Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#513) Strezi válasza hello28 (#512) üzenetére


Strezi
őstag

Akkor mégegyszer egyben (a történet részletekben megvan itt a topicban):

1. Tavaj ilyen tájban elköteleztem magam hogy veszek egy 4K 65" OLED-et. 2.1Mft, előleg Euronics-nak
2. Egy hónapig semmi, csak hitegetés hogy mikor lesz TV a polcon ill nállam. Előleg vissza, elköszönés
3. Nyár végén megjelenik az EMAG-nál a 4K 65" modell 1.5Mft áron. Azonnal megrendelem és kifizetem.
4. Egy hétre rá itt a TV nálam, öröm boldogság, hűbazz! Szerintem akkor kb. az egyetlen ilyen modell vásárlónál az országban.
5. Örömködés, 4K @ 60 fps nyálcsorgatás hegyek
6. Kb. három hét után sajnos a HDMI1 bemenet elhalgat, ugyan be is kapcsol rá, de kép nincs. Többi jó.
7. Hiba jelzése az EMAGNAK, visszaküldés. Csere nincs, mert kettő volt nekik is... Pénz vissza mert harminc napon belül vagyunk, ATOM KORREKTEK!!!! Nincs lacafaca avval, hogy cégre vettem stb. Mint a f(asz)Digitalnal :///
8. Karácsonyra megveszem az 55EG910-et, ami szinte mindenben hozza ugyanazt az OLED érzést mint az előző nagytestvére...

Ezekután a konkrétumok összegasonlítva, meg amágy a TV-ről:
- 10-col méret picit hiányzik, de megszokható. AMúgy is felfele váltottam 8 éves 50" plazmáról.
- az OLED-nek 180 fok a betekintési szöge, semmi torzulás vagy kontrasztvesztés nincs oldalról. Ezért is a 3D mindenkinek jó, nincs sweet spot oldal irányban!
- hajlítást egy nap után nem fogod látni, a fenti miatt nincs semmi nnagatív hatása. Ha meg közel ülök a fotellel, akkor hozza amit elvárnak tőle.
- normál távról, 4K nem érezhető nekem (talán csak 3D ben volt igazán fantasztikus). Közelebbről is fontosabb az anyag minősége mint a 4K.
- a fényerő több mint elegendő! Márcsak azért is mert az LG anti refleksziós bevonata brutális. Még direkt napfényben is fekete marad a felület, mintha egy fekete lyuk lenne a képernyő. Ezen a felületen így bőségesen elég a panel kibocsájtott fénye.

Összefoglalva, a 55EG910 nagyon megéri az árát és minőségi előrelépés bármihez viszonyítva a piacon. Én nem bántam meg hogy 4K OLED-ről visszaváltottam FHD OLED-re.

De, menj el nézz megy egyet személyesen!

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.