Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16651) t72killer válasza t72killer (#16592) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Emelem a tétet, uis rájöttem, hogy a szolgáltatóm (UK Lebara) nem támogatja az eSIM-et, tehát egy nanoSIM-et befogadó, normális EKG-re képes vízálló órát keresek. Van ilyen :F? Értelemszerűen használható, nem ultradzsunka kivitel érdekelne. Nem baj, ha kínai, de legyen normálisan összerakva hardveresen és szoftveresen - főleg, hogy tudná az összes email-jelszómat...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16652) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni okosóra vásárlásban. Ajándékba venném hölgynek. Ne legyen túl nagy, ne legyen vastag és feltűnő. Pontosan mérje a pulzust, ekg-t.
Szoftveresen legyen gördülékeny.
Üzemideje azért legyen pár nap nem intenzív használat mellett. Egy Samsung A40nel lenne párosítva.

Előre is köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#16653) fery02 válasza t72killer (#16651) üzenetére


fery02
addikt

Sajnos nanoSIM-et csak a Wish-es "mindent tud, de valójában semmit sem" szintű két pálcás "órák" szoktak tudni.

(#16654) fery02 válasza menyoronc (#16652) üzenetére


fery02
addikt

Tekintsd meg poolbig kérdésére érkezett válaszokat!

EKG-ra sok lehetőség nincs, tipikusan vagy iPhone - iWatch vagy Samsung teló - Samsung óra kell hozzá.

(#16655) menyoronc válasza fery02 (#16654) üzenetére


menyoronc
aktív tag

:R

Üdv: Gábor

(#16656) Black_Raven válasza Spec (#16650) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia. Szerintem 2 hiba lehetséges. Az elsőnél az órán, be van kapcsolva a Ne zavarjanak mód. Ha ez nem nyert, akkor kb 10 percre, kapcsold be a telefonon a GPS-t, mert akkor szinkronizál azonnal az órával. Ha utána kikapcsolod már nem gond. Ha nem akarod a folyamatos GPS-t bekapcsolni, akkor mindennap reggel kapcsold be 10 percre. :K

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16657) t72killer válasza fery02 (#16653) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R a Kospetről mintha rémlett volna pozitív visszajelzés, de valóban alapból fehér holló a nanoSIM :((( .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16658) fery02 válasza Black_Raven (#16656) üzenetére


fery02
addikt

Plusz manapság már tényleg úgy működik ez a GPS dolog (jó pár éve), hogy nyugodtan bekapcsolva lehet hagyni, mert lényegében csak olyankor lesz használatban a GPS, amikor valaminek éppen szüksége is lesz rá.

Nálam is non-stop be van kapcsolva és maga az GPS ikonját fent a sávon csak is navigálások közben szoktam látni.

(#16659) Black_Raven válasza fery02 (#16658) üzenetére


Black_Raven
veterán

Én kizárólag azért nem hagyom bekapcsolva, hogy a Googlet és a Facebookot bosszantsam. :D

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16660) poizze123


poizze123
csendes tag

Sziasztok!
Okosóra vásárlás előtt vagyok, de nagyon tanácstalan vagyok.
Heti két futás mellett van még 4 lábedzésem, amiből egy vagy kettő súlyzós. Van olyan óra, ami ezekhez tud valami funkciót? (Corosnal láttam izomhőtérképet, bár nem tudom mennyire lehet pontos) Hasznos lenne valami, ami mutatja, hogy milyen állapotban van a testem.
Nézelődtem sportórák (Garmin, Polar) között és inkább okosórák között is (Huawei, honor, stb). Ami mindenképp kell bele az gyári GPS. Amit költenék rá, az max 60-70.

(#16661) scyllarus válasza Spec (#16650) üzenetére


scyllarus
veterán

Megnéztem, a MIUI appja tényleg működik, a Huawei app nem. Hát akkor ez így van megírva. Viszont a Healthnek kell a gps, csatlakozáskor biztos, utána nem tudom, mivel nálam mindig be van kapcsolva.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16662) anrb válasza poizze123 (#16660) üzenetére


anrb
aktív tag

Szia! Okosórák közül a fenti céloknak csak az Apple Watch felel meg (jó szenzorok és 3rd party alkalmazások), úgyhogy inkább a sportórákat javasolnám. Az viszont biztos, hogy a fenti keret csak alapmodellekre lesz elegendő, amelyek szoftveresen általában lebutítottak.
A Coros Pace 2 pl. 80e, a First Beat féle elemzésekre képes Garminok is inkább 100e körül indulnak. Az izomhőtérkép egy becslés, tájékeztató jellegű. Tavasz óta a Garminnál is van ilyen, de kevesebbet tud, a Corosról másolták :)

(#16663) kopogo


kopogo
tag

Aki óra vásárlás előtt áll talán ez segítség egy kicsit

(#16664) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sajnos elhagytam a Mi Band4-t, emiatt szeretnék venni egy másik órát, max 15-16 de nagyon max 20k-ért!

Amit tudjon! Lássam a tűző napfényben az időt. Valamint olvasható is legyen rajta minden, még egy vaknak is! Ha lehet ne legyen kocka alakja a kijelzőnek! Örülnék, ha vízálló is lenne, ha mondjuk mosogatok, ne haljon meg egy kis víztől.

Köszönöm a helpet! Mit ajánlotok?
(Samsung Galaxy A40 telóhoz lenne)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#16665) bull79


bull79
csendes tag

Sziasztok!
Vásarolnék egy Samsung Galaxy watch active2 órát.
Jelenlegi telefon redmi note9s mennyire működik együtt az óra a telefonnal?
Facebook, mesenger,gmail,hívás fogadás elutasítás.

Esetleg még amazfit gtr glitter edition
Huawei watch gt2
50-70 ezer forint között bármi jöhet csak csajos legyenmert a feleségemnek lesz.

Köszönöm a válaszokat.

(#16666) Spec válasza Black_Raven (#16656) üzenetére


Spec
őstag

Köszi szépen!
Kipróbáltam ha kicsit benyomom a GPS-t és lefrissítem a Huawei Health-el, akkor valóban frissíti az órán az időjárás adatot, viszont ez változatlanul marad, amíg ezt ugyanúgy nem teszem meg újra. Pl. ma reggel lefrissíttettem vele, és kiírta, hogy napos 7 fok és maradt is, pedig kint már rég nem 7 fok volt. Most lefrissítettem vele újra, és egyből át is állt napos 14 fokra. Szóval így működik, csak nem éppen friss és aktuális adatokat mutat sajnos.
Az értesítéseknél megvan mi a gond, kellett hogy a Huawei Health app a háttérben futhasson, és be legyen kapcsolva az automatikus indítás is hozzá. így most már megérkeznek az értesítések az órára.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#16667) fery02 válasza bull79 (#16665) üzenetére


fery02
addikt

Szia,

Watch Active 2 együtt fog működni, csak az extra funkciókhoz lesz feltétel, hogy Samsung telóhoz legyen párosítva. Ilyen pl EKG mérés.

Egyént meg neked is ajánlom a korábbi hozzászólásomat.

(#16668) Sabika


Sabika
tag

Sziasztok,

Remélem maradhat!
Feleségem diplomamunkájához kell a következő kérdőív!
Ha esetleg van egy 5 percetek akkor kérlek benneteket töltsétek ki.
Természetesen okosóra a téma:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdy-z3RBRLpv3wFSva5-4Xs4ECh68rU-2F5lJoJOAcyJy7DmQ/viewform?fbclid=IwAR01we1sb05LneqQJU_riS4US7Q89q1IGcp2pbH2_Xk1D1rMRnCD4fapPEg

Nagyon szépen köszönöm!

Sabján László

(#16669) Golyo69


Golyo69
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek kellene vmi olyan ora/karkötő ami mer vérnyomást. Van ilyen? Mármint gondolom hogy van de olyan, de van-e ami nem tul draga de ami megbízhato. Nyilván nem kell omron vagy orvosi pontossagu de azert ne legyen 100 kevesebb vagy több mint a valos :)

Tudtok ajánlani parat? Vagy vkinek bevalt van esetleg amit ajanl?

Nem nagyon neztem még ezeket, fingom sincs van olyan ami jo lehet erre a célra

Köszi

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#16670) Black_Raven válasza Spec (#16666) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia! Az időjárás csak akkor lesz naprakész az órán, ha bekapcsolod végleg a gps-t.

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#16671) poolbig válasza poolbig (#16631) üzenetére


poolbig
aktív tag

No meg lett a győztes: Huawei Watch GT2. A Sport és az Elegant változatok között csak a akku kapacitás a különbség?

(#16672) anrb válasza Golyo69 (#16669) üzenetére


anrb
aktív tag

(#16673) magmakocka válasza magmakocka (#16664) üzenetére


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Módosult ez az összeg max 40k-ra!
Xiaomi Watch jó vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#16674) Bertiee válasza Sabika (#16668) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Done :)

(#16675) Golyo69 válasza anrb (#16672) üzenetére


Golyo69
senior tag

Köszi, de ezért is irtam hogy nem kell omron :) ez elég drága :R

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#16676) anrb válasza Golyo69 (#16675) üzenetére


anrb
aktív tag

Vannak a 120/80 körüli véletlenszámgenerátorok, amelyet bármelyik gagyi órában megkaphatsz. Egy fokkal jobb az Asus, a Samsung meg az összes Pulse Transit Time alapú megoldás, aminél a mérés pontossága nagy mértékben függ az erek állapotától. És van a "hagyományos"(oszcillometrikus) Omron HeartGuide.
Ha nem referenciaértéket kell mérni, akkor a "hagyományos" elven működőket javasolnám. Az Evolv szerintem relatív kicsi, BT-s ("okos") és karkötő is :)

(#16677) anrb válasza magmakocka (#16673) üzenetére


anrb
aktív tag

Tűző napfényben a sima LCD és az OLED nem látszik, vagy sima monochrome LCD (pl. PSTN) vagy transzflektív kijelzőt kell választani.
Ezek jellemzően sportórákban vannak (pl. Garmin, Polar), vagy többrétegű kijelző részeként (pl. Casio, Mobvoi Ticwatch). A Huaminak van ilyen kijelzős órája (Amazfit Pace/Stratos/Stratos 3/Neo), de a típushibák miatt nem tudom jó szívvel ajánlani őket. A 40e Ft új órára kevés lesz.

(#16678) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi a véleményetek telefon kiváltásáról egy stock droiddal szerelt nagykrumpli nanoSIM-es kínai órával? Hardverben ezek egyike-másika már egész vállalható, csak az oprendszer tisztaságával és későbbi védelmével kapcsolatban vannak aggályaim :F

[Pl]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16679) anrb válasza t72killer (#16678) üzenetére


anrb
aktív tag

Sok sikert hozzá! :)
Ha mindenképp kell a telefon kiváltása, válts szolgáltatót (EE, O2, Vodafone) az eSIM-hez

(#16680) t72killer válasza anrb (#16679) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kösz, a szolgáltatóváltás évi +120£ ablakon kidobva (jelenleg masszív 2.5£-ot fizetek havonta a lebarának, ha decemberben lejár az akciós csomag ez elvileg felmegy 5£-ra, de lehet tudok másik akciósra váltani). Akkor inkább akksit cserélek az s7e-ben, teszek rá valami extra energiatakarékos ROM-ot, ha van ilyen és amíg szét nem hullik, ez szolgáltatja BT-on a telefonkapcsolatot egy BT-os órának. Nopersze ezek között se árt szétnézni, melyiknek...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16681) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok !
A feleségemnek szeretnék okosórát .
Iphone 12 mini telefonja van (tudom hogy apple watch a legjobb választás ios alá (de feleségem sokallja az árát )) ezért nézek olcsóbbat kb 40.000 Ft . Amit tudni kell ,pulzus ,véroxigén ,vérnyomás ,magyar menü , .amit eddig néztem az a Huawei Watch Fit ,Honor Band 6 , melyik lehet a jó választás ?vagy esetleg tud valaki más márkát ami kompatibilis Ios rendszerel ? Köszönöm . :R

(#16682) kinder93 válasza 78zolika (#16681) üzenetére


kinder93
aktív tag

"vérnyomás". Felejtsük már el ezt a funkciót, meg elvárást. Nagyon sokszor volt már erről szó ezen a fórumon...

(#16683) padi68 válasza Sabika (#16668) üzenetére


padi68
senior tag

Kész

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16684) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van egy Samsung Gear S3 Classic órám, amit már nagyon megviselt az idő és a használat. Hátlapján repedés van, keret is elég karcos, nem működik a girosenzor (ha az alapján figyeli a mozdulatra bekapcsolást, mert az nem jó). Kézzel letakarásra nem sötétedik el a képernyő. Aksija sem túl acélos.
Az volna a kérdésem föl e lehet újítani ezt az órát, vannak e hozzá alkatrészek. Vagy célszerű inkább másikat venni?
Ha fel lehwt ujítani akkor tudtok alkatrészeket linkelni? Ha újat akkor mit érdemes helyette venni?
Az általános tudásával bőven elégedett voltam/lennék.

(#16685) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, csak egy gyors kérdés, nem találok róla infot, hogy a Samsung Galaxy fit megszűnik, vagy megszűnt? Kellene szijat cserélni rajt, de felmerült hogy megvenném újan is. Esetleg helyett tudtok ajánlani ebben a kategóriában max 30ezerig? Köszi minden segitséget!!

-

(#16686) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok!

Faternak van egy Honor Watch Magic + Xiaomi Redmi 9T páros.
Huawei Health appon be van állítva minden, alkalmazás beállításoknál engedélyek stb., működik is az összes funkció és értesítés.
Azonban még mindig fennáll egy olyan probléma, hogy éjfél után nem jönnek meg az órára az értesítések, fcb, messenger, sms semmi. A telefon újraindítását követően ismét megjön minden de csak éjfélig.
Nem tudok rájönni, hogy mi történik akkor ami nullázza a dolgokat..
Health appon ha lehúzom az oldalt, hogy frissítsen, kiírja, hogy adatszinkronizálás de egyből hibára is fut: A(z) Huawei Mobile Services alkalmazás... , lehet jelenteni de nyilván semmi értelme.

Valami ötlet esetleg?

(#16687) padi68 válasza Ochocinco46 (#16686) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, elvileg az órán tudod beállítani

Ne zavarj alatt

[kép] [kép]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#16688) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! létezik fizikai SIM adapter, ami okosórákkal tud együttműködni, vagy erre a célra mindenképp telefon kell?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16689) zeon.hu válasza Garsza (#16684) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van saját topikja.
De esélyes, hogy szerviz kéne neki, legalább egy bevizsgálás erejéig.

Az új Watch 4 nem éri meg, elég gyenge lett a szoftver, tele bug-al, üzemidő se acélos és ehhez képest drága (sok teszt van róla).

#?*@&!

(#16690) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok!
Magamnak keresek "okosórát" 20-40 ezer Ft környékén.
Azért idézőjelbe írtam az okosórát, mert ami tudását tekintve nekem kell, az egy Mi Band, csak letisztult, óraszerű külsővel.

Előre is köszönöm az ajánlásokat.

[ Szerkesztve ]

(#16691) Dwatti válasza LeventeV (#16690) üzenetére


Dwatti
addikt

Xiaomi Mi Watch
Amazfit GTR 2e
Honor MagicWatch 2
Huawei Watch GT 2

[ Szerkesztve ]

(#16692) scyllarus válasza Dwatti (#16691) üzenetére


scyllarus
veterán

Az utolsó kettőből a Huawei Watch GT 2 az ajánlottabb most, mivel hardveresen azonos a Honorral, de az január óta nem kapott frissítést, a Huawei négyet is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16693) Throme válasza scyllarus (#16692) üzenetére


Throme
veterán

Kérdés, hogy mennyire voltak azok a frissítések komoly előrelépések, vagy csak megadták a frissítésekre éhes tömegnek amire vágynak (emelkedő verziószámok).

(#16694) scyllarus válasza Throme (#16693) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, ez kérdéses, de ugyanakkor más szemszögből nézve a Honor erre sem hajlandó.
A szétválást megelőzően többnyire hamarabb jött a Honorra, mint a Huaweire, annyira azonos a két óra, hogy még a verziószám is stimmelt mindig.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#16695) BiP


BiP
nagyúr

Sziasztok,

Alkalmi futáshoz (heti 1-2-3 alkalom) keresek valami fitness karkötőt.

Nincsenek nagy igényeim, a lényeg, hogy magát a telefont ne kelljen magammal vinnem futáshoz.
De ehhez kellene bele:
- valami használható GPS. Otthon utólag majd szinkronizálom.
- 1-200 mega tárhely + zenelejátszási képesség telefon nélkül, Bluetooth fülhallgatóval.
(üzenetkezelés, NFC, google pay, stb. nem kellenek/nem fontosak)

Létezik egyáltalán ilyen karkötő, vagy az önálló zenelejátszás csak okosórában van?

(#16696) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez milyen óra lehet?

Ha jól látom, az egyik Garmin :F .

Más, ha már Garmin: úgy néz ki ők is EKG-n dolgoznak, lehet várnom kéne ezzel az okosóra projekttel...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16697) Memmaao válasza t72killer (#16696) üzenetére


Memmaao
addikt

Garmin quatix 6

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#16698) t72killer válasza Memmaao (#16697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16699) bb71 válasza Dwatti (#16691) üzenetére


bb71
őstag

És ha egy tininek (leány) kellene hasonló alap tudással, mint amilyet LeventeV keresett, de óra kinézettel - esetleg téglalap alakkal, mit ajánlanátok? Ja, és 25e-ig...

[ Szerkesztve ]

(#16700) LeventeV válasza Dwatti (#16691) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi a tippeket.
A Xiaomi és a Huawei nem néz ki rosszul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.