndruu válasza Ödike (#5312) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elvileg elég, ha mellékeled a dwg mellé a szükséges shx és lin fájlokat.
Ezt legegyszerűbben talán az etransmit segítségével lehet megcsinálni.

Harrrr!!!!

(#5316) Ndruu válasza Zaji (#5313) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Attól függ, hogy lett kimentve és milyen programból.
Ha valamilyen CAD programból mentették a pdf-et, akkor a PDFIMPORT paranccsal egy üres rajzba simán importálható a pdf.
Ha közben raszterizálták a kimentett pdf-et, akkor kb. esélytelen, csak képként tudja importálni az Autocad.

Harrrr!!!!

(#5317) lumpy92 válasza Ndruu (#5314) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm megnézem! A plugin ajánlást is köszi, jó tipp!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  AutoCAD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.